0

Jak my przegraliśmy Superpuchar i to w tak marnym stylu? Przecież Real faktycznie póki co to gra w jednej lidze ze sredniakami La Liga...

1

Jak sobie przypominam datę i przede wszystkim godzinę meczu Real-Barca to aż się przykro robi. Obejrzałem wszystkie klasyki od 2007 roku, od 2011 roku chodziłem z kumplami do baru i tam razem oglądaliśmy. A teraz? Najprawdopodobniej będę w pracy to po pierwsze, a po drugie nawet jak wezmę wolne to gdzie tu iść o 12 do baru i wypić parę piwek - szczególnie, że to post, dzień przed wigilią i do tego często i gęsto bary są otwierane w godzinach 12-14...

0

Przegrali i jeszcze taki rekord koło nosa przeszedł :D

0

Utrudnianie to jedno. Ale ona już mi mówi, że jeśli się nie zgodzę na jej warunki (8h miesięcznie - śmiech), to 'zrobie tak, że córki wcale nie zobaczysz'. I tu się zaczynają schody, bo jestem dobrym tatą - wiem, że to udowodnie i że Sąd prędzej czy później przyzna mi normalny kontakt z córką tylko, że w grę najprawdopodobniej wejdą oskarżenia - alkohol, narkotyki, molestowanie - nie wiem co moja żona sobie wymyśli ale ewidentnie idzie w tym kierunku...
A wtedy już ustalenie kontaktów nie potrwa tydzień czy dwa tylko nawet i latami, bo 'molestowal, bił itp' a ja wszystkie te głupoty będę musiał wyjaśniać.

4

Szczerze? Może mieć i 5 bolcow. Od jakiś 4-5 miesięcy nie interesuje mnie to kompletnie, niech sobie ona żyje długo i szczęśliwie ale beze mnie - chce tylko i wyłącznie realizować swój kontakt z córką, w normalnym - takim jak wcześniej zakresie. I chociaż to w tym momencie zależy od Sądu to mam nadzieję, że to prawo względem ojców faktycznie się zmienia i mogę liczyć na niemal codzienny kontakt z córeczką, bo nie jestem i nie zgodzę się na bycie weekendowym (drugoplanowym) rodzicem.

3

Też twierdzilem że się z żoną nie rozejde ale stało się. Bez niczyjej winy - czasem ja popełniłem jakiś błąd, czasem ona. Trudno - ludzie się rozchodzą, na początku było ciężko ale włożyłem całe serce i siły w to żeby moja mała córeczka tego nie odczuła i udało się. Mała była przeszczesliwa spędzając czas i ze mną i ze swoją mamą. Często i gęsto tak dobrze jej się siedziało u mnie, że nie chciała wracać ze spaceru ze mną lub z mojego domu do domu swojej mamy. No i nagle, z niczego - pozew o rozwód od żony bez orzekania o winie i kontakty z małą jakie mogę odbywać to 8h miesięcznie, tylko i wyłącznie w jej domu i pod jej nadzorem. Szkoda strasznie mojego małego skarba ale będę walczył póki żyje na tym świecie o jak najlepszy kontakt z córką.

7

Jesteśmy małżeństwem - wniosek o rozwód i o kontakty z dzieckiem poszedł od żony, złożyłem wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem z wieloma dowodami w załącznikach (zdjęcia moje z córeczką, smsy że się córką interesuje - że codziennie zabierałem ją do siebie, że 1-2 razy w tygodniu u mnie nocowala). Nie żyje z żoną 9 miesięcy - do 23 sierpnia miałem codzienny kontakt z córką, moja rodzina także. Od 24 sierpnia na pstrykniecie palcem żony nie mam z dzieckiem kontaktu - nie wpuszcza mnie do domu lub zwyczajnie nie otwiera drzwi a ja dalej chodzę codziennie i proszę o spotkanie z dzieckiem. Sąd odpowiedział na mój wniosek, że nie jest w stanie podjąć decyzji samodzielnie, bo są duże rozbieżności w kontaktach - żona złożyła że mogę widzieć dziecko 4 razy w miesiącu po 2h (8h miesięcznie!!!) i TYLKO I WYLACZNIE w jej domu pod jej nadzorem i nie podając żadnych dowodów. Ja odpowiedziałem na wniosek z wieloma załącznikami i z pragnieniem żebym miał z córką kontakt taki jak wcześniej czyli codziennie 4-5 h u mnie w domu/na spacerze i każda sobota od 12 do Niedzieli do 15. Sąd chciałby jeszcze mnie w tej sprawie przesłuchać i wtedy mając moje zeznania chce podjąć decyzję. Tyle że czekam już tydzień i nikt mnie nie wzywa.

