Kusco15
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: październik 2014
12 obserwujących
43 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@sila101 myślę że nie wcześniej niż 5,15
0
Co do Reyes Blachowicz to przypominam sobie jak Kawulski powiedział że jakby Błachowicz był w UFC to byłby mistrzem i wszyscy się śmiali :D Już prędzej Khalidov dawali jakieś szanse. Teraz stoi przed mistrzowską szansą i wcale nie jest na straconej pozycji :) A Reyes to kocur i powinien już być mistrzem po walce z Jonem Jones.
3
Tony Yoka zdemolował Johana Duhaupas w pierwszej rundzie! Nowa siła w wadzę ciężkiej :)
0
@xixi Mike to był taki ura bura do ataku. Ale co gdy ktoś umiał zastopować jego marsz? Wtedy nie miał planu b. On pobudzał wyobraźnię. Taki mały samochodzik co agresywnie prze do przodu. On zawsze będzie się wydawał niezniszczalny do czasu aż trafi kosa na kamień. Dobranoc :D
0
@xixi Bo Tysonowi taki cios by nie wyszedł. McCall miał 189cm i 208 zasięgu ramion. Tyson 178 i 180cm. Musiał by wypalić jakaś serią co przy takim klinczerze i tak wątpię czy by się udało. Lewis był twardy wbrew obiegowej opinii. Steward wiedział o tym że Lewis zawsze wchodzi z prawą ręką jak kazał mu jego ówczesny trener i to będzie jedną z nielicznych okazji do ustrzelenia go. Po tej walce zapragnął trenować Brytyjczyka mimo że ten przegrał. Tysonowi tak strzał życia by nie wyszedł. Bo z racji wzrostu to on musiał by ruszyć do przodu i możliwe że nabić się na cios. Zresztą nawet jakby mu wyszedł to ile walk by na 10 wygrał z LL? 1-3 według mnie. Już nie mógł nic poradzić z klinczem Smitha czy Greena albo pracą nóg Tillsa. Nie mogę sobie wyobrazić tego inaczej niż Lewis klinczujacy, bijący jabem i podbródkowymi bezradnego Tysona. Z Lewisem wiąże się pewna historia, którą jest jednak opowieścią na dłuższą metę. Powiedzmy w dużym skrócie że istniał Lewis 1 i Lewis 2 :)
0
@xixi Lewis pierwszy raz w życiu dawał z siebie wszystko co miał :) Witalij przygotowywał się do walki od dłuższego czasu w końcu mieli zawalczyć w listopadzie. Wszystko miał perfekcyjnie opracowane etc. Wiedział że jak Lewisa teraz nie pobije to później ludzie będą mówić że z nikim wielkim nie wygrał dlatego tak mocno się starał.
0
@Kusco15 @Gargamel01 zobacz jak spada % ko w wyniku wzrostu wagi a ty pisałeś ze dla Tysona nie ma znaczenia waga
0
@xixi I co z tego że McCall był obianynna sparingach przez Tysona? Lewis wszedł mu na cios i było po wszystkim. W odróżnieniu od Douglasa McCall był w czołówce. To Tyson miał szczęście że teraz jego fani mogą opowiadać głupoty jaki był niedopokania bk gdyby latach 80 walczył by z Lewisem to Brytyjczyk ośmieszył by jego legendę z lat 80. Chodzi o to że argument że Tyson był mistrzem świata w wieku 20 lat nie dowodzi niczemu bo sie na igrzyska olimpijskie nie dostał gdzie triumf święcili Kliczko i Lewis. Oni też mieli wybitne osiągnięcia jak na swój wiek. To tak jakby uważać bojana za super piłkarza bo jak był młody to sobie dobrze radził.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@marinoo Ten manewr z Arthurem wykonano z powodu pandemii
0
@xixi W porządku. Nie chcę być uszczypliwy jednak ty też nie pisz że mam obsesję tylko odnoś się do tekstu :)
0
@xixi David na pewno, chociaż ja mam opinię że bardziej wynikało to z celności niż bezpośrednio siły. Liston też na swoje czasy super cios. 34cm dłoń 213 cm zasięg ramion przy 185 cm wzrostu. Genetyczny wybryk natury. Jednak podobnie co Shavers bił junior ciężkich i półciężkich :)
0
@xixi Kliczkom umniejszano latami a Tyson był wynoszony pod niebiosa chociaż średnio zasługiwał. Staram się wytłumaczyć dlaczego bracia są historycznie niedocenieni. A ty tylko piszesz by bronić Tysona. Nie odniosłeś się w ogóle do tego co piszę. Nie wiesz co napisać? Czy jesteś zaślepiony niechęcią do Kliczko?
