MesQueUnClub_87
Dołączył/a: luty 2016
Małopolska
50 obserwujących
24 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@FCB24 Klub musi wypłacić rekompensatę, której wysokość jest zależna od tego ile czasu pozostało do zakończenia umowy.
0
@maroon Na jakiej podstawie możesz bez statystyk stwierdzić, iż znacząca większość tych osób albo sama z siebie rezygnuje z kierowania samochodem albo jest do tego zmuszona? Robiłeś publiczną sondę ogólnokrajową czy opierasz się na własnych obserwacjach z jazdy? Jesteś jednocześnie na wszystkich ulicach w Polsce, że możesz stwierdzić, iż "znacząca większość" seniorów zrezygnowała z kierowania?
Ja bez statystyk mogę stwierdzić, że każdego dnia na drodze widzę wiele kierowców w bardzo zaawansowanym wieku i jak to się teraz ma do teorii, którą przedstawiłeś? NIE DA się czegoś takiego stwierdzić bez statystyk.
Prawo jest po to by "zapobiegać", więc jeżeli FAKTY są takie, iż ludzie 80+ ulegają pogorszeniu zmysłów to w celu "zapobiegawczym" należy ich przebadać czy są zdolni do dalszego kierowania, a nie czekać, aż coś się wydarzy i liczyć statystyki stary.
0
@lucca87 @MesQueUnClub96 No jakiejś wielkiej tragedii nie ma, ale kiedyś ta kadra miała Van Bastena, Gullita, Koemana, Rijkarda, Van Nistelroya, Overmarsa, Cruyifa, Berkampa, Kluiverta, De Boerów, Van Der Sara i Seedora, Snejidera, Robbena, Van Persiego, Davidsa i te nazwiska wyglądają przy nich bardzo blado, dlatego dałem przykład dużego regresu danej Reprezentacji.
1
@wojopancer "Mamaaaaaa! rzuć na picie bo idziemy grać w kapsle na piaskownicy".
Najlepsze, że pamiętam tę sytuację jak wczoraj i grając słyszeliśmy śpiewającą Korę bo nie daleko osiedla Maanam grało koncert.
0
@lucca87 Holandia w porównaniu do tego co było kiedyś też wygląda słabo.
5
@lucca87 Będzie jeszcze lepiej jak się uda wygrać z Ossasuną. To będzie jeszcze lepszy płaskasz w pysk knurowi.
2
@maroon No skoro napisałeś "na szczęście" w kontekście tego, że projekt został odrzucony to rozumiem, że nie chciałeś z jakichś powodów wprowadzenia tego w życie. Statystyki są Ci potrzebne do tego by stwierdzić, że na starość pogorszają się zmysły? To tak jakbyś napisał, że marszczenie się skóry z wiekiem to stereotyp.
1
@maroon "Bardziej chodzi mi o kierowców zresztą."
A co w tym jest takiego kontrowersyjnego według Ciebie? Do prowadzania pojazdów i poruszania się na drodze publicznej niezbędne są odpowiednie zdolności manualne. Osoby 80+ często mają już duże problemy ze słuchem, wzrokiem czy po prostu reakcją na wydarzenia. Istnieje też większe ryzyko nagłego pogorszenia zdrowia za kierownicą, wtedy dziadzia wjeżdża w przystanek lub kolumnę ludzi. Powinni przechodzić dodatkowe badania i totalnie nie rozumiem toku myślenia przeciwników takich oczywistości.
1
@FrankliN7 Stawiając je (obok, nie nad!) automatycznie traktujesz je jak "środek" do celu, a nie sam "cel", więc oczywiście, że nie ma w tym żadnej kontrowersji, ale kiedy ktoś pisze "pieniądze są najważniejsze i to jest fakt" to sprawdzam profilaktycznie czy nie jest może płytkim materialistą, który by sprzedał rodziców i bliskich bo takich też nie brakuje. Ktoś kiedyś powiedział, że "niektórzy są tak biedni, iż posiadają tylko pieniądze" i ja się z tym zgadzam.
Inną sprawą jest, że istnieją na świecie Mnisi Shaolin, Plemiona Lasów Deszczowych, Podróżujący przez świat autostopem czy Outsiderzy Alaski i ich szczęście nie mierzy sie w pieniądzach, więc to jest zawsze kwestia osobistych priorytetów, a raczej stylu życia jaki wybrałeś. Chcąc być częścią systemu musisz posiadać środki, ale trzeba dbać o to by nie przysłoniły innych wartości.
0
@GTBTP Ważniejsze, niż rodzina i zdrowie?
0
@tomek8756 Zależy. Patrząc na siebie? nie, patrząc na większość ludzi? Tak.
1
@kubix05 O, dawno nie jadłem takiego gofra, a z takim jabłuszkiem to już w ogóle... Dzięki za oznaczenie ;)
1
@July_6_BcN Dlatego właśnie nie chodzę po lekarzach bo bym pił tylko przegotowaną wodę i zagryzał razowym chlebem ;)
1
@July_6_BcN Nie no, to oczywiście rozumiem, ale lekarz odradził bo?
