LatajacyHolender
Dołączył/a: październik 2020
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ponawiam pytanie, gdzie krytykanci Herr Flicka? Taki to słaby trener miał być? Jak wygląda wasz Xavi przy nim?
0
@Wiking88 czasem trafiał wrzutką w pole karne
1
Gdzie się pochowały te orzełki co mówiły że Flick słaby trener??? Że Bayern to był samograj??? po Kovacu.... hahaha
0
@Kyonego skakałem, nie trzeba pajacyków robić żeby wyskoczyć, co 5 minut obrońcy skaczą i nikt nie robi tego co Martinez
0
Ja czaje że piłka się odbiła ale też Martinez chyba dyscypliny pomylił jak on skacze i macha łapami jak bramkarz w piłce ręcznej i to w polu karnym
6
te przepisy o ręce to chyba ogarnia tylko ten kto je wymyśla
1
Alejando "zawsze zły wybór" Balde
0
@tristan87 jakie jeszcze nacje są złe? Rumuni? Koreańczycy?
2
@Firestone Ale macie dziwne tezy. Joao Pahlinha 29 lat teraz Bayern jest jego pierwszym mocnym klubem na pewno jest cienki skoro do 28 roku życia grał max. w Sportingu. Co z tego że wszedł w najlepszą ligę świata jak w masło bijąc wszelkie rekordy odbiorów na mecz. Jonahtan Tah 29 lat, nie grał w żadnym mocnym klubie do zeszłego sezonu, na pewno jest cienki jak sik pająka, co z tego że od 50 meczy w lidze, pucharach i kadrze rozpierdala każdego. Aloejandro Grimaldo 28 lat, to samo co kolega wyżej, nikt mocny go nie kupił pewnie nic nie umie, to że ma wrzutkę na nos z każdej pozycji to bajka, lepszy jest nasz Balde co jak trafi w pole karne z wrzutki to jest dobrze. Hakan Calhanoglu, miał 27 lat jak go kupował Inter, wcześniej był średnim ofensywnym pomocnikiem, dziś jest top3 6-tek na świecie w wieku 30 lat.
0
@tristan87 a no tak, teza roku, jak talent z Holandii to zły
0
@KrzysekFCB żadnej z tez nie obaliłeś, wygłosiłeś swoje zdanie które dla ciebie jest jedyne prawdziwe i niepodważalne, najlepiej jak pójdziesz wygłaszać swoje jedyne prawdziwe zdanie w innym miejscu
0
@KrzysekFCB sam piszesz grał z Nacho, mądrym graczem który całe życie inteligencją i charakterem nadrabiał braki szybkościowe czy wzrostowe, kompletnie nie kłóci się to z tym co napisałem. W końcu był kapitanem zespołu, nikt by mu nie dał opaski gdyby to Rudiger był mózgiem obrony a on na posyłki, pomyśl czasem zanim zanegujesz coś nieudolnie. I nawet trochę słabsza forma Fernandeza tego nie zmieni. Inna sprawa nawet gdyby to nie był Nacho tylko jakiś junior to mówimy o 4 miesiącach bo do końca grudnia grał Alaba a od kwietnia Militao, jeżeli na takiej małej próbce coś piszesz o "odlocie" no to słabo. I nie bzdura poparta danymi z dupy bo wystarczy popatrzeć na kadrę Niemiec bez Taha, wystarczy poczytać opinie dziennikarzy czy fora Chelsea z czasów gry Niemca w Londynie itd. trochę to większy zakres czasu niż twoje 4 miesiące
0
Problemem Araujo jest to że jest genialny w starciach 1 na 1 ale nie potrafi być liderem formacji. Nie jest to nic dziwnego. Tą samą przypadłość ma choćby Rudiger, jest genialny kiedy ma myślącego Alabę za sobą natomiast kiedy musi być liderem formacji jak to było w kadrze Niemiec Flicka gubi się, robi błędy i jest niepewny. Co gorsza jego niepewność udzielała się innym Schlotterbeckom, Ginterom itd. Są to po prostu zawodnicy którzy nie lubią myśleć na boisku tylko wolą mięc jedno zadanie, miażdżyć rywala. No i tu pojawia się trudność że w parze Araujo - Cubarsi pierwszy nie potrafi być liderem a drugi ma 17 lat i nie można tego od niego wymagać. Recepta na to jest tylko jedna, trzeba ściągnąć prawdziwego lidera formacji obronnej w oparciu o którego trzeba budować Urugwajczyka i młodego kadrowicza hiszpańskiego aż któryś z nich dorośnie do bycia liderem formacji a do tej pory ratować się Inigo Martinezem a Araujo zawsze można przesuwać na bok obrony. Dlatego mimo wątpliwości co do Taha (wiem że to jest jego pierwszy genialny sezon) jest on nam bardzo potrzebny
1
@sk13 wszystko się zgadza tylko że my nic nie ryzykujemy bo mu się kończy kontrakt, jak będzie miał sezon jak ten poprzedni to ma mur beton pierwszy skład, a jak będzie miał sezon jak poprzednie to go sprzedamy za 15 baniek, tak czy tak będzie zysk
1
@Wiktor91 ciekawe kogo koleś by chciał innego jak on po 1 meczu skreśla gracza. Nie ważne że sezon wcześniej rozegrał 50 świetnych spotkań, ważne że teraz miał 1 słaby
0
@Barcaa12 wow jeden słaby mecz znalazłeś na 40 w tym roku, normalnie orzeł
0
