Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Pięknie ! Nie ma farta non stop. Obyśmy ich zlali w klasyku.
0
Oczywiście real farcik w doliczonym.
0
@maroon Nie wiem. Widocznie Panie sobie chciały zrobić przerwę...
0
@chudymc Oni to się powinni skupić na "swoich" godzinach. U mnie ich wcale nie widać podczas takowych przed sklepami. Ciebie wyproszą a potem 14 godzina poczta i stoję 30 minut bo jedna blokuje a w kolejce same w jej wieku.
To co ostatnio widziałem powoduje, że budzi się we mnie niechęć do starszych ludzi.
0
A wczoraj wbijam na pocztę o godzinie 14 i otwarte jedno okienko przy którym według ludzi w kolejce stoi od pół godziny stara baba. Przeczekaliśmy pół godziny, by sobie poszła. W godzinach 10-12 prawie ich nie widziałem. Pod Playem się stało godzinę, bo godziny dla seniorów jak idiota. Żaden się nie pojawił.
Dla mnie to idiotyczny pomysł.
3
Dziki ! Który to już raz miażdży?
4
Nigdy nie próbuj zrozumieć kobiet. One rozumieją się nawzajem i się nienawidzą - Al Bundy.
1
Leszek Żebrowski - Jak podmieniono nam elity na przykładzie rodziny Smolarów. Ciekawy krótki wykład.
11
Na wieczną wartę odszedł 17 października 2020 roku w Tarnobrzegu przeżywszy 100 lat kpt. Bolesław Chmielowiec ps. „Komar”
Urodził się 28 czerwca 1920 roku w Radomyślu nad Sanem
Przed wybuchem II wojny światowej członek Sodalicji Mariańskiej.
We wrześniu 1939 roku członek Straży Obywatelskiej w Radomyślu
Od 1940 roku żołnierz Związku Walki Zbrojnej, a następnie od lutego 1942 roku żołnierz Armii Krajowej.
W 1943 roku dołączył do oddziału Narodowych Sił Zbrojnych dowodzonego przez kpt. Wacława Piotrowskiego ps. „Cichy”, który wszedł w skład 1.Pułku Legii Nadwiślańskiej NSZ
W grudniu 1944 roku siłą wcielony do Marynarki Wojennej Ludowego Wojska Polskiego
Do dezercji w maju 1945 roku służył w orkiestrze wojskowej Marynarki Wojennej.
Od maja 1945 roku do kwietnia 1947 roku walczył w oddziale NZW dowodzonego przez por. Stanisława Młynarskiego ps. „Orzeł”
W 1950 roku aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa, więziony i torturowany.
Wieloletni działacz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Autor rewelacyjnej książki wspomnieniowej pt. „Wspomnienia straconych (?) dni” (wyd.2002).
Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego, Medalem Pro Patria, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem Pamiątkowym 70-lecia NSZ, Orderem Zwycięstwa i Męczeństwa, Medalem Pamiątkowym 75-lecia NSZ
Zapamiętamy Pana Kapitana jako bezkompromisowego antykomunistę i szlachetnego, prawego człowieka.
Cześć Jego Pamięci!
0
@ronni37 Obie :)
1
2
@AdiKingu96 Poratowane !
1
@Fenelon Homoseksualisto w odwłok klepany.
2
Dziki w punkt po raz kolejny.
3
Ludzie powinni wyjść na ulice. To jest już robienie z nas psów.
0
Dziki!!
0
@NaFazieHitman A dlaczego. To jest bardzo ciekawe zjawisko. Chory psychicznie mitoman i chory psychicznie narkoman próbujący znaleść się w youtubowym showbiznesie. Dobry materiał na film :D
Każdy ogląda co chce i każdy nagrywa co chce.
1
0
@Danny Gaucho No jak ograniczają artykuły pierwszej potrzeby to trzeba :D
1
@Katalończyk 99 Nie fejk. Co ciekawe teraz mają zakazać całkowicie tańców. Gdzieś na wiosce ludzie z obsługą wymyślili taki patent.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3267061570056271&id=1820969767998799
1
@michal26 A jak się temu sprzeciwiasz to Cię zrównują z płaskoziemcą prawie...
5
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/121483335_3661735220577948_3397306773866065417_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=2ncIWn-d_msAX8r_Dha&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=116b176f5d485dcc61ca992e34556a15&oe=5FAB31B8
Fajnie się ludzie dają poniżać...
5
4/15 X 1939 r. na warszawskiej Ochocie (ul. Kromera 2) zostaje powołany przez działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego do życia Związek Jaszczurczy. nazwa nawiązywała do historycznego Związku Jaszczurczego, zorganizowanego przez szlachtę oraz mieszczan pruskich i pomorskich pod koniec XIV w. do walki z Zakonem Krzyżackim.