0
@daniel32778 Twardogłowy fan Tysona. Nic nowego. Tyson vs Witalij 10-0 dla Witka :)
0
@xixi Bez obrazy ale na razie sprawiasz wrażenie kolejnego fanboya Tysona który jest w niego zapatrzony i uważa że jest najszybszy, najdynamiczniejszy czy najsilniejszy w ogóle naj, naj niepokonany i reszta bzdur. Zaznaczam Tyson był świetny ale bardzo przeceniany. Historycznie był przeceniony a ja staje w obronę tych co byli nie docenieni, którym umniejszano latami, więc może ci się wydawać że mam obsesję etc
0
@xixi Mike Tyson ma wybitnie szybkie ręce i uważam że Ruiz ma odrobinę szybsze. Strzela nimi jak z karabinu maszynowego. Jak zobaczyłem Mike Tysona na worku treningowym pierwszy raz to byłem w szoku jak można tak szybko machać rękami i to z sensem. Ruiz jednak, mimo iż nie bije tak dynamicznie kombinacji, to biorąc pod uwagę czystą szybkość rąk bije odrobinę szybciej. Piszę ogólnie przeciw Tysonowi gdyż jest to legenda, jednak bardzo mocno przeceniana. Za to braci Kliczko najmocniej nie docenieni. Mike i genetyką styl walki, zwierzęcość oraz wpływ na ludzi jednak to bardzo dobry temat n który mógłbym napisać ale o Tysonie piszę sie juz tyle ze mu wystarczy. Są ciekawsze tematy.
0
@daniel32778 Czy Mike Tyson miałby szansę z Witalijem Kliczko? Dla mnie żadnych. 10-0 dla Witka. Jedynie cud lub kontuzja mogła by mu dać jedno zwycięstwo. Najwyższy rywal Tysona miał 198cm a Witalij ma 202 cm podczas gdy Witalij miał 115kg wagi a średnia waga przeciwników Tysona wynosi 97kg.
Zobaczmy jak radził sobie Tyson z wysokimi zawodnikami ale wagą i umiejętnościami kilka klas niżej niż Witalij.
Pierwszy raz gdy spotkał przyzwoitego, ale okropnie przeciętnego zawodnika o wzroście 195 cm Tyson poszedł na dystans 10 rund. Drugi, James Smith 193 to samo 10 rund. Trzeci Tony Tucker 196cm 12 rounds. Z Busterem Douglasem 192 cm został znokautowany w 10 rundzie.
Z siódmym Lennoxem Lewisem 196cm został ośmieszony jak dziecko i dostał KO. Z Donovan Ruddock 193 cm zawalczył 12 rund którego Lennox Lewis zdemolował w 2 rundy. Ostatni z totalnym beztalenciem i ogórkiem McBride przegrał w 6 rundzie. Jeśli Tyson zdołał nokautowac kogoś powyżej 192 cm to tylko tych poniżej 100kg albo którzy byli totalnymi kelnerami do rekordu. A i nawet z takimi (Ribalta 194cm którego Witalij pojechał w 2 rundy) Tyson nie mógł znoakutować aż 1 minutę do końca walki sędzia zastopował walkę. Przy czym Ribalta miał odporność na ciosy wybitnie słabą. Biggs 195 cm był totalnym ogórkiem z bardzo słabą szczęką i bez ciosu oraz masy ciała. Mimo to Tyson zastopował go dopiero w 7 rundzie bo Biggs uzależniony od Kokainy i alkoholu nie miał siły aby kontynuować pojedynek niż z ciosów Mike. A i tak zajęło mu to 7 rund gdzie dosłownie chwilę później dwóch przeciętniaków znoakutowało go szybciej. Dodatkowo wprost proporcjonalnie do wagi spadał jegi procent ko a zwiększała sie ilość rund jakich potrzebował na KO. 90% z 95-102 kg do 59% z tymi powyżej 102kg. Z tymi powyżej 111kg Tyson przegrywał. Witalij waży około 115kg. Tyson byłby najlżejszym i najmniejszym rywalem Witalija, Witalij największym i jednym z 3 najcięższych.
