20

@LeoKing10 tak. Nie poszedłem dobrowolnie, bo wojsko to nie moje klimaty.

W przypadku wojny i konieczności obrony ojczyzny? Pójdę.

0

@Kapitan hawk że ląduje w Choroszczy.

0

@michal26 moim zdaniem o tchórzostwie, braku organizacji - tych rzeczach, które widzimy u rosjan od początku wojny.

2

@Awtameok_Klana mafie, służby i loże Panie Grzegorzu ;)

4

@Bruttal ale ruscy nie są ludźmi o zdrowych zmysłach.

6

@Bartula zajmij się kolosem z analizy. Bycie ironicznym Ci nie wychodzi.

Głupio-mądre przytyki.

0

Całkiem poważnie.

Czas by świat się zebrał i zrobił porządek z tą dziczą.

1

@Kgorecki2500 czas to powtórzyć.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Ruscy ukradli szopa pracza z zoo w Chersoniu.

Dzicz. Pomylili z pralką?

6

Dzisiaj daję w szyję i dzieci z tego nie będzie.

5

7 listopada 1867 roku urodziła się Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla.

W latach 1891-1895 studiowała na Sorbonie fizykę i matematykę. Zajęła się pracą naukową i w 1903 r. otrzymała pierwszą nagrodę Nobla wraz z mężem Piotrem Curie i H. Becqurelem w dziedzinie fizyki.

W 1911 r. otrzymała drugi raz nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków - radu i polonu; ten ostatni miał być nazwany tak na cześć Polski.

Była inicjatorką powstania Instytutu Radowego w Warszawie, któremu przekazała pierwszy gram radu. Maria Skłodowska-Curie zmarła 4 lipca 1934 r. w Szwajcarii na białaczkę będącą skutkiem wystawienia na długotrwałe działanie promieniowania jonizującego.

Red is Bad.

5

Takimi meczami, wygrywa się mistrzostwo. Koniec kropka.

5

Edward Krepski „Kruk”

„Urodził się 22 lipca 1900 roku w Stolpcach w dawnym województwie nowogródzkim. Ukończył gimnazjum w Nieświeżu. Jako ochotnik służył w pułku Jazdy Tatarskiej i 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich w latach 1918-1921. Został odznaczony Krzyżem Walecznych, Krzyżem Zasługi, Medalem za wojnę 1918 i Medalem Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości. Od 1921 r był policjantem w Stołpcach, Lidzie, Nowogródku, Ostrowcu i Pińczowie.

Po wybuchu II wojny światowej został ewakuowany do Łucka. W listopadzie 1939 r. powrócił do Pińczowa. W latach 1940 – 1943 był komendantem posterunku policji granatowej w Złotej. Był członkiem Armii Krajowej ps. „Kruk”, kolporterem prasy podziemnej, w domu prowadził nielegalny nasłuch radiowy. Pod koniec lipca 1944 r. wyjechał do Warszawy, gdzie zastało go powstanie. Walczył w rejonie ul. Długiej, Miodowej i Starego Miasta. Po kapitulacji powstania uciekł z transportu do Pruszkowa.

Po wojnie był oskarżany o współpracę z Niemcami i został osadzony w więzieniu. Dwa postępowania, jedno w Krakowie, a drugie w Kielcach, zostały umorzone po zeznaniach świadków obrony. W trzecim procesie w Kielcach, na który nie dopuszczono świadków, przyznał się do przynależności do Narodowych Sił Zbrojnych w oddziale Władysława Kołacińskiego „ Żbika”.

W 1949 r. został skazany na karę śmierci.

Wyrok wykonano 20 czerwca 1950 r. w więzieniu kieleckim, a ciało pochowano na cmentarzu na Piaskach.

Po 65-latach rodzinie udało się odnaleźć grób “Kruka”. Po ekshumacji Edward Krepski został uroczyście pochowany 28 marca 2015 roku na cmentarzu w Kątach Wrocławskich.”