@Vito9 nie osiągnie zajebistości jak nie będą mieli od kogo się uczyć, nie uczysz się od równolatków którzy mają te same "osiągnięcia" co ty (czyli ich brak) tylko od graczy którzy są starsi, mają przez to większy szacunek, wszystko w życiu widzieli i są autorytetami. Podaj jakiś przykład zespołu nie cofając się do średniowiecza który jest topowy i osiągnął sukcesy bez udziału 3-4 lub więcej doświadczonych graczy. Sukcesy Milanu, sukcesy M. Utd Fergusona, Chelsea Mourinho, Bayern Flicka, Liverpool Kloopa, Inter Mourinho itd. wszystko oparte na doświadczeniu
0
@Czarny_ck nikt poważny w piłce nie patrzy na wiek. Guardiola może mieć 95% 26-28 latków ale chce Gundogana bo to od niego uczą się młodzi a nie od 28 letnich Grealishów. W tym wieku to nie są jeszcze materiały na mentorów. Żadnymi młodymi nie dojdziemy do sukcesów bez wsparcia graczy który mają swoje lata i coś wygrali w życiu przez co mogą przekazać to młodym, bez graczy którzy na półfinał LM wychodzą z pewnością siebie jakby to była 1/16 tarczy wspólnoty z Wimbledonem
0
Girona pokazała że to nie jest nawet średni ligowiec
4
@Vito9 Obecny trend jest taki że sReal wygrywa ligę mistrzów od lat nie dzięki młodym tylko dzięki Kroosowi, Modriciowi wcześniej Benzemie, Carvajalowi. W finale są City z de Bruyne, B. Silvą, Rodrim na kierownicy, wielu zawodników blisko 30-tki, młodzi w rolach drugorzędnych. Wcześniej w finale Inter z najstarszą kadrą w Serie A. Wcześniej Liverpool z samymi 30-to latkami, Salahem, Mane, Hendersonem, Fabinho, Thiago, van Dijkiem, Robertsonem, Alissonem. Zespoły odmładzające kadrę jak Chelsea są pośmiewiskiem ligi. Ogólnie przeglądnąłem pierwszą 50-tkę topowych zespołów i odmładzających kadrę wśród nich tam nie stwierdziłem, no może Monaco albo Brighton ale to takie średniaki europejskie. Najbardziej irytujący na la rambli mit że sukcesy daje młodość, nigdy niczym nie poparte.
10
@Vito9 29 lat rzeczywiście emerytura. Luka Modrić, Kroos itd pozdrawiają gimnazjum
0
Inteligentny Tah potrafiący ustawić Araujo czy Cubarsika jak najbardziej tak. Kimmich nie wiem, chyba za drogi, ci co pieprzą niżej o Gavim, PEdrim itd. niech pamiętają że to jest też materiał na prawego obrońcę gdzie są braki
0
@Czarny_ck młodymi to możesz wygrać puchar szczakowianki a nie mistrzostwo Hiszpanii czy LM
0
@antoine22 w kadrze jakoś jest i pressing i gra zespołowa. Nie żebym go chciał
0
@Matt_i1992 pamiętasz Arturo Vidala? Ile razy przez jego czerwone kartki zespoły odpadały z LM? łącznie z nami? 15 lat nad nim pracowali i wieku 35 lat w ćwierćfinale LM kosił równo z trawą wszystko co się rusza. Dla mnie jakbym miał szukać gracza najbliższego Gaviemu to właśnie Vidal z najlepszych lat w Juve, Bayernu itd. te same zalety i te same wady i tak samo jak Chilijczyk potrzebuje obok siebie jakiegoś myślącego, zimnego, przewidującego Xabiego Alonso
0
@Kamil689 i dlatego został przesunięty na prawą obronę a na 6-kę kupili 190 cm Pahlinhę. Do czasów Mascherano nie ma co wracać bo to były czasy kiedy Barca była 80% czasu przy piłce a stracone przez brak fizyczności bramki odrabiała przez genialny atak. Każdy kto dobrze pamięta te czasy wie że taka mała liczba wygranych LM to głównie zasługa braku inwestycji w ławkę i fizyczność drużyny, gdzie przy stałych fragmentach mieliśmy w obronie Pique i przedszkolaki o głowę niższe a z przeciwnej strony wchodziło po 5 graczy po 190 cm i 90 kilo, później się kończyło piękną grą i odpadaniem w półfinale z drewniakami z Atletico, Chelsea itd.
0
@pacior95 co za porównanie, to jak zestawiać ciężarówkę z porsche, jeden ma atuty głównie w odbiorze, pressingu i ogólnie walce, w ataku jest mocno średni a drugi jest genialnym metronomem, mózgiem zespołu, oczywiście jak tylko jest zdrowy. Do czasów Xaviego nie ma co wracać, kompletne beztalencie trenerskie które zepsuł genialnych przed nim Pedriego, Araujo, Balde itd., takiego długo nie będzie w tym klubie
3
kompletny odlot. Defensywny pomocnik to przede wszystkim odpowiedzialność, gra przed obrońcami, gdzie tu rola dla Gaviego który jest mocny jak może robić wszystko na ryzyku. Tylko na la rambli jest możliwe poparcie dla takiego pomysłu
0
tu młodzi z la rambli często się mylą, Raphinha to jeden przykład z wielu, Olmo kolejny, inny sprzed chwili to Luis Diaz który napierdala od początku sezonu
0
@korn234 Lewy wali bramy i asysty a korn w kącie wkurwiony siedzi i popłakuje :)