0

Jak już by mieli ten lockdown wprowadzić to może nie z dnia na dzień?
Życzeniowe myślenie.

0

@kuz Mówił o tym poseł Kulesza, dzisiaj się wypowiadał szef Kancelarii Premiera. Nie wykluczają pełnego lockdownu...
Babcia ma w czwartek operację zaćmy. Ciekawe czy zostawią ją żeby sobie oślepła..

49

Ten lockdown nas zabije. Wydaje mi się, że Pis-owcy wiedzą, że to ich koniec więc starają się jak najbardziej uprzykrzyć życie nam i zostawić kukułcze jajo nowej władzy. Jajo w postaci bankruta.
A zarosną wszyscy jak małpy.

0

@AV0CAD0 Tak i on i bykuun lubią się naprzykrzać. Lepiej bym tego nie ujął.

1

@Bobo25 I poczty nie zamkną raczej.

3

Zbigniew Leopold Kuciewicz ps."Szwagier" urodził się w Warszawie w 15.11.1926 roku. Jako nastolatek związał się z w czasie II wojny światowej z konspiracją, a w 1941 roku został zaprzysiężony do Związku Jaszczurczego. W 1942 roku organizuje konspiracyjny, piłkarski Klub Sportowy „7”, którym kieruje do 1944 roku. Od IX 1942 w Narodowych Siłach Zbrojnych. W październiku 1943 ukończył kurs Szkoły Podchorążych Piechoty NSZ i otrzymał przydział do plutonu pionierów. W powstaniu warszawskim walczył w Zgrupowaniu „Chrobry II”, złożonym w większości z żołnierzy NSZ. Po powstaniu nadal w konspiracji na terenie Łowicza, w latach 1946-47 działa w zrzeszeniu Wolność i Niezawisłość. Po wojnie ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i był działaczem społecznym oraz wybitnym trenerem sportowym. Dwukrotnie otrzymał tytuł „Trener Roku”. Poza działalnością trenerską w dyscyplinach pięciobojowych, był przewodniczącym kapituły odznaczeń Polskiego Komitetu Olimpijskiego i działał w Komisji Socjalno-Bytowej PKOL. Aktywnie działał w organizacjach niosących pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Pełnił funkcję zastępcy prezesa Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego. W latach 1951-1980 prowadził pracę trenerską z reprezentacjami Polski w pięcioboju na kolejne igrzyska olimpijskie. W ramach działalności w środowiskach kombatanckich brał udział w opracowywaniu Karty Kombatanta. W latach 1980-1988 uczestniczył w Społecznym Komitecie Budowy Pomnika Powstania Warszawskiego (I i II komitet). Od 1988 roku w Stronnictwie Narodowym, a następnie aktywnie działa i animuje środowisko byłych żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Był jednym z inicjatorów budowy pomnika-grobowca żołnierzy NSZ na warszawskich Powązkach. W ostatnich dwóch dekadach pozostawał najważniejszym kustoszem pamięci NSZ w środowisku kombatanckim tej organizacji. Wieloletni Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy NSZ, a w ostatnich latach Prezes ZG ZŻ NSZ. Był szczególnie zaangażowany w utrzymywanie kontaktów między żyjącymi i rozsianymi po świecie kombatantami NSZ. Współpracował aktywnie z historykami zajmującymi się powstaniem warszawskim i historią NSZ, uzupełniając ich badania informacjami zbieranymi od kombatantów NSZ. W ZŻ NSZ był odpowiedzialny za kontakt z organizacjami kombatanckimi, UdSKiOR, ROPWiM oraz Kancelarią Prezydenta RP. Dzięki jego zabiegom i pracy, ZŻ NSZ aktywnie współpracuje z Archiwum Akt Nowych W Warszawie, gdzie przekazywane są dokumenty NSZ. Doskonale koordynował i nadzorował pracę wolontariuszy z młodego pokolenia, a jednocześnie dawał doskonałą lekcję patriotyzmu i zaangażowania w pracę społeczną. Wielki przyjaciel młodego pokolenia związanego z dziedzictwem NSZ. Chętnie przekazywał młodym ludziom swoją wiedzę i doświadczenia w ramach spotkań i prelekcji. Był jednym z największych orędowników sztafety pokoleń Narodowych Sił Zbrojnych.

W obliczu odchodzenia swojego pokolenia, imponował aktywnością i bezinteresowną pracą społeczną w ZŻNSZ, organizacjach charytatywnych i sportowych. Wielokrotnie odznaczany za sukcesy w pracy trenerskiej i w pracy w PKOL. Zmarł 8.10.2015 roku. Spoczął w powstańczej Kwaterze NSZ na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim.

