Kusco15
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: październik 2014
12 obserwujących
43 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pawlak1992 Oczywiście że nie byli w najwyższej formie. Chociaż ja ci chcę tylko uświadomić że takie porównania niczemu nie służą. Bo George z pojedynku z np Briggsem nie był fizycznie w najwyższej formie (ale jak na 47lat bardzo dobrej) ale miał umiejętności, wagę i doświadczenie, których wcześniej nie miał. On w walce z Alim nie wiedział co to klincz, nie miał praktycznie trenera i zero umiejętności bokserskich czy IQ a i tak w latach 90 dostawał od średniaków... Ty w swoim wpisie pisałeś jakby istniało hybryda George z lat 70 z 90. Piszesz o 70% Foremana tylko powiedzmy że te 100% Foremana ma - fizyczność ale + waga, doświadczenie, IQ, i umiejętności czysto bokserskie. Jeśli założyć że że Foreman zdemolował Fraziera jak jakiegoś drugoligowca to jak Frasier i Ali radził by sobie w latach 90 skoro George zdarzyło się dostać od średniaków? Trochę świadomie prowokuję ale nie zgadzam się z wyciąganiem wniosków z walk pastora w latach 90.
0
@Pawlak1992 Zresztą powiedzmy że Kliczko prawie pokonał 14 lat młodszego AJ. Czy jeśli AJ da radę pokonać Furego to powiesz że Fury
0
@NeroTFP Fajny żarcik. A coś merytorycznie umiesz dodać?
0
@Pawlak1992 Nie odnosisz się do tego co napisałem i wybierasz sobie pojedyncze walki do porównania.
Zacznijmy od tego że co napisałem wczoraj o walce Alego z George, która była stoczona w niesprawidliwych warunkach. O czym pisały gazety z 1974 roku... Foreman oprócz tych oczywistych utrudnień jak liny i klimat (Cieślak vs makabu) z dużym prawdopodobieństwem został otruty. Jeśli śledzisz George'a to wiesz że został przyjacielem Alego i pastorem, który zawszę mówi o każdym w superlatywach. Wątpliwe zatem żeby oczerniał swojego przyjaciela nawet do teraz. Dwa że Ali z rywalami których George niszczył się męczył (Norton imo wygrał 2 z 3 walk zdemolowany w 2 rundy, Frazier wygrał jedną walkę, jedną praktycznie równa i raz powalił Alego na deski zdemolowany w 2 i 5 rund) oczywiście żaden to argument ale Ali był skazywany na pożarcie, nikt nie dawał mu szans... Przed walka widizownao Dundee jak majstrował przy linach na co skarżył się Foreman a Ali Przecież dzięki linom ten pojedynek wygrał. Także ten pojedynek jest mocno wątpliwy i to nie są debilizmy i teorię spiskowe w stylu Wildera. Kolejny fakt to że Ali nie chciał dać rewanżu Foremanowi bo ten chciał zmienić trenera, który był fatalny i kazał George tylko isc di przodu co było użyteczne dla Alego. Inna sprawa że porownales zawodników jak ci wygodnie chociaż Foreman Holyfield nie pobił a Wałujew z Kliczko nie walczył co czyni to porównanie bez podstawnym. Zresztą całościowo nie jestem zwolennikiem czegoś takiego bo równie dobrze mógłbym powiedzieć że >KliczkoSchulz> Foreman>Frazier> Ali. Co do George'a więc uważam że był daleko najlepszym zawodnikiem lat 70(, Young został wciągnięty w tą samą grę co z Alim, ten sam klimat, temperatura) i że byłby konkurencyjny dla Kliczków... Zresztą z morrer dostawał do jednej bramki (były półciężki, który pokonał byłego junior ciężkiego Holyfielda). Poza tym George dostał od Schulz, Morrisona a stewartem walka była na remis. Z Briggsem, Shannon o ile się nie mylę winił astmę, ale i tak szacunek dla George. Holyfield ograł walujewa ale to samo zrobił Haye i ibragimow. I pisanie że dawał sobie radę jest błędne bo opierasz się na jednej walce. Równie dobrze można byłoby powiedzieć że przegrał z larrym Donaldem, Byrdem, Toneyem, Ruizem czy ibragimowem i miał bliską walkę z Oquendo. Obskoczenie Nikołaja udowadnia jedynie to że Wałujew był statyczną kukła bez umiejętności, która zdobyła mistrzostwo ze względu na rozmiar. Lubię cię bo podejmujesz dyskusję ale stwierdzenie że sobie radzili jest grubymi nićmi szyte. Wybacz za chaotyczność i błędy.
