Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Rokita Historia potopu jest kopią historii zaratustrian ( nie wiem czy dobrze piszę tę nazwę). Jakieś dowody na ten potop? Co do Jezusa i reszty. Nie ma nawet grobów, szczątków tych osób.
https://www.focus.pl/artykul/czy-jezus-w-ogole-istnial-historycy-sie-o-to-spieraja
0
@Konradomoreno 33 lata.
1
Dla ludzi religijnych.
Chciałbym, by w miarę możliwości jakiś teolog,historyk zweryfikował mi istnienie Abrahama,Izaaka,Sema,Jakuba - ojca 12 rodów Izraela i Jezusa i Mahometa, Apostołów. Historycznie oczywiście. Czy są jakiekolwiek dowody historyczne na wielki potop czy ucieczkę hebrajczyków z Egiptu ? Chodzi mi o groby, znaleziska itp.
Wiem, że to kwestia wiary ale mi chodzi o wiedzę.
Zaznaczam, że nikogo nie chcę urazić. To tylko zapytanie/wyzwanie.
1
Pytanie dla prawników. Czy policjant może oddać mi pendrive po oględzinach? Stwierdził, że zgra sobie to na płytkę i zwróci mi wyżej wymieniony. To zgodne z procedurami? Mogę poprosić o potwierdzenie oddania mi tego nośnika?
10
Dzisiaj odszedł na wieczną wartę w wieku 97 lat w Chicago ppor. Wacław Wojciechowski ps. "Wacek" - żołnierz NOW/AK, działacz Stronnictwa Narodowego, powstaniec warszawski, kawaler Krzyża Walecznych
Urodził się 24 sierpnia 1923 roku. W kwietniu 1940 roku przystąpił do Narodowej Organizacji Wojskowej. Przyjął pseudonim "Gryz". Podczas okupacji niemieckiej służył w oddziałach dywersyjnych NOW i AK. W maju 1944 roku został zastępcą dowódcy Plutonu Specjalnego 1908 w Batalionie NOW-AK "Antoni". Wziął udział w powstaniu warszawskim. Brał udział w ciężkich walkach na pierwszej linii frontu przeciwko okupantowi niemieckiemu na Woli, Starówce i Śródmieściu. Był zastępcą dowódcy oddziału "Tygrysy Woli". Za męstwo wykazane w walce został awansowany do stopnia podporucznika oraz odznaczony Krzyżem Walecznych przez Komendanta Głównego AK.
Po upadku powstania trafił do niewoli niemieckiej, w której przebywał do 29 kwietnia 1945 roku.
W 1948 roku zaangażował się w działalność emigracyjnego Stronnictwa Narodowego. W czerwcu 1951 roku przybył do Warszawy, aby tworzyć siatkę wywiadowczą SN. Po 14 miesiącach działalności siatka została rozbita przez funkcjonariuszy UB. Przed aresztowaniem uratowała go ucieczka na Zachód. W 1953 roku został zaocznie skazany na karę śmierci.
W 1956 roku Wacław Wojciechowski wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, w których przebywał do końca swojego życia.
Nie należał do żadnej organizacji kombatanckiej.
W lipcu 2020 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Cześć Jego Pamięci!
0
Sprawa Rząbca i rozgromienie bandy komunistycznej AL i Grupy Desantowej NKGB "Szturm" należy do najbardziej zakłamanych z dziejów NSZ i Brygady Świętokrzyskiej. Do dziś jest narzędziem fałszywej propagandy. Trzeba zaś mówić o faktach. Nie było tam mitycznej "partyzantki radzieckiej", tylko krwawi mordercy z SS-Wachmannschaft i Ostlegionen (Sowieci w służbie niemieckiej, kilka dni wcześniej przejęci przez NKGB).
Poniżej wykład Leszka Żebrowskiego w tym temacie.
