Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@osa91 Dokumenty i fakty,które to są wiarygodne źródła. Za to Ty wychwalający wojsko ludowe jesteś wiarygodny. Polski Ruch Narodowy to najbardziej antysowiecki i antynazistowski ruch. Wojsko Ludowe powiązane ze Związkiem Sowieckim to wiadomo.
Szufladkujesz i nie potrafisz się ustosunkować do niczego. Nie obejrzałeś niczego bo pewnie się nie chciało. Ale krzyczeć w internecie potrafi każdy. Bez odbioru.
0
@osa91 Wikipedia XD
Leszek Żebrowski to są poważne publikacje. Polecam pooglądać sobie jego wykłady o AL i Gl, Nsz a Ak, Wyzwolenie czy nowa okupacja - prawda o wkroczeniu do Polski wojsk Armii Czerwonej. Cała moja rodzina to historycy, ojciec o lewicowych poglądach pracujący w sekcji francuskiej (poczytaj co to było) stwierdził jasno, że Nsz nie kolaborowało. Jeśli ktoś to AL i przedwojenni komuniści,którzy otrzymali na terenie III rzeszy schronienie po masakrach z 14 i 15 września na kresach.
0
@osa91 Nie jest u mnie słabo z historią. Raczej u Ciebie. Dokumenty,wspomnienia,zeznania członków tzw "band pozorowanych" już po upadku komunizmu wykazują coś zupełnie innego. Powtarzasz mity,pomówienia. Wielu członków obozu narodowego w tym Nsz było żydami.
Brygada Świętokrzyska? Jeśli do dziś ktoś twierdzi,że kolaborowała ( polecam definicję tego słowa) z niemcami to szkoda komentować. Brygada zlikwidowała bardzo dużo niemców. Jeśli nie najwięcej. To,że pozwolono im przejść w 1944 roku, gdy rwał się front wschodni i odbyły się rozmowy przy których niemcy proponowali współpracę, na którą płk "Bohun" odpowiedział negatywnie nie świadczą o niczym. Amerykanie nie daliby odznak jednostce kolaboracyjnej.
Współpraca z Nazistami to akurat domena Komunistów. Wyjaśnić czemu?
0
@osa91 Fakt ich zbrodnie są pomijane.
3
2 .X.1944r. Zakończenie działań powstańczych w Warszawie ,
oddziały maszerują do zdania broni .
Cytując S. Bojemskiego ,liczbę podległych dowództwu NSZ w Powstaniu można szacować na co najmniej 4000 żołnierzy i oficerów .Zabitych ,rannych i zaginionych było 1079 żołnierzy NSZ.
Do tego musimy doliczyć powstańców z NOW i innych organizacji narodowych. Wielki niedoceniany wkład podziemia narodowego .
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/120704342_10157843198853237_1827536817144428731_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=CwbTLifAFoUAX8o5LyS&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=f51f4dcafdefdf5d3f85db67e2ae1a71&oe=5F9B2899
1
KAZIMIERZ WIERZYŃSKI to jeden z najwybitniejszych poetów polskich XX wieku, być może nawet najwybitniejszy. Z racji przekonań politycznych i bezkompromisowego antykomunizmu (bo jak można "kompromisować" dobro ze złem?) został skazany - nie tylko przez władze Polski Ludowej - na zapomnienie. Współtwórca grupy poetyckiej Skamander. Tylko on i Jan Lechoń (właściwie: Leszek Serafinowicz) do końca pozostali niezłomni. Jarosław Iwaszkiewicz przepuszczał młode talenty przez "łóżko" (niekoniecznie dosłownie, jak np. w przypadku Miłosza), w Polsce Ludowej stał się urzędowym celebrytą i "pożytecznym idiotą"; Julian Tuwim pokochał Józefa Stalina; Antoni Słonimski stał się funkcjonariuszem komunistycznym średniego szczebla. Ale to oni są nagłaśniani i stale publikowani od kilkudziesięciu lat...
Życie i twórczość Kazimierza Wierzyńskiego przywrócił nam w znakomitym studium Wojciech Wencel "Wierzyński. Sens ponad klęską. Biografia poety". Piękna polszczyzna a rzecz dogłębnie przemyślana. Bardzo gorąco polecam.
Tu przypominienie tylko dwóch fragmentów twórczości Wierzyńskiego:
---------------------------------
Na rozwiązanie Armii Krajowej
Za dywizję wołyńską, nie kwiaty i wianki -
Szubienica w Lublinie. Ojczyste Majdanki.
Za sygnał na północy, bój pod Nowogródkiem -
Długi urlop w więzieniu. Długi i ze skutkiem.
Za bój o naszą Rossę, Ostrą Bramę, Wilno -
Sucha gałąź lub zsyłka na rozpacz bezsilną.
Za dnie i noce śmierci, za lata udręki -
Taniec w kółko: raz w oczy a drugi raz w szczęki.
Za wsie spalone, bitwy, gdzie chłopska szła czeladź -
List gończy, tropicielski: dopaść i rozstrzelać!
