0

O co Ci człowieku chodzi ? Sprułem się do typa o sprzedaż Ardy i kupno Pogby/Coutinho (którzy są zbędni), a Ty się uczepiłeś wuj wie do czego i bronisz jakiegoś trolla.

0

Ogarniam - zarząd mówi o 60 milionach na transfery, a gościu wymienia Bellerina (który 2 dni temu dał wywiad, że się z Arsenalu nie rusza) i Coutinho/Pogbę. To se może kupić w fifie, bo nas nie stać nawet na pół nogi Pogby, nie mówiąc o reszcie.

0

Realne ? Sprzedanie Ardy, który zagrał 3 mecze całe i nawet w 10% z drużyną się jeszcze nie zrozumiał ? Kupno Pogby i Coutinho ? To może i Suareza się pozbędziemy, no bo setek czasem nie trafia i piłka mu odskakuje od sęka przy przyjęciu czasami. No i Messiego, bo człapie.

PS. 'Co się prujesz' to Ty możesz powiedzieć do mamy jak Ci każe zejść z komputera, bo lekcje nie odrobione. Tylko pamiętaj - dzisiaj jest dzień mamy, to nie pyskuj jej ;)

1

A Veratti, Gundogan, Reus, Hazard i De Gea ?

Ludzie weźcie ochłońcie, to nie fifa, że sobie pół składu wymienisz i wygrasz 300 pucharów w 2 lata. Trzeba działać z głową 3-4 zmiany w 18-stce meczowej to max.

- Stoper
- Lewy obrońca
- Zmiennik MSN
- Denis Suarez

- ewentualnie ktoś za Alvesa, jeśli ten by chciał naprawdę odejść.

0

To dawaj numer, zawsze chciałem pogadać. Albo adres daj, od razu pojade. Tylko ten w Turynie, bo już z Barcelony wyprowadzka będzie.

0

Gadałeś z nim ?

32

Nie może - bo przeszedł zimą do Realu, ale jesienią grał w LM z Barceloną więc go zarejestrować nie mogą do LM, gościu ochłoń...

12

Obejrzałem w życiu już 13 finałów LM, teraz bedzie 14, ale tak pięknego jak Liverpool - Milan to nie było :)

11

Oj to chyba na odwrót :D bo oprócz Modricia to nikt by chyba w 1 składzie ATM nie zagrał :D No może Boski za Torresa ewentualnie :D ale nie wraca do obrony, to Simeone by go na ławie sadzał xd

0

Moim zdaniem z Bartrą może być jak z Pique. Pójdzie sobie teraz chłopak na 2-3 lata do innej ligi, będzie grał bajkę, będzie się mówiło, ze jest top10 stoperów na świecie i wróci do nas w wieku 27-28 lat jako jeden z lepszych na świecie na swojej pozycji. Jestem pewny, że jak dostanie te 25-30 CAŁYCH spotkań w sezonie to będzie czyścił aż miło.

0

Tylko co wtedy z Ardą ? Co z Rafinhą ? Co z Denisem Suarezem - oddamy go do Villarrelu ? Nie kupimy go za czapkę gruszek to już przepadnie.
Iniesta potrafi zagrać genialnie, ale ok - zmieniamy go na kogoś młodszego, Iniesta na ławkę i co z Ardą, Suarezem czy Rafinhą?