1
@tobiasson92 Gdyby przebadać cały świat okazałoby się, że co 3 lub 4 go ma. Więc przy obecnej śmiertelności na poziomie 3-4 procent jest to aż śmieszne. Szanse na to, że Koronawirus Cię zabije są praktycznie zerowe. Więc ludzie zdejmijcie namordniki, nie dajcie sobą pomiatać, zrelaksujcie się.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
20.września 1920r. urodził się pan por.Wacław Staszyński ps."Radowolski" żołnierz NZW w oddziałach Bronisława Gliniaka "Radwana " i kpt.Józefa Zadzierskiego "Wołyniaka" .Pan porucznik urodził się we wsi Nowa Łysica na Nowogródczyźnie. W lipcu 1944r. został wcielony do 2 Armii WP ,walczył od Nysy Łużyckiej aż po Łabę. W maju 1945r. tuż po powrocie z frontu ,wraz z całą kompanią z Lubaczowa przeszedł do prawdziwego WP czyli do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.Brał udział w walkach z UPA ,UB i KBW. W listopadzie 1946r. wyjechał na ziemie zachodnie i do ujawnienia w 1956r. używał nazwiska "Wacław Radowolski". Przez wiele lat w swoim miejscu pracy był szykanowany ,często przesłuchiwany ,nazywany reakcyjnym 'bandytą". 1 marca 2008r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski ,Medalem Pro Patria i wieloma innymi.
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/119939331_10157816467368237_2891213590557297069_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=9QymdyYx29wAX_fib4S&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=11c3a6a32fcd5e6021aa984ace855289&oe=5F8CA09C
2
20 września 1942 roku, rozkazem nr 1/42 wydanym przez płk. Ignacego Oziewicza powstały Narodowe Siły Zbrojne.
"Ja, walkę o Wielką Polskę uważam za najważniejszy cel mego życia. Mając szczerą i nieprzymuszoną wolę służyć Ojczyźnie, aż do ostatniej kropli krwi – wstępuję do Narodowych Sił Zbrojnych..."
Związek Żołnierzy NSZ
0
@RomanHoffer Nie o zaradność. Wystarczy, że jesteś bananem z hajsem od rodziców.
Co do wyglądu fakt liczy się on ale niektóre/niektórzy powodują, że zachodzi to za daleko. U mnie liczy się wygląd - nieważne czy brunetka,blondynka czy niska czy wysoka - musi mieć magnez,który mnie przyciągnie. I tu wchodzi charakter i inteligencja czyli coś co zostaje z nami na zawsze. Często jednak można poznać się na czyimś charakterze, gdy już zostajemy zniewoleni przez 10 lat małżeństwa, wzajemne pretensje i bycie ze sobą z przyzwyczajenia.
Nigdy nie ufałem ludziom a szczególnie płci przeciwnej, może dlatego bije ode mnie cynizmem. Moje doświadczenie mówi mi, że w życiu "nie ma miłości, nie ma litości, nie ma przyjaciół".
6
@RomanHoffer Pieniążki i wygląd. Dobry charakter wystarczy tylko na friendzone. Czyli najbardziej podły wymysł kobiet.
2
@GIGAKOKS Dobrze. Ciemna strona ma więcej sensu.
1
@LucaBrasi Komunizm i nazizm to ten sam pień ideologiczny - walka i socjalizm.
2
@osa91 Carlin bezkonkurencyjny. Połączenie komika z filozofem.
6
TOWARZYSZE: Miller, Cimoszewicz, Rosati, Belka, Kwaśniewski, Czarzasty... A dziś po której jesteście stronie, nu?
To wasi patroni tak usilnie parli do wojny i zniszczenia Polski.
