Kusco15
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: październik 2014
12 obserwujących
43 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Okres panowania braci Kliczko nazywany był "najgorszym i najnudniejszym" w historii boksu a za przykład złotych lat podawano lata 70 czy 90. O ile jestem zdania że lata 90 i te obecne są pod względem emocji dużo lepsze niż za czasów Kliczko to twierdzę że okres lat 70 to mit wykreowany przez Amerykanów i postać Alego. Dwa że boks był wtedy topowym sportem na świecie, mistrz świata był znany wszędzie i każdy pojedynek o mistrzostwo budził emocję. Z tego względu tamte walki odbiera się nawet współcześnie lepiej, ponieważ walka była o dużą stawkę.
Za "słaby czas" obwiniano niesprawiedliwe Kliczków co samo w sobie idiotyczne btw. Jednak zdradzę wam sekret: większość walk Alego to nudy i pomyje bez porządnego nokautu.
Walkę Alego z Alfredo Evangelisto Johnny Carson w The Tonight Show opisał tak: "Podobno Ali i Alfredo zostaną nominowani do pokojowej nagrody Nobla za promowanie braku przemocy w zawodowym boksie", w drugiej walce z Frazierem sfrustrowana widownia gwizdała kilkukrotnie, z Ron Lylem Ali nie robił nic oprócz odpychania,pajaciwania i łapania za szyję do tego przegrywał na wszystkich kartach punktowych itd.
Na marginesie powiem że jest wielka różnica w tym że starszy Kliczko podobno był nudny (nie był) bo dominował każdego do tego stopnia że nie rzadko kto dał radę urwać rundę a Alim, którego walki były nudne przez faule, klincze czy brak siły ciosu. Oczywiście Władimir był także na ogół nudny ale i tak był ciekawszy niż Ali. W przeciwieństwie do Alego miał kilka naprawdę ciekawych walk i dobre nokauty. Jak powiecie że walka z Foremanem była ciekawa to nie, nie była emocjonująca. Do walki z AJ się nie umywa nawet... Amerykanie chcieliby żeby Kliczko wchodził w wymiany ale to świadczyło by o jego słabości, że nie umie trzymać rywala na dystans itp. Trafić i nie dać się trafić to kwintesencja boksu. O ile Witalija się czepiać nie można to Władimir pomagał sobie jak Ali ale Alego nikt za to nie krytykował.
Sęk w tym że ludzie słuchają tego co mówią inni nie faktów.
Bardziej liczy się komercja niż prawdziwa wartość sportowa. Dużo lepiej oglądane i zapamiętane będą cyrki jakie Ali urządzał przez walką niż dobra, emocjonująca walką Witalija z Sandersem.
Osobiście jestem zachwycony jak Władimir: neutralizuje przeciwnika przez przewidywanie jego ruchów, nie pozostawia przestrzeni, kontroluje walkę i spycha rywala z centrum, niszczy plan na walkę, jak efektywny styl ma w połączeniu z byciem rzadko kiedy uderzonym. Tylko że dla publiki jak Kliczko dominował to i tak był zły bo: rywal był słaby, jak o nim nie słyszeli to bum, była nuda, nie liczy się bo tylko jabbowal i klinczował czy skoro ma taką przewagę dlaczego nie wykończy rywala wcześniej. Zejdę trochę z tematu ale przed walką (Solis, Haye, Peter, Briggs Etc) często mówiło się że: on nie będzie stał bezczynnie jak reszta, trafi jednym ciosem i wygra, znokautuje robowlada, Kliczko go unikał przez lata (xd) czy że skończy nudnych Kliczków.
A po walce że: nie chciało mu się walczyć, to nie ten sam zawodnik co kiedyś, był gruby czy nie miał planu na walkę. O walce że żałosna, nudna i wstyd etc. Czego krytycy nie rozumieją to że wyglądali dobrze przed Kliczką bo: Kliczkowie uciekali z zasięgu, jabbowali, są za szybcy, nie pozwalają im rozwinąć skrzydeł, stoją bezczynnie bo nie mogą się przedrzeć, nie próbują wejść do półdystansu bo im na to nie pozwala czy że wyglądają słabo bo w porównaniu do Kliczko tacy są. Frasier jest u Alego w resume dużym nazwiskiem a Chisora u Kliczko małym. Tyle że Chisora z grubsza robi to co Frasier tyle że lepiej, nowocześniej, ważąc kilkanaście kilo więcej, będąc wyższym i mając silniejszy cios. Mimo to Ali i Frazier toczyli walki 50-50 a Chisora ledwo urwał 2 rundy Witalemu z jedną sprawną ręką. Ich winną było też byli za dobrzy, duzi i inteligentni.
0
@Wossi61FCB Nie prawda. Obecne wydarzenia będą miały skutki długo falowe.
2
@Jaro1279 Patrzac po nicku spodziewałbym się czegoś innego xd
3
Szczerze mówiąc nie rozumiem decyzji PiSu o Lockdown ani wyciągnięcia tematu aborcji w takim momencie i zamknięcia cmentarzy. Trudno znaleźć w tym logikę. Ewidentnie Kaczyński strzelił sobie w stopę. Od otwartych cmentarzy za wiele osób i tak by się nie zaraziło a takim posunięciem naprawdę stworzyli sobie wrogów. Nawet gdyby słupki z zarażonymi szły do góry to od dłuższego czasu nikt nie miał by pretensji jeśli toczyło by się normalne życie bo ludzie się przyzwyczaili. Teraz tym Lockdown jedynie wkurzą wyborców i zmobilizują przeciwników. I jeszcze to wystąpienie ... Skoro chciał ataków na kościoły i eskalacji konfliktu to powinien się domyślić że lepiej być cicho albo zaapelować o nie atakowanie kościołów do protestujących bo ludzie zrobią mu na przekór. Mam Kaczyńskiego za inteligentnego człowieka ale jego ostatnie ruchy to porażka.