Ordery i Odznaczenia: Krzyż Kawalerski OOP; Krzyż Walecznych (1944), Krzyż Armii Krajowej, Krzyż Powstańczy, Krzyż Partyzancki, Krzyż Narodowego Czynu Zbrojnego, Srebrny Krzyż Zasługi; Krzyż Oficerski OOP (za działalność sportową), Złota Odznaka Za Zasługi Dla Warszawy, Zasłużony Trener, Medal PKOL, Medal Edukacji Narodowej, wiele nagród, dyplomów i odznaczeń Ministerstwa Sportu.
Nsz.

0

Joshua przejechałby się po Usyku. Ten drugi nie umie kompletnie walczyć w klinczu.

0

Usyk łapie rytm. Po tym co zobaczyłem w pierwszych dwóch rundach nie widzę go w walce z Joshuą.

0

@Encore Jego atutem jest adaptacja. Da radę.

0

@Kusco15 Mówię tutaj raczej o poddaniu przez narożnik, lub poddaniu przez sędziego. Nie widzę Usyka ciężko i klasycznie nokautującego Derecka. Ale scenariusz z poddaniem jest możliwy.

4

Dzisiaj Usyk daje lekcję boksu Chisorze. Gładko na punkty, a nawet przez tko w późniejszych rundach.

1

@VamosRakieta Czy to jeszcze szachy, czy już magia?

2



Wielka, niesamowita partia szachów pomiędzy dwoma arcymistrzami. Kasparov vs Topalov. Analiza równie świetna. Polecam.
@VamosRakieta zaczynamy od podstaw.

0

@VamosRakieta Prime Kasparov z dostępem do dzisiejszej technologii? Hmmm.
Ja uwielbiam oglądać Michaiła Tala również. Faktycznie magia na szachownicy.

2



Kolejne kibicowskie oświadczenia o sytuacji w Polsce.

2

@VamosRakieta Pytanie do Ciebie. Prime Kasparov vs Obecny Carlsen. Kto wygrywa ? Fajnie by było wstawiać co jakiś czas analizy partii. Postaram się zrobić taki drugi swój cykl. Marianczello nadaje się aż aż. Warto pokazać faceta, który powoduje, że ta gra widziana jest z innej perspektywy. Pokazuje jak emocjonujące to wbrew pozorom, mitom jest :)

0

@MaziFCB Mów za siebie. Nie narzucaj komuś swoich standardów.

0

@BorzyKrzys Widzę, że nie wiesz w co się to przeradza. Albo inaczej. Nie przeczuwasz.
W 10?
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strajk-kobiet-ws-aborcji-zandarmeria-wojskowa-pojawila-sie-w-warszawie/85v1p8z

0

@barcelonaLM Wolę więzienie. Jest coś takiego jak honor w życiu.

0

@macio_944 Gdyby tam był mój ojciec,brat,matka,córka ktokolwiek - nie jest członkiem mojej rodziny.

2

Wojsko przed sejmem.

0

https://demotywatory.pl/5032507/Cos-sie-szykuje

Zapowiadają się dymy i to nieziemskie.

7

@kamilo0066 Jak pierwszy zamysł protestu tj. zostawienie kompromisu aborcyjnego w spokoju popieram - tak niestety zrobił się z tego tęczowy happening.
Wideo z jedzeniem płodu to jest dopiero słabe.

0

@Odcinkowy Ale do czego tu dorastać? "A to to co? :D" - coś w tym rodzaju. Fakt mam dorastać do czegoś takiego.
Do trolla się nie dorasta tylko się z nim nie dyskutuje.

0

@Mat_Cat Ja nie mam błyszczeć. Niby dlaczego. Ktoś trolluje mnie pseudomądrymi wywodami i buźkami jak jakiś nastolatek i mam rozmawiać z kimś takim na jakimkolwiek poziomie? Błyszczeć to można jeśli adwersarz jest na jakimś poziomie. W innym przypadku na takie zaczepki w 99 procentach nie reaguje.

0

@Mat_Cat Nie odpowiadam za innych. Znasz definicję słowa naród? To moja odpowiedź.

1

@Bykunn No byliby idealnym dla Ciebie towarzystwem. Porzucalibyście do siebie głupimi sloganami i byłoby dobrze. Zdaj relacje.

3

@Bykunn Musiałbyś zapytać LGBT-owców i kibiców. Może dojdziesz ze swoimi pseudomądrymi "rozkminami" gdzieś. Znajdziesz jakąś odpowiedź.

8

Stanowisko kibiców Lecha wobec obecnej sytuacji w Polsce "Pis, Po jedno zło"
"Za naród podzielony piekło was pochłonie"



0

@kazbychu Mi Terlecki poprawia humor akurat. Nazwij mnie świrem, kimkolwiek ale dla mnie akurat on jest pocieszny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?