Kubix93
Dołączył/a: czerwiec 2014
5 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mówił, że lepiej mu idzie prawą ale karne strzela z lewej więc sam chyba chłopak nie wie, którą nogą lepiej kopie.
0
A gdzie on napisał, że chodzi o poziom piłkarski? Napisał 'pod względem mentalnym i pod względem klasy'...
1
Lepiej to usuń ciemnogrodzie, bo zaraz będzie jazda od ziomkow z kodu :D
2
Weź kredyt i zmień pracę - przecież to proste ;)
0
Ja jestem lewonozny i praworeczny, jestem jakiś dziwny czy o czymś nie wiem?
0
A czemu oprócz Linekera? To nie anglik?
0
Z tego co wiem to ma ostatni rok kontraktu - cena takich zawodników spada o 50% conajmniej.
0
Przy cenie za Verrattiego to grosze - bo gdyby doszło do transferu to byłby to koszt ok. 110 milionów. A tak to za 150 można mieć 3 niezłych, sprawdzonych grajkow - w tym jednego z ogromnym potencjałem.
0
Cóż, najprawdopodobniej, Verratti nie dla nas.
Thiago też nie do wyjecia więc trzeba szukać dalej. Jest na rynku kilka nazwisk, które mogą w Barcy wystrzelic i może być z nich pożytek. Może warto się zakręcić koło Koke z Atletico? Mamy Naingollana z Romy - ja oglądałem conajmniej 10-15 spotkań Rzymian i jest w nim fajny potencjał - to że w obronie czyści, aż miło to jedno. Ale potrafi i z przodu pokazać się z fajnej strony - to taki bardziej agresywny i bardziej kreatywny Rakitic, jeżeli Roma by poszła na jakieś 35-45 baniek to dla mnie transfer na duży plus. Jest Seri, jest Herrera - też gracze pewnie do wyjecia za 20-30 milionów. Drożej wyszedł by Weigl. No i może warto w końcu się zacząć rozglądać za młodymi - Ceballos, Fornals, Renato Sanches czy choćby nasz Alenia. Ja byłbym całkiem zadowolony, gdyby wyszło np tak - Naingolan, Mario Gaspar (prawy obrońca z Villarrealu) i wtedy zostaje nam na Dembele. I wtedy wydajemy jakieś max 150 milionów, a kadra wygląda tak:
ter Stegen, Cillesen, Mario Gaspar, Vidal, Palencia, Pique, Marlon, Umtiti, Masche, Alba, Digne, Busquets, Samper, Naingolan, A.Gomes, S.Roberto, Iniesta, Rakitic, Rafinha, Messi, Dembele, Deulofeu, Neymar, D.Suarez, Arda, L.Suarez, Paco.
Oczywiście odejmujemy tych, którzy będą sprzedani, a za nich można do młodej Barcy sprowadzić ciekawych, młodych grajkow żeby się zapoznawali z naszą grą i za parę lat wchodzili do pierwszego zespołu. Jeśli Valverde chciałby faktycznie grać 4-2-3-1 to taki skład z mega lawką bylby mocny:
ter Stegen, Vidal, Pique, Umtiti, Alba, Naingolan/Roberto, Busi, Dembele, Messi, Neymar, Suarez. A i z ławki miałby kto postraszyc - Iniesta, Roberto/Naingolan, Rakitic, Deulofeu, Masche czy Mario Gaspar.
0
Chłopie - już pisałem chyba z pół roku temu, że jak nie wyciagniemy Ceballosa albo Fornalsa do nas to będzie żałować ;)
0
Chamstwo to to na pewno jest, ale sam Marco się wkopal po uszy, bo przed rokiem podpisał 5 letni kontrakt, gdyby tego nie zrobił zostałby mu teraz ostatni rok kontraktu i szejk MUSIALBY go sprzedać albo za rok oddać za frajer.
7
Xavi 10 lat temu to bił rekordy asyst w jednym sezonie - bodajże 30 parę asyst, a Verratti od początku kariery pewnie tyle nie ma.
1
S.Roberto 40 milionów :O
Jakbym prowadził taki klub jak Arsenal, United czy nawet PSG - to nawet bym się nie zastanawiał, tylko od razu wykładał taki hajs. Toż to promocja.
0
Zerknij w mój profil, jakos w Maju pisałem, że trzeba bacznie obserwować Ceballosa i Fornalsa, bo ktoś ich nam zawinie, a zapowiadają się kozacko. Fornals podobno klauzula w wysokości 5 milionów. A o Danim C się rozpisałem bardziej - że warto go nawet i za 20 baniek brać, bo będziemy żałować.
