Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Ale cyrk w Sejmie. Aż miło będzie dzisiaj obejrzeć i TVP i TVN :D
1
@Don-Corleone Dokładnie. Jaruzelski, który walczył z UPA...w Łodzi. Zawsze umierający, gdy miało dojść do procesu. Potem witaminy cioci Jadzi i po sprawie. Ludzie bez kręgosłupa moralnego, nie mający nawet cywilnej odwagi się przyznać do zbrodni.
0
@ProMILs Albo czekasz od 14:00 do 14:30 na poczcie, gdzie jest jedno okienko i ta załatwia sprawy mające nie wiem 10 lat i w kolejce ludzie mówią, że trwa to już 30 minut. Nas by wypraszali. Seniorów powinni również wypraszać po 12 ze sklepów,poczty etc.
0
@Chinaski Kuroń to był komunista od początku do końca. Kancelaria Wałęsy odmawiała przyznania żołnierzom NSZ uprawnień kombatanckich bo podobno "Wermacht, Upa i NSZ to były formacje obce".
O "Bolku" wiadomo wszystko. Zmiana systemu miała miejsce ale nie wiem czy nie jesteśmy jedynym krajem, gdzie tego zbrodniczego i ludobójczego systemu nie rozliczono.
0
@Don-Corleone Moja matka również była zawieszona czy coś w tym stylu. Ja jednak zawsze mówię, że to miliony polaków a nie pare osób przywróciło nam wolność. Niektórzy w tym Kaczyński lubią sobie to uzurpować.
3
Julia Polakowska o obecnej sytuacji. Bardziej w punkt się nie da.
"Czy jestem zadowolona z wczorajszej decyzji? Ideologicznie tak, ale ze sposobu jej przeprowadzenia nie. I bardzo denerwuje mnie to, że władza po raz kolejny śmieje nam się w twarz i przykrywa swoje głupoty tematami, które nas bolą (bo bolą obydwie strony tego konfliktu).
Czy nazwę kobietę usuwającą ciążę z powodu choroby dziecka mordercą? Nie. Ale powiem jej, że to życie też ma znaczenie i że nie jest sama.
Po całej wczorajszej burzy wiem na pewno jedno - nie rozmawiamy o wszystkim tym, czego dotyczy problem. Ale no jak mamy rozmawiać, skoro rząd szaleje, od jutra mamy lockdown v2, ludzie tracą pracę i boją się spotykać nawet z najbliższymi.
Ja mam w sobie mocne poczucie tego, że ciąża = życie i że należy je chronić, bo samo za siebie krzyczeć nie potrafi. ALE mam też oczy i wiem, gdzie żyję. Widzę, że nie ma świadomego systemu wsparcia i pomocy dla par (bo dziecko rodziców ma dwoje, co jest często pomijane) i wiem, że nasi rządzący w tym momencie niewiele chcą i są w stanie z tym zrobić.
Są specjaliści, są fundacje, są psychologowie - oni powinni mieć przestrzeń do działania, do informacji, do pomocy tym ludziom w ich wielkich tragediach. Jak im tą przestrzeń i wsparcie zapewnić?
Bądźmy świadomi i odpowiedzialni - wspierajmy takie organizacje, bo nigdy nie wiemy, czy my się w takiej potrzebie nie znajdziemy.
Dzisiaj powinniśmy rozmawiać TEŻ o tym, jakie są szanse, że nie każda decyzja to wyrok i że świadome współżycie to jest odpowiedzialność możliwie nie tylko za siebie. Powinniśmy rozmawiać o tym, jak podnosić świadomość wśród ludzi w kwestii edukacji seksualnej, jak poprawić stan życia polskich rodzin (moim zdaniem można to zrobić odciążając ludzi z przeróżnych opłat i podatków, które pochłaniają prawie 40% ich miesięcznego budżetu).
Czego faktycznie dyskutowany wczoraj punkt dotyczy?
No właśnie bardzo szerokiej grupy możliwości - bo dziecko z zespołem Downa, a płód bez głowy mózgu czy skóry to jednak dwie różne bajki. Więc może powinnismy się zastanowić, gdzie przebiega granica. Na rok poprzedni najczęstszym rozpoznaniem była właśnie trisomia 21, w 271 przypadkach bez innych wad genetycznych, to jest 40% wszystkich zabiegów w Polsce z oficjalnych źródeł, a przecież nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że podziemie aborcyjne jest i dalej będzie, a po wczorajszym głosowaniu będzie rosło w siłę.
