@msmsms Z tego co widziałem oni po prostu nie rozumieli tego co widzieli. To całe yyy nie było wynikiem nieprzygotowania i że się nie wie co powiedzieć tylko po prostu żeby ominąć blokadę która uniemożliwia rozpoczęcie wymawiania danego słowa.
@Kengo Taki skład nie byłby w sumie głupi. Przypominałby ustawienie za Guardioli. Umtiti jak Abidal czyli defensywny lewy obrońca, mogący grać w środku, i z drugiej strony Semedo jak Alves czyli bardzo ofensywny. W razie potrzeby można grać trójką obrońców. Na pewno byłoby ciekawe.
Ludzie którzy czepiają się "yyy" na pewno nie mają problemu z jąkaniem. Ja mam, może nie aż tak poważny jak Julia, ale czasem zdarzy mi się zająknąć i wiem co wtedy czuję, i domyślam się co może czuć ktoś, kto jąka się bardzo. Po samym sposobie mówienia widać że to nie przez nieprzygotowanie, tylko po prostu przez wadę wymowy. Może to nie jest takie oczywiste dla kogoś kto się nie mierzy z tym problemem ale dla mnie jest to jasne. Jest to bardzo wstydliwy problem i naprawdę uwierzcie, jąkała również się męczy słuchając swojego jąkania, nie jest to niewygodne wyłącznie dla słuchacza. Polecam zgłębić się w temat i zrozumieć że nad tym naprawdę nie da się panować.
@KochamInieste Z tego co wiem Fify cały czas są produkowane również na PS3, a już dawno temu wyszło PS4, więc nie sądzę żeby miało być inaczej z 5. Edit: FIFA 20 jednak już nie jest dostępna, ale 6 lat po wydaniu PS3 wciąż wychodziły nowe gry, więc tu może byc podobnie.
@xofcbxo O jacie, Ferdydurke… Najlepsza lektura w całej mojej edukacji, obok Zbrodni i kary. Dla większości osób z klasy głupia i bez sensu. Ja się świetnie bawiłem czytając ją. Ale ja po prostu lubię takie dziwne rzeczy bo Sklepy cynamonowe również mi się podobają.
@MichalZZZ Do telefonu używam dokanałowych JBL t210, w tej cenie raczej nie ma lepszych słuchawek. Wcześniej używałem t110, ale wszystkie 3 modele jakie miałem padały po kilku miesiącach. Słuchawek używam dosłownie codziennie więc bardzo dużo no i te za 50 zł nie wyrabiały po prostu. W każdej psuła się jedna słuchawka, więc to nie wina wadliwego modelu a po prostu takie są już te słuchawki. Te droższe t210 mam na razie 2 miesiące więc zobaczymy jak to będzie z trwałością, bo jakość dźwięku to obie modele mają bardzo dobrą. A jeśli chodzi o nauszne to obecnie mam JBL E50BT no i osobiście ich nie polecam. Są właśnie bezprzewodowe i nie podoba mi się jakość dźwięku, maksymalna głośność też jest słaba, a cena jest chyba spora. Używam ich bo był to prezent. Planuję wymienić ale też muszę znaleźć jakieś fajne.
@Pilka_jest_okragla Hiszpańska piłka w ostatniej dekadzie jest po prostu lepsza. W lidze angielskiej lepsze są tylko nazwy drużyn. Bo to fajnie wygląda na papierze: City, United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham… Tyle drużyn walczących o mistrzostwo! A gówno prawda. Wcześniej Chelsea a obecnie City i Liverpool dominują ligę i gdzieś w połowie sezonu wiadomo że jedna lub dwie drużyny liczą się w walce. A w Hiszpanii albo Barça wygrywa w połowie sezonu, albo Real walczy jak równy z równym, nierzadko do ostatniej kolejki. A drużyny jak Atlético, Sevilla czy Villarreal pokonywały te wielkie angielskie potęgi w pucharach. Dla mnie w ogóle nie ma dyskusji na ten temat.