9
O piłkarskim Euro u-21 tyle postów, a wiecie że dziś nasi juniorzy w siatkówkę grali półfinał MS z Brazylią? Wygrali 3:2 i jutro gramy o mistrzostwo z Kubą.
0
Dla mnie Vikings pozamiatali ;)
2
Bonus BGC - Na Łazarskim
Nie wiem czy ten album skończył, ale klasyk.
0
Ogólnie to lewa pomoc/obrona, zawsze mnie ciągnęło na prawą stronę żeby sobie schodzić do środka, ale dopiero jak miałem 15-16 lat to trener pod którego trafiłem stwierdził, że 'przeciez lewonozny chłopak może grać i na prawej stronie' i tak oto trafiłem na prawego pomocnika i tam gram do dziś (ewentualnie jak trzeba to pykam w środku pomocy).
1
Dla mnie to ktoś identyczny jak Sergi Roberto. Niezły z tyłu, niezły z przodu, umie wyjść spod pressingu i dobrze podać. Często grał też jako lewy lub prawy pomocnik, ze 2 razy go widziałem jako DP nawet. Silniejsza wersja Roberto.
1
Już Ci opisywałem swoją sytuację - byłem z kobietą ponad 4 lata, w tym rok po ślubie. Mamy 1,5 roczną córkę, nie żyjemy ze sobą od pół roku. Rozpad w związku z winy i mojej i jej. Pierwsze dwa miesiące latałem i skakałem żeby ratować małżeństwo - 0 jakiegokolwiek zaangażowania że strony mojej żony, więc zacząłem zajmować się sobą - wszystkie siły oddałem dla swojej córeczki, dla pracy i dla swoich pasji. Poza tym, że sytuacja z moją żoną się nie zmieniła i raczej się nie zmieni to jest jedna rzecz, która się zmieniła na lepsze - nie truje już sobie życia, żyję, oddychamy, uprawiam sport, biegam, mam lepszy kontakt z rodziną i znajomymi, spędzam świetnie czas ze swoją córeczką (często nawet nie chce wracać do mamy i mi płacze, że ze mną chce zostać), a żona? Trochę smutno, trochę żal ale mam zajętą głowę czym innym i już nie myślę 'czy jej zależy, czy mam iść gadać, czy walczyc'. Cóż, takie jest życie - albo obu stronom zależy i obie walczą, albo trzeba podwinac rękawy, wziąć w swoje życie w swoje ręce i iść do przodu, już sam - bez kobiety.
1
Aaa, ok. To pewnie już był na okładce MD, nie było tematu...
2
Nie wiem kto to, ale jutro będzie na okładce MD 'X na celowniku Barcy!' ;)
3
Po części się zgadzam - ale tylko po części. Bo co jeśli Messiemu zdarzy się dołek, a zdarza się - ma jakieś 5-8 spotkań w sezonie słabszych jak te z Juve, z Realem pierwszy mecz, z Sociedad czy PSG? Czasem wtedy blysnie Ney czy Iniesta, ale skoro Messi ma słabszy mecz to właśnie jest taki Verratti w środku i on może zrobić podobne rzeczy do Leo - czyli rozerwać obronę rywala jednym podaniem. Nie ma tego Rafinha, nie ma Goes, nie ma Denis, nie ma Rakitic, coraz rzadziej miewa Iniesta i Busi. Messi jest genialnym piłkarzem, ale opierając się tylko na tym, żeby dać mu piłkę i czekać aż porozsyła genialne gały do swoich kolegów to głupota, bo...bo on jest człowiekiem i ma słabsze mecze i wtedy automatycznie mamy męczarnie albo stratę punktów, bo nie ma komu wziąć na siebie gry.