1
@July_6_BcN Serio? Ja potrafię nie raz zjeść całą puszkę przed telewizorem :D
1
@Lionel_Messi10 Legancko tego :)
0
@slayer Wygrane z Litwą czy Łotwą nie są żadnym sukcesem, ale np. ME w których prawie do samego końca liczyliśmy się w walce o finał to była dla mnie radość i sukces bo grali solidną piłkę. To Portugalia musiała gonić wynik w ćwierćfinale i przeszła do półfinału rzutem na taśmę po karnych. Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem popadania w skrajności, że albo sukcesem jest wyłącznie finał MŚ albo wygrana z San Marino. Mam zdecydowanie wypośrodkowane oczekiwania wobec nich.
0
@pasquda No nie oszukujmy się, ale nie jesteśmy Hiszpanią czy Francją i trzeba patrzeć na ten zespół realistycznie. Myślę, że kibice Czech lub Ukrainy też nie oczekują od swojej kadry Mistrzostwa Świata. Można jechać z takim nastawieniem, ale jeśli się nie uda to nie będzie niespodzianki.
0
@Trojanek23 Nie twierdzę, że można Cię "tak nazwać" tylko napisałem swoją interpretację słów, które przytoczyłeś.
1
@Trojanek23 Obecnie tak bo prezentujemy bardzo mierny poziom, ale ćwierćfinał w 2016 zapisał się w historii polskiej piłki i był masowo postrzegany jako sukces zarówno wśród naszych kibiców jak i w środowisku dziennikarzy. Niewiele zabrakło by weszli do półfinału bo wszystko się rozstrzygnęło w karnych.
4
@Trojanek23 Chyba Ci chciał dać do zrozumienia, że rzekomo wspierasz ich tylko, gdy grają lepszą piłkę. Myślę, że nie miał tu na myśli sukcesów w kontekście wygranych trofeów na arenie międzynarodowej. No i grali ładną piłkę, ale za Nawałki. Od momentu MŚ w Rosji rozsypał się cały koncept.
0
@Pawlak1992 Okaże się w następnym sezonie.
0
@DiSBlaDE Nie no spoko, nie odbieram tego jako atak tylko lubię też przedstawić swoją perspektywę ;) Wzajemnie.
0
@DiSBlaDE Nie sprawdzałem nagłówków bo nie mam takiego nawyku. Jedynie dźwięk powiadomień przychodził na Flashscore przy bramkach. Reprezentacja wyprała mnie z uczuć w 2018 roku na MŚ i czasem tylko dopytuje znajomych jak grali czy o wynik, ale generalnie nie czekam na mecze i skupiam się wyłącznie na klubie. Jeszcze to środowisko dziennikarzy ekspertów i cała otoczka w wokół tej kadry jest na tyle odpychająca, że nie chce się tego śledzić na bieżąco.
0
@Safrani Mam go na liście od jakiegoś czasu, ale zlikwidowałem w ostatnim czasie wszystkie platformy na rzecz Amazona i CDA Premium, a tego tam nie ma niestety.
2
Niestety nie zdołałem się wczoraj zmusić do oglądania polskiej kadry i wybrałem film. Widzę, że włożyli dwie bramki, a jakie ogólne wrażenie zostawili po sobie?
3
@YeastMoss Mielone mięso ma zastosowanie w wielu kuchniach świata, więc mnie akuratnie nie dziwi, że ludzie w ten sposób przygotowują potrawy. Nie wydaje mi się to też "mniej szlachetne".
(Gołąbki, Pulpety, Kotlety mielone, Musaka, Spaghetti Bolognese, Lasagne, Burito, Kofta, Shish, Chilli Con Carne, Sloppy i wiele innych)
No i co najważniejsze, nigdy nie zrobisz burgera z długo ugotowanego mięsa wołowiny, bo żeby skleić i uformować kotleta to musisz mieć surowe mięso. Z takiego mięsa można sobie zrobić co najwyżej bułkę z szarpaną wołowiną. Nie wspominam już o tym, że to ma być smażone/grillowane, a nie gotowane czy uduszone oraz o tym ile trzeba czasu na to by dusić kawał wołowiny do momentu, gdy zacznie się rozpadać jak mięso mielone :D
2
@Kgorecki2500 Kto tam tak rozjeździł po sionym?
5
@DonAndres*8 Ktoś tu się nie umie bawić.
2
@Bykunn Jeżeli odpady są wołowe to nie muszą tego wyszczególniać. Nie napiszą Ci w składzie (5% ogonów wołowych, 5% polików i 5% ozorków). Do paluszków rybnych też nie mielą pięknych filetów tylko to co im zostanie. Filet idzie na osobną sprzedaż i jest droższy. To tylko w reklamach telewizyjnych pokazują takie piękne białe płaty rybne, z których rzekomo to robią :D Tak samo jeśli chodzi o dżemy i wszelkiego rodzaju marmolady. Piękne owoce idą do czegoś innego, a na takie przetwory wszystko pozostałe co dopuszcza sanepid + substancje żelujące, wzmacniacz smaku i już masz pączka z marketu za 40gr.
No zazwyczaj właśnie wskazuje palcem na jakiś fajny kawałek i Pani Basia mi to mieli na oczach ;)