24

http://www.sosrodzice.pl/prawo-ojca-naprawde-moze-tata/

Co sądzicie o tym problemie? Może jest ktoś kto miał/ma podobną sytuację? Ja obecnie czekam na decyzję Sądu w sprawie mojej 24 miesięcznej córeczki. Przez 23 miesiące jej życia byłem przy niej codziennie, wykonywalem WSZYSTKIE czynności związane z opieką nad nią - niestety od 23 sierpnia moja córka została pozbawiona kontaktu ze mną, a ja z nią. Czekam niecierpliwie na decyzję sądu, bo strasznie za córką tęsknię, ona za mną i za moją rodziną na pewno też. Poruszam taki problem, bo może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie.

8

Semedo to jest przekocur. On w każdym meczu gra tak pewnie - nie w jednym, nie w dwóch ale w KAZDYM. Pewnie z tyłu, a i z przodu jak się rozpędzi to przyjemnie się go ogląda. Nawet w tych wpadkach z Realem w Superpucharze jak wszedł to fajnie się zaprezentował, a na tle drużyny to w ogóle było konkretnie.

0

Getafe wygląda naprawdę solidnie - jak byśmy odwalili 4-5 zmian to by było z 0-3. Ja ufam Valverde - niech chłopaków ogarnie, niech zaczną grać swoją piłkę. Bo gra jest po prostu za wolna - nasi zawodnicy grali szybciej, dużo szybciej. Dzisiaj jest jakiś zamysł (nie samo klepanie, bo był wrzutki, podania za obrońców i prostopadłe piłki). Ale jest zdecydowania ZA WOLNO. Wszystko 2 razy szybciej i będzie dobrze. Ja wierzę, że wrzucał bramkę do 55 minuty na remis i potem będzie 3-1.

0

Tego nie wiemy, ale mam nadzieję właśnie, że Valverde ma w głowie coś innego - nie wypali taka opcja, to nawet i w trakcie meczu Dembele spada na lewą stronę, Messi schodzi bardziej do prawej, Rakitić asekuruje i Semedo wychodzi bardziej do ataku. Nie jestem znawcą - gram w tylko w głupiego FM-a, oglądam multum spotkań z lepszych lig - na tym to polega moim zdaniem. Wychodzimy 4-3-3 w 90% spotkań, wychodzi dobrze to ok, ale jest mecz z cięższym rywalem, lub akurat bardzo nam nie idzie, minuta 60 i ciężko cokolwiek zrobić, więc szybka zmiana - i sytemu i piłkarze zmieniają pozycję i jest ZASKOCZENIE. W Barcelonie tego moim zdaniem brakowało. 4-3-3, każdy ma swoją pozycję, klepiemy i koniec tematu. Ale trzeba mieć plan B jak nie idzie. Wychodzimy standardową taktyką, ale nie idzie to musi być jakieś zaskoczenie - zmiana pozycji, zmiana taktyki. A poza tym musimy tak grać ze względu na Messiego - a to tylko plus, bo La Pulga jako gracz ofensywny jest wszędzie, a wtedy Suarez, Iniesta, Dembele czy nawet boczni obrońcy czyli Alba i Semedo - zyskują wiele miejsca, bo przy Messim (może na ekranach ciężko to dostrzec) skupia się wielu rywali. Jak on tylko przyjmie piłkę to jest ruch do niego np defensywnego pomocnika i obrońcy rywala. Czym dłużej Leo prowadzi piłkę tym więcej rywali zbiera (do ww dochodzą jeszcze ewentualnie boczny obrońca i drugi pivot/środkowy pomocnik) - a nie oszukujmy się - Messi jest takim graczem, który nawet w potrojeniu potrafi spokojnie podać piłkę do piłkarza nie krytego. Podsumowując - moim zdaniem Valverde dobrze kombinuje, bo ogarną taktykę (o ile można tak to nazwać po paru oficjalnych meczach), która jest w miarę ok, ale dalej lekko kombinuje (mieszka taktyki w ciągu meczu - z 4-3-3 na 4-2-3-1, zeby pozniej konczyc mecz na 4-4-2 lub 4-4-1-1). Ma chłop łeb na karku i ja mu ufam dużo bardziej niż poprzednikom. Nie wiem czemu - ale wydaję mi się, że on się u Nas sprawdzi :)

0

Póki co to jest dobry pomysł na rywali - zagęszczanie prawej strony i nagły kros na Albe/ Inieste i jest 2 na 2 z rywalem. Wiadomo, że to nie jest długo terminowy pomysł. Ale Valverde ma idee. Widziałem erę Rijkarda, widziałem Guardiole, Tito, Martino i Lucho. Szczerze? Jak ich zarząd zatrudniał to żadnego nie ufałem. Ale Valverde jakoś ufam - bo moim zdaniem ma swój plan. Wierzy w DNA Barcy, zna DNA Barcy ale dodaje tam coś nowego. Taktykę, grę w obronie, jest wiele schematów - nie ma nudnej piłki jak w ostatnim sezonie.