@MichalZZZ Nie wiem, ja na przykład słyszę ogromną różnicę między plikiem mp3 pobranym na telefon, a słuchaniem w Spotify w najlepszej jakości, a znam osobę która mnie wyśmiała, że nie ma żadnej różnicy bo on jej nie słyszy. Muzyki słucha na standardowych słuchawkach dołączonych do jego telefonu i jemu to wystarcza :D Ludzie są bardzo różni, ja się za laika nie uważam, ale za audiofila tym bardziej. Najlepiej w sklepie wypróbuj sobie przed kupnem :)
@SnieguPlock Oczywiście że tak jest. Dla mnie akurat sama interpretacja jest właśnie ciekawa. Ale właśnie dlatego że dla każdego ten tekst znaczy coś innego i powinno się omawiać wszystkie te interpretacje i porównywać ze swoimi, w ten sposób tworzy się dyskusja. No i nie da się ukryć że część dzieł nie była tworzona na trzeźwo, więc tym bardziej śmieszy ta jedyna słuszna odpowiedź.
@MichalZZZ Myślę że to przede wszystkim zależy od słuchawek. Ale wydaje mi się że przewodowo jakość będzie lepsza. Tak samo z internetem, prędkość maksymalna zawsze będzie większa z kabla niż z wifi. Jeśli miałbym do wyboru ten sam model słuchawek to wziąłbym przewodowe.
@cracker To tylko pokazuje że bez sensu jest taki system edukacji gdzie każdy ma powiedzieć to samo. To ma sens w matematyce gdzie wynik jest jeden. No ale tutaj akurat idziemy do innej kwestii, czyli sposobu rozwiązania zadania. Bo też na maturze jak nawet podasz dobry wynik ale policzysz po swojemu to ci odejmą punkty.
Właśnie dowiedziałem się że w szkole uczy się interpretacji tekstu :D No padłem normalnie. No niezła interpretacja Nauczyciel: o czym jest ten tekst? Uczeń: o tym Nauczyciel: źle, jest o tamtym, tak napisali w kluczu i tak macie odpowiedzieć bo inaczej nie dostaniecie punktu na maturze U mnie tak było, oczywiście nie słowo w słowo tak samo ale sens był właśnie taki. I nie wierzę że tylko w mojej szkole tak jest. Sam często przy interpretacji obrazów miałem swoje interpretacje, które pani nazywała naprawdę ciekawymi, ale lepiej żebym zinterpretował to tak jak ona mówi bo tak trzeba na maturze.
@itmustbejoke Taki Mascherano sam zrezygnował z pieniędzy które mu się należały żeby tylko móc tutaj trafić. Wydaje mi się że podobnie było z Fàbregasem i Coutinho. Tu nie chodzi o to że mu się nie należą te pieniądze, bo jeśli miał tak w umowie, to mu się należą. Chodzi tylko o dobry smak, którego u niego nie ma, właściwie od samego początku.
5
@msmsms Z tego co widziałem oni po prostu nie rozumieli tego co widzieli. To całe yyy nie było wynikiem nieprzygotowania i że się nie wie co powiedzieć tylko po prostu żeby ominąć blokadę która uniemożliwia rozpoczęcie wymawiania danego słowa.
9
@Kengo Taki skład nie byłby w sumie głupi. Przypominałby ustawienie za Guardioli. Umtiti jak Abidal czyli defensywny lewy obrońca, mogący grać w środku, i z drugiej strony Semedo jak Alves czyli bardzo ofensywny. W razie potrzeby można grać trójką obrońców. Na pewno byłoby ciekawe.
0
@KamQiX @SeeleyBooth @Hiacynk
A w drugiej wersji: 5-4 czy 1-0?
0
Wolicie wygrać mecz 8-4, czy 4-0?