Może to moment, żeby specjaliści (nie politycy!) porozmawiali o tym, czy obecne prawo nie jest po prostu za szerokie i nie daje przestrzeni do nadużyć. Bo każda rozmowa ma sens jeżeli odbywa się w atmosferze wzajemnego zrozumienia i w oparciu o badania naukowe, a nie populizm i egoistyczne pobudki."
1
@Don-Corleone Michnik i Kuroń? Proszę Cię...
Wałęsa i Kaczyński też po jednych pieniądzach.
0
@Dari0G Dokładnie w punkt. Ja tu na stronie cały czas piszę, że to manipulacja PIS, by napuścić na siebie dwie grupy światopoglądowe. Odwrócenie uwagi od niszczenia całej gospodarki, złodziejstwa. Ludzie zamiast wywieźć ich na taczkach ponad podziałami żrą się między sobą.
0
@Bykunn Mam swoje zdanie na temat wierchuszki kościelnej. Sam mimo prawicowych ba! narodowych poglądach mam ich dość. Problem polega na tym, że wolę aspirować do Romana Dmowskiego czy Leszka Żebrowskiego a nie zamaskowanych kiboli, z których wyżej wymienieni zrobiliby ideologicznie idiotów tak jak z nas. Nie jestem w kwestii tego co się dzieje w Polsce w związku z aborcją po żadnej ze stron. Widzę teraz co dzieje się w Warszawie. Po obu stronach dzicz. Po stronie narodowców również.
1
@Jordi10 Mówiłem wcześniej. Ataki na kościoły i typowe Janiny, które słusznie czy niesłusznie mają inne zdanie niż protestujące kobiety jest bezsensem. Ja jako osoba mocno prawicowa jestem za kompromisem aborcyjnym owszem. Ale KK powinni wywieźć na taczkach za inne rzeczy-wiadomo jakie. Tu trzeba obalić autorytarne rządy Pis a nie niszczyć się nawzajem.
Kościół? Cóż nauczają według swojej doktryny.
0
@Bykunn Niech zostaną aż ktoś przybędzie. Wzajemne wyniszczanie się to woda na młyn dla pis. Pisałem o tym wcześniej.
18
Naprawdę niech ci protestujący idą pod sejm, senat i TK a nie pod kościoły.
0
@bartekvisca Zapytaj ich. Wiem tylko, że gospodarka padnie na łeb na szyje.
1
Dziki-znów cała prawda o działaniach rządu.
0
@SiSenior O taki podział chodziło Pis-owi. Powinny wszystkie grupy społeczne wyjść protestować. Kraj jest zniszczony w każdym calu i trzeba to uciąć. Dodatkowo mamy policyjne państwo gdzie jak ogląda się protest to ma się wrażenie, że tych radiowozów jest więcej niż karetek w kraju. Dyktatorskie zapędy, niszczenie gospodarki, hipokryzja, kłamstwa, publiczna tv z propagandą partyjną. To trzeba skończyć. Nie walczyć między sobą.
10
@Chakalaka Atakowanie wiernych to głupota.Atakuje się bogu ducha winne Janiny, które słusznie czy niesłusznie uważają, że dzieci z takimi wadami powinno się rodzić. Kościelną wierchuszkę powinno się wywieźć ale to za inne rzeczy. Cała uwaga protestujących z każdej grupy światopoglądowej powinna być skierowana wobec władzy. Nie istnieje gospodarka, służba zdrowia, zadłużenie nieprawdopodobne, dyktatorskie zapędy.
6
Dobry plan. Napuścić na siebie dwie światopoglądowe grupy by odwrócić uwagę od państwa w ruinie. Pięknie pis-owcy!!
To o to tu chodzi. Ja jestem za tym by nie ruszać kompromisu aborcyjnego i tak powinno zostać. To w jaki sposób pis próbuje odwrócić uwagę od tego jak zniszczone i zadłużone jest państwo jest niesamowite. Ale im więcej grup zdenerwują-nieważne z jakich obszarów politycznych, światopoglądowych tym lepiej dla nas narodu.
