1

@Arkon Powiedz która walka Alego jest tak pełna akcji jak Witalija z Lewisem, Sandersem albo Chisora? W której Witalij klinczował więcej niż Ali? W której walce Kliczko publika gwizdała jak na Alego z Frazierem? Wiesz że Witalij wyrzucał dużo więcej ciosów mocnych niż Ali ? Można wiele Witalijowi zarzucić ale on walczył przyjemnie, Ali zdecydowanie nie... Gdyby nie SHOW które Ali robił to nikt dzisiaj by nie mówił że był ekscytujący.

1

@Arkon Witalij walczy nudno? Właśnie że straszy Kliczko obiektywnie walczy dużo efektowniej niż Ali. Bo nie klinczuje jak Ali, wydaje się w wymiany i zadaje rekordowo dużo mocnych ciosów. Dużo osób powtarza że Witalijowi łatkę nudnego dano niesprawiedliwe trochę ze względu na brata. Jeśli walki były nudne to z winy jego rywali...

1

@Arkon Dwa Ali za pierwszym razem nie poszedł do wojska bo oblał test na IQ. Wtedy nic nie wspominał o swojej wierze. Dopiero gdy zaczęto brać wszystkich jak leci i musiał iść to zaczął mówić że wiara mu nie pozwala... Być może wykalkulował sobie że lepiej dostać zakaz boksowania niż iść do wojska. Większość żołnierzy by tak chciała

1

@Arkon Teraz to sie ośmieszyłes. Nie oglądałeś jego walk a mówisz że były ekscytujące. Powtarzasz to co usłyszeles a zarzucasz mi os w temacie w którym mam wiedzę 3 razy tyle...

1

@Arkon Co to znaczy był wierny swoim przekonaniom? Bo na ten temat też jest wiele do powiedzenia

1

@Statistics Bo nie ma miejsca?? Bo ludziom zasłaniam??

1

@Arkon Ekscytująco? Ali był kopią Władimira Kliczko. Wręcz 1 do 1. Ekscytującym uczynił swoje pojedynki tym co robił po za ringiem. Obejrzyj walkę z Frazierem 2 ludzie gwizdali całą walkę bo Ali tylko klinczował. Ludzie już nie pamiętają tego. Unikał rewanżu z George Foremanem. Odmówił Georgowi co dla Foreman przyznaje. Ci fachowcy powtarzają że jest najlepszy bo z różnych względów "muszą" jak ktoś mówi że Ali nie był "największy" to rusza na niego fala hejty etc. To w boksie dogmat. Tłumaczę ci skąd się wziął. Stąd są pieniądze tzn z filmów książek o Alim. Na YT najwięcej wyświetleń zbierają filmy i Tysonie i Alim. Wyobrażasz sobie żeby ktoś powiedziała że dwie twarze boksu które przyciągają zainteresowanie do niego tak naprawdę nie były takie dobre że Ali nie był dobrym człowiekiem że był powtorem, który sprał ludziom mózgi? Nie wiem czy śledzisz boks ale z roku na rok im mocniej ludzie odkrywają prawdziwego Alego nie to co usłyszeli pojawia się coraz więcej opinii jak moja

1

@Statistics To przeczytaj. Widziałem cię jak kiedyś pisałeś coś o boksie o Kliczko i Alim dokładnie mi odpowiadales. Ucięło mi tekst wcześnie

3

@Kusco15 Większość jego opinie były powierzchowne, obiegowe żeby zjednać sobie ludzi,pełne hipokryzji,sztuczeki erystycznych, socjotechnik oraz górnolotnych sentencji nijak mających się do jego życia i rzeczywistości. To trafiało do prostych ludzi. Dlatego dzisiaj ma się go za "inteligentnego" chociaż jego IQ wynosi 78 co stawia go wśród ludzi bardzo mało inteligentych prawie na granicy lekkiego upośledzenia. Skończył kilka klas i nie mógł czytać książek.
Gdy ktoś pytał go o obecną sytuację w boksie mówił:" boks umarł gdy odszedłem"
Gdy pytano o jakiegoś boksera:" Ja jestem największy"
Czy zrobił byś coś lepiej w swojej karierze:" Chciałbym lepiej zdać sobie sprawę jaki jestem fenomenalny".
Trudno znaleźć jakąś wartościową treść z jego wypowiedzi. Jego trash talk był na poziomie 5-letniego dziecka imo chociaż wielu się podoba. Religię (Islam) wybrał bo podobała mu się ich sposób jedzenia i dieta (halal). Pamiętam nawet jak gadał z Will Smithem powtarzał "I'm the Greatest" bez żadnego sensu.
Ali usłyszała kiedyś od hipnotyzera Gorguesa George że jeśli będzie wystarczająco długo coś powtarzał jak mantrę to ludzie a końcu w to uwierzą.
Mówił: "Zdałem sobie sprawę że jeśli będę powtarzał to wystarczająco długo to świat w końcu zacznie w to wierzyć",
"Zauważyłem że uparte powtarzanie pewnych sentencji prowadzi ludzi do uwierzenia do to".
Niezależnie jak głupim, złym człowiekiem jesteś to jeśli będziesz dobrym manipulatorem i showmanem obrażającym rywali to w końcu zdobędziesz grono fanów i status wybitnego człowieka...