2

No i sezon się zakończył.
Tak na szybko - 9 wspaniałych miesięcy, dublet, genialny Messi i Suarez, przez większość sezonu świetny też Neymar. Trio MSN zrobiło swoje, obrona umie grać pięknie - ostatnie mecze temu dowodzą, nikt nie potrafił nam wcisnąć bramki, nawet Sevilla, która pare dni temu grając 11 vs 11 z Liverpoolem strzeliła im 3 bramki, nam wczoraj nie potrafiła żadnej. Tylko jedno ale...ten pechowy KWIECIEŃ. 1 miesiąc zagrany słabo na 10 miesięcy całego sezonu i już nie jest perfekcyjnie. Oczywiście dublet jest piękny - mało komu się to udaję co sezon, ale powtórka trypletu byłaby czymś niezwykłym. Sezon zakończony, piłkarze myślą już o Euro/CA/urlopie, a w tym czasie włodarze Barcy ? Muszą myśleć nad transferami - jak widać 1 skład jest świetny, ale brak ewidentnie ławki. I to mocnej ławki. O ile Arda odpali - tego jestem pewien, Sergi Roberto jest już zawodnikiem na miarę Barcy, do tego najprawdopodobniej zagra u nas D.Suarez i mamy zdolnego (aczkolwiek swojego potencjału nie pokazuje) Rafinhę. Pomoc jest ok.
W obronie potrzeba nam kilku zmian - Alves jeszcze ma przebłyski swojego geniuszu, do niego dochodzi Aleix Vidal, który też moim zdaniem odpali jeśli dostanie dajmy na to około 20-25 spotkań. W środku obrony jest genialny Pique i Mascherano - tam nam dużo zmian nie trzeba, ale ławka - trzeba ją wzmocnić. Zostawić Mathieu lub Bartrę i do niego dokupić ławkowego stopera - ale takiego z ogromnym potencjałem, tak żeby za rok czy dwa zastąpił godnie naszego Mascherano. No i lewa strona - Alba też ma przebłyski. Potrafi pół sezonu grać średnio, a potem 3-4 mecze odpalić i pokazać swoją najlepszą wersję. Trzeba mu dać kopa - musi czuć oddech na plecach, kogoś młodego. No i KONIECZNIE zmiennik dla tria MSN.

Tak więc ja bym to widział tak:
- stoper
- lewy obrońca
- zmiennik dla MSN (skrzydłowy lub napastnik)
-ewentualnie jakiś pomocnik (pewnie D.Suarez)

0

I po raz kolejny wszyscy szable w dłoń, do dna i śpiewamy - CAMPIONES, CAMPIONES OLE OLE OLE :D

40

Odkąd kibicuje Barcy nie widziałem w żadnym meczu takiego charakteru i takiej taktyki - to był typowy zmysł trenera i zaangażowanie zawodników - Messi wracał do obrony, Neymar non stop harował jak wół, graliśmy prawie CAŁY mecz o 1 zawodnika mniej, w taktyce 4-4-1, a potem...nasz GENIUSZ o imieniu Leo. Jedno dotknięcie piłki - gol, drugie dotknięcie piłki - gol.
Najlepszy obrońca - Pique.
Najlepszy pomocnik - Iniesta.
Najlepszy pomocnik/skrzydłowy/napastnik/jakgonazwać? - MESSI!

Brawo panowie! Otwieramy kolejny browar i śpiewamy CAMPIONES, DUBLET!!!

1

Reszta zespołów Katalońskich też nie będzie nam przyjazna - będą derby, rzeźnicy z przeciwnej drużyny i będziemy za rok płakać nie tylko o spadek Espanyolu ale i Girony czy Taragony.

0

Z tego co mi wiadomo, to Wedel jako jedna z niewielu firm (w tej branży). nadal jest polska.

1

Tylko Wedel, wspieraj polską gospodarkę :D

0

Uooo...to już większe panowanie posiadam ja z kumplami na orliku, gdzie pale od 6 lat szlugi, gram 1-2 w tygodniu :D

1

Mi się takie 'inne' modele koszulek bardzo podobają :)
Przykład ? Napoli z obecnego (jeszcze) sezonu - http://ofsajd.onet.pl/faceci/wyjazdowe-stroje-napoli-jak-kamuflaz/9x01p

0

Zależy, bo mogą wydać sporo, któregoś roku na transfery i będzie ciężko to spłacić w 3 lata. W tym roku ja bym się nie spodziewał nazwisk za 50-80 milionów, ale za rok za np takiego Inieste to nie wiadomo.

2

^ Zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu!

0

Ale jak to !? Ronaldo 99 w Fifie, Suarez mniej - śmiech na sali.
Messi najlepszym napastnikiem, a nie Suarez -gdzie hejty, że wybór nie padł na Suareza ?!!

