14

Pierd...walnij z 6 browarów to gwarantuje, że jak już do wyra się walniesz to za 5 minut śpisz :D

0

Idąc Twoim tokiem myślenia - lepiej było za PO nie mają zupełnie NIC, czy za PiSu żyć godnie 2 lata, a potem wrócić do tego zupełnego NIC (czyli do tego co było za rzadów PO) ? Niech rujnują ten budżet - ale chociaż rujnują go dla nas - dla zwykłych obywateli, którzy przynajmniej przez kilka lat odczują zmianę na lepsze. Zresztą nasza gospodarka też wygląda zdecydowanie lepiej, więc jak bym był optymistycznie nastawiony obecnie.

PS. Nie jestem wyborcą ani PO, ani PiSu - głosowałem na kogo innego, ale żyjąc w tym kraju jako dorosły obywatel pare ładnych lat widzę jak 'żyło' się kiedyś, a jak jest obecnie. Więc mimo iż nadal nie będę wyborcą PiSu - to jednak doceniam ich starania, bo co by nie powiedzieć - jak obiecali tak chociaż starają nam się zapewnić lepszy byt i to po prostu widać.

0

E tam, marudzenie. Ja sobie żyje godnie od stycznia, mogę sobie pozwolić na przyjemności, do tego udaje mi się oszczędzić sporą kwotę miesięcznie, którą wraz z żoną odkładamy, nie widzę powodów do zmartwień - jeśli przyjdą ? Wtedy, mam nadzieję, że będę miał odłożone na tyle sporo pieniędzy, żeby sobie poradzić nawet z dużym kryzysem. Moim zdaniem nie mamy prawa narzekać - dlaczego ? Ponieważ za rządów PO nie było nic - ani pieniędzy na dziecko, ani jakiejkolwiek pracy, w której można było szukać perspektyw. Obecnie za PiSu jest inaczej, nawet jak to się nie powiedzie - nie będzie pieniędzy na dzieci - ale ku*wa przynajmniej próbowali coś z tym zrobić. Obiecali, potem wykonali - póki mają z czego to płacą.

0

Nikt mi nie kazał zakładać rodziny - założyłem ją sam, ale skąd miałem wiedzieć, że prawie 30 letnie firma, w której miałem umowę na czas nieokreślony zacznie upadać kiedy moja żona będzie w 6 miesiącu ciąży ? I skąd miałem wiedzieć, że za PO tak ciężko jest o pracę ? O godną pracę ? Teraz nie narzekam, wręcz przeciwnie - cieszę się tym co mam, a nie myślę o tym ile mamy długu, bo od tego jest ktoś inny, i nawet jakby tego długu było 100000x więcej to mam to w dupie, bo w końcu w swoim UKOCHANYM kraju żyje godnie, ja człowiek.

29

Czemu w koszmar ? Kibicuje Barcelonie - zagra z nimi 2 mecze, zobaczy swoich idoli z bliska, uściśnie im dłoń, zagra też na najlepszym stadionie - Camp Nou, do tego jeszcze przy odrobinie szczęścia zgarnie koszulkę jakiejś gwiazdy - jednym słowem gacie pełne. A czy dostanie 3 czy 8 bramek do wora ? Pewnie to zniesie - szczególnie, że premia za LM wpadnie, a do tego zagra z gwiazdorami :D

7

Wiesz co - nie znam się na polityce aż tak jak 'wielcy znawcy' m.in tacy jak Ty.
Ale pi**dole to co gadasz - wiesz dlaczego ?
A dlatego, że mam ponad roczne dziecko, mam pracę, moja żona też ma prace i żyje nam się dobrze - od nowego roku. Wcześniej była TRAGEDIA - zero wsparcia dla młodych rodzin z dziećmi, ciężko było znaleźć pracę i dziwnym trafem jakieś 4-6 miesięcy po rządach PiSu życie finansowe w mojej rodzinie poprawiło się zdecydowanie - mamy pieniądze na dziecko, 500zł miesięcznie, do tego jest teraz te nowe 'becikowe', które dało nam 1000zł miesięcznie przez cały pierwszy rok życia naszego dziecka. Nie wiem jak inni - ale ja i moi przyjaciele, czy nawet znajomi z pracy stwierdzamy ten sam fakt - zwykłym SZARYM LUDZIOM po prostu żyje się za rządów PiSu lepiej :) zdecydowanie lepiej.

1

To się nie odstanie.

4

Pewnie z tyłu, bez jakiś błędów i strat, a z przodu jak na skrzydłowego przystało dawał sporo od siebie - wybiegany, nieźle operujący piłką, jak na debiut ok. 6/10

0

Munir zaczynał swoją przygodę z piłką w Atletico Madryt :)

1

Ależ po raz kolejny sport zrobił mnie w jajo:

Siatkówka - nasi grają nieźle, są w dobrej formie fizycznej, akcje dość składne, może nie ma perfekcji ale 7/10. Rywal ciężki, ale nasi jakby przegrali w głowach i papa do domu.

