23

Ja nie wytrzymam. No ja nie wytrzymam. I covidianie dalej - to dla naszego dobra. Jasny gwint. Zabierają wolność z powodu czegoś co ma procent śmiertelności znikomy.
Dalej popierajcie takie "obostrzenia" "przyłbice"- jak psom, pies ma łeb, mordę. Niedługo będzie "siad, leżeć" i też będą to robić. Po prostu nie mogę, nie mogę inaczej. To przez was, słuchających się tego i głoszących to ślepo.
Dziękujemy.

0

Może oni wiedzą, że nie wygrają już wyborów i chcą nam jak najbardziej dowalić?

0

@jedrek7000 Mandacik za wszystko! Za całokształt. Za to, że istniejesz.

3

@przemek14qwe Oni protestują. Ale w związku z "prawem do zabijania dzieci na życzenie". O swoje prawa kobiety protestowały zanim dołączyło się do tego postkomunistyczne tęczowe towarzystwo.

1

@VamosRakieta Już są. Zawsze i wszędzie...

8

Tutaj powinno dojść do zamieszek. Naprawdę.

0

@IronSanHybrid Niech giną. Mam nadzieję, że inflację wywali jeszcze bardziej i rodzice będą więcej pić a dzieci mniej jeść.

1

@IronSanHybrid Ta ale aniołki chodzą po galeriach i na fundacje pomagające dzieciom zbierają.

0

To jest dramat. To jest dramat w tym antyludzkim państwie.

2

@IronSanHybrid Jego komentarz powyborczy to dziedzictwo narodowe będzie.

0

@barcelona97 Bez stanu wyjątkowego, klęski żywiołowej czy wojennego nie są. Art 233 konstytucji bodajże.

0

I tak jest to bezprawne. Nie stosować się.

3

No ja sylwestra z dwójką spędzać nie będę. Co to ma być? Na ulicę!

5

TERENOWY MELDUNEK WYWIADU ARMII KRAJOWEJ OKRĘGU KIELCE-RADOM z 26 czerwca 1944 r.

Stwierdzić należy, że nienawiść SS kieruje się ostatnio wyłącznie przeciwko "nacjonalistom". Rozwiązano w Gestapo specjalny referat antykomunistyczny. Przypuszczać z tego należy, że akcja skierowana będzie przeciwko organizacjom narodowym

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/131675404_3753543704696853_2898699414269044829_n.png?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=FWbMHuIZ69QAX9tuU0v&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=0f98077e34e9f2ea76df8a7498cb231f&oe=60012500

1

Złota piłka La Rambli?

Kiełbase, browary narodzie kochany ja Tobie dam !

1

@Azi A co z uprzedmiotowieniem facetów? Patrz reklama orbit z tym facetem robiącym z siebie pawia. Co zrobisz? Nic nie zrobisz.

1

@Azi Otóż być :D

0

@Karzel Ja piszę o kobietach :D

1

@MesQueUnClub96 Proszę nie.

15

Zacznę popierać feministki, parytety i inne unijne bzdury, jeżeli przechodząc obok budowy będę widział kobietę topless przy betoniarce.

Badum-tss.

1

@MesQueUnClub96 Pogięło mnie do reszty :D

4

@Bobo25 Znam kilka osób, którym podoba się Cleo. Gusta, guściki wiadomo ale podzielę się swoim. Taka blachara. Tylko do koksa w Bmw ją wsadzić.

4

Ppor.Wojciech Jakimowicz ps."Boryna" ur .20.02.1911 -poległ w walce z Niemcami pod Pogwizdowem 15.01.1945r.

To słynny przedwojenny architekt ,grafik, m.in.autor projektu wnętrza pawilonu polskiego na Wystawie Światowej w Paryżu (1937r.).

Absolwent wydziału architektury Politechniki warszawskiej ,członek ONR ,następnie w ZJ , wiezień KL Auschwitz (1940-41) ,kursant szkoły podchorążych NSZ ,od 1944r w Brygadzie Świętokrzyskiej w stopniu podporucznika NSZ. Poległ w bitwie z Wehrmachtem w rejonie wsi Marcinkowice -Pogwizdów -Uniejów powiat Miechów. Pochowany na cmentarzu w Pogwizdowie (Uniejowie) wraz z ośmioma innymi żołnierzami Brygady.

0



Dziki znowu mówi jak jest. Dotacje dla artystów podsumowane pięknie.

29

Towarzyszu Stalin, przyszedł jasnowidz i mówi, że zna przyszłość.

Do łagru, gdyby znał przyszłość to by nie przyszedł.

0

@Kusco15 No tak. I Pulev ma styl uszyty pod AJ. Będzie stał naprzeciw niego z jego otwartą gardą... łatwa robota.

