0

Przeżył tu ktoś kiedyś poważną depresję?

0

@Munio Polskie Requiem for a Dream.

0

Kto oglądał i jak ocenia film "Że życie ma sens" ?

9

Jedyny wśród żyjących żołnierzy podziemia narodowego odznaczony Krzyżem Virtuti Militari (4.10.1944r).

Mjr.Mieczysław Bruszewski ps. "Pudel", Powstaniec Warszawski z Łomży, wieloletni Członek Rady Naczelnej ZŻNSZ.

W czasie okupacji niemieckiej mieszkał w Warszawie, żołnierz NOW-AK. Ciężko ranny podczas Powstania Warszawskiego, odznaczony Virtuti Militari. Od początku 1946 do czerwca 1946 szef II wydziału (wywiad) Komendy Okręgu “Bałtyk” NZW. Ujawnił się w 1947r. Aresztowany w listopadzie 1949, skazany na 15 lat więzienia.W komunistycznych kazamatach spędził 7 lat.

Pan major ma 97 lat!

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/121035458_10157855967708237_4150210552959085746_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=jamfDCf6qS0AX88Crm2&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=4f66710cb989506508a93be2915052d7&oe=5FA63D9E

0

@Rudi35 Dokładnie tam gdzie mieszkam każdy nosi praktycznie a zakażenia jak wzrastały tak wzrastają.

9

Dzień dobry wszystkim !

0

@MESSIah16 Wiadomo przykład II Wojna Światowa. Niestety.

6

"Ojczyzna to przede wszystkim naród, a potem państwo: bez narodu nie ma państwa."

- Roman Dmowski.

3

Por/kpt.Stanisław August Grabda "Vir-Olszyna " "Bem" (1916-1953) plut.podch.WP walczył w 39r. następnie od 1940 w Związku Jaszczurczym ,potem NOW , do Brygady dołączył na koncentrację pod Małogoszczą, był dowódca oddziału w 204pp, odszedł wraz z oddziałem z Brygady i przyłączył się do AK , aresztowany przez UB i powieszony po strasznych torturach w Kielcach 15.04.1953r.

Kat który znęcał się i wieszał bohaterów ,niedawno zmarł , jeszcze w 2006r pobierał 4 tys.emerytury!
ZwiązekNSZ

0

1

@ObywatelPL Dzisiaj lekarz Cię nie przyjmie bo jesteś chory. Chyba, że prywatnie. Wtedy i maseczki nie trzeba. Chore.

4

Wczoraj minęło 1700 dni od kiedy jestem z Wami i dziękuję! La Rambla to dla mnie świetna rozrywka i ogromnie duża możliwość wymiany poglądów, żartów i informacji. Wspaniałe miejsce.

0

@LucaBrasi Panika mimo wszystko jest straszna i przesadzona. Ludzie są na siebie naszczuci. Ok 1/35 ludzi na świecie zmarło na covid, więc szanse na to,że umrzesz są nikłe. Zrelaksujmy się.

1

@Kettger I żartobliwa odpowiedź :D

0

@Kettger Może Ci się przewidziało XD

0

@Kettger Była pijana lub była prostytutką.

5

19 kwietnia 1944 r. w Puziowych Dołach doszło do mordu na mieszkańcach miejscowości Kolonia Potok-Stany, Potok-Stany i Dąbrówka. Mord ten został dokonany przez komunistów z AL. W feralny dzień ww. bandyci uwięzili 13 mężczyzn, których podejrzewali o sympatyzowanie z Armią Krajową i Narodowymi Siłami Zbrojnymi. Byli to ksiądz Aleksander Markiewicz – proboszcz parafii polskokatolickiej (tzw. narodowej) w Dąbrówce, Lucjan Duma, Piotr Kobylarz, Władysław Krzyżak, Stanisław Krzeszowski, Paweł Balawander, Józef Grzyb, Stanisław Gęborski, Adam Zioło, Adolf Zioło, Wacław Dyjewski, Franciszek Kania, Kazimierz Baran i Stanisław Siembida. Jeszcze w Dąbrówce rozstrzelano Kazimierza Barana i Józefa Grzyba, traktując ich jako tarcze strzeleckie, ale oddając strzały w taki sposób, żeby od razu nie zabić. Natomiast Stanisława Krzeszowskiego bandyci z AL zamordowali siekierą, odcinając nogi na pniaku.

Los pozostałych dokonał się w Puziowych Dołach, gdzie zamordowani zostali: Balawander Paweł, Duma Lucjan, Dyjewski Wacław, Gęborski Stanisław, Kania Franciszek, Kobylarz Piotr, Krzyżak Władysław, Markiewicz Aleksander, ks. Zioło Adam, Zioło Adolf. Szczególnie brutalnie AL-owcy potraktowali ks. Markiewicza, którego spalili żywcem po zakneblowaniu i przywiązaniu do drzewa, oraz Lucjana Dumę, którego rozerwali końmi. Ciała zamordowanych pierwotnie zakopano w miejscu kaźni w Puziowych Dołach. Jednak później bandyci z AL przenieśli je w nieznane do dziś miejsce. Ostatni żyjący morderca odmawia udzielenia informacji o miejscu ukrycia ciał.

Dla lokalnej społeczności niezmiernie ważne jest godne upamiętnienie tych żołnierzy i konspiratorów z NSZ i AK poprzez stworzenie miejsca pamięci, którego, pomimo upływu 75 lat od mordu, do tej pory się nie doczekali. Zaangażowanie pomordowanych w Puziowych Dołach w walkę o suwerenną Polskę, w ramach formacji wojskowych Polskiego Państwa Podziemnego, do tej pory nie zostało godnie upamiętnione.

2

@lukas10 :D To ja XDD

0

@VenoM Oj Gorczyca też jest piękna. Ja właśnie nie umiem się zdecydować.

0

Agnieszka Więdłocha czy Karolina Gorczyca? Która piękniejsza?

2


Dziki w punkt o wirusie.

0

@rasta212 Dziękuję!

0

@NeroTFP Udostępniam prawdziwe informacje o przedwojennym Ruchu Narodowym.

1

@Quavosk Ważne, że jest. To praktycznie wszystko czego oczekuje.

0

@DawidekFCB I dodam, nie jest to "atencjuszostwo". Cała prawda. Barcelona to dama mego życia.

1

@rasta212 Oglądanie klubu pomogło mi w depresji. Znalazłem w sporcie, w Barcelonie sens życia.

5

Kocham ten klub nad życie. Dlaczego nad życie? Bo mi je uratował. Radość z oglądania meczów,Messiego i adrenalina związana z ważnymi meczami. Nigdy nie opuszczę Blaugrany i proszę Was o to samo !! Barcelona to my! Bez podziałów na poglądy, partie itp.

1

@Cave Ginny ma coś w sobie.

0

@dorkizos Książe Półkrwi najlepszy.Czuć klimat pierwszej wojny czarodziejów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?