6

Dlaczego Muhammad Ali jest nazywany dzisiaj "The Greatest", dlaczego jest tak mocno przeceniany i czy na to zasługiwał oraz czy miał manię wielkości i "kompleks Mesjasza".
Pomijam to że Ali uważał czarnych,i co za tym idzie siebie, za prawdziwych potomków Adama i Ewy. Miał również siebie za kogoś więcej niż czarnego człowieka i boksera. Taki syndrom określa się mianem "kompleksu Boga".
To kilka cytatów:" jestem najmądrzejszy, moja wiedza jest nieograniczona a logika przejrzysta dzięki czemu jestem kimś więcej (Ali wskazuje ręką do góry) jestem wysoko dlatego widzę więcej niż ty, jestem kimś więcej niż wy"
"Chcę żeby każdy bił mi pokłony, nic wspanialszego nie było niż ja"
"Jedyną moja winą jest to że nie zdaję sobie sprawy z tego jaki jestem wspaniały"
"Cassius Clay najpiękniejszy bokser teraz i na zawsze"
"Nie jesteś taki głupi na jakiego wyglądasz" Ali uwielbiał wyzywać od brzydkich i głupich np Fraziera który po życzył mu pieniądze gdy ten tego potrzebował.
"Jestem tak wspaniały, tak wspaniały i piękny że zszokuje cały świat"
"Jestem najmocniej kochanym na świecie, mocniej niż Jezus"
"Wspominam swoją wspaniałość tylko 5 razy dziennie"
"Jedyną moja winą jest to że nie zdaję sobie sprawy z tego jaki jestem wspaniały"
"Chce żeby każdy bił mi pokłony, jestem najwspanialsza rzeczą tego świata"
"Kiedy ja odeszłem boks nie jest już wielki, Mike Tyson jest dobry ale to nie ja"
"Jestes w ringu z Bogiem" do Joe Fraziera. A tylko kilka.
Dlaczego dzisiaj istnieje przekonanie o nadludzkich umiejętnościach Alego, szybkości i inteligencji.
"Moje ręce są tak szybkie że nawet ich nie widać"
"Mogę przejść przez sztorm i nie być mokry"
"Mógłbym zabić każdego w fizycznym świecie, nie zadzieraj z Muhammad Alim"
"Jestem szybszy niż wszyscy ludzi, cała reszta"
Przed walką z Foremanem mówił:"To wojna dobra ze złem, Boga z diabłem"(Ali twierdził że jest Bogiem lub jego wysłannikiem).
Czytałem wszystkie wywiady i wypowiedzi Alego, w tym te w oryginale z Chicago Tribune, New York times i New York Post. Prawie 50% jego cytatów to konfabulacji tego jaki się świetny a reszta to oczywistości i rasizm. W każdej wypowiedzi mniej lub bardziej chwali się i stawia na piedestale.
Powiedziałbym że to cały "syndrom megalomanii": elitaryzm "biali to demony, czarni prawdziwi ludzie", megalomania i ustawiczne krzyczenie " jestem największy" i obsesja na punkcie własnego terytorium "czarni muszą odseparować się od białych". Nawet mówiąc o swojej chorobie Parkinsona mówił że po prostu "Bóg testuje wszystkich wielkich ludzi"...

0

@Majkel34 Dwa że Wit potrafił tak mocno zbić rywali że ci sami rezygnowali. Liston jakbyś nie widział w drugiej walce strzelił symulke a w pierwszej zrezygnował z powodu kontuzji. I to Wit walczył z 20-10kg cięższymi rywalami. Siła Witalija >>>>Siła Alego

0

@Majkel34 A z tym 80% Witka to jak to obliczyłes xd

0

@Majkel34 Bo Liston odwalił symulke i to nie jest moją opinia wystarczy poczytać na ten temat trochę :)

0

@Majkel34 Z Mercer walczył i rozniósł go Wład. Jak mówisz że był stary to jesteś hipokrytą bo wypominałes wladowi walki z Furym i Aj 38,5 i 42 lata :) Witalij jak pisałem prawie pobił Lewisa który holyfield obijał tak że ten bał się w pewnym momencie podchodzić żeby po pysku już nie zbierać xd