Tow. Stalin tego nie ukrywał. Na posiedzeniu Biura Politycznego (mówi wam to coś, tow. Miller?) KC KPZR 19 sierpnia 1939 r. powiedział to jasno:
"Jeżeli wyrazimy zgodę na propozycje Anglii i Francji, których misje przebywają właśnie w Moskwie, i z nimi, a nie z Niemcami podpiszemy układ sojuszniczy, Hitler może zrezygnować z napaści na Polskę. Wówczas wojna nie wybuchnie, bowiem Niemcy zaczną szukać jakiejś ugody z Zachodem. Tymczasem dla Związku Sowieckiego wojna jest konieczna i niezbędna, ponieważ w warunkach pokojowych bolszewizm nie jest w stanie opanować krajów Zachodu".
---
17 września 1939 roku milionowe hordy komunistów ze Związku Sowieckiego uderzyły na Polskę, po wcześniejszej zmowie z III Rzeszą Niemiecką. Dwie potęgi ideologiczne (socjalizm niemiecki i sowiecki) podzieliły się terytorium II RP i przystąpiły do masowej eksterminacji Polaków.
Jeszcze przed agresją Armii Czerwonej na Polskę komunistyczne, pro-sowieckie zrewoltowane bojówki rozpoczęły od wschodu orgię likwidacji Polaków: żołnierzy i oficerów, ziemian, księży, urzędników państwowych, policjantów, nauczycieli. W ciągu zaledwie kilku dni różne "Czerwone Milicje", "Gwardie Rewolucyjne" itp. wymordowały od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi. Bestialstwo komunistów można porównać tylko do tego, co wkrótce, od końca 1942 r. rozpoczęli Ukraińcy.
O tych ofiarach, z 15-20 września, wiemy do dziś bardzo mało i na ogół o nich nie pamiętamy. Były to czerwone bojówki o mieszanym etnicznie składzie: na północy żydowsko-białorusko-polskim, na południu żydowsko-ukraińsko-polskim.
Co ciekawe, mamy bezpośrednie dowody, że te zrewoltowane bandy prosowieckie ściśle współpracowały z Niemcami! W Kobryniu, gdzie Niemcy udostępnili im budynki do swobodnej działalności, "milicjaniery" wywiesili czerwone szmaty z sierpem i młotem oraz z ... Hakenkreuzem. W Lubomlu pod Lwowem Niemcy wzięli żydowskie bojówki pod swoją opiekę. Ten sojusz miał wymiar nie tylko ideologiczny, ale też praktyczny i od początku krwawy....
Po 1989 r., mimo rozpoczęcia wielu śledztw, dotyczących tych wydarzeń, nie postawiono w stan oskarżenia konkretnych sprawców, choć w wielu przypadkach byli oni znani. Co więcej, wielu z nich po 1944 r. robiło w Polsce Ludowej, następnie w III RP kariery i niekiedy z racji nieznajomości ich życiorysów, cieszyli się nawet szacunkiem. Co stoi na przeszkodzie, żeby publikować ich dane, piętnować ich nawet po śmierci, ku przestrodze?
Dlaczego instytucje Państwa Polskiego i jego organy do tych zbrodni nie przywiązują wagi? Czy miejsca zbrodni i masowe mogiły nie zasługują na nasze upamiętnienie i opiekę? Tam są polskie groby i zniszczone, całkowicie zaniedbane cmentarze, lub zatarte miejsca po nich. Gdzie są na to pieniądze, gdzie są pomniki, krzyże, gdzie są wreszcie miejsca w podręcznikach szkolnych, aby o tym nie zapominać?
Opracowanie Leszek Żebrowski
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/119801784_3493786044005955_3370859264541957500_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=Ofy-fMkTbfEAX8-SB42&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&tp=7&oh=da0ceee480d7455824a50713e64babe2&oe=5F8A1059
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/119592364_3493786414005918_1271297329863372698_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=Btrv3Qx--xgAX-mjOX-&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=3b4e2ab01a879be4c8286f2112fcf713&oe=5F88D50B
0
@Kusco15 Obejrzę obejrzę.
0
@Kusco15 Dziękuję!
0
@Kusco15 Ja pamiętam jego wywiad w telewizji w tym temacie. Jakieś źródła do jego wypowiedzi na zgromadzeniu KKK?