Ręczna - nasi w fatalnej formie, ślizgiem do ćwierćfinału i to z łatwej grupy (na pewno łatwiejszej niż siatkarze), ich gra to dla mnie była max 3/10, a tu wychodzą z Chorwacją - myśli człowiek 'dobra dawać panowie chociaż na styku żeby był wynik i lipy żeby nie było', a tu wygrywają :D nie chce znać kursu na ten mecz bo pewnie z 6-7zł był :D

1

Oglądałem, może troszkę nie uważnie, bo jestem w pracy ale z 6 niecelnych długich piłek na spokojnie bym zliczył + 2/3 bezpośrednio w aut.

2

A czemu nie podasz ostatnich 9 oficjalnych spotkań Barcy ?

1

Nie, oglądam właśnie 'Mode na sukces' i stwierdzam, że Bravo nie potrafi grać nogami :)

1

Bravo nogami to grać niestety ale nie umie - i czasu ma mało żeby się nauczyć, bo to bliżej niż dalej do końca kariery xD

2

Mamy darmowego 4 napastnika - na pewno zaakceptuje swoją rolę :)
Do tego dodajmy, że Aleix Vidal dzisiaj bardzo pewnie - nie tylko w ofensywie, ale i w obronie dzisiaj pięknie.

0

Pierwsze pół godziny świetny, ale ostatni kwadrans połowy to błędy w środku pola, chaos w obronie, naciskająca Sevilla i osamotniony Messi.

7

No chyba, że Marc obroni za 2 tygodnie rzut karny, to już będę popierała :D

0

Umtiti troche pali frana z tą 'przy ciele' :D
Ręka ewidentna, ale znowu Digne lekko zaspał i Umtiti tylko chciał ratować sytuację...

1

Umtiti na plus dzisiaj i o dziwo - Aleix Vidal mi się podoba póki co :)

1

To są rzetelne informacje - chyba, że bierzemy pod uwagę Memoriały albo Ligę Światową, no to tak jest jak Ty piszesz, ale czy chcemy liczyć mecze w których 'główną' rolę odgrywali tacy siatkarze jak - Bednorz (22 lata), Szalpuk (22 lata), Woicki, Konarski czy Żaliński ? A u Amerykanów połowa składu to była młodzież Uniwersytecka ? Chodzi mi o mecze na IO, Pucharze Świata czy MŚ - lub ewentualnie finały LŚ gdzie oba zespoły grali w pełnych składach i na full gazie tak jak to będzie miało miejsce dzisiaj :)

Edit: Jeśli liczyć mecze na najwyższym poziomie to w ciągu ostatnich 2 lata jest remis 1:1. Oni jako jedyni ograli nas na naszym mundialu w 2014 roku przy sporej dozie szczęścia, a my ich potem dość łatwo pyknęliśmy w Pucharze Świata 2015, gdzie zagraliśmy już bez Winiarskiego czy Wlazłego.

0

Panie/Panowie - kurs na dzisiejszy mecz Polaków to Polska 3.0 - USA 1.3-1.5
Śmiało polecam stawiać, co bukmacherom przyszło do głowy z takim kursem ?
Co staje w tym meczu po naszej stronie:
1) Jesteśmy w lepszej formie - może nie w dużo lepszej, ale gramy lepiej. Do tego jesteśmy w lepszej dyspozycji fizycznej, większość ich graczy porusza się jak po miesięcznym treningu siłowym - m.in. Anderson, Troy, Sander.
2) U nich największa armata pod formą - Anderson, słaby turniej. U nas odwrotnie - Kurek chyba turniej życia póki co - najwięcej punktów ze wszystkich w turnieju i to z najlepszą skutecznością w ataku.
3) Mamy zwyczajnie lepszy bilans ostatnich 5 spotkań z nimi.
4) Jeśli chodzi o ogólne doświadczenie zawodników - nasi grają nacodzień w LM, w Pluslidze (2-3 liga na świecie od paru lat), do tego mają za sobą tryumfy w Euro, w Mundialu i wiele innych. Amerykanom tego odmówić nie można - ale nikt z nich nawet nie powąchał złota MŚ.

Co staje w tym meczu po stronie Amerykanów:
1) Jedyną rzeczą jaka stoi po stronie USA jest to, że praktyvcznie ZAWSZE na IO zachodzą daleko i walczą o medale - mogą 4 lata nic nie grać, a przychodzą Igrzyska a oni czy są w formie, czy nie - to i tak o medale się biją. Taki naród, taka mentalność - wystarczy spojrzeć w klasyfikację medalową całych IO.

