1

Piket czysto wszedł.

3

4 listopada 1942 roku nastapiła pierwsza faza scalania NOW z AK.

Na pocz. maja 1942 prezes SN zgłosił Komendantowi Głównemu AK gen. Stefanowi Roweckiemu ps. "Grot" propozycję przeprowadzenia scalenia NOW z AK. Rezultatem kilkumiesięcznych rozmów było podpisanie 23 sierpnia 1942 umowy scaleniowej oraz wyznaczenie przez gen. S. Roweckiego początku pierwszej fazy scalenia na 4 listopada 1942. W tym dniu został zaprzysiężony ppłk J. Rokicki (na zdjęciu). 19 listopada tego samego roku zaprzysiężona została część komendantów okręgowych NOW. Sztab NOW o tej decyzji został poinformowany 4 marca, wzbudziło to jednak sprzeciw części jego członków. Organizatorem sprzeciwu wobec scalenia z AK w szeregach SN i NOW był August Michałowski . W rezultacie doszło do rozłamu, który poparła część sztabu (zwłaszcza oddziały I i III) i następujące Okręgi: radomski, kielecki, częstochowski, lubelski, podlaski i łódzki. Na czele rozłamu w NOW stanął zastępca Komendanta Głównego pułkownik Ignacy Oziewicz . W połowie września 1942 z połączenia rozłamowców z NOW i Związku Jaszczurczego powstały Narodowe Siły Zbrojne . Natomiast pozostała część NOW podporządkowała się AK, co odbyło się w dwóch fazach: w listopadzie 1942 i drugiej od sierpnia 1943.

1

@VamosRakieta Nie wiem czemu ale jak gram z komputerem, nigdy nie umiem poprawnie zagrać obrony sycylijskiej. Na "słabej" francuskiej daję sobie radę.

1

@dawidor9 Skąd ta pewność przy 500 tysiącach nieprzeliczonych głosów?

5

@MesQueUnClub96 Nie ma szans.

0

@ranger3120 Czyli wszystko jeszcze może się zdarzyć.

0

Jak w końcu jest z tą Arizoną? Wie ktoś ile głosów do zliczenia zostało? Nie mówię tu o procentach.

1

@Janiama Tak. 270 równo będzie miał.

1

Biden prezydentem.

0

@svensonFCB Wolałbym wykładać towar.

0

@Azi Praktycznie tak.

1

@Barcaa12 Powiem szczerze, że sytuacja na świecie jest rodem z teorii spiskowych.

0

@NeroTFP Krzysiu już dogorywa :(

12

Zrozumiałbym jeszcze jak Covid byłby wyrokiem śmierci jak swego czasu gruźlica.
Notabene na gruźlice mimo leków umiera około milion osób rocznie z tego co pamiętam. Fakt, kraje trzeciego świata ale jednak.

1

@MaTt_BarcaFan Dokładnie. Jakby padali wszyscy jak muchy to rozumiem. Ale 1 czy tam dwa procent?

9

@Feliciana Bla bla bla. Posłuchało się w TVP o nauczycielach wrogach ludu?

2

@MesQueUnClub96 Będzie beka jak taką ilością głosów wygra wybory XDD

2

O! Trump 13,5 koła przewagi w Michigan. Urosło o całe 500 głosów.

1

@MesQueUnClub96 U mnie w Michigan ma 13 koła przewagi.

0

@ranger3120 W Michigan było 230 tysięcy przewagi Trumpa w pewnym momencie a widać co się dzieje.

2

@ranger3120 Arizona jeszcze. Tam może jeszcze się stać wiele przy 600 tysiącach głosów do zliczenia. Biden ma tam przewagę 93 tysięcy głosów.

0

@barcelonaLM Chyba najważniejsza obok Michigan i Nevady.

0

@Zoker W Arizonie 16 procent głosów do zliczenia i 93 tysiące przewagi Bidona. Tam jeszcze nie jest wszystko dla Trumpa stracone.

1

@MesQueUnClub96 Jeszcze Arizona chyba nie jest stracona? Fakt jest tam 100 przewagi Bidena ale 16 procent głosów do policzenia.

0

@ranger3120 Nope. Jak przegra Michigan to po ptakach z tego co liczę. Nevada to tylko 6 głosów elektorskich. W Arizonie duża przewaga mimo wszystko Bidena. Pozostałe 3 stany to za mało.

1

@MesQueUnClub96 Już tylko 36 :O

0

Biden wygrywa wybory. Około 45 tysięcy głosów przewagi Trumpa w Michigan. Po zawodach, chyba, że wygra Nevadę i jeszcze Arizonę jakimś cudem.

2

@NeroTFP Litości człowieku XDD

0

Trump to przerżnie. 56 tysięcy niecałe przewagi już w Michigan.

0

@Woland10 Chyba jednak Biden.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?