5
@ForcaMilosz To,że byłeś ofiarą rasizmu nie znaczy, że sam nie możesz być rasistą. W czym mają lepiej? Bicie białego obecnie jest akceptowalne "bo czarni byli niewolnikami" mimo, że niewolnictwo zaczęli oni- Egipt, sprzedawanie swoich kolonizatorom. O zabitym czarnym człowieku masa informacji, krzyk a takich sytuacji wobec białych też jest dużo na całym świecie. On może Cię nazwać białasem bez konsekwencji społeczno-medialnych. Muhammad Ali mógł głosić poglądy o tym, że nie powinno być międzyrasowych małżeństw. Wyobraź sobie, gdyby biały człowiek to powiedział.
0
@Kusco15 Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Innymi słowy jeśli ktoś nazwie Cię "zasranym białasem" podlega to pod rasizm.
0
3 lata temu, 15 IX 2017 r., Sejm RP w związku z 75. rocznicą powstania NSZ, jednogłośnie uchwalił:
"20 września 1942 r. sformowane zostały Narodowe Siły Zbrojne. Liczyły od 80–100 tysięcy żołnierzy. Były po Armii Krajowej drugą co do wielkości ściśle wojskową formacją polskiego podziemia niepodległościowego. W 1944 r. w większości zostały scalone z Armią Krajową.
Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej zarówno z okupantem niemieckim, jak i sowieckim. Oddziały NSZ wsławiły się udziałem w wielu bitwach partyzanckich, walcząc samodzielnie lub wspólnie z oddziałami AK m.in. pod Ujściem, Michałowicami, Olesznem, Radoszycami, w dziesiątkach akcji uwalniania więźniów z aresztów śledczych Gestapo, a także w akcjach mających na celu obronę ludności cywilnej przed zbrodniczą i grabieżczą działalnością band rabunkowych.
Oddziały Narodowych Sił Zbrojnych brały udział w akcji „Burza” i w Powstaniu Warszawskim, walcząc ramię w ramię z oddziałami Armii Krajowej.
Żołnierze NSZ nigdy nie pogodzili się z podbojem Polski przez Związek Sowiecki i narzuceniem jej komunistycznej władzy. Część z nich wraz z Brygadą Świętokrzyską NSZ przedostała się na Zachód. Wielu kontynuowało przez kolejne lata walkę w szeregach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i innych oddziałów partyzanckich. Za wierność idei niepodległościowej żołnierze NSZ płacili najwyższą cenę. Byli męczeni i mordowani przez komunistycznych oprawców, a miejsca pochówków wielu z nich nadal pozostają nieznane.
W 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznaje, że formacja ta dobrze zasłużyła się Ojczyźnie".
Cześć i chwała bohaterom.
1
@pax Przegapiłem niestety. Oznaczałeś kogoś? Chętnie bym wypełnił, tylko fajnie by było mnie oznaczyć/poinformować o ile to możliwe. Co do pytań - nie mam zdania :)
0
Dziś Brytyjczycy dziękują nam za pomoc w bitwie o Anglię.
Ja się pytam gdzie był Gondor jak padała zachodnia bruzda?
1
@Serek Niedługo się kończy. Konon dogorywa i jeszcze latexy...
0
@justfootball Ja ignoruję ludzi, którzy spierają się ze mną nie dlatego, że chcą wyrazić swą opinię, tylko po to by się pospierać i działać mi i innym na nerwy.
I ignoruję pseudointeligentne riposty pseudointelektualistów.
0
@justfootball Ktoś tu szkolną ogląda ! :D
1
Taki ze mnie hultaj, że depczę żołędzie, by dzieci zebrały jak najmniej. Thug life. Łobuz kocha najbardziej.
0
@geass Nie mam tego dylematu. Pytanie tylko czy to wygryw czy przegryw :D
1
@Chakalaka "Każda potwora znajdzie swego amatora".