4

@ObiwanKenobi Przecież oni nawet nie pojechali na Galę ZP bo nie wygrał jej ich zawodnik, a co dopiero szpaler dla odwiecznego rywala haha

9

@mrboom Moim zdaniem to efekt personalnych preferencji do ich osoby. Niektórzy wybiorą Ronaldo bo według nich jest przystojniejszy, wyższy, ambitniejszy i ma więcej obserwujących na Instagramie, a Messi to ten co musiał brać hormony i jest fałszywie skromny. To samo działa w drugą stronę i wielu powie, że Messi bo według nich jest prawdziwe skromny, ułożony i nie stawia siebie ponad innych, a Ronaldo to ten zakochany w sobie narcyz i arogancki buc. Wniosek z tego jest taki, że niektórzy w ogóle się nie kierują umiejętnościami tylko widzą to co chcą widzieć przez swoje uprzedzenia.

3

Czy to prawda, że na stronie RM za każdy krytyczny komentarz w stronę ich klubu dostaje się od 20-50 lat bana bez względu na merytorykę wypowiedzi?

0

@Kengo Niby tak, ale Pele miał też duże zasługi na arenie międzynarodowej, gdzie mierzył się z piłkarzami z Europy, a tam już rozgrywał sie football na poziomie profesjonalnym i w tych Reprezentacjach grali obrońcy z najlepszych europejskich klubów :) Jednak oglądałem jego biografię i wiem, że bardzo nie lubił grać piłką po ziemi (czego początkowo wymagał od niego selekcjoner) i skrzydła rozwinął dopiero, gdy mógł grać swoją Joga Bonitę. Nie wiem czy to by się sprawdziło we współczesnej piłce bo to jednak nie są czasy, gdzie sobie wejdziesz w pole karne podbijając piłkę na kolanie.

2

@Kengo Na którym miejscu umieściłbyś te nazwiska?
Kareem Abdul-Jabbar, Bill Russell, Magic Johnson

1

@MesQueUnClub96 Bo taka jest ludzka natura. Mało kto doświadcza autorefleksji i chce nad sobą pracować. Spójrz jak żyją mnisi Shaolin. Skupiają się wyłącznie na symbiozie z naturą i duchowym rozwoju, a dlaczego? Bo są odcięci od korporacji, wyścigu szczurów, wszechobecnego kapitalizmu i ciągłej chęci posiadania. Nie są tym skażeni.

2

@fart Nie szokuje, ale mnie osobiście dziwi, że tak mało ludzi dąży do spokoju ducha, czerpania czystej radości z samego przywileju istnienia i daje się pogrążać w nienawiści. Przecież to jest kwestia poukładania sobie w głowie i świadomości bytu. Uważam, że jeżeli ktoś woli się złościć, kłócić, bić i szarpać przez całe życie zamiast poleżeć w hamaku nad szumiącą rzeką i popatrzeć na niebo to coś tam poszło nie tak. A może po prostu to ja jestem odklejony od współczesnego świata i go nie rozumiem.

0

@Torto Chyba LO

1

@Zoker Nic kompletnie nie widać na tym filmiku :D po pierwsze z tego ujęcia po skosie nie ma szans stwierdzić czy był spalony, a po drugie zbyt szybkie cięcia kadrów ma ten filmik. Generalnie chodzi o to, że jak masz gościa, który wystaje DWA METRY to te wytyczne więcej szkodzą, niż pomagają.

3

@Zoker I jaki ma to sens?
- Zawodnicy niepotrzebnie tracą siły i jeszcze wprowadza się nerwowość, gdy padnie bramka.
- Wczoraj zdarzało im się pokazywać spalonego od razu, nie czekając na koniec akcji. Gość dostał podanie i chorągiewka w górze, a innym razem akcja ze strzałem i brak chorągiewki.

10

Ci boczni sędziowie to też jest marnowanie pieniędzy na pensje bo i tak podnoszą chorągiewkę dopiero jak ktoś z VAR im powie na słuchawce. Stoi skupiony w przykucu równo z linią obrony i nie widzi chłopa co wystaje na metr. Równie dobrze mogą kierować to bezpośrednio do arbitra głównego.

0

@Kinginiesta Nie no, dla mnie to on był zagubiony jak dziecko we mgle. Za dużo się działo dla niego.

2

@Irmscher10 Ja liczę na to, że z wiekiem zacznie mieć większe rozeznanie co do tego kiedy warto posępić, a kiedy należy oddać piłkę lepiej ustawionym kolegom. Kiedy masz mecz na styku i idziesz z sytuacją 3 na 2 to musisz widzieć też te lepsze opcje. Wczoraj Raphinha też grał bardzo samolubnie.

2

@Bykunn Taaa, niech biegają. Hahah. Sorry, ale to brzmi jak komentarz mojego ojca po kielichu.

0

@Piorun W tym momencie to bez znaczenia bo te rotacje są obowiązkowe i na 100% Flick je zrobi. Mamy na tyle jakościowych zawodników nawet na ławce, że powinni w takim składzie spokojnie dać radę. Poza tym w razie, gdyby nie szło to kluczowi mogą wejść w drugiej połowie. W meczu z Atletico już pod koniec wielu naszych oddychało rękawami i nie wyobrażam sobie, żeby grali dwa następne mecze pod rząd na takie intensywności.

0

@Piotr777 Ale trzeba uważać na zbyt duże rotacje bo wtedy pada w zespole cały kolektyw. Jak wystawi 7 rezerwowych jednocześnie to nawet z Betisem będą ciężary. Dlatego muszą być zmiany, ale nie zbyt drastyczne.

4

Większa część sezonu i częstotliwość tych spotkań zaczyna się już odbijać na zawodnikach dlatego uważam, że Kounde, Pedri i Yamal powinni albo całkowicie odpocząć przed Borussią, albo wejść dopiero z ławki w drugiej połowie jeśli marzymy korzystnym wyniku w tym spotkaniu. Na Betis bym wystawił:

Szczęsny, Araujo, Cubarsi, Martinez, Balde, de Jong, Garica, Fermin/Gavi/Torre, Raphinha, Ferran, Lewandowski.

2

@kamyk_23 No trzeba korzystać z szerokiej kadry. Teraz jest na to najlepszy moment by kluczowi mogli odsapnąć.

5

@kamyk_23 Ja bym chyba jednak Pedriemu dał odpocząć przed Borussią.

2

@Stinger_ Nie, dlatego, że oglądam go w każdym meczu i widzi to prawie każdy (prócz kilku wyjątków w tym np. Ty)

6

Wnioski po tym meczu mam takie:

- Częstotliwość spotkań już piłkarzom daje się we znaki
- Yamal ma momenty, gdzie jest zaprogramowany wyłącznie na własny strzał
- Szczęsny daję pewność w bramce
- Kounde jest świetnym obrońcą, ale na tle skrzydłowych jest wolny
- Ferran jest solidnym napastnikiem i trzeba z tego korzystać
- Sędzia nie kontrolował tego meczu
- Simeone jest irytującym trenerem
- Na Betis potrzebne są rotacje

0

Holender ślepy .....

0

Poharcil Yamal ehh

1

Po co są ci sędziowie boczni jak i tak nic nie widzą

1

@norbi77 A ja mam przeczucie, że Atletico będzie kończyć w 10

1

Dobrze niech nałapią tych kartek

1

Hahahahahaha dobre

0

@Darek_Maruszczak Rozumiem. Tak napisałem bo:


0

@Jonyx Częstochowa.

0

Widzę, że artykuł inspirowany Barca Universal.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?