Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@PanPatrykk Suarez. Jego a-game jest lepsze od a-game Lewandowskiego.
0
@mekston Amman jest też mistrzem świata, wicemistrzem świata i dwukrotnym brązowym medalistą MŚ w skokach i mistrzem świata w lotach.
2
https://jbzd.com.pl/obr/1713778/skoki
Polacy kontra Granulat.
0
@tobiasson92 Patrzmy na całokształt. Stoch jeszcze skacze i wiele może zrobić. Tak by nie było mu potrzebne Ms w lotach.
1
@Triv44 4 złota Olimpijskie to nie jest nic.
Amman to top 6 moim zdaniem.
0
@FCBMati10 Twojsza? Xd
Nie lubię argumentów o tym jak krótko startował a ile osiągnął.
Nie skończyłby jak Gregor przykładowo?
2
Ale ogrom psychofanow Nykanena, którego wielu na oczy nie widziało. Kamil jest nr 1.
0
@tobiasson92 Sprawca wykroczenia może odmówić przyjęcia mandatu karnego.
Wszystko.
1
@szymon351 Druk 866 gov.
0
PIS niby złożył projekt ustawy znoszącej prawo do odmowy przyjęcia mandatu.
1
Dobry chłopak z niego był, mało pił i dzień dobry na klatce mówił.
1
Wśród odznaczonych medalami Yad Vashem byli członkowie ONR i NSZ ; Edward Kemnitz „Marcin”, Władysław Olizar i por.Sławomir Modzelewski „Lanc”, oraz kierownik propagandy SN Jan Dobraczyński. Ze środowiska ONR zaangażowani w ukrywanie Żydów byli m.in.: Wiktor Roman Skiba „Jacek Wolański”, dowódca powiatu warszawskiego NSZ, oraz Jerzy Zakulski, kierownik OP/ONR w Krakowie (Wojciech J. Muszyński, Czarny mecenas, „Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej” 2009, nr 3/98); Mirosław Ostromęcki „Orski”, kierownik Biura Informacji Dowództwa NSZ, ukrywał Julię Berlę, bratanicę Anieli Steinsbergowej; Janusz Regulski, jeden z najwyższych w hierarchii działaczy OP/ONR, dał schronienie w swoim majątku Natanowi Kirwasserowi; Komendant Główny NSZ ppłk Stanisław Nakoniecznikow „Kmicic” ukrywał małżeństwo Gluck i Juliana Grojchermana. Członkowie NSZ-ONR załatwili fałszywe dokumenty znanemu przed wojną reżyserowi i konferansjerowi rewiowemu Fryderykowi Jarossy’emu. Na Pawiaku więźniom pochodzenia żydowskiego pomagał pełniący funkcję więziennego lekarza Feli-cjan Loth, także działacz ONR, zaś w KL Auschwitz słynął z takiej postawy Jan Mosdorf, przywódca ONR z 1934 r. To tylko niektóre, wybrane przykłady pomocy ofiarom Holokaustu ze strony środowiska narodowo-radykalnego.
Zadajemy pytanie ilu członków GL /AL dostało takie medale i mają drzewka w Jerozolimie?
Źródło: Związek Żołnierzy NSZ.
24
8 stycznia 1894 roku urodził się Maksymilian Maria Kolbe - franciszkanin, święty Kościoła katolickiego.
Trafił do KL Auschwitz, gdzie dobrowolnie oddał życie za innego więźnia.
Po wybuchu wojny, Niemcy aresztowali ojca Kolbe wraz zakonnikami, zwalniając ich 8 grudnia. Ojciec Kolbe powrócił do Niepokalanowa, starając się pomagać wysiedlonym z Wielkopolski, wśród których sporą część stanowili Żydzi.
To nie podobało się Niemcom i 17 lutego 1941 r. w Niepokalanowie zjawiło się Gestapo, które aresztowało ojca Kolbe i 4 innych zakonników.
Ojciec Maksymilian był więziony na Pawiaku, skąd 28 maja 1941 r. wywieziono go do Auschwitz. Otrzymał numer 16670.
Przydzielono go do komanda, któremu przewodził więzień kryminalny. Ojciec Kolbe był katowany przez Niemców przy każdej okazji, kazano mu pracować ponad siły.
Kiedy pod koniec lipca 1941 r. z obozu uciekł jeden z więźniów, Niemcy wytypowali 10 więźniów, którzy mieli zginąć śmiercią głodową. Wśród nich był Franciszek Gajowniczek, mąż i ojciec.
Za niego zgłosił się dobrowolnie ojciec Maksymilian Kolbe. Umieszczono go w bunkrze głodowym, gdzie przeżył dwa tygodnie.
Dobito go zastrzykiem z fenolu w dniu 14 sierpnia 1941 r.
W 1971 r. ojciec Kolbe został beatyfikowany, zaś w 1982 – kanonizowany, wchodząc w poczet świętych Kościoła Katolickiego.
Źródło - Red is Bad
1
@adamt1996 Pozwalajmy sobie w takim razie na więcej.
0
@adamt1996 Nie mogą. Chyba, że zwolnią ze składek na ZUS.
4
Po turnieju 4 skoczni trzeba przypomnieć ten legendarny filmik!
53
Granulat>Granerud
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/136046855_5133654246659695_2711797580709979115_n.png?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=4uGwJfURi4MAX_zifEy&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=ab4dfdc1bf6983d253b9a27b9d3aea17&oe=601B1F2E
2
@Alanooo House.
1
Ciekawie w Murice.
0
@AV0CAD0 Nie można być aż tak głupim.
0
@tobiasson92 Tak ale ogólnie mówię, nie tylko o odszkodowaniach. Tak jak księża tak i oni się tak rozbestwili, że robią co chcą. Każdy policjant powinien odczuć działania swoich kolegów.
0
@tobiasson92 Bardzo dobrze. Trzeba, szczególnie po ostatnich działaniach tej formacji im pokazać kto jest ich pracodawcą i co o nich myśli.
0
@Dzemix111 To musi być troll.
0
@Fabik87 Bo to tylko jakiś tam Granulat a nie legenda :)
1
@IronSanHybrid Materiał okuratny i sprawiedliwy :D
0
Stoch wybaczył Granulatowi.
Klasa mistrza.
4
https://jbzd.com.pl/obr/1709499/standardy
Tylko to tu zostawię.
2
@Bartunek Przepraszam ! Ja oglądałem "Więźnia miłości". Nie ma nic złego w chęci dowiedzenia się czy Kerem i Sabah będą razem. XD
39
Najman w kongresie.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/137024600_255617352586839_6495028463873122684_o.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=ZjBDziqcv5oAX_KZus2&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=27b6bef3032013da5e9eb3cdbbc389ce&oe=601A716F
0
@Stasiuburza I ugułem to chciałem na ten temat powiedzieć :D