0

Pulev stał na przeciwko Kliczki i dostał Ko w 5 po 4 knockdownach. Kliczko miał około 38 lat wtedy. Pulev ma dziś lat 39 bodajże i stanie do byka w swoim prime. Nie wiem jak ma się to NIE skończyć jak jego walka z Kliczką.

1

Dzień dobry państwu! :)

4

Salomea Zawistowska "Grażyna" , narzeczona ppor. Jan Turowskiego "Orlicza".


Urodzona w 1923 roku. W czasie okupacji niemieckiej członek NOW.


Jan Turowski "Orlicz" zamieszkał w domu rodziców Salomei. Dom okazał się szczęśliwy, gdyż zakochał się w starszej córce gospodarzy. I to z wzajemnością. Uczucie to było na tyle głębokie i poważne, że byli nieformalnymi narzeczonymi.


"Grażyna" w ramach Komendy Powiatu „Olkusz” Narodowego Zjednoczenia Wojskowego kierowała Służbą Pomocniczą Kobiet (SPK). Kobiety szkolono jako sanitariuszki. Pełniły także funkcje łączniczek.


W październiku 1946 roku funkcjonariusze UB z Łomży aresztowali w Warchołach – Zarębach Krystynę Pakułównę – „Różyczkę” i Krystynę Kuleszównę (siostrę „Żbika” – Jerzego Kuleszy, szefa Wydziału IV KP „Olkusz”). Obie aresztowane należały do NZW. Podczas rewizji u „Różyczki” UB-owcy znaleźli maszynę do pisania. „Różyczka” nie wytrzymała „metod” śledczych i wskazała na „Grażynę” – Salomeę Zawistowską jako osobę, od której otrzymała maszynę.


26 października 1946 roku gospodarstwo państwa Zawistowskich zostało otoczone przez grupę operacyjną UB. W domu przebywał wówczas podporucznik „Orlicz”, który został aresztowany. Podczas rewizji znaleziono dokumenty organizacyjne, broń i maszyny do pisania. Aresztowana została również „Grażyna” – Salomea Zawistowska oraz adiutant Komendanta Powiatu „Lew” – Henryk Olczak (b. żołnierz oddziału powiatowego PAS o krypt. „Fala”).


Jana Turowskiego "Orlicza" tak pokochano w domu Zawistowskich, że
matka Salomei Zawistowskiej "Grażyny", napisała wzruszający wiersz:
"CZEŚĆ BOHATEROWI ZA ODDANE ŻYCIE OJCZYŹNIE
Nie znam twoich lat dziecinnych
Nie znam szkolnych, ani innych
To znam tylko co tu piszę
Gdy wszedłeś w nasze zacisze
Wątle ciało Twoje było
Tajemnicze ,ciche życie
Duch ożywiał wielką siłą
Chociaż to robiłeś skrycie
Nie chciałeś być światu znany
Nie chciałeś by Cię wielbiono
Rozkaz wiernie wykonałeś
Rzekłeś : tak ma być zrobiono.
Wszystko dla Niej, dla Ojczyzny
Dla Polski wszystko znieść trzeba
Tak mówiły Twoje czyny
Czynione każdej godziny
Ani zimno, ani slota.
Ani głód i niewygody
Ani też inne przeszkody
Przez żołdactwo otoczony,
Bity knutem i szarpany.
Nie zdradziłeś tajemnicy
Pomorzaninie kochany!
Zabrałeś z sobą do grobu
Przysięgi i słowa złożone,
Obowiązki wykonywałeś
Przez dowództwo nałożone
Gdy zbliżała się godzina
Twojej śmierci wykonanie
Ukradkiem znalazłeś papier
Zabrałeś się do pisania
Żegnam Ciebie, droga mamo
Żal mi, że zostajesz samą,
Lecz jest taka wola Nieba,
Że za Polskę zginąć trzeba
Losy życie przekreśliły
Ja odchodzę do mogiły
Żegnam wszystkich i dziękuję
Co dobrego mi zrobili
Życzę wszystkim doczekania
Wolności prawdziwej chwili.
O Ty wielki bohaterze
Wątłe ciałem, polskie dziecię
Co to życie za nią dałeś
Już Ciebie nie ma na świecie
Obce ręce przytuliły
Twoje ciało poszarpane,
Obce oczy łzy roniły,
Gdyś odchodził do mogiły
Rycerzu Niepokalanej !
Gdyśmy się żegnali z Toba,
Jaki nam żal Ciebie było,
Jak okryłeś nas żałobą
Niech Ci lekką ziemia będzie
Ta mazurska nasza gleba
Dobry Jezus duszę przyjmie
I zaprowadzi do Nieba
My ślubujemy na Twym grobie,
że walczyć będziemy z wrogiem
Jak kto umie, jak kto może
A w tej walce nieustannej


Wszystkim nam dopomóż Boże ! "

0

@Damiano27psk Jutro. Skoro gala jest w Anglii to gdzieś między 23 a 1 w nocy. Leci na DAZN Polska.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?