Edit. Potrzeba nam po prostu crackow - nie jednego tylko kilku. Kiedy Messi ma zły dzień, to na siebie grę brał Xavi, jak i jemu nie szło to był Iniesta. Teraz jest Messi...długo nic, potem trochę Neymara i Iniesty i nic więcej. Bo Suarez jest świetny jako napastnik - ale nie pamiętam kiedy SAM prowadził drużynę jak jej nie szło. Potrzeba nam Messiego,Neymara i conajmniej jeszcze jednego lub nawet dwóch crackow - po to żeby pociągnąć grę jak drużynie nie idzie, żeby zagrać jakieś zagranie, które w ciężkim meczu daje nam 1:0 zamiast 0:0 czy 2:3 zamiast 0:3 jak z Juve. Bo to jest bolączką Barcy - wygrać mecz w którym gra się padake, poprzez chociażby jakiś indywidualny błysk. Bo jak idzie łatwo i jest 5:0 to nawet i Mathieu i Arde można ocenić na 6 czy 7. Ale jak jest padaka to jest tylko patrzenie na Messiego i słowa 'moze znowu Ty coś zadziałasz? '
0
Ustawka, ale inna niż wszystkie, bo tu można się pośmiać :D
0
Nie dołuj się. Ja byłem ze swoją kobietą (później żoną) ponad 4 lata (nie cały rok po ślubie). Obecnie od sylwestra żyjemy osobno, mamy małe dziecko, dziewczynka - 2 latka. Moja ex chyba z tego co tam czasem gada pod nosem wnosi o rozwód jakoś niedługo. Może ciut więcej w tym mojej winy - ale ogólnie byliśmy do grudnia niezłym małżeństwem, kochałem ją strasznie, ona mnie też, grudzień mieliśmy bardzo ciężki, jeszcze w Wigilię słyszałem, że 'bardzo mnie kocha i chciałaby powoli zabierać się do robienia drugiego dzieciaczka', a już tydzień później pakowałem walizki. Był żal, złość, ze 3-4 tygodnie nawet chodziłem, próbowałem gadać, żeby się jakoś zejść no ale nie było odzewu z jej strony, sam zaprzestalem nalegac, wszystkie siły skupiłem na sobie - praca, moja piękna mała córcia, rodzina, znajomi, swoje przyjemności (sport) i chociaż nigdy nie robiłem i nie robię byłej kobiecie NIC złego, po prostu skupiłem się na sprawach na,które mam wpływ to i tak co jakiś czas, jak ją spotkam to słyszę, że jestem złym człowiekiem itp. Kontakt z córką mam praktycznie wzorowy - jestem u niej codziennie po/przed pracą oraz zabieram ją na weekendy do siebie, płace sam z siebie 500zł + 175zł na żłobek czyli prawie 700zł, a i tak często słyszę, że 'moje rodzicielstwo jest beztroskie' i 'w ten weekend małej nie dostaniesz' - jak pytam 'dlaczego?' to słyszę 'bo nie'. Ale jakoś żyję,jakoś sobie radzę i idę do przodu ;) także chłopie - głowa do góry, co nas nie zabije to nas wzmocni!
5
Wygrałem sextet AS Monaco w FM'ie 2017. Myślę, że warto przypomnieć mój skład (rok 2020). Lafont, Grimaldo(Jetro Willems), Manolas(Gimenez), Savic(Mere), Sidibe(Hysaj), Renato Sanches(Fabinho), Weigl(Bakayoko), Bernardo Silva(O.Dembele), Lemar (Victor Kovalenko), Mbappe(Halilovic), Rashford (Sandro).
+ Dani Cebballos i Aaron Ramsey też swój wkład mieli.
0
Nie wiem czy wcześniej widziałeś Kubiaka w akcji? To defensywy przyjmujący, który wraz z libero ma trzymać przyjęcie. W ataku szło mu nieźle, ale miał wg statystyk LS tylko 22 % dobrego przyjęcia czyli to tak jakby hmm Pique strzelił w sezonie 20 bramek ale popełnił 35 baboli po których rywal strzelał bramkę - jedni by powiedzieli, że ok sezon bo strzelał bramki, ale drudzy by pytali jakim głównym zadaniem jest gra jako środkowy obrońca.
1
Mistrzostwo Świata to klasa Wlazłego.
0
Chyba taki bardziej 'odpoczynek'. Każdy dostał szansę - Klos grał wcześniej, teraz szansę dostali młodsi. Na ME i tak pewnie pojedzie Kłos, Nowakowski i Bieniek, a LS to czas gdzie ogrywa się młodszych. Szkoda tego kolana Miki, bo to nasz filar a czeka go przerwa tak długa, że na ME nie ma szans wrócić.
2
Liga Światowa jest zawsze przetarciem przed ważniejszymi imprezami jak ME, MS czy IO. Nasi siatkarze z nowym trenerem chcieli na pewno awansować do finału ale traktowane to jest jako druga kategoria, bo to nie jest impreza docelowa. Pojawiło się kilku młodych chłopaków jak Muzaj, Śliwka, Lemanski czy Kaczmarek. Gwiazdy bez formy - Kurek słabo, Kubiak średnio (do tego po kontuzji), brak Miki, Drzyzga szuka formy już od 2014 roku, a Lomacz to tylko uzupełnienie (rozgrywający klasy Zagumnego potrzebny). Cóż - nie było źle - odmlodzona kadra z nowym trenerem, a i tak ogralismy m.in Brazylie czy Włochów.