Edit: mówiąc o braku logiki miałem na myśli tego że ich decyzje nie dadzą im nowych wyborców a zabiorą starych. Ich większość decyzji była pozbawiona logiki ale dawała głosy. Tutaj ani tego ani tego. I trudno mi pojąć po co im Lockdown na przykład
0
@YoNoEntiendoNada Zgadzam się ale rzecz w tym że ludzi to ekscytuje... Pamiętam jak byłem na Legii pierwszy raz i ta wspólnota kiboli, śpiewy, świadomość bycia groźnym jako grupa, agresja, takie poczucie siły w grupie robi wrażenie i zachęca do rozrób.
0
@increase Właśnie zauważyłem że jest tylko 5 "końcówek" a nie 6 jak u gwiazdy Dawida chociaż dla nich bolszewiccy=żydzi
0
@increase @baczmus tą gwiazda to jakaś aluzja w stronę Żydów?
0
@IronSanHybrid wiesz który to odcinek? xdd
1
@Bobo25 Źle to napisałem. Najman jako ekspert w programie TVP info oskarżył opozycję o Goebbelsowska propagandę związana z strajkami
0
Marcin Najman oskarża opozycję o Goebbelsowska propagandę w jednym z programów na TVP info....
0
@Foton Z Witalijem przez pierwsze 4 rundy nie wiele mógł zrobić ale wtedy Witalij uszkodził lewą rękę i Chisora zaczął rzucać cepami w powietrze i presowac Kliczkę ale wygrał z jednorękim Witalijem 2/3 rundy...
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Nie wiem jak można lubić Chisore poza aspektem sportowym. Nawet nie napiszę co o nim myślę. Usyk zrób mu rzeźnie :)))
0
Oby było ostre świniobicie guźca z Zimbabwe :)
0
@inViNcibl3 To porównanie Szpilki i Usyka to na poważnie ? xddd
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@szymon6847 Bo Usyk poparł aneksję Krymu, jest rosyjskojęzyczny, jak Rosja zajęła Krym to jeździł tam na turnieje bokserskie i cykal sonie fotki z człowiekiem Putina. Twierdził ze Rosjanie to jego przyjaciele i ma gdzieś politykę. Zresztą Łomaczenko podobnie :D
0
Ukraiński fanpage braci Kliczko przypomniał jak Witalij pokonał Chisore a tam komentarze że oby Chisora zemścił się na Usyku.
Co za narodowa jedność :)
0
@Kibic1998 @RadekACCA Na swoim FB loma wstawiał zdjęcia po operacji barku
1
@RadekACCA Ale loma nie miał przewagi wzrostu i zasięgu. Po za tym wydaje mi się że po prostu na początku przestraszył się siły ciosu Lopeza i dlatego oddał pierwsze rundy. Gdy zaczął ryzykować to Lopez zaczął przegrywać...
0
@amek555 Gdzieś słyszałem informacje że ring ma być prawie najmniejszy ale nie mogę tego potwierdzić
3
Chisora Usyk zacznie się nie przed 23.15
0
@Majkel34 Tym razem identycznie myślę co ty. Chociaż z tym Tko to trochę życzeniowe. Rozważam też że Usyk będzie skakał 12 rund i pojawia się głosy że jest nudny i nieprzekonywujący :)
0
@Stoiczkow A rodowici Francuzi co myślą o żydach tam? Tzn antysemityzm to w 100% sprawa muzułmanów czy też rodowitych Francuzów?
3
Ankieta na Garneksports 40% uważa że Chisora wygra a najbardziej polecany komentarz że Chisora skończy Usyka jak skończył Szpilkę...
Tracę wiarę w fanów boksu. Chisora to ociężały chłop bez pracy nóg, ringowego IQ z średnią techniką... Jakieś szanse są że zepchnie Usyka na liny i dokończy robotę ale to wszystko.
1
@clyde w porę dodałem komentarz :)
2
Po tym jak radykalny muzułmanin ściął głowę nauczyciela i zabito 3 osoby w kościele Emanuel Macron powiedział stop "radykalnemu Islamu" i zapowiedział reformy w systemie edukacji skutkujące ograniczeniem wpływu islamskich duchownych na edukację oraz radykalnych organizacji pod przykrywką np klubów sportowych. Nie spodobało się to byłemu mistrzowi UFC Khabibowi Nurmagomedowi, który wczoraj życzył premierowi Francji aby "Allah oszpecił jego twarz" a dzisiaj dodał długi post w którym twierdził że pod przykrywką wolności słowa Macron chcę obrazić muzułmanów i jest islamofobem.
Na koniec twierdził że Bóg go ukarze:
„Niech Allah błogosławi naszego ukochanego proroka, a także jego rodzinę, towarzyszy i wszystkich, którzy szli za nimi w dobrym kierunku. I niech Allah sprowadzi Swoją karę na każdego, kto narusza cześć najlepszego z ludzi – jego proroka Mahometa. Zaprawdę, Allah nie łamie obietnic.”
0
@Hawajczyk na TVP Sport o 23 walka wieczoru. Undercard zaczyna się od 20.00
0
@Kibic1998 podobno prawie najmniejszy możliwy. Słyszałem liczbę 19 tylko nie wiem o co dokładnie chodziło.
0
@skubi99 Wielu jednak sądzi że Usyk nie poradzi sobie z naporem i bez ciosu zostanie zweryfikowany. Jak dla mnie to będzie świnio bicie i może nawet poddanie przez narożnik w końcowych rundach