Ale żeby aż tak stawiać ich nad nami ? Moim zdaniem kursy na ten mecz powinny wyglądać całkiem inaczej - na nas koło 1.7, na nich koło 2.0. Nic tylko grać panie i panowie :D

0

Troll niezły, ale wyobraźcie sobie, że na Camp Nou wylatuje napis 'Tylko Real Madryt' w jakiś ważny jubileusz. Ależ oni kare bekną, a przynajmniej powinni oddać 10 razy tyle ile wzięli za tą oprawę.

0

Ja półfinały obstawiam w ciemno - Włochy, Brazylia, Rosja i USA/Polska.
U nas mecz typowo 50/50 - kto będzie miał więcej szczęścia i 'lepszy dzień' to wygra ten ćwierćfinał. Niepokoi mnie to, że ciężko nam się gra z zespołami 'silnymi fizycznie' czyli z takimi, które mają mocną zagrywkę i blok - czyli Rosja, USA czy Bułgaria (z którą notorycznie przegrywamy, ale ich na IO nie ma).
Jednak jedno jest pewne - jeśli zagramy taki mecz jak z Argentyną, ułożymy sobie grę (a raczej Łomacz to zrobi) to będziemy grać w półfinale.
Kilka podstawowych punktów - dobrze wejść w mecz, dobrze przyjmować ich zagrywki i rozłożyć grę na WSZYSTKICH naszych graczy, nie tylko na Kurka. Trzeba nam w grze Kubiaka, Miki i sporo gry środkiem - samym Kurkiem ugramy seta, może przy fali szczęścia dwa sety, trzeba nam koniecznie takiej gry jak z Argentyną - wtedy jestem spokojny.

1

Troszkę się nasi siatkarze po porażce z Rosją wpierniczyli w szambo, bo gdybyśmy to wygrali i wyszli z 1 miejsca, to gralibyśmy pewnie z kimś z trójki Kanada/Brazylia/Francja - a to rywale po prostu gorsi formą (Francja i Brazylia) oraz Kanada jest zespołem niezłym ale klasę gorszą niż nasz zespół. A teraz możliwości jest wiele - możemy trafić na USA i Włochów, a z nimi nie za bardzo grać lubimy. USA nam strasznie nie leży, to samo z Włochami w ważnych meczach zawsze pękamy...

3

Troszkę siedzę w siatkówce i tak dla Waszej wiadomości, żeby nie było lamentu jak naszym mecz z Argentyną nie wyjdzie, otóż nasi dzisiejsi rywale to taki mocny, a nawet bardzo mocny światowy 'średniak'. Jednak są w niesamowitej formie na Igrzyskach - chyba z formą trafili w '10', tak samo zresztą jak Włosi w drugiej grupie. Do tego jakby doliczyć ich gwiazdy - De Cecco oraz Conte, solidnych środkowych Crer'a i Sole (podobny poziom u nas mają Kłos i Bieniek) to może być ciężko z nimi. Ich wyniki to wygrana 3:0 z Iranem, oraz pokonali obrońców tytułu Rosję - 3:1. Może to nie ta sama Rosja co 4 lata temu, ale grają tam nadal tacy gracze jak Tietiukchin, Michaiłow czy Grankin. To będzie dla nas ciężki mecz, jeśli go wygramy to myślę, że wyjdziemy z 1 miejsca w grupie, a wtedy w ćwierćfinale trafimy na Francję/USA/Kanadę - czyli rywali w naszym zasięgu szczególnie, że Kanada to rywal półkę niżej niż my, nawet w takiej formie jak mają (a też trafili w dyszkę z formą na Rio), a Francja i USA zdecydowanie pod formą i do ogrania na luzie. A jak wiadomo po ćwierćfinale mamy grę o medale - a tam możliwe jest absolutnie WSZYSTKO, nawet i złoto. :)

0

Tak z ciekawości - czy zasady w szczypiorniaku są takie jak w siatkówce ? Tzn 6 zespołowe grupy i wychodzi z nich 4 zespoły ? Bo skoro tak to nadal mamy szansę i to nawet spore :)

0

Wiem jak ją wykorzystują, ale lekkie zdzwienie mnie zastało, bo od 6 lat prawie oddaje krew, jestem już dawno honorowym dawcą, a nie słyszałem nigdy takiego apelu, dlatego pytam.

0

Wiem, że nieśmieszne dlatego pytam i czekam na normalne odpowiedzi, a nie SPAM.

0

Ktoś wie o co chodzi z tym oddawaniem krwi ?
Wracałem z roboty to po mieście jechał samochód z apelem o oddawanie krwi itp.
Teraz odpalam TVP Info, a tam gadają, że Centra Krwiodawstwa proszą o oddawanie krwi - jakaś wojna się szykuje czy co ?

0

Co do Vidala to się nie zgodzę, bo jest wielu gorszych graczy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?