2

@NeroTFP Rozumiem że wyśmiewanie mnie i Kliczko sprawia ci przyjemność? Masz jakieś argumenty? Raczej Kliczko zrobił by Alemu z twarzy mielonkę q później uśpił jak psa :D

0

@Kurkmen Nie chcesz to nie czytaj. Ja lubię pisać to mam obsesję? Jesli jesteś psem to skomlesz jak mówię :)

1

Według niektórych prime Ali z lat 60 ważył przez kilka lat mniej niż 90kg co oznacza że do walki z współczesnymi zawodnikami jak Lewis,Bowe czy Kliczko nawet nie został by dopuszczony ze względu na przewagę siły, masy i odporności na ciosy... Z zasady groziło by to jego zdrowiu...
Dzisiaj waga ciężka kobiet ma wyższy limit niż w czasach Alego. Tylko bez docinek itp

0

@LucaBrasi Ja właśnie prostuję głupoty o tym że Kliczko jest gorszy niż Ali. Wszelkie możliwe fakty wskazują na coś zupełnie odwrotnego i zdrowy rozsądek w 99% kaze mi tak twierdzić. Są narzędzia, które mogą taką przybliżoną odpowiedź dać. Rozumiem że Lewis jest dla ciebie lepszy. Dla mnie Witalij=Lewis.

0

@klopx A co Witalij może nie był? Ten kozak z rozwalonym okiem chciał się dalej bić z Lewisem. Nigdy nie pękał. Nawet z Byrdem z kontuzją kilka rund wytrzymał. Z Chisora wygrał walkę jedna ręka ;)

0

@APRA To tylko twoje wrażenie. Prostuję pewne mity. Od Witalija też prędzej czy później pojawi się ktoś lepszy. Zacząłem pisać o tym to chcę napisać wszystkie argumenty. Na chwilę obecną Witalij to czysto sportowo, nie pod względem osiągnięć czy resume to kwestię nie miarodajne, nr 1-3.

2

Panuje przekonanie że era Kliczko była słaba. Nieprawda bo bokserzy ery Kliczko byli dużo więksi i ciężsi. Poplecznicy takiego poglądu odpowiadają że wzrost i waga nie ma znaczenia mimo że boks jest podzielony na kategorię wagowe. Twierdzą że Ali pokonał by Kliczko szybkością czy refleskem bo pokonał Erniego Terrella 198cm (Kliczko 202cm).
Przy czym bracia ważą około 112kg a Teller ważył 95kg a na samym początku kariery nawet 84kg co wskazuje na słabiutką strukturę kostną.
Jest jednym z najsłabiej bijących mistrzów bowiem w prawdziwiej HW ma tylko 5ko a całościowo 38% 21 z 55 walk.
A Ali nie mógł go znokautowac w 15rund.
Larry Holmes powoływał się na ten przykład mówiąc dodatkowo że rozmiar nie ma znaczenia. Podczas z zawodnikami poniżej 214 funtów miał 73% kos a z tymi powyżej 45%.
Z tymi mniejszymi wzrostem 60% a tymi niższymi 40%. Podczas gdy trójkę najlepszych zawodników lat 70 radziła słabiej im więcej rywal ważył co udowodniłem wcześniej.
Fani często przywołują przykład Nikołaja Wałujewa, którego postać udowadnia tezę wręcz odwrotną bowiem Wałujew w lepszej erze Kliczko był mistrzem i miał rekord 50-2 (powinien 49-3) bez żadnych umiejętności, dobrej genetyki czy zaangażowania.
To dowód jak masa i wzrost może zastąpić technikę.
Żeby pokonać dużo większego i cięższego mistrza trzeba mieć wybitnie większe umiejętności i wybitnie lepszą genetykę. Jeśli Kliczko przewyższa Alego wzrostem, masą, zasięgiem ramion, atletyzmem, siłą i każda statystyka a jest w dodatku szybki i posiada wybitne umiejętności to szansę Alego nie istnieją.

0

@RosjaninBut Akurat Tyson po powrocie np był silniejszy fizycznie i miał silniejszy cios. Wielu z tym ciosem się nie zgodzi bo Tyson w latach 80 często nokautował gości o wadze poniżej 90kg albo około tego dlatego jego siła uderzenia wyglądała tak spektakularnie

0

@RosjaninBut Przeczytaj uważnie. Właśnie że nie da się rozstrzygnąć czy prime X miał w wieku 22-26 bo mógł błyszczeć na słabych rywalach czy mieć imponujący styl walki. To subiektywna ocena. Często iluzja. Dla mnie Lewis mając 37 lat z Kliczko zawalczył najlepiej w karierze a 99% będzie się ze mnie śmiała i twierdziła że Lewis był gruby, wolny i stary...