8
@Mathew86 Cruyff wyraźnie powiedział: "Jakość bez wyników jest bezcelowa, wyniki bez jakości są nudne".
@KamQiX O, widzę rewanż za tamten quiz :D
38
@BarcaInfo Dziwne że takie oczywistości trzeba w ogóle poddawać dyskusji.
12
Ludzie którzy czepiają się "yyy" na pewno nie mają problemu z jąkaniem. Ja mam, może nie aż tak poważny jak Julia, ale czasem zdarzy mi się zająknąć i wiem co wtedy czuję, i domyślam się co może czuć ktoś, kto jąka się bardzo. Po samym sposobie mówienia widać że to nie przez nieprzygotowanie, tylko po prostu przez wadę wymowy. Może to nie jest takie oczywiste dla kogoś kto się nie mierzy z tym problemem ale dla mnie jest to jasne. Jest to bardzo wstydliwy problem i naprawdę uwierzcie, jąkała również się męczy słuchając swojego jąkania, nie jest to niewygodne wyłącznie dla słuchacza. Polecam zgłębić się w temat i zrozumieć że nad tym naprawdę nie da się panować.
1
@MesQueUnClub96 Masz ileś lat.
1
Podaj mi swoją datę urodzenia, a powiem ci ile masz lat.
2
@KochamInieste Z tego co wiem Fify cały czas są produkowane również na PS3, a już dawno temu wyszło PS4, więc nie sądzę żeby miało być inaczej z 5.
Edit: FIFA 20 jednak już nie jest dostępna, ale 6 lat po wydaniu PS3 wciąż wychodziły nowe gry, więc tu może byc podobnie.
1
@DaPi Spójrz za siebie :)
1
@xofcbxo Tango też świetne :D polecam obejrzeć wersję teatralną, jest na YT. W rolach głównych papież i mamusia z Miodowych lat :D
1
@xofcbxo O jacie, Ferdydurke… Najlepsza lektura w całej mojej edukacji, obok Zbrodni i kary. Dla większości osób z klasy głupia i bez sensu. Ja się świetnie bawiłem czytając ją. Ale ja po prostu lubię takie dziwne rzeczy bo Sklepy cynamonowe również mi się podobają.
1
@DarekFCBnaZawsze https://www.youtube.com/user/realmadridcf
1
@MichalZZZ Do telefonu używam dokanałowych JBL t210, w tej cenie raczej nie ma lepszych słuchawek. Wcześniej używałem t110, ale wszystkie 3 modele jakie miałem padały po kilku miesiącach. Słuchawek używam dosłownie codziennie więc bardzo dużo no i te za 50 zł nie wyrabiały po prostu. W każdej psuła się jedna słuchawka, więc to nie wina wadliwego modelu a po prostu takie są już te słuchawki. Te droższe t210 mam na razie 2 miesiące więc zobaczymy jak to będzie z trwałością, bo jakość dźwięku to obie modele mają bardzo dobrą. A jeśli chodzi o nauszne to obecnie mam JBL E50BT no i osobiście ich nie polecam. Są właśnie bezprzewodowe i nie podoba mi się jakość dźwięku, maksymalna głośność też jest słaba, a cena jest chyba spora. Używam ich bo był to prezent. Planuję wymienić ale też muszę znaleźć jakieś fajne.
5
@Pilka_jest_okragla Hiszpańska piłka w ostatniej dekadzie jest po prostu lepsza. W lidze angielskiej lepsze są tylko nazwy drużyn. Bo to fajnie wygląda na papierze: City, United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham… Tyle drużyn walczących o mistrzostwo! A gówno prawda. Wcześniej Chelsea a obecnie City i Liverpool dominują ligę i gdzieś w połowie sezonu wiadomo że jedna lub dwie drużyny liczą się w walce. A w Hiszpanii albo Barça wygrywa w połowie sezonu, albo Real walczy jak równy z równym, nierzadko do ostatniej kolejki. A drużyny jak Atlético, Sevilla czy Villarreal pokonywały te wielkie angielskie potęgi w pucharach. Dla mnie w ogóle nie ma dyskusji na ten temat.