Źródło: Pierwszorzędna strona: http://ompio.pl/wiezniowie/krepski-edward/

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/309935725_10159210071908237_4535954858508203753_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=fKxG_vuO-iEAX-bciGq&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=00_AfCR40rT1GQ2uA_pZyhzmD2MAQGnXJEwJb0VUoKlkUh4Og&oe=6364D6BD

0

Odyn vs Zeus.

Kto jest potężniejszy?

1

@marcin62



Spoiler alert.

1

W nowym God of War, Odyn jest najbardziej szalonym bossem, lepszym niż Zeus i Thor razem wzięci.

0

@Kgorecki2500 ale świr z niego niezły. Zlał Kratosa.

2

Thor w nowym God of War, jest przeepicki!!

1

A ja widzę w tej drużynie duży potencjał. Mimo odpadnięcia w grupie, mamy La Ligę, Puchar Króla i Ligę Europejską.

Ta drużyna może wygrać je wszystkie.

27

29 października 1611 roku w Warszawie odbył się triumfalny wjazd hetmana Stanisława Żółkiewskiego, zwycięzcy spod Kłuszyna.

W orszaku przejeżdżającym przez miasto był m.in. wzięty do niewoli car Wasyl IV Szujski, który na Zamku Królewskim złożył hołd przed królem polskim Zygmuntem III Wazą.
Car Rosji uznał się za pokonanego i obiecał, że Rosja nigdy już więcej na Polskę nie napadnie.

W czasach zaboru rosyjskiego oraz PRL-u, pamięć o wydarzeniu będącym wielkim tryumfem Polski, była konsekwentnie zamazywana. Niewygodne dla wielu wydarzenie było pomijane w podręcznikach, encyklopediach i opracowaniach historycznych.

2

Oby real przegrał. To będzie przyjemność !!

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

10

Do Messiego na A-Game nie ma podjazdu żaden piłkarz w historii.

Fakt.

6

20 października 1952 roku Sąd Najwyższy zatwierdził zbrodniczy wyrok na gen. Augusta Fieldorfa „Nila”.

Sąd w składzie Emil Merz, Gustaw Auscaler oraz Igor Andrejew tego dnia zatwierdził wyrok śmierci z 16 kwietnia 1952 r. na bohatera Polskiego Państwa Podziemnego i dowódcę Kedywu KG AK – generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Cały proces był sfingowany, a generała skazano z dekretu „o wymiarze kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy winnych zabójstw i znęcania się nad ludnością cywilną i jeńcami oraz dla zdrajców Narodu Polskiego”, co było szczególnym pohańbieniem. Zbrodnia sądowa miała swój finał 24 lutego 1953 r., kiedy w więzieniu mokotowskim powieszono generała Fieldorfa.

Red is Bad.

11

@leszeq każdej osobie pracującej w jakiejkolwiek placówce, która ratuje życie, opiekuje się chorymi należy się wdzięczność i szacunek.
Bez względu na to czy jest to osoba duchowna czy cywilna.

19

@MaziFCB i mamy do czynienia właśnie z gimbo-ateistą. Kościół ma z tym problem tak. Ale takie cyniczne przytyki świadczą o Tobie niezbyt dobrze.

16

https://demotywatory.pl/5159872#comments

Uwielbiam tego typu głupio-mądre teksty gimbo-ateistów.
Znakomity komentarz :

Kościół Katolicki w Polsce prowadzi:

Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka,

27 domów matki i dziecka,

27 burs,

378 świetlic terapeutycznych,

30 centrów interwencji kryzysowej,

105 podwórkowych klubów,

257 ośrodków kolonijnych,

21 telefonów zaufania

65 funduszów stypendialnych.



Dla osób starszych:

160 domów pomocy społecznej,

69 klubów seniora,

67 środowiskowych domów samopomocy.



Dla osób uzależnionych:

62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych,

21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci.