0
@mkord Czy jak tak gdzieś napisałem? Masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Chyba cel tych wpisów przegapiles :))
2
Bajki o dobrym refleskie Muhammada Alego powstały na gruncie klipów z najlepszymi akcjami. Jeślibyscie obejrzeli całe walki to zobaczymy byście że refleks Alego to nic nadzwyczajnego.
Jeśli unikał ciosów to dlatego że był poza zasięgiem rywala. Gdy by w zasięgu to trafiały go nawet bardzo wolne uderzenia.
Jego córka Laila próbowała go tłumaczyć że "to strategia na wymęczenie przeciwnika", dziennikarz sportowy Howard Cosell wysnuł teorię że Ali świadomie przyjmował ciosy aby pokazać mu że mocno nie bije.... No bo jakżeby the greatest nie widział ciosów xdd Ali miał strategię aby wymęczyć rywala ale biegając obok niego bez ciosów tak że po kilku rundach mógł się popisać refleskem na tle wymęczonego rywala. Stąd biorą się materiały do highlights :D
Ali był szybki ale kiedy ważył poniżej 90kg, w wadze ciężkiej jego szybkość to było nic niezwykłego. Nawet Chambers i Byrd mieli szybsze ręce a i tak zostali znokautowani przez Kliczkę.
Szybkie kombinacje Alego, które "zachwycają" ludzi na youtubowych highlights były bite z samej ręki i bez "przyłożenia" się do ciosu do tego często z wymęczonym ogórkiem....
I kolejna sprawa pierwsze walki Alego pokazywane na biało-czarnym ekranie z przyspieszeniem (obejrzyjcie video z Charlie Chaplinem to będzie wiedzieć co mam na myśli) przez niektórzy dają się ogłupic. Należy sprawdzić czy runda na pewno ma 3 minuty.
Kolejną legendą jest świetna szczęka.
Na dobrą sprawę nie wiadomo czy Ali miał dobrą szczękę bo został zamroczony tragicznie (Władimir nigdy tak nie był!!) przez średnio bijącego Henryego Coopera ważącego 84kg... Oczywiście Ali ważył wtedy mniej, więc i odporność miał wtedy mniejszą.
Jednak na dobrą sprawę mierzył się z puncherami tylko 4 razy (z czego tylko George na poziomie współczesnych puncherow). Z Listonem po prostu wytańczył zwycięstwo a Liston trafił go chyba kilka razy... Z Shavers wytrzymał ciosy ale był raniony. W zwycięstwo nad George powątpiewam z względów o których pisałem wczoraj. W każdym razie Ali nie mierzył się z takim puncherem jak Władimir Kliczko. I zapomniałbym dodać zwycięstwo nad Cooperem to oszustwo
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Henry_Cooper zobaczcie opis o walce z Alim w zakładce professional boxing career.
Świetnej pracy nóg Ali nie miał. Ten pogląd wziął sie z słynnego tańca Alego. Lecz Władimir umie to nawet lepiej np w 1 walce z Peterem. IMO Władimira praca nóg jest świetna nawet Adam Kownacki spytany o sparingi z Władimirem powiedział że zachwyciła go praca nóg.
8
Film 1920 Bitwa Warszawska co teraz leci na Stopklatce to taki shit że szkoda gadać, kwiat polskiego aktorstwa (Szyc, Urbańska xdd), patos, słabe żarty i sztuczność. Skok na uczucia patriotyczne bo inaczej jego powstania się nie da wytłumaczyć.
5
Moda na sukces odcinek 8431. Eric próbuje ratować miłość ridge i brock. Eric mówi:""Brooke i Ridge wielokrotnie się rozstawali. Brali śluby z innymi osobami, ale te małżeństwa były skazane na porażkę, gdyż oboje zawsze do siebie wracają" w skrócie, jakby ktoś się zastanawiał co się dzieje w tym tasiemcu, to co przez 8000 odcinków.