1
@MichalZZZ Nie wiem, ja na przykład słyszę ogromną różnicę między plikiem mp3 pobranym na telefon, a słuchaniem w Spotify w najlepszej jakości, a znam osobę która mnie wyśmiała, że nie ma żadnej różnicy bo on jej nie słyszy. Muzyki słucha na standardowych słuchawkach dołączonych do jego telefonu i jemu to wystarcza :D Ludzie są bardzo różni, ja się za laika nie uważam, ale za audiofila tym bardziej. Najlepiej w sklepie wypróbuj sobie przed kupnem :)
0
@SnieguPlock Oczywiście że tak jest. Dla mnie akurat sama interpretacja jest właśnie ciekawa. Ale właśnie dlatego że dla każdego ten tekst znaczy coś innego i powinno się omawiać wszystkie te interpretacje i porównywać ze swoimi, w ten sposób tworzy się dyskusja.
No i nie da się ukryć że część dzieł nie była tworzona na trzeźwo, więc tym bardziej śmieszy ta jedyna słuszna odpowiedź.
1
@erix10 Dałem dwójkę i wygrałem szybkie sześćset. Się gra, się ma!
1
@amanter Tego nie wiem. Wiem że najwięcej meczów mają również oni, Ramos 43 i Messi 42.
15
@BarcaInfo Pojedynek rekordzistów w El Clásico:
Messi: najwięcej goli i najwięcej asyst
Ramos: najwięcej kartek i najwięcej porażek
0
@MichalZZZ Myślę że to przede wszystkim zależy od słuchawek. Ale wydaje mi się że przewodowo jakość będzie lepsza. Tak samo z internetem, prędkość maksymalna zawsze będzie większa z kabla niż z wifi. Jeśli miałbym do wyboru ten sam model słuchawek to wziąłbym przewodowe.
1
@mkord To akurat fejk, ale problem jak najbardziej występuje.
0
@demsi1707 Waalwijk pozdrawia :D
6
@cracker To tylko pokazuje że bez sensu jest taki system edukacji gdzie każdy ma powiedzieć to samo. To ma sens w matematyce gdzie wynik jest jeden. No ale tutaj akurat idziemy do innej kwestii, czyli sposobu rozwiązania zadania. Bo też na maturze jak nawet podasz dobry wynik ale policzysz po swojemu to ci odejmą punkty.
0
@xofcbxo Może przeczytałaś inna?
13
Właśnie dowiedziałem się że w szkole uczy się interpretacji tekstu :D No padłem normalnie.
No niezła interpretacja
Nauczyciel: o czym jest ten tekst?
Uczeń: o tym
Nauczyciel: źle, jest o tamtym, tak napisali w kluczu i tak macie odpowiedzieć bo inaczej nie dostaniecie punktu na maturze
U mnie tak było, oczywiście nie słowo w słowo tak samo ale sens był właśnie taki. I nie wierzę że tylko w mojej szkole tak jest.
Sam często przy interpretacji obrazów miałem swoje interpretacje, które pani nazywała naprawdę ciekawymi, ale lepiej żebym zinterpretował to tak jak ona mówi bo tak trzeba na maturze.
1
@itmustbejoke Taki Mascherano sam zrezygnował z pieniędzy które mu się należały żeby tylko móc tutaj trafić. Wydaje mi się że podobnie było z Fàbregasem i Coutinho.
Tu nie chodzi o to że mu się nie należą te pieniądze, bo jeśli miał tak w umowie, to mu się należą. Chodzi tylko o dobry smak, którego u niego nie ma, właściwie od samego początku.
0
@DonMatteo901 Ach ci faszyści z Konfederacji.
1
@codemat Bardzo ładne zdjęcia