0

@Majkel34 Dowody masz jaki % ko z jaką wagą rywalia miał Ali. Jeśli Ali miał takie umiejętności to dlaczego nie wygrał z Joe Frazier ślepym na jedno oko 182 cm 96kg ? Kliczkowie by roznieśli tą erę. Nie rozumiesz tego bo nie rozumiesz statystyk. Tego jak przekładają się one na ring. Nie czytałeś nawet tego co pisałem o wlace Klitschko Lewis i dlatego mówisz o IQ ringowym bo tego Kliczko mieli więcej niż Ali.

0

@Majkel34 Właśnie jesteś taki śmieszny że już ci dawałem dowody na poziom Kliczki z walki z Lewisem a tobie pewnie się nawet nie chciało czytać xd Ja tu mówię o wladymirze a nie o Witaliju. W każdym razie nawet Witalij bije dużo dużo mocniej niż Ali. A ty serio wyobrażasz sobie żeby strzały włada na szczękę Fraziera nie robiły na nim wrażenie tak jak Alego ? Jaką inteligencją ringowe? Ropę a dope czy tą niesamowicie przereklamowana pracą nóg? Jakby Ali był lepszy od Kliczko to zdominował by swoją erę do tego stopnia że nigdy by nie leżał na deskach, miałby 100% ko i każda wygrana walkę tak jak mieliby bracia Kliczko w tej erze. Nie masz argumentów to musisz się odwoływać do mitycznej inteligencji Alego. Argumenty obiektywne a nie subiektywne w stylu Ali był najszybszym człowiekiem świata? Statystyki? No nie masz xd

2

@kkbarca Przecież ten nowy zawodnik Dembele będzie grał dla nas od tego sezonu xd

5

Czy era Kliczko była pierwszą erą wagi ciężkiej i dlaczego "złota era" lat 70 to bujda.
Era to nie tylko czołowi zawodnicy i ch przeciwnicy ale także przeciwnicy przecinikow przeciwników.
W skrócie "złota era" to: Ali, jego przeciwnicy, przeciwnicy jego przeciwników = 1300 bokserów i +2500 walk.
Era Kliczko to:Kliczko, rywale Kliczko, rywale rywali Kliczko = 1200 bokserów i +2000 walk.
Zatem porównajmy.
W erze Alego jedynie 900 walk i 500 bokserów z całości boksowało mając co najmniej 90kg i 222 walk oraz 173 bokserów podczas mając co najmniej 96kg gdy w erze Kliczko 90kg to dolny limit i w praktyce rzadko spotkasz zawodników ważących mniej niż 96kg.
Średnia waga: 90kg vs 107kg.
W erze Alego jako junior ciężcy boksowało w którymś momencie kariery aż 78% pięściarzy.
W erze Kliczko jedynie 49% co jest najmniejszym wynikiem w historii.
Jak widzicie ludzie głupio porównują Alego z Kliczko gdy Kliczko walczą w erze super ciężkiej Ali dwie kategorie wagowe, niżej w junior ciężkiej.
Kliczko versus Muhammad Ali to
stalowy młot vs uderzenie motyla.
Kliczko jest prawdopodobnie najmocniej bijącym bokserem w historii boksu a Ali prawdopodobnie najsłabiej uderzającym.
Dlatego że Ali walcząc z zawodnikami powyżej 90 kg miał 40% a z tymi powyżej 95 kg 33% z czego nokaut na Listonie i Cleveland Williams jest bardzo wątpliwy a w pierwszej walce Liston nawet nie był na deskach. Władimir ma prawie 80% ze średnia waga przeciwników zbliżającą się do 110kg przy czym jego rywale byli wyższi niż Alego o 6,5cm.
Podsumowując era Kliczko jest pierwszą 100% erą wagi ciężkiej.
Pojedynek Ali vs Klitschko to byłby jednostronny pojedynek na korzyść Kliczko.
Jedynie Lennox Lewis zbliża się do osiągnięć Kliczko w tym względzie i prawdopodobnie jego stracie z braćmi byłoby starciem dwóch największych i najlepszych bokserów w historii HW.
I takim było. Jeśli czytaliście moje poprzednie wpisy to o tym wiecie.

