0

@Mat_Cat Nie odpowiadam za innych. Znasz definicję słowa naród? To moja odpowiedź.

1

@Bykunn No byliby idealnym dla Ciebie towarzystwem. Porzucalibyście do siebie głupimi sloganami i byłoby dobrze. Zdaj relacje.

3

@Bykunn Musiałbyś zapytać LGBT-owców i kibiców. Może dojdziesz ze swoimi pseudomądrymi "rozkminami" gdzieś. Znajdziesz jakąś odpowiedź.

8

Stanowisko kibiców Lecha wobec obecnej sytuacji w Polsce "Pis, Po jedno zło"
"Za naród podzielony piekło was pochłonie"



0

@kazbychu Mi Terlecki poprawia humor akurat. Nazwij mnie świrem, kimkolwiek ale dla mnie akurat on jest pocieszny.

5

7

"Mortui Viventes Obligat"

Chorąży Henryk Książek (1923-1946) żołnierz NSZ z Sam. Bat. Oper. "Zuch"- 4 czerwca 1946r. powieszony w publicznej egzekucji na sanockim rynku.

Naoczny świadek pani Barbara ,wówczas uczennica wspomina;

"Był nakaz UB, że młodzież szkół średnich z Sanoka miała wziąć bezwarunkowy udział w tej egzekucji, pod groźbą wyrzucenia z gimnazjum. Ponieważ ta wiadomość została przekazana pod rygorem naszym wychowawcom, więc grono pedagogiczne przekazało nam, że powinniśmy wziąć udział, aby później nie nastąpiły jakieś represje, nie tylko w stosunku do nas, młodych ludzi, ale w stosunku do rodzin, że nie możemy się od tego uchylić. W dniu tej egzekucji, wcześniej, były przygotowania; na rynku sanockim UB montowało... to nie była szubienica, tylko szafot. Tak jak w dawnych czasach to wyglądało: stopnie, podest i szubienica, która została tam wmontowana. Ona stała tuż przy wejściu z obecnego deptaku, na rogu, na samym rogu rynku był ustawiony ten szafot. Nas, pod eskortą UB, wyprowadzono z budynku gimnazjum przy ul. Sobieskiego. Przyprowadzono nas tam, a ponieważ ten plac na ogół był zamknięty, więc ustawili nas wzdłuż ulicy w kierunku kościoła Franciszkanów - jest tam taka uliczka boczna, ale ona była pilnowana. Zasadniczo nie było tam jakiegoś zaułku, gdzie by się można ukryć, żeby po prostu nie patrzeć i nie uczestniczyć w tym. Było to straszne przeżycie."

2

@DonMatteo901 Powinien się odbyć tak jak obecnie protesty feministek.

1



Kaczafi przemówił.

10

Niestety z rozsądnego protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, zrobił się z tego happening tęczowy.

0

@nwchades Srogie piguły.

0

@Tomo1989 Jesteśmy słabi.

0

@tobiasson92 No mamy dymy pierwszorzędne.

5

Misją kościoła jest nauka Ewangelii, karmienie, leczenie, udzielanie schronienia biednym, wykluczonym, poszkodowanym przez wojny, kataklizmy ludziom. Takich duchownych szanuję najbardziej.
Najwięcej dobra widziałem w oczach duchownych, którzy z takich misji wracali lub się ich podejmowali. Za tym wzorem powinien kościół podążać. I jako instytucja i jako ludzie.

0

@Przemek2323 Dobre dopalacze masz. Nie narzekaj :)

0

@Nano22 Oj sporo takich akcji widziałem.

0

@barcowy1899 Nigdy nie mów w życiu - jedyna słuszna, jedyna racja. Zacytuję tu nielubianego przeze mnie Marszałka Piłsudskiego "Racja jest jak dupa, każdy ma swoją".
Nawet mocne przekonania nie zwalniają z otwartego na argumenty umysłu.

Co do pierwszej części wypowiedzi-pełna zgoda. Elity nam wybito i zostało co zostało.

0

@D1OS No ja pare desperadosków. Na sen wystarczą.

3

@Explode Znakomity plan. Dobrze wiedział, że narodowi i tęczowi skoczą sobie z chęcią do gardeł a jego maskotki w rządzie zostawią...

2

Panowie i Panie co pijemy dzisiaj?

0

@Don-Corleone Dodam jeszcze, że zajmują 3 mieszkania. Tu separacja, tam ojciec pani i tak się żyje. Tacy ludzie wybierali PIS. No i jeszcze w dużej mierze seniorzy, rolnicy.

0

@przemek14qwe Znowu wikipedia. Nikt nie mówi, że nie było nigdzie antysemitów, do dzisiaj są.
Piszę jeszcze raz. Podaj mi przykłady palenia polaków,żydów razem z niemcami po kampanii wrześniowej.
Nic co jest na wikipedii nie ma pokrycia niestety dla Ciebie w dokumentach. Zamiast niej polecam IPN.