0

@YoNoEntiendoNada Wiem o czym mówisz generalnie ten wiek to 35 lat. Jednak mówię tu o nagminnym wyciąganiu argumentu past prime. Gdzie gość zamiast 32 lat ma 36 i umniejszja zwycięstwa rywalowi np dla wielu Holyfield z morereem 35 i Tysonem 34 był w primie ale mając 36 z Lewisem już nie był...

1

W boksie, poza skrajnymi przypadkami, nie istnieje coś takiego jak Prime. To wymówka fanów by usprawidliwiac porażki swojego idola.
Najmocniej przodują w tym względzie fani Mike Tysona. Zacznijmy od tego że nie można obiektywnie stwierdzić kiedy X był w Prime. Zazwyczaj ludzie twierdzą że X był w primie kiedy miał odtłuszczoną sylwetkę, był szybki, młody, notował serię wygranych i boksował w miłym dla oka stylu.
Jednak prawda jest taka że jest dużo różnych Prime szybkości, odporności na ciosy, doświadczenia, refleksu i motywacji. Czyli Prime to kombinacja kilku Primow. W rzeczywistości nie spotyka się czegoś takiego, ponieważ jeśli ktoś jest młody, szybki i wyrzeźbiony to jest niedoświadczony, słabszy fizycznie i lżejszy.
Zazwyczaj do pewnego momentu bokserzy wraz z wiekiem tracą szybkość ale zamiast tego zyskują siłę ciosu i odporność na ciosy przez większą wagę.
Często pada argument że jakby X był młodszy to by wygrał tyle że nie bierze się pod uwagę że być może ten sam X bił bokserów past prime. To znaczy że jeśli Mike Tyson był past prime w wieku 25 lat to znaczy że nie pokonał prawie nikogo... A średnia wieku jego rywali to 31lat, z tymi którymi przegrywał 33. Nie da się też rozstrzygnąć czy dobra dyspozycja zawodnika to iluzja spowodowana stylem walki, słabością przeciwników czy zbiegiem okoliczności.
Wiadomym jest że w wieku 42 lat (Kliczko vs Joshua) nikt nie jest w Prime tak jak gdy ma chorobe Parkinsona (Ali vs Holmes).
Możliwe jest też że młodszy miałby trochę większą szansę na zwycięstwo.
Tak generalnie jest to wymówka by wywyższyć zwycięstwo i usprawiedliwić porażkę ulubieńca.

0

@Mario96w Bardzo śmieszne

0

Ktoś wie dlaczego Miecze i Sandały na komputerze przeszedłem w jeden dzień a na telefonie nie mogę przejść nawet 1 bosa?

1

Może to okrutne ale mam niezłą bekę z płaczy rolników. A tak wszyscy byli ślepo za PiSem. Mam rodzinę rolników, zatwardziałych pisowcow. Chciałbym teraz widzieć ich miny :)

0

@TheNekro94 Takich postów można by napisać tysiące. Kliczko król best ever :DD

0

@Kusco15
Obaj mieli powrót po 5 latach gdzie mieli także prawdopodobnie lekkie problemy neurologiczne, więc tak jak to robiłem z Alim (Berbick Holmes) nie będę brał tych walk pod uwagę. Dodatkowo Peter był najprawdopodobniej kilka lat starszy niż podaje się, więc jeśli Holyfield nie liczyłem przegranych bojów z Toneyem itp to i jemu nie będę. U Petera nie wiadomo jaką wagę miało 2 rywali.
Frazier rekord 32(27)-4(3).
Peter 34(27)-5(3)
Średnia waga rywali Fraziera: 93kg
Peter:107kg
Z rywalami którzy ważyli 240ibs walczyli:
Peter 10(8)-4(3)
Frazier 1 raz z Busterem Mathis 243ibs i wygrał przez tko 11 remisując na kartach punktowych. Peter średnio nokautował takich rywali w 3 rundy podczas gdy zdarzało się że walczył z rywalami 283,366,301 funtów.
Z tymi pomiędzy 222 - 240
Frazier 3(2)-2(1) przy czym walcząc z Joe Bugner wygrał decyzją sędziów 1 punktem 58-59(wtedy puntkowno inaczej) tocząc walkę bliską remisu.
Peter 19(15)-1(0). W jednej przegranej z Chambers jeden sędzia punktował remis drugi wygraną Chambers 1 runda.
Z tymi 201-222
Peter 4(3)-0. Nokauty w 1,1 i 2 rundzie.
W walce której poszedł na dystans (tylko 4 rundy) rywal robił wszystko żeby nie przegrać przed czasem, ustawicznie klinczował i cudem wyszedł poza 4 rundę. Gdyby walka trwała 1 rundę więcej to został by znokautowany.
Frazier 10(6)-2(1).
Przy czym dwóch rywali pokonał pokonał w 5 rundzie co oznacza że gdyby tak jak Peter walczył 4 rundy to jego rekord wynosił by 10(4)-2(1). Dwóch kolejnych rywali przetrwało 4 rundy. A z Oscarem Benavena 92kg leżał dwa razy na deskach i wygrał niejednogłośną decyzją sędziów gdzie jeden z 3 punktował na konto bonaveny. Peter leżał na deskach lub przegrywał przez ko tylko z zawodnikami mającymi ponad 110kg i 2m wzrostu (bracia Kliczko, Helenius,McCline).
Z tymi poniżej 201 ibs
Peter:limit w erze Kliczko to 90kg.
Frazier: 18(18)-0 Nokautował ich w średnio 3,11 rundy czyli więcej niż Peter tych o wadzę co powyżej 240 ibs !!
50% pojedynków Fraziera odbywało się poniżej limitu ery Kliczko.
Oznacza to że Frazier swoją opinię zawdzięcza biciu zawodników, którzy w erze Kliczko nie zostaliby dopuszczeni do walki z uwagi na dysproporcje siły, masy, odporności na ciosy i zagrożenie zdrowia.
Witalij nie był trafiony dobrze ani raz i obił Petera tak że ten po 8 rundach miał dosyć.
Ali z Frazierem przegrał walkę, leżał na deskach, druga była bardzo bliska i w opinii wielu Frazier wygrał, trzecia skoczyła się tak że obaj chcieli się poddać równocześnie ale Frazier zrobił to pierwszy i Ali został zwycięzcą.
Jaki jest logiczny i racjonalny powód dla którego Ali miałby szansę z Witalijem Kliczko? Może to dlatego że wszyscy dokoła tak mówią, hejt na Kliczko, mit Alego (niespotykana szybkość, nadludzki refleks i reszta fantazji), bo jest najbardziej znany, bo przyjęło się że jest nr1, bo jest ciągle gloryfikowany, z nostalgia albo highlights Alego bez znajomości epoki czy medialność.