2

Zachowanie takie trochę jakby mieli odrabiać stratę 0-5 z Nikozji, no ale chłop ma parcie na bramki - z Deportivo (8-2) bodajże też zabierał piłkę na środek po ostatniej ósmej bramce.

32

Za żółtą kartkę -2 punkty.

2

To po Valverde widać, bo wczoraj mieliśmy tak naprawdę PIĄTY mecz 'o cos' i widać tu jego rękę - pressing, zmiana pozycji, lepsza lub inna gra Iniesty czy Rakiticia. On ma po prostu na tę drużynę POMYSŁ. A to jest najważniejsze - trener z taktyką.

0

On ma w bani, że Messi ma 2 bramki i jak nie strzeli trzech z MISTRZEM CYPRU to będzie lipa :DDD

5

CR nie traci formy. 'Zostaje po treningach i ćwiczy te symulki' :)

4

Na boisku często grają emocje - każdy sobie mówi obraźliwe rzeczy, ale po męczy wypada zbić piątkę i rozejsc się w swoje strony.

0

Myślę, że kluczem będzie Dembele. Jak się wpasuje już w zespół to będzie grał i na lewej i na prawej. Messi będzie wędrował między prawą stroną a środkiem. A Suarez będzie grał jako napastnik, w razie potrzeby będzie schodził do lewej strony i pomagał Iniescie i Albie.

0

To nie jest głupi pomysł moim zdaniem. Jest w tym zamysł, bo Messi jest bardziej 'wolny'. Gra gdzie chce, bo jego prawa strona jest zajęta przez Dembele, a na lewej szaleje Alba, wspomagany przez Suareza, Inieste i często też Messiego. Pewnie to nie będzie optymalne rozwiązanie ale fajnie, że pojawiają się schematy - raz Suarez napastnik, raz lewe skrzydło. Dembele może zmieniać strony, Messi wtedy może chwilowo wrócić na prawe skrzydło, żeby za 5 min znów grać w środku. Rywale po prostu nie będą mogli założyć pojedynczego krycia, bo Luis, Dembele i Leo będą w ataku wszędzie - każdy zmienia strony kilka razy. Tak samo widać ten schemat u Rakiety - kiedy Messi był bardziej z prawej to Ivan się cofnał i raczej grał asekuracyjnie. Ale jak Leo schodził do środka (lub bardziej na lewą stronę), a Dembele wracał na prawą to Rakitic śmiało wychodził wyżej żeby pomóc w ofensywie (co się opłaciło, bo kilka prostopadlych podań miał Ivan), wiedząc że Samedo i Dembele sami swoją prawą stronę pokryja, a Rakieta może mocno zaatakować pressingiem lub po prostu wyjść wyżej i pograć piłką z Leo, Iniestą, Albą czy Suarezem.

E: I może to właśnie tego brakowało w poprzednim sezonie? Bo każdy wiedział gdzie zagra Messi, gdzie Neymar i gdzie Suarez. A teraz nie wiadomo czy Dembele będzie z lewej czy z prawej. Nie wiadomo czy Messi poszuka na prawej stronie klepki z Semedo i Rakiticiem czy będzie bardziej z lewej klepal z Iniestą i Albą i to samo Suarez - stoper przyczepi się do niego na środku, a tu bec za 2 min Suarez przeszedł pomoc Albie i Andresowi na lewą flanke.

26

Już nie będzie głosowania. Następne kolejki wybiera TVP.

1

Następne mecze wybiera już TVP. Nie będzie głosowania.

1

3-4 zmiany w wyjściowym składzie. Nie można robić rotacji al'a Lucho, że 8 czy 9 graczy na raz. Za Pique bym wrzucił Masche, za Albe - Digne. W pomocy za Rakiete bym dał pograć Roberto i za Suareza wpuścić Denisa. Przy dobrym wyniku dać odpocząć Iniescie, Messiemu i Umtiti/Semedo.

