MesQueUnClub_87
Dołączył/a: luty 2016
Małopolska
50 obserwujących
24 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@michal26 "Czasami jak mocniej uderzy w odpowiedni "rejon w mózgu", to naprawdę mocno przeżywam dany utwór."
Wrażliwość muzyczna jest ważnym elementem odbioru. Podchodzę już pod 40, ale nadal potrafię się wzruszyć jak jakaś piosenka dotknie mocniej duszy. Tak jak @Safrani lubię klasyczną i lżejszy Rock oraz Blues. Lubię Hołdysa, lubię Dżem, Metallice, lubię też odkrywać artystów niszowych.
1
@Gary Ja wtedy jechałem do brata na przysięgę wojskową do Żagania.
10
@michal26 Najbardziej sobie cenie w muzyce autentyczność emocji. Muzyka to dla mnie forma sztuki i lubię jak jest wyżymana z serducha, a priorytetem jest to by zostawić po sobie coś wartościowego, a nie wyłącznie nabić kabzę. Cenię pasjonatów muzycznych, nie medialny produkt.
6
@FCB24 Gambit Królowej, Wielka Woda, Nocna msza.
1
@tbas No, ale też jak spojrzymy na to, że rywalizować mógł z nim tylko CR, który również było niesamowicie zdyscyplinowany i skupiony na rozwoju piłkarskim to okazuje, że jest to jednak znaczący czynnik. Talent to jakiś % sukcesu. Reszta to praca i dobre zdrowie.
4
@tbas Może, nie wiem. Wiem, że Messi był magikiem bez tego. Miał poukładane życie, ogromne skupienie na footballu i o wiele lepszą karierę, niż Neymar czy Ronaldinho, więc uważam, że wybrał lepszą drogę. Wiem też, że gdyby Yamal był piłkarzem innego klubu to wielu obrońców zmieniłoby narrację.
2
@tbas Zarówno jeden jak i drugi będzie miał swoje wahania formy, ale zobaczymy kto się utrzyma dłużej na wysokim poziomie. Czas pokaże.
1
@Transu96 Nie grałem niestety w starą wersję. Czekam na Remake.
2
@Transu96 Większość sandboxuów RPG się tym charakteryzuje. Ghost of Tsushima to nie było kopiuj wklej? Horizon Zero Dawn? Cyberpunk? Nawet Wiedźmin mimo dobrych zadań pobocznych miał też szablonowe aktywnowści. Palenie gniazd i usuwanie znaczników z ogromnej mapy.
2
@Sulimo Bardzo udany sandbox. Najbardziej lubię te zagadki w Hogwart, które trzeba odczarować odpowiednim zaklęciem. Przyjemnie się też czyści mapę z aktywności pobocznych.
22
@Gaucho Już widać po prostu jaki jest to rodzaj osobowości. Za szybko złapał Pana Boga za nogi i się zachłysnął. Cubarsi jest w tym samym wieku, a zupełnie inny gość.
85
@Safrani No i Brawo. To powinno być oczywiste od samego początku.
10
Okoliczności w jakich odszedł są porażką klubu. Legenda takiego formatu powinna odchodzić w zdrowych relacjach z odpowiednim pożegnaniem przez trybuny i kompilacją najpiękniejszych momentów w klubie. Mogą się tłumaczyć pandemią, raportami finansowymi, które dostali w ostatniej chwili i tekstami typu "myślałem, że pogra za darmo", ale to piętno się nigdy nie zmaże z ich kadencji.
2
@Safrani Zgadzam się, pieniądze otwierają furtki i dają władzę, więc jeśli zapłacisz, gdzie trzeba to unikniesz konsekwencji, zjesz BIO bez grzebania się w ogródku i w krótkim czasie zwiedzisz najpiękniejsze miejsca na świecie lecąc własnym samolotem, ale czy Ci banici, którzy usunęli się na skraj Bieszczad mają spokój ? Moim zdaniem tak i dlatego tam żyją. Mało ludzi, blisko natury i zaspokajanie podstawowych potrzeb. Czy taki Dalajlama ma zdrowie i spokój? Uważam, że tak. Nie posiada własnego majątku, utrzymuje się z darów czy wparcia rządu i większość tej kasy przeznacza na cele charytatywne. Czy te jednostki, które uciekają na Alaskę i z własnej woli decydują się na życie bez sklepów mają spokój? Myślę, że to jest główny cel ich pobytu w tym miejscu. Ludzie są niesamowicie zaradni, mają swoje plantacje, suszą ryby, budują drewniane domy i żyją na własnych warunkach, na marginesie systemu i ze świadomością, że gdy złamią nogę to są zdani na siebie. Coś za coś.