Za mosty wysadzone z ręki robotniczej -
Węszyć gdzie kto się ukrył, psy spuścić ze smyczy.
Za wyroki na katów, za celny strzał Krysta -
Jeden wyrok: do tiurmy. Dla wszystkich. Do czysta!
Za Warszawę, Warszawę, powstańcze zachcianki -
Specjalny odział śledczy: "przyłożyć do ścianki".
* * *
Zwinąć chorągiew z masztu. Krepą jest zasnuta
Za dywizję Rataja, Okrzei. Traugutta.
Pociąć sztandar w kawałki. Rozdać śród żołnierzy,
Na drogę, niech go wezmą. Na sercu niech leży.
8 lutego 1945 r.
---------------------------------
Suche gałęzie
Suche gałęzie czekają
Na Prometeuszów zakutych i rozpętanych
(Zakutych jak tępe łby
Rozpętanych w ochlaju władzy)
Na Spartan gotowych strącać ze skały
Na Rolandów dmących w róg obfitości
Na Robespierrów z pełnymi majtkami
Na Makrotów patriotów
Na katolików w stanie łaski ubeckiej
Na bezsens polski w kraju i za granicą
Na wszystkich
I na wszystko
Co można tu wpisać
Z Xiąg (tego) Rodzaju Ludzkości
Nie dajcie długo czekać
Suchym gałęziom
Na zasłużonych
(z tomu "Czarny Polonez" Paryż 1968)
Za zdemaskowanie "katolików w stanie łaski ubeckiej" należałaby mu się polityczna Nagroda Nobla.
KSIĄŻKA JESZCZE DO NABYCIA:
https://bonito.pl/k-20041886-wierzynski-sens-ponad-kleska
1
KOBIETY W NSZ:
kpr. z cenz. Maria Janina Orzechowska "Grażyna" - łączniczka w AK, od 1943 r. była w NSZ. W Powstaniu Warszawskim walczyła w Zgrupowaniu "Chrobry II", w poł. września 1944 r. wydostała się z Warszawy i dołączyła do Brygady Świętokrzyskiej. Brała osobisty udział walkach z Niemcami, m.in. pod Cacowem. 29 czerwca 1945 r. skazana przez komunistów na karę śmierci. Nocą z 4/5 sierpnia 1945 r. uwolniona z kieleckiego więzienia przez poakowski oddział kpt. Antoniego Hedy "Szarego". Do 1947 r. ukrywała się na Ziemiach Zachodnich pod fałszywym nazwiskiem. Odznaczona Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego.
8
https://chamsko.pl/104417/Pusci_
XDDDDD
1
30 września 1975 roku zmarł w Jarosławiu mjr./płk. Franciszek Przysiężniak ps. "Ojciec Jan","Marek" (ur. 22 listopada 1909 w Krupem k. Krasnegostawu ) – porucznik artylerii Wojska Polskiego, oficer Narodowej Organizacji Wojskowej i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego
Ukończył Wołyńską Szkołę Podchorążych Rezerwy Artylerii we Włodzimierzu Wołyńskim. W 1938 rozpoczął służbę w 16 Pomorskim Pułku Artylerii Lekkiej w Grudziądzu. Wziął udział w W 1942 został komendantem Komendy Powiatowej Narodowej Organizacji Wojskowej w Krasnymstawie. Stanął na czele oddziału dywersyjnego NOW, a po scaleniu z Armią Krajową NOW-AK. Jego Oddział Partyzancki NOW-AK "Ojca Jana", operował w Lasach Janowskich .Dowodził w największej bitwie partyzanckiej z Niemcami na ziemiach polskich na Porytowym Wzgórzu.
W kwietniu 1945 w Kuryłówce została zastrzelona w tył głowy jego 23 letnia żona Janina Przysiężniak "Jaga" , w siódmym miesiącu ciąży przez UB. Wtedy stanął na czele oddziałów leśnych okręgu "San”. 6 maja 1945 jego oddziały stoczyły jedną z największych bitew przeciw sowietom i rozbił kolumnę oddziałów NKWD pod Kuryłówką, zabijając 57 enkawudzistów. Jesienią 1945 wyjechał na Pomorze. 15 maja 1946 aresztowany. Skazany na cztery lata więzienia, wyszedł po amnestii w 1947. 3 września 1948 ponownie aresztowany i skazany na 15 lat więzienia. Osadzony w więzieniu we Wronkach. Zwolniony 24 grudnia 1954.
Odznaczony Orderem Virtuti Militari V klasy.
5
Messi si! Bartomeu no!
7
@norbi77 Zatonięcie statku, choroba zakaźna same thing.
0
@szymon6847 Będę go katował w tym ringu.Nawet nie wiecie jaki jestem z siebie zadowolony.
0
@szymon6847 Pokażę mu pare myczków.
1
https://demotywatory.pl/wiecej/5025179/Taki-to-pozyje
Bez komentarza.
3
@Kusco15 Mama wie,że ćpiesz? Ali ograłby obu Kliczków samą inteligencją ringową. Ty piszesz jakby rozmiar to było wszystko. Umiejętności Alego to inna galaktyka.