Porażka Witalija z Byrdem powstała na skutek kontuzji a do czasu tego jedną ręką łatwo wygrywał na punkty. Z legendarnym Lennoxem Lewisem, w mojej opinii top 3 w historii boksu, wygrywał na kartach punktowych do czasu zastopowania walki na skutek rozcięc, którego były trochę pechowe bowiem Witalijowi nigdy później nic podobnego się nie przydarzyło i prawie znoakutował najlepszego boksera lat 90 w 2 rundzie. Przegrał zasłużenie ale pokazał wybitny boks wbrew głupotom że Lewis był stary i gruby. Lennox miał 196 cm i 116 kg więc jest rozmiarami kilka klas wyżej niż Tyson. Przy czym Tyson miał w sobie coś z zwierzęcia to znaczy przystosowywał się do hierarchii m gdy spotkał kogoś kto się niebal stawał się uległy a Wiatlij psychikę miał wybitnie twardą. Jego trener Teddy Atlas opowiadał że Tyson gdy był bity przez inne dzieci wolał uciekać i chować się w różnych dziurach mimo iż był silniejszy bo bał się konfrontacji z kimś kto się go nie boi
0
@daniel32778 Nie ma szans. Poruszałem ten temat wielokrotnie. Zaraz ci coś podrzucę na ten temat. Tzn Witalija przenigdy z Władimir to inna historia długo by o Wowie pisać :)
1
@FeloRPS Joe Frazier jest :) Lewis bił mocno. Napiszę niedługo o nim osobny post tzn dlaczego w mojej opinii jest wespół z Witalijem Kliczko najlepszy w historii. Przeprowadzę analizę ich walki itp będzie trochę z życiorysu.
0
@kaamil1910 Wilder jak na razie jeszcze walczy. U niego trzeba by napisać o tym jak słabych rywali miał. Wilder późno rozpoczął boksować bo miał 20 lat i przez długi czas obijał kelnerów zanim był gotowy. Jego rekord robi wrażenie ale jak się bliżej przyjrzeć to duża część z nich to kierowcy taksówek, hydraulicy itd.
0
@matirix20bo to średnia wzrostu jego przecinikow a nie jego samego. I miał 178 cm a przynajmniej tak podaje większość źródeł
3
Kto jest najmocniej bijącym bokserem w historii wagi ciężkiej? Większość pewnie pomyśli że Foreman, Ernie Shavers albo Mike Tyson. Nic z tych rzeczy. Najprawdopodobniej najmocniej bił Władimir Kliczko. Oto dowód.
Żeby się tego dowiedzieć trzeba wziąć pod uwagę że w przeszłości rzadko zawodnicy byli dużo lżejsi niż obecnie. Większość z nich to na dzisiejsze standardy zawodnicy junior ciężkiej i półciężkiej. Obecnie nie ma zawodnikow lżejszych niż 215 oraz 200 funtów (od tej wagi zaczyna się waga ciężka dzisiaj)to też wagi będą granicą za pomocą, której porównamy sobie moc bokserów z różnych generacji.
Ernie Shavers: ogólny % KO to 76%. Z bokserami powyżej 200 funtów jego % spada do 66%, a z tymi powyżej 215ibs do 47%. Jak widać proporcjonalnie spada % KO do wagi oponenta i czas potrzebny na jego pokonanie, którego nie będę tutaj opisywał z uwagi na czasochłonność zadania.
George Foreman: 85% to 78% to 70%.
Joe Frazier: 72% to 44% to 45%.
Holyfield:52% to 40% to 34%.
Mike Tyson: 80% to 72% to 70%.
Muhammad Ali: 52% to 43% to 33%.
Władimir Kliczko: 78% to 78% to 78%.
