1

@Pomimo27 Widocznie już miała swoje lata. Ja jestem jeszcze w kwiecie wieku, więc zaryzykuję.

2

@Pomimo27 Czekam jak wleci cały sezon. Nie lubię tak oglądać po kawałku.

2

@Trencaxarxes @misterio No widzisz, mam dar. Jak rozszerzysz ręce to tak samo Ci powiem jaka to odległość z centymetrach. Doświadczenie na wielu płaszczyznach pozwala wyrobić sobie takie zdolności wzrokowe ;)

@misterio https://zapodaj.net/images/6fe76ad3da8e2.png
Wszystko ma znaczenie. Np. gdyby jechał wolniej to bardziej prawdopodobne, że kierowca by go zauważył, albo po prostu mimo wymuszenia zdążyłby przejechać przed nim i do wypadku by nie doszło. Jeśli jechał więcej, niż 20km/h to również mandat się należy.

0

@Lanosss Tam jest ścieżka rowerowa oznaczona na czerwono i nie musi schodzić z hulajnogi, ale nie może jechać szybciej, niż 20km/h, a on na bank tnie więcej.

1

@Arden Przedsiębiorcy mają tak zabetonowane i np. markety.

12

@partymaker Podatek deszczowy tzw. Płacisz za obszar, w który nie może wsiąkać woda. No u nas takie podatki to nic nowego.

2

@misterio Nie prawda. Wina w tej sytuacji leże zarówno po stronie kierowcy jak i osoby na hulajnodze. Kierowca przed przejazdem przez pasy powinien spojrzeć w prawo i upewnić się, że mogę dokonać bezpiecznego manewru, ALE nie możesz sobie od tak wjechać na pełnej pi# rowerem czy hulajnogą nawet na ścieżce rowerowej (Ograniczenie 20km/h)

1

@Safrani Oj tak, zdecydowanie. Nawet zmieniłem postrzeganie tego pojazdu. Od jakiegoś czasu uważam, że to bardzo pożyteczny wynalazek.

19

@GeneralXavi Nie potrafiła też wymienić krajów na literę F. A nie sorry, jedno wymieniła "Frankfurt" xD

0

@Popitek12 Ja wyrwałem antenę z TV jakieś 5 lat temu. Polecam.

0

@VegetaPolska A może wpisałeś "średnia w Polsce", a nie "w Europie".

0

1

@agaFCB A z tego co kojarzę to chyba z 15cm.

4

@agaFCB 185cm i 85kg. Numer buta 45. Numer członka lekko ponad średnia europejska.

3

@Marusek Kiedy obciążają Cię pomówienia świadków, sfabrykowane dowody i nieprawidłowości w śledztwie to wygląd już nie ma znaczenia. Musieli kogoś znaleźć i znaleźli. Właściwie to o podobnym przypadku opowiada film "Symetria", który ktoś podał wyżej.

0

@Terroriser Ciekawe wybory. Oglądałem wszystkie.

3

@gumaz Sto osiemdziesiąt pięć centymetrów. Wkładka buta dwadzieścia dziewięć i pół centymetra.

2

@Frimpong Moja subiektywna i najbardziej oczywista interpretacja tego filmu jest taka, że ludzie zazwyczaj piszą nas tak jak nas widzą ulegając stereotypom. Osoby, które kojarzą im się z profilem agresora są podświadomie osądzone już w głowie. Zawsze w pierwszej kolejności winny jest duży i łysy, a jak jeszcze ma tatuaż to już na pewno typ o czarnym sercu. Tymczasem anioły mogą kryć się pod najbardziej niepozornym opakowaniem.

0

@marcinbarca1984 Nie zauważyłem, żeby ktoś w tej dyskusji Cię obrzucał co Ty tu robisz. Po prostu trzeba sobie też zostawić miejsce na inne tematy, niż wiara bo nie jesteśmy na stronie Parafii Ojca Rydzyka.

1

@marcinbarca1984 To samo mogę napisać na temat Twojej wiary. Że sobie coś wymyśliłeś o niebieskim raju i łyknąłeś jak młody pelikan mit o wielkiej trójcy. Każdy wierzy w to w co chce wierzyć. Różnica polega na tym, że to w co ja wierzę można zobaczyć i dotknąć.

0

@gumaz Prawda jest taka, że pomimo technologicznych czasów nie wszyscy się izolują z telefonem czy komputerem w domu. Są ludzie, którzy nadal spędzając czas wychodząc do centrum, kina, jeżdżąc na wycieczki czy na rower. Są nawet wakacje dla Singli. To od nas zależy jaką drogę wybierzemy.

6

@NeroTFP1 Kiedy pierwszy raz oglądałem ten film to patrzyłem jeszcze długo w TV po końcowych napisach. Wielkie dzieło kinematograficzne.

1

@Frimpong Tak, to prawda. Luzik, jak będziesz miał chęć się zagłębić w temat to pisz.

3

@Blantozaur Ciekawe pytanie. To by trzeba było usiąść na spokojnie ^^

1

@Frimpong A jesteś w stanie opisać jak interpretujesz to przesłanie? Tak, żeby urozmaicić dyskusję.

0

@marcinbarca1984 Myślę, że w nieświadomej nicości. Już kiedyś rozmawialiśmy na ten temat.

15

Tworzymy listę filmów z wartościowym przesłaniem. Ode mnie lecą tytuły:

Forest Gump
Lot nad kukułczym gniazdem
Nietykalni
Choć goni nas czas
Gwiazdy na ziemi
Podaj dalej
Buntownik z wyboru
Siedem Dusz
Szkoła Uczuć

Czekam na Wasze propozycje.

3

@Safrani To się akurat dobrze składa bo dyskusje na ten temat zazwyczaj nie trwają długo :D

3

@Marusek Luźny dzień się trafił w pracy i zamierzam dzisiaj brać czynny udział w wydarzeniach tego forum :D
@gumaz Piękny rozkład jazdy

2

Jakie tematy będą dzisiaj poruszane na LR?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?