6

@NaFazieHitman Hipokryzja jest najwspanialszym tworem cywilizacji.

1

@Slazmi Pewnie nie. Hipokryzja-najwspanialsze dzieło cywilizacji.

1

@MarioVeB! Super wiadomość.

1

"Jestem Polakiem – to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno."

-Myśli nowoczesnego Polaka, 1903

17

Cieszę się, że mogę tu z Wami być w niepodległej Polsce. Obyśmy nigdy nie musieli przelewać krwi za naszą ojczyznę. A jak będziemy musieli to zróbmy to ramię w ramię.
Czołem!

3

@IronSanHybrid Uważaj bo Ci Najman za to przyklepie.

2

@paweldunajecfcb Ktoś musi odklepać trochę roboty. Ich starzy eksperci są zmęczeni.

0

@Nano22 Ty hultaju TY!!!

1

Za czasów sanacji panowało powiecenie "Ignacy nic nie znacy". Dziś "Andzej cacy, nic nie znacy" bardzo pasuje.

5

Jak czegoś nie ma na La Rambli to tego nie ma. Centrum zarządzania internetowymi wiadomościami :)

1

@jacob345 A nie śmierdzi "z urzędu" ? :D

1

Wolelibyście nosić koszulkę realu przez tydzień czy zostać reporterami Tvp?

0

@tobiasson92 Może i tak. Ale temat jest szerszy. Jedni nie są cacy inni tak. Dlatego te całe slogany o równości mnie śmieszą. "Idea narodowa, prawicowa dzieli polaków". Każda idea dzieli. Ale tylko nam się to zarzuca.
Taka dygresja, rozszerzenie myśli :)

4

4

9 listopada 1939 r. powstała Tajna Armia Polska - organizacja konspiracyjna, utworzona przez mjr. Jana Włodarkiewicza oraz ppor. Witolda Pileckiego.

9 listopada w mieszkaniu kuzynki W. Pileckiego Eleonory Ostrowskiej na Żoliborzu przy Al. Wojska Polskiego 40a m.7, odbyła się narada podczas której m.in. przyjęto tekst przysięgi organizacyjnej oraz nazwę.

TAP była organizacją chrześcijańsko-narodową i uznawała polski rząd na uchodźstwie. Komendantem został mjr Włodarkiewicz, a inspektorem organizacyjnym i późniejszym szefem sztabu ppor. Pilecki. Z czasem TAP weszła w skład porozumienia organizacji o zbliżonym obliczu ideowym - Konfederacji Narodu, a później znaczna część jej członków zasiliła szeregi ZWZ-AK.
Red is Bad.

0

@Chakalaka Jakieś przykłady? Wyzwiska i takie porównania to pozamerytoryczny sposób argumentacji. Polega na stygmatyzacji drugiej strony tylko dlatego, że w jego ideologii jest jakaś "część", która była składową nazizmu. Słabe, strasznie mnie denerwują te wyzwiska mające małe pokrycie w rzeczywistości.
Reductio ad Hitlerum.

Jeżeli ktoś ma być zdelegalizowany to Razem. Odwołują się oficjalnie do systemu ludobójczego, zbrodniczego - systemu kolaborującego z Hitlerem właśnie. Bohaterowie, do których się odwołują to kolaborujący z oboma okupantami łajdacy.
Żymierski, Jaruzelski, Kiszczak.

Co do ONR, Narodowych Demokratów, Falangi. Byłem na kilku spotkaniach. Faktycznie spotkałem się w życiu z ludźmi, którzy mieli choćby wytatuowaną swastykę. Są wywalani na "zbity pysk".

0

@Chakalaka Faszyzmu czy Nazizmu?

6

@FafitFCB Dziękuję :)

0


Nic dodać nic ująć.

0

@banann16 Wojnę, zamachy da się przewidzieć. Ale wirus? Nie wydaje mi się. To tylko moja opinia.

0

@Fabik87 Dzieją się.

0

@darek60 Ciekawi mnie też budowanie szpitali w grudniu przez chińczyków. Skąd wiedzieli, że będzie to na taką skalę? Skąd? I ponoć miał zabić kilka milionów osób w każdym zakątku świata w przeciągu pół roku. Może koronka to tylko przystawka?

0

https://polskatimes.pl/koronawirus-w-polsce-krajowa-rada-wywiadu-usa-w-2012-roku-przewidywala-wybuch-pandemii-wirusa-do-2030-roku/ar/c1-14854443

Jakim cudem CIA wiedziało o wirusie? Rozumiem, że o dominacji Chin. Ale o pandemii 8 lat przed?

1

Symulujemy u siebie, by grać na czas...

0

Boże jacy my jesteśmy beznadziejni...

1

@martin86 Fatalny to Ty jesteś.

1

Dalej fizycznie wyglądamy jak za Setiena...

0

TER STEGEN !!! Wybitny.

1

@Coutinho007 Niech Ci będzie :D

0

Dembele za Pedriego lub Antułana.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?