Przy czym Kliczko nawet jak przegrywał bądź szedł na dystans w 50% przypadków umiał powalić swoich przeciwników na deski. Mike Tysonowi, Foremanowi czy reszcie ta sztuka już nie wychodziła. Dodam do tego że średnia waga i wzrost przeciwników była najwyższa w historii wagi ciężkiej 111kg i około 192cm. Dla porównania Mike Tyson: 99kg i 189,5cm wzrostu, Muhammad Ali:94kg oraz 186cm. Słynny trener Freddie Roach, który miał styczność z obojgiem na żywo oraz oglądał ich sparingi stwierdził że "Wladimir bije bardzo mocno, dużo mocniej niż Tyson". Statystyk przemawiających za Władimirem jest jeszcze dużo więcej ale nie będę od razu pisał całej książki. Ciekaw jestem waszych opinii :)
8
Oczywiście wszyscy muszą Messiemu przyklaskiwac. Co jeszcze miał zrobić Bartomeu? W czym jakoś mocno ubliżył Suarezowi? Było spotkanie z rodziną i pucharami, konferencja prasowa itp pozwolono mu trenować z drużyną do samego końca. Chyba że mieli go traktować jak dziecko. Ronaldo był dużo większą legendą dla Realu niż Suarez dla nas i odszedł bez niczego. Nikt nie robił takich cyrków a tutaj płaczą po kolesiu co się od dłuższego czasu kopał po głowie.
0
@xixi Zdobył go na ówczesnym Martinie czyli Berbicku. Znalazł się w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu kiedy ogórek trzymał pas. Patterson też zdobył mistrzostwo mając 20 lat i jakoś nikt go nie stawia w top 10 bo później dostawał po tyłku. Za to Tyson stworzył sobie grono wyznawców, którzy nie mogą zrozumieć że spotkał późnej lepszych. Lewis i Kliczko zdobywali złote medale olimpijskie w jego wieku też nieźle. Kliczkowie podczas swojej dominacji też byli nieosiągalni dla innych i zdradzę się sekret po którym się oburzysz ale boksowali w lepszej erze niż Tyson. Dużo lepszej. Nawet pomijać kiedy zdobył mistrzostwo to co to ma do oceny poziomu sportowego jaki prezentował. Jeden może się rozwijać wolniej drugi szybciej. Jestem jednego pewien. Lewis czy Kliczko zjedli by każdego Tysona. Masz jakieś inne argumenty stricte sportowe? Bo to kiedy zdobył pas to super osiągnięcie ale decyduje o tym mnóstwo czynników poza sportowych. Np Dubois czy Ajagba dzisiaj mogliby zdobyć pas już teraz mając na zawodowstwie minimum doświadczenia ale z powodów poza sportowych nawet nie dostaną szansę
1
Korwin znowu spadł z dachu na swój czajnik. Dał do licytacji włosy z swojej brody na tego polityka KN co go aresztowali w Wielkiej Brytanii xd
0
@Messi20Messi To fakt ale druga sprawa to że Bartomeu od samego początku nie chcieli tutaj. Ludzie byli do niego uprzedzeni i hejtowali go jak tylko mogli w związku z czym teraz przedstawia sie go jako tragicznegk prezydenta co mi jest prawdą.
2
@dawidor9 Pozwolili mu trenować do ostatniego dnia w klubie, miał pożegnanie z rodziną i opłacą mu połowę pensji. Czego on jeszcze chcę? Jakoś takich cyrków nie robili w Realu gdy odchodził Casillas czy Raul.
2
Dla Messiego amigosi są ważniejsi jak klub. Jego nienawiść do zarządu i miłość do Suareza zaślepia go do tego stopnia że nie rozumie że trzeba zmian w klubie. Z jednej strony chciałby pozostania Amigo a z drugiej zmian i trofeów.
0
@xixi Może do ciebie dotrze to żeby myśleć samemu. Tyson ma strasznie szybkie ręce ale nie szybsze niż Ruiz. Ludzie oglądają na Tysona na worku a nie patrzą na wale gdzie to Meksyk strzela jak z karabinu. Nie ważne jak się zaczyna ważne jak się kończy. Tyson tytuł zdobył na ówczesnym"Martinie". Kliczko w jego wieku był mistrzem olimpijskim Tyson nawet nie dał rady się tam zakwalifikować