0

4-3-3, 4-3-1-2 i po zmianach 4-4-1-1

5

Cóż - minusów ciężko szukać dzisiaj - lekko pogubiony Dembele i mało dający Suarez (chociaż asysta + asysta drugiego stopnia przy drugiej bramce i cały czas absorbował Barzagliego). Na plus cała reszta drużyny - Rakitić jakby inny piłkarz. Pół roku temu cień zawodnika - grający z tyłu, oddający szybko piłkę, a dzisiaj ? Wychodzi na pozycje, przyjmuje, mija rywala, przerzuty - no kozak. Iniesta wrócił - dawno nie widziałem tak pewnego Andresa, wchodził sobie na spokojnie z piłką w 2-3 rywali, a oni nie wiedzieli jak go ogarnąć. Alba i Semedo trzymają poziom - mocne 7 dla obu panów. To samo Pique (wybił piłkę z linii bramkowej) czy Umtiti (da się go jakoś ograć?). Busi spokojnie, miał większość piłek pod kontrolą, a do tego to co było za Guardioli - szeroko boczni obrońcy a Busi wchodzi między stoperów i ucieczka z pressingu rywala co chwile była. Messi - są jeszcze słowa, które są w stanie go określić? Już teraz można napisać - zagrał swoje, czyli rajdy, pewnie z 5 udanych dryblingów, kilka kluczowych podań, 2 bramki. Ter Stegen też dzisiaj ładnie - niby jakichś setek nie wyciągał ale kilka groźnych strzałów, gdzie piłka była zasłonięta jednak obronił. Cała drużyna na ocene 7,5/10. To jeszcze nie jest perfekcja, ale jest dobrze. Wszystko zaczyna się od obrony - a tu gramy pewnie. No i przede wszystkim Valverde - widać, że chłop ma pomysł. Nie będzie to kolejny Tata Martino, że 'jak grają ze sobą 5 lat to ja tu przyjdę, wystawie skład i niech chłopaki sobie radzą'. Ernesto ma pomysł, widać to. Barca jest Barcą ale ma jakiś swój styl. Są kontrataki, bo po 2 rożnych Juve groźnie było przy bramce Buffona, do tego 1 gol też z kontry. Jest pomysł na Messiego - to nie jest już takie rób co chcesz. Messi ma zadania - widać to było chociażby przy pressingu, gdzie Leo z Suarezem sobie pokazują który biegnie do którego. Poza tym powroty do obrony też za Lucho były rzadkością, a w tym sezonie widzę to w każdym meczu u Leo. Pressing działa - ta złota zasada 'jeśli stracicie piłkę, macie 5 sekund żeby ją odzyskać'. Gramy mądrze - jeśli rywal zaczyna od bramki to jesteśmy większością na swojej połowie i czekamy, jeśli natomiast my atakujemy i stracimy piłkę to zobaczcie jak Juve (naście razy) reagowało - laga w aut/do przodu/w powietrze, bo piłkarze Barcy rzucali się z pressingiem. Nie jest to ideał - ale drużyna ma kształt, każdy wie co ma robić - no i cóż, CZEKAMY panie i panowie, czekamy, bo jest na co. Przed nimi kolejne treningi i mecze, ale skoro jest pomysł i każdy wie jak i co ma grać to będzie tylko i wyłącznie lepiej (a już jest dobrze).

68

Ależ hejtu się wylało na stronie w połowie...

Valverde prowadzi zespół w 4 meczu o punkty, już jest bramka z Juve (za Lucho nie wpadło nic), tacy gracze jak Semedo czy Dembele dopiero co dolaczyli do zespołu, Juve tak naprawdę poza strzałami z dystansu nie pokazało żadnej normalnej, składnej akcji, bo większość kasowana na 20-40 metrze, pressing działa ładnie, jest POMYSŁ trenera, nawet Iniesta jak za najlepszych lat dzisiaj ale...i tak źle. I tak Barca słaba...

0

Kup na ipli za 5zł, a resztę daj mi :)

7

Pierwsza zmiana to najlepsze co może być. Wstaje 5:30, ogarniam się, do roboty mam 5 min to wychodzę 5:55 i 14:05 jestem w domu - mi wystarczy 6/7h snu tak więc od 14 do 23 mam spokojnie czas dla siebie i dla mojej córci :)

1

Muchie? XD

21

Huragan Irma zbliża się na Floryde, to będzie kataklizm, władze już ostrzegają:

'Jesli zdecydujecie się zostać, to napiszcie na ramionach swoje imię i nazwisko - tak będzie łatwiej Was zidentyfikować'.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?