0
@BorzyKrzys I po co te zaczepki??
Człowieczek malutenki. Bokser świetny na swoje czasy. W porównaniu z Kliczko czy Lewisem słaby...
1
@Kusco15 @szymon6847 @MensculinVeB
1
Pisałem już że Ali bił słabiutko ale za pomocą statystyk i %KO bez wchodzenia w szczegóły. I nawet jeśli przyjąć że te 33% ko w prawdziwej wadze ciężkiej to malutko to i tak nie oddaje faktycznego stanu rzeczy. Wymowne że fanboye Alego mówią o jego szybkości, refleksie czy szczęce ale nigdy o sile. Po tym co tutaj napiszę zaraz polecą gromy na mnie że "tak można umniejszać każdemu", wyśmianiem, dogryzaniem lub z jakimś argumentem antyKliczko ale to będzie świadczyło tylko o tym kto to piszę.
Zatem przyjrzyjmy się bliżej jednym z nie wielu kos Alego.
- W pierwszej walce z Sonnym Listonem, który miał 37lat (to jak na dzisiejsze czasy 47) zrezygnował po 6 rundzie z powodu uszkodzonego ramienia a Ali ani razu go nie zranił
- Rewanż to był żart. Liston po draśnięciu albo nawet bez ciosy upadł jakby go raziło piorunem a Ali krzyczał "wstawaj frajerze" bo nie wierzył że po czymś takim Liston mu zostać znokautowany.
Symulka jest bardzo prawdopodobna gdyż przyjaciele Alego z organizacji czarni muzułmanie napadli (niektóre źródła podają że porwali) jego żonę i syna oraz im grozili.
- Cleveland Williams został postrzelony przed walką i z tego powodu miał problemy z wątroba i jelitami oraz nie mógł trenować. Do tego miał kontuzjowaną nogę (atrofia) widać że lewa noga jest cieńsza od prawej na i kulał. To hańba dla boksu że wpuszczono kalekę do ringu...
-Ron Lyle sędzia zastopował walkę bez żadnego knockdown.
Mimo że Ali uderzał Lyle bez odpowiedzi to jego narożnik protestował bowiem Lyle był raczej zdolny do kontynuowania i na tamten czas wielu twierdziło że zastosowanie było bezzasadne.
Lyle zresztą został zasypany uderzenia bardziej z powodu zmęczenia niż siły ciosu Alego...
-Alvin Levis sędzia stopuje walkę gdy Levis był na nogach bo był ekstremalnie zmęczony. Najcięższy koed rywal Alego 101kg....
- Zora folley mimo że normalny nokaut to folley ważył 90kg... Dzisiaj nawet junior ciężcy ważą więcej
- George Foreman ważył w tej walce 99kg
- twierdzil że Angelo Dundee trener Alego majstrował przy linach skutkiem czego liny stały się luźne (wpływ miał też klimat w Kinshasie) i podtrzymuje to do dzisiaj (nawet byli świadkowie)
Link do artykułu z 1974r https://www.nytimes.com/1974/11/05/archives/foreman-demands-inquiry-on-fight-foreman-demands-inquiry-on-fight.html
George jest teraz starym pastorem który w życiu nie chciałaby kogoś zranić czy oszukać ani tym bardziej swojego przyjaciela, więc to daje do myślenia
- George twierdził że został otruty co przyznaje drugi trener Alego,
"Wspinając się na ring czułem ciągle ten dziwny smak w ustach" https://www.espn.com/sports/boxing/news/story?id=2878507
- nie miał czasu zaadaptować się do klimatu
0
@NaFazieHitman setralina i później citalopram
0
Jakie były wasze doświadczenia z antydepresantami? Wiele źródeł świadczy o tym że hipoteza serotoninowa jest nieprawdziwa a najsłynniejszy lek SSRI Prozac (w 1994 drugi najczęściej sprzedawany lek na świecie, reklamowany jak lek na wszystko) ma efekty na poziomie placebo. Badania donoszące o 80-90% skuteczności były finansowane przez koncerny farmaceutyczne i w ten sposób hipoteza serotoninowa zaczęto tłumaczyć depresję. Dzisiaj wiemy że jest nieprawdziwa. Szczury, które nie miały receptorów serotoniny nie miały objawów depresji jedynie były bardziej agresywne. A za depresją odpowiada bardzo skomplikowane mechanizmy chociażby praca jelit. Ja odczuwałem zwiększona chęć do rozmowy ze znajomymi i taki przypływ miłości. I co ciekawe efekty uzyskałem po 3 dniach gdzie normalnie występują po 2-4 tygodniach.