Co do wsi to wielu młodych, którym nie odpowiada praca na roli wyjeżdża do większych miast. Jest to wybór świadomy. Ludzie mają różne oczekiwania. Nie twierdzę, że dla każdego jest to cudowne i wymarzone życie tylko, że nie czuć tam, aż tak tego wszechobecnego kapitalizmu i konsumpcjonizmu, a życie toczy się wolniej.
3
@Safrani Wielu bogatych umarło i zdrowia sobie nie kupili. Ludzie żyją na wsiach bez wielkich środków do życia i żyją. Bez pieniędzy żyć się nie da, ale bez luksusów i zbędnego przepychu już zdecydowanie tak. Bliżej mi do takiej egzystencji. Nigdy nie lubiłem życia w mieście, betonu, korporacyjnego wyścigu szczurów i wiem, że kiedyś wrócę na bardziej zazieleniony teren.
4
@wojopancer Słaby wybór, więc wybieram zdrowie i spokój.
5
@Kubsoleon Na odejściu Martineza tracimy nie tylko jakość na jednej pozycji, ale i Cubarsi dużo traci na grze bez lidera. To wbrew pozorom jest większa strata, niż się może wydawać.
4
@gumaz Leczę systematycznie, dzięki temu oszczędzam kasę bo drobna dziurka kosztuje dużo mniej, niż kanałowe czy rwanie ze znieczuleniami.
2
@BialyKolorDoDupy Dla mnie takie żonglowanie piłkarzami na pozycjach jest słabe. Najpierw go przesunęli na prawą ze swojej naturalnej pozycji, gdzie stał się topowym, pewnym siebie obrońcą to teraz "eee chono tu, zmiana planów. Wracasz z powrotem na środek i będzie miał inne zadania".
10
@Laminedependencia Dla mnie to one wszystkie wyglądają tak samo. Jak odrysowane od jednego szablonu.
13
25 sierpnia 1930 roku urodził się Sean Connery. Dzisiaj miałby 95 lat. Zmarł w 2020 roku. 12 nagród w tym Oscar i 11 nominacji. Znany z takich produkcji jak:
"Imię róży", "Polowanie na czerwony październik", "Indiana Jones", "Nietykalni", "Twierdza", "Goldfinger", "Szukając siebie", "Doktor No", "Pozdrowienia z Rosji", "Operacja Piorun", "Nieśmiertelny", "Żyje się tylko dwa razy", "O jeden most za daleko", "Osaczeni", "Liga niezwykłych dżentelmenów", "Robin Hood: Książe Złodziei", "Nigdy nie mów nigdy", "Rycerz króla Artura" i wiele innych....
Takim nieoczywistym i wartościowym filmem, który mogę polecić to "Szukając siebie".
1
@Safrani Dokładnie. Ten "Sztos 2" na koniec to już był ciężki do oglądania.
2
@Safrani No "Poranek Kojota" i "Chłopaki nie płaczą" to mu się udały. E=m2 w sumie też spoko.
1
@Kgorecki2500 GTA VI. Wolę jednak konie pod maską i szybsze przemieszczanie się z punkty A do punktu B.
1
@gumaz Rolada wołowa w sosie, kluski śląskie, buraki zasmażane i kompot z jabłek.
0
@konrad1661 W takim razie polecam 4 x Uniroyal i w zupełności wystarczy.
2
@Gary Sprawa mocno indywidualna. Dla mnie osobiście nie, ale to dlatego, że obejrzałem multum filmów gangsterskich i "Nietykalni" De Palmy klasyfikuje się dosyć nisko jeśli chodzi o całokształt. Natomiast lubię filmy, które wnoszą wartościowy przekaz, są w stanie poruszyć i skłonić do refleksji. Dlatego francuscy "Nietykalni" dla mnie wyżej.
1
@gumaz W takiej sytuacji to podejrzewam, że sam bym zapraszał kumpli z LaRambli na obiad albo grilla :D
1
@Safrani Jasne. Lubię tatar i Sushi również.
1
@Cvzx Znam takich, szczególnie na imprezach spotykam udawanych kinofilów. Oglądają jeden film na tydzień w niedzielę i robi mi zagadki ze świata kina :D a spytasz się czy oglądał "Nietykalnych" to mówi, że on francuskich filmów nie lubi xD