Dlatego że Ali walcząc z zawodnikami powyżej 90 kg miał 40% a z tymi powyżej 95 kg 33% z czego nokaut na Listonie i Cleveland Williams jest bardzo wątpliwy a w pierwszej walce Liston nawet nie był na deskach. - w 80 procentach swoich wygranych przed czasem Witek nie powalił przeciwników. Poddawali się i było tko. Więc czemu wypominasz Alemu,który nie był punczerem Listona?
Jedynie Lennox Lewis zbliża się do osiągnięć Kliczko w tym względzie i prawdopodobnie jego stracie z braćmi byłoby starciem dwóch największych i najlepszych bokserów w historii HW. - Lennox niszczy Kliczko pod każdym względem. Lepszy bokser,lepsze dokonania, lepsze resume. Czy Kliczko pokonał chociaż kogoś zbliżonego poziomem do Samego Siebie,Holyfielda,Mercera?
Kliczko jest prawdopodobnie najmocniej bijącym bokserem w historii boksu a Ali prawdopodobnie najsłabiej uderzającym.- prawdopodobnie? Jakieś dowody na to?
Black Dog czy Rafałek z Bokser.org? XD
0
@Pressinho Spytaj Egipcjan, znajdź ich źródła a nie nasze i obejrzyj wykład "Bloodline conspiracy in religion" Dr Raya Haginsa. Jest wiele wykładów tego człowieka, w których wykazuje jak chrześcijaństwo i judaizm czerpały ze starożytnego Egipskiego spirytualizmu. Długo by opisywać.
0
@Pressinho To Europejczycy kopiowali zaratustrian i Egipcjan. Patrz chociaż na dynastie Aleksandra Macedonskiego w Egipcie. Cały czas pytam o dowody. Nie trafiają do mnie argumenty typu "on/ona powiedziała. Albo "jest napisane". Jest różnica między "jest napisane" a "jest prawdą".
0
@Pressinho To nie jest przypadek tylko kopiowanie czyichś wierzeń. Powstałby taki mit. Dziś wiele osób mówi to samo o wielu sprawach i ludzie myślą, że coś takiego ma/miało miejsce. Historia to nie przypuszczenia tylko fakty.
1
@Comentateiro Przeciwko jego drużynie wystarczy praktycznie strzał w światło bramki.
8
Jak to jest z drużynami Guardioli, że przeciwnik oddaje dwa celne strzały i w 95 procentach przypadków są to od razu dwa gole? Nie rozumiem tego fenomenu.
1
@Kusco15 Ogórek, który był pretendentem do pasa...
Skończ już trollować.
0
@Kusco15 Z tego co wiem Liston był mistrzem w ciężkiej.
To tak jakby Golovkina wypuścić na Pacquiao?
Peter to nie GGG. To raczej byłoby Margarito-Pacquiao. Liston to Butterbanean? Chłopie ryjesz mi banie XD. To jest nawet zabawne. Liston był lepszy w każdym elemencie bokserskiego rzemiosła od Petera.
0
@Kusco15 Witalij nikomu nie dawał szans poza Lewisem i Byrdem. Nie dawał szans bo walczył z typami, których umiejętności były na niskim poziomie.
0
@Kusco15 Na jakiej podstawie twierdzisz,że Samuel Peter wygrałby z Listonem? Znasz umiejętności Listona? Był podobnych rozmiarów to raz a dwa miał większe umiejętności. Był to boxer-puncher a Peter to zwykły slugger.
1
@Kusco15 Da się to dograć. Wszystko ustalimy.
0
@Kusco15 No to o ile się założymy?
Nie masz już siły? Mam Ci współczuć?
1
@Kusco15 Odmienni? W jaki sposób? Byli najbardziej "standardowymi dżentelmenami". Niczym się nie wyróżniali jako osobowości.
Cały świat? W Niemczech i na Ukrainie byli wręcz Bogami. Każda ich walka to było święto. O czym Ty piszesz chłopie?
1
@Kusco15 A ja chce się założyć. Dlaczego uciekasz? Spierasz się? Próbujesz zakrzywić rzeczywistość a nie spierasz się.
Niczego nie słyszysz. Najwyżej czytasz.
O jakie pieniądze się założymy? O ile Wilder wyjdzie do Furego.
2
@Kusco15 Nie masz już siły? Czyli argumentów a nie tez wyssanych z palca i umniejszaniu innym pięściarzom niż Kliczkowie jednocześnie wytykając w prawie każdym poście, każdemu "antykliczkowość". To jest właśnie hipokryzja kolego.
Dodam,że nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie. I kto tutaj się kompromituje.
0
@Kusco15 No nie wygrał przez KO bo Fury wstał i kontynuowano walkę. Wstał na 10? Wstał. Decyzję w ringu podejmuje sędzia i podjął dobrą. Powtarzam załóżmy się. Prędzej Anthony Joshua ma szanse z Furym niż Wilder,który ma jeden cios na który trzeba uważać.