2
24 października 1952 r. w mokotowskim więzieniu został zamordowany Adam Mirecki ps. "Adaś","Adam"- członek Związku Akademickiego Młodzież Wszechpolska i Stronnictwa Narodowego, Komendant Lubelskiego, a następnie Lwowskiego Okręgu Narodowej Organizacji Wojskowej.
Pięciokrotnie aresztowany przez gestapo - w listopadzie 1939 wskutek donosu miejscowych Ukraińców, w listopadzie 1940, w listopadzie 1942 podczas łapanki w Lublinie, pod koniec lipca 1943. Z czerech sytuacji udało mu się ujść z życiem i zbiec z każdego aresztu. Piątym razem został aresztowany w grudniu 1943. Był więziony przez Niemców w kilku więzieniach i obozach koncentracyjnych. 15 kwietnia 1945 został uwolniony przez wojska angielskie.
Po powrocie do Polski zaangażował się w działalność antykomunistyczną. I tu z kolei został dwukrotnie zatrzymany przez komunistyczną bezpiekę. Pierwszym razem skazany na 6 lat więzienia, wyszedł na mocy amnestii. Drugim razem, złapany w pułapkę prowokacji, skazany na karę śmierci i zamordowany w 1952 r.
ZŻ NSZ.
0
Ile my mamy radiowozów to jest szok. Gdyby tak połowę z nich na karetki przerobić...
0
@KiaShuma Karny ustawił mecz.
4
Sędzia ubrany na biało powinien biegać. Żałosne.
1
Złodzieje...bandyci.
1
Kiedy ten Casemiro dostanie czerwo?
0
Rozwala mnie to ile mamy policji w kraju. Nawet na mega licznych protestach kobiet ich było prawie tyle samo.
0
Covid Dudy to odwracanie uwagi od tego, że ludzie wychodzą na ulicę.
1
Kaczyński uciekł do Pinokia chyba.
0
@Cvzx Voldemort walczył w pierwszej wojnie. Było mówione, że jest dla nich "nietykalny". Tu nie ma o czym dyskutować. Lore mówi wyraźnie. Jedynym gościem,który mógłby rozwalić Voldemorta jest Dumbledore, który bodajże w "Komnacie tajemnic" sam w to wątpił.
Grindewald?
Gellert Grindelwald (c. 1883 – March 1998) was a wizard who is considered to be among the most dangerous Dark Wizards of all time, second only to Lord Voldemort.[7] A student at Durmstrang Institute, Grindelwald was expelled for twisted, dark experiments and near-fatal attacks on students.
0
@Cvzx Raczej zasięgu zwolenników.
“Did you know— then?” asked Harry. “Did I know that I had just met the most dangerous Dark wizard of all time? No.”
Pottermore.com, the official website for all things Harry Potter, started and endorsed by Rowling herself, describes Voldemort as "the most powerful dark wizard of all time" on his bio. Even in Goblet of Fire, Voldemort is called "the strongest dark wizard of the century".
Between that and all the evidence on screen and on the page, that settles the debate. The only way Grindelwald wins is if he gets lucky. And Grindelwald is called dark wizard too.
Voldemort can do basically everything with magic. His only weakness is love and all the magic related to love....if people really believe that Grindelwald can beat him in this way, ok.
The only thing Grindelwald did that Voldemort didn't was have more conquered land under his belt. But that's only because Voldemort started with the hardest country first. Also,that period was different and it was a period of war.
Grindelwald only got as far as he did because Dumbledore wouldn't face him until there duel, while he actively worked against Voldemort during his reign (and from what some characters said it sounded like Voldemort was winning) and the book doesn't say that Grindelwald conquered Europe.
To zamyka dyskusję.
3
@Cvzx Rowling jasno stwierdza, że Voldemort był najpotężniejszym czarnoksiężnikiem w historii. Grindewald miał większy zasięg tylko. Informacje w lore są jednoznaczne.
Tom Marvolo Riddle (31 December 1926[13] – 2 May 1998), later known as Lord Voldemort or, alternatively as You-Know-Who, He-Who-Must-Not-Be-Named, or the Dark Lord, was an English half-blood wizard considered to have been the most powerful and dangerous Dark Wizard of all time. He was amongst the greatest wizards to have ever lived
0
Voldemort będący panem czarnej różdżki mógłby moim zdaniem zabić Dumbledore'a.
A waszym? Dumbledore pokonał słabszego nieco Grindewalda po 3 godzinach. Z Voldemortem mogłoby być różnie.