7

@Don-Corleone Owszem. Tak. Prawda. Sam mam rodzinkę na klatce patologiczną, której dochód bez 500 plus to jest 2.500 na głowę, tu zasiłeczek na ojca, tu alimenciki od konkubenta, tu wyprawka i jest za to pite dewastowane...
Szkoda mówić.

0

@przemek14qwe Wikipedia? Serio? W środowiskach narodowych służyło wielu żydów w tym Neyman i Piasecki chociażby. Już sam antysemityzm odpada. Organizacją nielegalną byli owszem za Piłsudskiego, gdzie wielu ginęło zakatowanych przez nieznanych sprawców.
Z publikowanych dopiero teraz dokumentów konspiracji komunistycznej (M.J. Chodakiewicz, P. Gontarczyk, L. Żebrowski, Tajne oblicze GL-AL i PPR. Dokumenty, 3 tomy, Warszawa 1997-1998) wynika, że liczne zbrodnie, popełnione podczas wojny na ludności żydowskiej, a przypisywane później NSZ i AK, jednoznacznie obciążają bandy komunistyczne spod znaku PPR, GL i AL.





W NSZ służyło, wbrew stereotypowym opiniom, wielu Żydów. Także w oddziałach partyzanckich. NSZ-owcy mają także duże zasługi w udzielaniu pomocy (także w gettach) i schronienia ludności żydowskiej. Wynika to m.in. nawet z zachowanych akt procesów sądowych członków tego podziemia, sądzonych po wojnie w PRL. Ocaleni z zagłady przez NSZ-owców Żydzi składali niejednokrotnie świadectwa, które ratowały życie żołnierzy i oficerów NSZ. Trzeba przyznać, że było to ze strony ocalonych z Holocaustu akt odwagi – oni także mogli narazić się na represje komunistów, a mimo to wielu z nich dało świadectwa prawdzie.

Po drugie podaj mi przykłady ludzi, którzy po kampanii wrześniowej palili w piecach polaków? Obozy nie powstały jakiś dobry czas później? Hmm?

0

@Chinaski Nie podaliście przykładów. Jedynie z tego co pamiętam to wikipedię i pytania. Ja przedstawiałem dokumenty :)

0

@przemek14qwe ONR przyłączył się w 39 do Hitlera? Przykłady? Z tego co wiem środowiska narodowe były wyniszczane na początku. Przytoczę tutaj tylko jeden cytat:
Deklaracja NSZ głosiła, że podstawowym celem jest zdobycie granic zachodnich na Odrze i Nysie Łużyckiej, zaś granice wschodnie RP nie mogą podlegać dyskusji. W zakresie spraw wewnętrznych postulowano zlikwidowanie dywersji komunistycznej oraz to, że ogólnonarodowe powstanie antyniemieckie musi być uwzględnione z naszymi aliantami. Program powojennych granic Polski był niezwykle nośny w podziemiu i powodował masowy napływ ludzi ze wszystkich warstw społecznych w szeregi NSZ.



Już w październiku 1942 r. sformułowano polski cel wojny, uważając, że „naród niemiecki (…) winien być pozbawiony wszystkich zaborów, dokonanych przez tysiąclecie i być w pełni rozbrojony (…). Bezwzględnym obowiązkiem Narodu Polskiego jest prowadzenie wojny z Niemcami aż do pełnego zwycięstwa, aż armia nasza stanie na szańcu Bolesławów, aż polski sztandar zawiśnie w Berlinie, a maszyny niemieckie zaczną w Polsce pracować dla naszej potęgi.”



Te postulaty zostały częściowo zrealizowane na konferencji pokojowej w Poczdamie w 1945 r., choć już bez udziału przedstawicieli Polski.
Polecam sobie informacje poczytać o Lechu Karolu Neymanie jako przykład narodowca i jego stosunku do niemców.
To co piszesz jest po prostu obrzydliwe. Obrzydliwe.

1

@Chakalaka Niestety.

0

@hoeniker Dokładnie. Pis jest gorszy od Peło.

1

Dymy boże w sejmie. Piękne.

0

@Chinaski Przepraszam bardzo jakich kolaborantów? Z tego co mi wiadomo to jedynymi kolaborantami - działającymi z wrogiem na niekorzyść swojego państwa - wrogiem tu był ZSRS była Gwardia czy też Armia ludowa. Poczytaj potem pisz głupoty.
Jeśli nie wiesz o czym piszesz to nie pisz. Dokumenty, wspomnienia jasno wykazują, że nie ma mowy o żadnej kolaboracyjnej jednostce z niemcami w Polsce.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?