Dla osób niepełnosprawnych:

116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz

18 zakładów aktywności zawodowej,

81 gabinetów rehabilitacyjnych,

16 centrów opieki dziennej

34 ośrodki wychowawcze.



Dla bezdomnych:

302 punkty pomocy doraźnej,

286 punktów wydawania odzieży,

121 mieszkań chronionych,

61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie.



Dla bezrobotnych:

8 centrów aktywizacji,

12 klubów integracji społecznej,

6 świetlic,

20 spółdzielni socjalnych.



Dla migrantów i uchodźców:

15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom,

2 domy dla repatriantów

12 innych ośrodków pomocowych.



Ponadto instytucje kościelne prowadzą:

122 stacje opieki medycznej,

63 zakłady opiekuńczo-lecznicze,

61 hospicjów domowych,

40 hospicjów stacjonarnych,

270 jadłodajni,

19 aptek,

21 poradni środowiskowych.

Działa również 110 magazynów w ramach programu dystrybucji nadwyżek żywności PEAD i 92 magazyny do przechowywania ubrań i sprzętu.


Charytatywna działalność zgromadzeń zakonnych.



Po 1989 r. zakony podjęły ogromny wysiłek odtwarzania odebranych im dzieł. W większości to się udało. Według danych z końca 2016 r. żeńskie zgromadzenia zakonne prowadzą m.in.

30 zakładów opiekuńczo-leczniczych,

17 gabinetów lekarskich,

8 zakładów rehabilitacyjnych,

2 hospicja,

65 ośrodków wychowawczych,

65 domów dziecka,

54 domy pomocy społecznej dla dzieci,

62 dla dorosłych,

14 placówek zapewniających całodobową opiekę niepełnosprawnym, osiem domów dla matek z małymi dziećmi, dwa przytuliska dla bezdomnych,

ponad 80 stołówek dla biednych.

Oprócz tego 31 okien życia.



Siostry zakonne pracują w 121 szpitalach, 20 przychodniach i 23 hospicjach prowadzonych przez inne podmioty.



Jako lekarki pracuje 34 sióstr, a jako pielęgniarki 1162 (dane na koniec 2018 r.).



Zakony męskie prowadzą również działalność charytatywną. Wśród prowadzonych przez nie dzieł jest:

6 szpitali,

12 hospicjów,

8 przychodni i ośrodków zdrowia,

24 domy opieki,

14 młodzieżowych ośrodków wychowawczych 13 ośrodków terapii dla osób uzależnionych.



Wiele ośrodków charytatywnych zlokalizowanych jest przy parafiach i wspólnotach zakonnych, jak np. 76 poradni psychologiczno-pedagogicznych, 126 świetlic dla dzieci, 49 kuchni dla ubogich, 38 ośrodków pomocy rodzinie oraz 30 warsztatów terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych.



Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi prowadzą przeszło 900 placówek oraz ponad 1100 różnych działań, projektów, akcji – nie tylko w Polsce, ale także poza granicami.



Pomoc rodzinie i dzieciom

Najbardziej znaną akcją Caritas w Polsce, prowadzoną przez wszystkie Caritas diecezjalne, jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na przestrzeni 25 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to ponad 50 mln świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki akcji.



Z funduszy zebranych przez Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom finansowana jest w dużej mierze Wakacyjna Akcja Caritas. Jej celem jest wyrównywanie szans rozwojowych i społecznych najbiedniejszych dzieci. Wakacje organizowane są we wszystkich rejonach Polski, a turnus trwa przeciętnie dwa tygodnie. Diecezjalne Caritas dysponują własnymi ośrodkami wypoczynkowymi. W 2018 r. z Wakacyjnej Akcji Caritas skorzystało ok. 30 tys. dzieci. Caritas Polska organizuje również kolonie wakacyjne dla polskich dzieci z Litwy, Białorusi i Ukrainy.



Do tego wyprawki i stypendia dla dzieci ubogich.

0



Game ładnie zakończył karierę Meek Milowi :D

0



Ale klasyk :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?