Cele Związku Jaszczurczego:
Walka o odzyskanie niepodległości Polski przeciwko Niemcom i Związkowi Sowieckiemu;
Odbudowa państwa polskiego z przedwojenną granicą wschodnią;
Przyłączenie Prus Wschodnich do Polski;
Zachodnia granica Polski na Odrze i Nysie Łużyckiej;
Wysiedlenie ludności niemieckiej po wojnie;
Przebudowa powojennej Polski w duchu koncepcji Katolickiego Państwa Narodu Polskiego poprzez dokonanie przewrotu narodowego;
Zwalczanie wpływów komunistycznych w kraju.
Związek Jaszczurczy kwestionował prawo którejkolwiek z organizacji konspiracyjnych do wyłącznego reprezentowania spraw politycznych i wojskowych w okupowanym kraju. Z tego względu ZJ uznawał władze RP na uchodźstwie, ale znajdował się w opozycji do oficjalnych czynników, czyli Delegatury Rządu na Kraj i ZWZ/AK. Z drugiej strony istniały jednak kontakty między ZJ a ZWZ i Delegaturą Rządu na Kraj.
Największym sukcesem ZJ była działalność wywiadu a przede wszystkim Wydział „Z”. Był to jedyny przypadek kiedy to Niemcy do zwalczania wywiadu organizacji konspiracyjnej powołali – już w 1940 r. – specjalną komórkę kontrwywiadowczą.
Do osiągnięć wywiadu „Zachód” zalicza się: zdobycie informacji związanych z agresją Niemiec na Grecję, zdobycie daty zamierzonego ataku Afrika Korps na Aleksandrię, zlokalizowanie pobytu pancernika „Tirpitz” w jednym z fiordów norweskich, zlokalizowanie na Pomorzu Zachodnim (w Peenemünde) tajnego ośrodka zajmującego się badaniami nad pociskami rakietowymi. Uzyskano także informacje wywiadowcze dotyczące budowy łodzi podwodnych w stoczniach Gdyni, Gdańska i Elbląga.
Trudno jest dziś ustalić liczebność ZJ. Podawana liczebność waha się od 10 do 65 tys.
20 września 1942 r. z połączenia Związku Jaszczurczego i secesjonistów z Narodowej Organizacji Wojskowej oraz mniejszych organizacji o charakterze narodowym powstały Narodowe Siły Zbrojne. Po zawarciu w marcu 1944 r. umowy o scaleniu NSZ z AK, w NSZ nastąpił rozłam; przyczyną było złamanie warunków umowy scaleniowej przez KG AK.
W maju 1944 r. narodowcy wywodzący się z ZJ podjęli samodzielną działalność pod nazwą NSZ-ZJ.
Z szeregów NSZ-ZJ wyłoniła się Brygada Świętokrzyska NSZ.
Związek Żołnierzy NSZ.
1
13 października 1939 roku w Warszawie powołano do życia zbrojną organizację narodową – siłę zbrojną Stronnictwa Narodowego (SN) w okupowanej Polsce.
Początkowo organizacja nie miała określonej nazwy. Używano takich nazw jak: Armia Narodowa, Narodowe Oddziały Zbrojne, czy też Organizacja Wojskowa Stronnictwa Narodowego.
Dopiero na początku 1940 r. Organizacja Wojskowa Stronnictwa Narodowego (SN) zaczęła przyjmować jednolitą nazwę:
NARODOWA ORGANIZACJA WOJSKOWA (NOW), faktycznie dopiero przyjętą 1 lipca 1941 r. we wszystkich okręgach w kraju.
Przyczynami powołania odrębnej, niezależnej od Służby Zwycięstwu Polski były kwestie polityczne. NOW uznawała jedynie zwierzchnictwo władz RP i Naczelnego Wodza na uchodźstwie. Wydział Wojskowy Zarządu Głównego Stronnictwa Narodowego nadzorował w NOW sprawy polityczne, personalne i finansowe, natomiast politycy nie mieszali się w kwestie wojskowe.
Pierwszym komendantem NOW został gen.Marian Żegota-Januszajtis.
Cześć i Chwała !
0
https://tarnogorski.info/sad-w-czestochowie-uchylil-ma/
0
@BartqRKO Obrońcą.
0
@tobiasson92 Dla mnie mandat to art 231 par 1 kk.
3
@draxidox Nie będę się turlał na rozkaz. Jak chcesz to tak rób. Nie wtrącaj się w życie innych.
0
@tobiasson92 https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/121187928_1519292438281650_5764659450457418844_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=51DHfLkhQSkAX956swj&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=686666cf16c1644ac9d125c19b571fea&oe=5FA6FC21
Co sądzisz o tym?
1
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/121187928_1519292438281650_5764659450457418844_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=51DHfLkhQSkAX956swj&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=686666cf16c1644ac9d125c19b571fea&oe=5FA6FC21 hmmmm...