1

Nawalony opór :D taki typowy żulek spod sklepu, ale dzisiaj chłopakom można :D

0

TVP Sport też nie ?

2

Paul Pogba, Arturo Vidal, Luka Modrić, David Alaba, Marco Veratti, Koke.

Masz na szybkości 5 lepszych. Pogby czy Vidala nie trzeba opisywać, Modrić w tym sezonie to typowy box to box - póki grał bez Casemiro to co mecz miał po 2 kluczowe podania i 5-6 odbiorów, potem Casemiro wiecej defensywy wziął na siebie, ale nadal można co chwilę oglądać jak odbiera piłkę przed własnym polem karnym, aby za chwilę na połowie rywala posyłać świetne prostopadłe piłki. Dalej to Alaba - marnowany na obronie, ale jak grał w pomocy to kibice Bayernu zapominali o Vidalu, Alonso czy Thiago - bo po co im oni, skoro Alaba był idealnym boxem w drużynie, 20% spotkań jako pomocnik i krył czapką samego Arturo Vidala jak grał w pomocy. Veratti - rozgrywający ale właśnie taki box to box. Zawsze go pełno z przodu, genialne podania, mija 2-3 rywali na małej przestrzeni, w formie grał identycznie jak Xavi, a i z tyłu daje wiele, nawet więcej niż kiedyś Xavi. No i przede wszystkim - Koke. Niedoceniany gracz ale na pewno W TYM MOMENCIE wg mnie chyba najlepszy z boxów. 12-13 kilometrów w każdym meczu, po 5 odbiorów i co chwila jakaś asysta. Patrzysz na mecz ATM - o wygrali 1:0 i w ciemno stawiasz, że Koke miał udział przy bramce. W obronie ? 3 zawodnik ligi pod względem odbiorów, 2 pod względem przebiegniętych kilometrow i 2 w asystach (tylko za Suarezem i Messim).

Wg mnie jakbym miał na ten moment robić ranking boxów to:
1. Koke
2. Pogba
3. Alaba
4. Vidal
5. Modrić
6. Veratti (tylko dlatego, że przetrawiły go w 2 części sezonu kontuzje)
7. Rakitić

1

Wiesz - może być i tak, że wygra Real LM i Ronaldo pewniakiem do ZP, ale odwrotna sytuacja też bardzo prawdopodobna - Atletico zdobywa LM, Portugalia jak zawsze daje ciała na wielkim turnieju (Euro), a CA wygrywa Messi lub Suarez (w tym MVP turnieju) i już szansę Messiego i Suareza są największe. Plus dobre rozpoczęcie sezonu przez nasze MS, a słabe CR'a i papa ZP dla Crisa. Jest wiele scenariuszy. Wg mnie jak ATM wygra LM, to dużo będzie zależało od Euro i CA. Jak tam Messi pokaże geniusz, lub Luis. To mają ZP. Chyba, że np taki Griezmann odpali - wygra LM, dobry mecz finałowy + wygrana Francji na Euro gdzie Antoine będzie wymiatał i też ma szansę na TOP3.

7

A na Copa America zmarnuje 2 setki w finale - pewne info!

1

Kiedy Real ostatnio dość pewnie wygrał z Atletico ? Oj, bardzo dawno temu to było. Atletico Simeone jak jest zmotywowane to prędzej kości połamie i łeb rozbije niż da rywalowi w ogóle dojść do pola karnego, tak było z nami i tak samo z Bayernem. Ja już od tygodnia mam obstawione 'Atletico wygra dokładnie 1 golem' - zakład pewniejszy niż dzisiejsza wygrana naszych mistrzów.

12

Przeżywają porażkę w klasyfikacji Pichichi.

4

Ja patrząc na ich mecze widzę na to baaaaaardzo małe szansę. Atletico nie jest tak słabe, że da się nabrać na jakąś chamską wrzutkę i strzał głową Ronaldo/Bale'a. Żeby zaskoczyć ich obronę trzeba naprawdę czegoś mocnego, jakiś fajerwerków - tylko, że tam oprócz Modricia nikt fajerwerków nie wymyśli. Pewne 1:0 dla Ateltico można stawiać :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?