Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ronald Koeman out!!
1
Niestety nasze skoki to ostatnie podrygi zdychającej ostrygi. Kubacki 30, Żyła i Stoch 33. Następcy? Może Stękała a reszta nic. Wolny słabo, Murańka i Kot prawie 30 lat. Zniszczoł bez większych możliwości. Cieszmy się póki coś mamy.
1
Huragan w plecy sie zaczyna oczywiscie.
1
@MesQueUnClub96 Niestety.
6
Belke obnizaja... Ajzenbisla na podium.
0
Czo ten Ajzenbisla :0
2
@Transu96 Klepnąłem w polecenie.
1
@Nano22 Niech się obejmą i pocałują. What?
3
@MESSIah16 Boks to nie tylko rozkład nazwisk ale też zderzenie stylów. Tyson z walki z Holmsem miałby spore szanse z Alim.
Ali miał problemy z Frazierem, od którego Tyson był lepszy praktycznie w każdym elemencie. Szybkość, praca nóg, oburęczność, lepsza defensywa.
0
@tmQbassive No siiii. Przepraszam.
1
Która będzie podkreślam będzie według Was lepszą laską i jest lepszą piosenkarką:
Gabor czy Węgiel?
1
@MatiSkrzacior Dobre chłopaki nie siedzą za kratami.
0
@kibicsportu A czego się po niemcach spodziewać?
0
@TR3YWAY Szaman Umtitiego :D
1
@VeB 1899 niemcy pozostaną niemcami.
0
@IronSanHybrid SIIIIII :D
4
@AmigoBlancos Si.
4
Ej ale żeby "lekarz rodzinny Dembele"? No wiecie co? XDDD
0
@Pawlak1992 No ba! Master of disaster.
5
@Pawlak1992 Mistrzostwo :D
12
Według ikonki koło nicku jestem memem i amantem roku. Wtf? XD
Edit. "Kolekcjoner zielonych". Gdzie one są?
16
POMAGAMY!
Czy polscy żołnierze września 1939 r. byli bandytami? Według niemieckiego czasopisma tak właśnie było i skierowało ono do niemieckiego sądu pozew przeciwko Jackowi Perłowskiemu, uczestniczącemu w 2018 r. w Warszawie w Marszu Niepodległości w takim mundurze.
Ojciec Pana Jacka był żołnierzem AK, a matka więźniarką niemieckiego obozu koncentracyjnego. Pan Jacek Perłowski potrzebuje pieniędzy na proces sądowy. Poniżej wywiad z Panem Perłowskim i numer konta.
Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta 52 1600 1462 1818 4008 7000 0001
KTO MOŻE, NIECH POMOŻE. OKAŻMY SOLIDARNOŚĆ.
4
Ppłk Stanisław Miodoński „Sokół”
Niestety nie znaleźliśmy daty i miejsca urodzenia naszego Bohatera.
W czasie I wojny światowej, jako żołnierz armii austriackiej, walczył przez dwa lata na froncie wschodnim, a później na froncie włoskim, gdzie dostał się do niewoli.
Do kraju wrócił wraz z armią gen. Józefa Hallera. Walczył na froncie polsko-ukraińskim, a następnie w wojnie polsko-bolszewickiej. Przed wybuchem wojny studiował prawo na UJ. Sympatyzował z ruchem narodowym.
W okresie międzywojennym mieszkał na Wołyniu, zawodowo związany z WP. Zagrożony aresztowaniem przez NKWD, pod koniec 1939 r. przeszedł z terenu okupacji sowieckiej do GG. Początkowo działał w ZWZ.
W 1943 r. znalazł się w szeregach NSZ. Pełnił funkcję komendanta XII Okręgu NSZ. 7 III 1944 r. wraz z grupą oficerów został aresztowany przez gestapo w Siedlcach. 12 marca podkomendni z organizacji przeprowadzili udaną próbę odbicia ich z więzienia w Siedlcach.