0

Czy przeciętni zawodnicy w erze Kliczko są lepsi niż topowi w erze Alego.
Samuel Peter vs Joe Frazier

0

@skubi99 Powiedzmy że to kwestia nazewnictwa. Wiadomo że Fury mając 206cm i 123kg to nie jest tak hiper waciany. Ale jest jednak bardzo przeciętny pod tym względem.

0

@skubi99 A co fury jest puncherem? Teraz jest hype na Furego więc zaraz powiesz że przecież Wildera "znokautował" co z tego że bił bił i Wilder I tak skończył walkę stojąc. Zobacz na rekord Furego on nawet przeciętniaków nie umiał wykończyć. Kiedyś się śmiali nawet że jest waciakiem. Wilder Joshua Kliczko Haye Whyte Ortiz I reszta to inna liga jeśli chodzi o siłę ciosu :D

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@skubi99 Chyba źle mnie rozumiecie. Ja nie mówię że to wina Furego ale że kariera AJ przebiegła szybciej. Wszystko :)

0

@MaziFCB Właśnie kupowanie coinsow i FIFA points niszczy zabawę z trafienia dobrej karty w paczce

0

@Pressinho Ale ja nie mówię o tym co teraz AJ i Fury robili tylko że kariera zawodowa AJ była prowadzona bardzo szybko. Whyte Kliczko Breazaele Martin na wczesnym etapie kariery. Fury na stracie z Kliczko czekał 8 lat. Tego AJ odmówić nie można

0

Badania pokazują że posiadanie rodzica z choroba alkoholową wpływa na to jak mózg przechodzi z fazy aktywnej do spoczynkowej i odwrotnie. Oznacza to że osoby mające rodziców alkoholików mają problem z silną wolą. Wolą słabsze ale szybsze efekty i są zdolni poświęcić dużo więcej dla nagrody.
Źródło: Hyperreal

0

@Pressinho Ale ja nie mówię ktoś jest lepszy czy gorszy ale ze AJ zdecydowanie szybciej od tej dwójki zaczął podejmować wyzwania. Fury jest nr1 AJ 2 Wilder 3 na ten moment imo

0

@Tomek54321 Najpierw rewanż

0

@NaFazieHitman Fury słabo bije. Nawet Wildera tyle bił i nie mógł skończyć. Trochę miał szczęścia z tym ciosem na ucho. Nie ma mowy o ko na AJ. Jak już to będzie podobnie jak z Kliczką

0

@koziar ale miał. Haye na sparingu został rozcięty na łuku brwiowym

0

Anthony joshua uważa że Fury miał mało wyzwań jak na 12 lat kariery. Co wy na to ? AJ oczywiście rozwijał się dużo szybciej ale Fury też nie był bumobijem. Miał Chisore i Haye wcześnie

0

@Pawlak1992 Tylko ci pokazuję że Ali nie miał mocniejszej szczęki niż Kliczko bo Wład był nokautwany przez wielkich chłopów. I nie daje szans że Ali ustał podróbek jak Kliczko od AJ i Lewisa. Powietkin leżał już w 2 rundzie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?