4

Tajemnica Six Packa i czy tłuszcz jest dobry w boksie.
Często zarzucano Braciom Kliczko że ich przeciwnicy są mali i tłusci.
Pierwsze jest oczywista kłamstwem bowiem w epoce braci Kliczko bokserzy byli wysocy jak nigdy przedtem ze średnim wzrostem 192,5 cm dla Władimira i 190,5cm dla Witalija. W porównaniu do rywali Alego 186cm i Mike Tysona około 189cm.
Zacznijmy od tego że tłuszcz pozwala zrekompensować straty w wzroście poprzez przewagę wagi. Większa waga sprzyja amortyzacji ciosów przeciwnika, zwiększa siłę ciosu oraz siłę fizyczną.
Zabiera mniej tlenu niż mięśnie. Chroni przed urazami i kontuzjami np zerwaniami mięśni. "Mięśnie bez tłuszczu rwą się jak papier"- Radzikowski. Mięśnie ćwiczone bez głowy na siłowni mogą pogorszyć koordynację ruchową i spowolnić ruchy zawodnika. Tłuszcz przydaje się także w klinczach tzn można przewagą wagi wymęczyć przeciwnika.
Oczywiście nie mówię tu o wadzę, która utrudnia sprawne poruszanie się po ringu ale mniej docieta sylwetka mimo że mniej atletyczna to dużo bardziej korzystna. W każdym razie opinia że gruby = słabszy, mniejsza waga > większa waga to nieporozumienie.

11

Muhammad Ali jest najmocniej czczonym bokserem świata, idolem dla czarnej społeczności oraz symbolem walki z rasizmem. Nie wielu jednak wie że ten wizerunek Alego to fikcja. Ali był ogromnym rasistą mówił w wywiadach dla New York Post, Chicago Tribune oraz telewizji miedzyinnymi że karta praw obywatelskich znosząca dyskryminację czarnej ludności z 1964 to idiotyzm. Twierdził że czarni nie powinni asymilować się z Białymi i powinni się od nich odseparować. Mówił że czarni są prawdziwymi potomkami Adama i Ewy, najwspanialszymi ludźmi tego świata a biali to diabły i crackers, czyli "białasi". Mówił też że Czarni są prawdziwymi ludźmi i wyższą rasą a biali to niebiesko-okie demony.
Ali uważał że tak jak mówi Koran biali zostaną zginieceni w Armagedonie według jego tym Armageddonem miała być wojna w Wietnamie. Z ramienia terrorystycznej organizacji"Naród islamu" Ali zamierzał pojechać do krajów arabskich. Po co ? Nie wiadomo bo FBI mu to uniemożliwiła. Z dokumentów FBI wynika także że Ali w 1960 w Luizjanie w Kentucky napadł i pobił swoją matkę co jest udokumentowane w archiwach policyjnych. Kobiety Alego mówiły że Ali zawiódł jako mężczyzna dopuszczał się licznych zdrad j narobił dzieci, które zostawił na pastę losu będąc milionerem. Po śmierci Alego mówiono że jest: "najwspanialszym człowiekiem XX wieku, Wojownikiem o prawa ludzi, Wybawcą czarnej ludności i człowiekiem pokoju (G.Bush)". Dodam tylko że do napisania jest jeszcze wiele złych rzeczy np na temat jego opinii na temat Martina Luther Kinga czy tego co zrobił Frasierowi.

0

@Kusco15 Macie pomysły dlaczego internet wolno działa. Router jest ok. Niektóre strony działaj oo inne nie

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Suzu Tak na pewno macki Bartomeu xd Wszystko co źle musicie mu przypisać

0

@xixi Więc po co wspominasz skoro mówimy o karierze zawodowej :)

0

@xixi No właśnie ze nie bo nie wiemy jaki Kliczko miał poziom mając 20 lat i co by osiągnął. Liczy się zawodowstwo ;)

0

@xixi A Tyson też obijał kelnerów Smith Tills green Stewart, Ruddock, Biggs :D Adamek to przy nich mistrz dwóch kategorii wagowych :)

0

@xixi I co z tego ? 87% ko. Wraz z Marciano najwięcej w historii. Masz coś więcej do powiedzenia w temacie nokautowania? xd No widzisz to chyba Kliczko jest dużo lepszy jeśli przegrywa na punkty z Furym mając 38 niż być nokautowanym przez McBride :D

0

@xixi Mając 38 i 42 lata. A Joshua to lizał deski i kilka cm niżej a by poszedł w sen. Brewster łał jak dziecko a później skoczył mu cukier. Miał porażki na początku a później dominował jak nikt inny przed nim :) Tyle hejterze :)

0

@xixi Twój Bóg to był jeszcze nokautowany przez McBride Williamsa odlot totalny xddd

0

@xixi No tyle że opadł z sił. Wystrzelał się. Zresztą purrity to klasa wyżej niż till. Dużo twardsza szczęka, wybitna 114kg, wysoki wzrost zasięg ramion dużo silniejszy cios niż Tills :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?