Sprzeciwił się wykonaniu rozkazu o scaleniu z AK, za co zawieszono go w obowiązkach. Po wkroczeniu Armii Czerwonej na krótko podporządkował się AK. Próbował organizować Okręg NSZ–ONR. Przeniesiony na stanowisko komendanta Okręgu NSZ–ONR na Śląsku.
UB aresztował go 28 X 1945 r. w Katowicach.
10 XII 1946 r. WSR w Warszawie skazał go na dziesięć lat pozbawienia wolności.
Więzienie opuścił 28 X 1950 r., był wycieńczony i schorowany. Po dwóch miesiącach ponownie aresztowany i przetrzymywany przez siedem miesięcy. Zmarł 1 VI 1951 r. w Wałbrzychu.
Cześć i Chwała Bohaterom !!!
Poniżej opis akcji w Siedlcach:
"Akcja „Więzienie” rozpoczęła się 12 marca 1944 r. o godz. 17 30, kiedy to sierż. pchr. „Sęk” w niemieckim uniformie przebrany za gestapowca z bronią w ręku, wyprowadził trzech pozorowanych więźniów na ulicę. Gdy pozorowana grupa dotarła do więziennej bramy strażnik uchylił wizjerkę, po czym „Sęk” oznajmił, że przyprowadził więźniów, którzy uciekli z robót w Niemczech. Strażnik oświadczył, że jest już późna pora i nie przyjmie więźniów, „Sęk” nie dał za wygraną i zaczął kopać w bramę, kląć co zmusił strażnika do wpuszczenie „Sęka” na teren więzienia. Gdy pracownik więzienia wziął do rąk księgę przyjęć i zapytał rzekomego aresztanta o nazwisko - „Sęk” i „Mścigrom” oraz „Car” rzucili się aby obezwładnić obsługę, „Farys” sterroryzował strażnika zbrojowni by uniemożliwić mu włączenie sygnałów alarmowych. W tym czasie pod więzienną furtę podeszła druga grupa „Koń”, „Silny”, „Krwawy Natan”, „Sęp II”, „Jerzy”, którzy natychmiast zostali wpuszczeni do środka. Po zdobyciu pierwszego budynku żołnierze „Sęka” przeszli do opanowania drugiego, w którym znajdowali się aresztowani żołnierze NSZ. W czasie szarpaniny jednemu z wartowników udało się wystrzelić z karabinu, lecz i on został szybko rozbrojony. Niepożądany wystrzał na terenie więzienia mógł spowodować alarm patroli chodzących po mieście oraz własowców, stacjonujących tuż przy więzieniu. Strzelanina, która rozpętała się na przedmieściach Siedlec odciągnęła siły niemieckie w innym kierunku. Oddział „Sęka” i uwolnieni więźniowie opuścili więzienie zamykając bramę na klucz, po czym udali się w drogę ewakuacyjną. Następnie drogą okrężną do Niwisk na przygotowane kwatery, skąd po kilku dniach wszyscy przejechali do obozu w Jacie.
Cała akcja na więzienie trwał około 30 min. przebiegała zgodnie z planem i nie spowodowała żadnych strat. Wszyscy, którzy brali udział w akcji odbicia więźniów zostali awansowani o stopień wyżej i przedstawieni do odznaczeń Krzyżem Walecznych, „Sęk” Virtuti Militari. Wiadomość o udanej akcji w Siedlcach odbiła się szerokim echem w Siedlcach i całej okolicy."
Źródło https://www.salon24.pl/.../286766,12-marca-1944-r...
4
Święta, święta i po świętach...
1
@MarFan Pozbycie się jednostek słabych i chorych to rzecz naturalna. Sam się zaszczepię, Ty chcesz to się zaszczep. Nie masz prawa nikogo segregować. Jeśli jesteś zaszczepiony to nie masz się czego bać.
2
@Wojcio Niezależnie od opinii na temat szczepień, jest to segregacja obywateli. Bezprawie.
1
Przejadłem się. Nie mam już miejsca na nic. Zjem jeszcze!
0
@Janas11224 Oj nieprzygotowanie do lekcji !!
0
@Janas11224 Whisky nie musi być :D
0
@jeyx77x Jezus nie istniał.