4
Kaczyński planuje następny ruch :D
https://m.demotywatory.pl/uploads/201507/1437150828_ftfpw7_fb_plus.jpg
0
@YoNoEntiendoNada Nawet te wpisy na Twitterze gdzie "mówi to co myśli" wyglądają na robotę speca od wizerunku...
2
@YoNoEntiendoNada Zawsze miałem takie wrażenie nawet po sposobie mówienia czy mimice etc
10
Byłem przeciwko Bidenowi między innymi ze względu na sprawność umysłową, wiek i wiele innych kwestii.
Tak wydaję mi się że zwolennicy Trumpa są z nim bo fajnie wyśmiewa rywali, jest "stanowczy" czy "mówi to co myśli". Nie będę się wypowiadał o polityce wewnętrznej USA ale jak śledziłem same wypowiedzi Trumpa to z nich wychodzi obraz osoby głupiej i dziecinnej. Mówił że Hiszpanka skończyła 2 wojnę światową (rozpoczęła się w 1918) i zabiła 50mln (100mln). Powiedział że Belgia to "piękne miasto", myślał że Paryż jest w Niemczech, myślał że Łotwa, Litwa i Estonia leżą na Bałkanach, nie wiedział że Indie i Chiny graniczą, nie rozróżnia Korei i ich przywódców, jakieś sceny z żoną podczas oficjalnych wizyt (zobaczcie na YT o czym mówię), nazywał prezydenta Włoch Mattarelle "Mozzarellą", klepał w kolano prezydenta Finlandii, nazwał księcia Karola "księciem wielorybów" zamiast Walli, gdy był w szpitalu wstawił nie prawdziwy film że niby nawet chory pracuje widać było jak podpisuje pustą białą kartkę itp
0
@bartekvisca Może. Ja na przykład śledzę zamieszki w Nigerii na sadistic xdd
0
@tobiasson92 źródło Fox...
1
@Comentateiro Będę politycznie nie poprawnie i stwierdze że mało inteligenti latynosi dali się po prostu Trumpowi zmanipulować
0
Amerykanie spytani jaki problem najmocniej dręczy kraj odpowiedzieli następująco:
- 41% koronawirus
- 28% problemy ekonomiczne i brak miejsc pracy
- 9% rasizm
-7% służba zdrowia
- 4% zmiana klimatu
- 4% policja
- 3% aborcja
- 3% imigranci
- 1% polityka zagraniczna
Widać jasno co że to koronawirus i związany z nim brak miejsc do pracy w dużej mierze zabrał głosy Trumpowi.
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@ShowMe @skakun95 To nie idiotyczne stwierdzenie ale liczne badania naukowe pokazują korelację IQ i wiedzy z wykształceniem. To że ktoś jest słabo wykształcony i inteligentny nie zmienia ogólnej tendencji.
2
@skakun95 Oczywiście że statystycznie lepiej wykształcony= lepszy bo inteligentniejszy i z większą wiedzą na temat świata
0
Ktoś wie dlaczego straciłem kanały 8 multipleksu tzn metro czy zoom tv ? Dodam że wcześniej były tyle że bardzo cięły teraz nie ma w ogóle
2
@ranger3120 Nie, tam były pokazane wpadki Clinton jak gdzieś się na schodach wywaliła czy gdzie leci kapelusz i uderza Bidena a ten spada z krzesła. To nie jest mocny zarzut ale to trochę pokazuję że ludzie lubią jak Trump ośmiesza rywali niemerytorycznie
0
@prodigy Bo to daje głosy... Zobacz jak wielu ludziom podobał się ten ostatni spot wyborczy z oficjalnego YT Trumpa
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Huberc1kk To tylko twoja opinia :)))
1
@Kusco15 @MensculinVeB @szymon6847