@NGTRX Po prostu ludzie nie potrafią myśleć. Ja w chyba już lipcu napisałem po zobaczeniu planu tournee że to jest jakiś żart. I że na pewno odbije się to na formie fizycznej. Jaka była odpowiedź LR? E tam nie pieprz bo wszystkie kluby jeżdżą po świecie... Sezon przygotowawczy jest po to aby przygotować piłkarzy do sezonu, do tego niezbędne są treningi. Mówienie że Valverde nie ogarnia tego jest naprawdę zabawne patrząc na poprzedni sezon. Choćby zwykle porównanie formy fizycznej Rakiticia i Modricia. Oboje zagrali w finale MŚ po wyczerpującym sezonie. A jednak Rakitić prezentował się dużo lepiej od Modricia. Cała drużyna dzięki zwiększonym treningom na początku sezonu odzyskiwała formę. Także to "katowanie" podstawowej jedenastki na początku było przemyślane. Piłkarze potrzebują dużo minut na początku sezonu aby dojść do dobrej formy fizycznej. No i pod względem fizycznym wyglądaliśmy doskonale, zarządzanie kadrą również było dobre, znacznie lepsze niż w pierwszym sezonie Valverde, co tylko udowadnia że uczył się na błędach. No ale lepiej śmiać się debilnie z wypowiedzi "nie przykładam uwagi do przygotowania fizycznego" i sugerować że tutaj sam Valverde przyznał że nie obchodzi go przygotowanie fizyczne. Podczas gdy w tej wypowiedzi nawet nie wspomniał o swoich metodach pracy jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. No ale do tego trzeba trochę umiejętności czytania tekstu, a nie tylko oglądania nagłówków.
@arraco "Ja nigdy nie przykładałem zbyt dużej wagi do przygotowania fizycznego. Wiem, że wiele osób przykłada do tego wagę. To bardzo eteryczny sposób rzutowania na ekipę. Kiedy wygrywasz, jesteś w dobrej formie fizycznej. Kiedy przegrywasz, ekipa jest w złej formie fizycznej. W rzeczywistości nikt nie bierze pod uwagę przygotowania fizycznego, ponieważ z uwagi na tyle kolejnych spotkań musisz przygotowywać się do nich na bieżąco. Potem ogranicza się jedynie wysiłek. W tej chwili drużyna jest w dobrej formie fizycznej. Mamy trochę niepomyślnych zbiegów okoliczności. Jest ich więcej, niż byśmy sobie tego życzyli. Tak jest i już. Nie będę zrzucać winy na sezon przygotowawczy ani na nic innego. Jesteśmy Barceloną i zdajemy sobie sprawę z tego, co musimy robić z naszymi obowiązkami." Czemu tyle osób nie potrafi czytać ze zrozumieniem?
Uwielbiam takie dyskusje na temat ewentualnego transferu. Grupa osób, która nie widziała wielu meczów danego piłkarza, uważa że to będzie świetny transfer i przekrzykuje się z drugą grupą osób, która również nie widziała wielu meczów danego piłkarza, a uważa że to będzie słaby transfer i również przekrzykuje się z pierwszą grupą.
Ale mnie skręca z zażenowania jak słyszę z mównicy w sejmie że "Polki i Polacy chcą zmian" lub że "musimy sprawić aby Polkom i Polakom żyło się lepiej". Przecież gdy w takim zdaniu ktoś powie samo "Polacy" no to nie ma na myśli wyłącznie mężczyzn xD Po co tak na siłę dzielić ludzi na płcie?
@DejMian111 Myślę że Athletic, za te wspólne dążenia do niepodległości. Do tego z Villarrealem nie mieliśmy raczej nigdy konfliktów, tak jak do niedawna z Sevillą. Eibar również jest dla nas bardzo miły, głównie przez ciekawą historię ze strojami. A z poza Hiszpanii to pewnie Ajax przez wspólną historię dzięki Johanowi Cruyffowi.
@amanter Z tym zarządem to nie ma co zakładać. Ja byłem pewny że pozostawienie Valverde jest wyłącznie dlatego że od lata przychodzi Koeman. A jak wyszło to wszyscy widzieliśmy.
Byłem dziś pierwszy raz od dawna na "obiedzie" w KFC. No i muszę powiedzieć że biorąc pod uwagę ile zjadłem i ile zapłaciłem to zdecydowanie nie warto było. Teraz mnie brzuch boli bo najadłem się panierowanych kurczaczków, skrzydełek i frytek. Zdecydowanie wolałbym ugotować sobie jakiś dobry obiad. Zapłaciłbym mniej i na pewno lepiej bym się czuł bo i zdrowiej bym zjadł. Piszę to też dlatego że nie rozumiem ludzi którzy regularnie jedzą w takich miejscach. Przecież tam wszystko ocieka tłuszczem i chemią. Nie jestem jakimś fitświrem ale naprawdę tego typu jedzenie to ogromny śmietnik który ładujemy w siebie.
Pytanie do graczy FM. Jak bardzo ważne jest zmęczenie zawodników? Na przykład Messi z kondycją 80 będzie lepszym wyborem niż Carles Pérez z 100? Od jakiej wartości warto zmienić zawodnika z powodu zmęczenia? Grałem próbny sezon i starałem się robić tak aby podstawowa jedenastka zawsze miała 100. Stosowałem taki system rotacji że jak ktoś miał poniżej 90 to zmieniałem go na kogoś kto ma 100. W czasie meczu jak schodziło do 80 to zmiana. Lecz przejrzałem sobie jak gra komputer. Tam pierwsze jedenastki miały od 75 do 90 i to przez cały sezon. Czyli głupio robiłem zmieniając zawodników tylko na podstawie kondycji. No i drugie pytanie dotyczy tego czy w FM jest takie coś że jak wymienię cały skład to drużyna będzie grać słabiej z powodu słabego zgrania? Grałem w miarę pierwszym składem i wygrałem 2-0, potem w rewanżu zmieniłem dosłownie całą drużynę na chłopaków ze szkółki i do przerwy prowadziłem 4-0. Zdaję sobie sprawę że daleko tej grze do realizmu ale właśnie pytam bo może są jakieś skrypty. Nie pogardzę wskazówkami na te tematy.
@JimMorrisonFCB Ale kto tu się podnieca porno? :D tak cię to boli że ktoś wstawia swoim zdaniem najlepsze aktorki i poświęca czas na opisanie ich? Zdjęcia które dodaje również nie są nieodpowiednie. I z kolei dla mnie trudne do zrozumienia jest czepianie się tego i traktowanie jako podniecanie się. Wiadomo że pewnie jakiś procent osób może mieć problem z pornografią, no i przyznam mnie też śmieszy takie pisanie że ohoho oznaczaj mnie bo nie chce przegapić!! Ale to bardziej rozrywka, lub jak ktoś zauważył może to być próba wyśmiania tego natłoku serii jaki ostatnio się pojawia.
@Bartek22 W sumie to Alba głównie odżył za sprawą odejścia Neymara. Nikt już go nie blokował i miał całe skrzydło dla siebie. Też można powiedzieć że "miał" Messiego dla siebie. Niestety to super działało tylko w pierwszym sezonie, dlatego że było nowe. Z czasem rywale zaczęli odszyfrować te zagrania wzajemne do Messiego i zapobiegali im. No i coraz bardziej te podania zaczęły frustrować zamiast cieszyć.
@Suzu Szpila jak nic, ale jednak według mnie żeby dominować to trzeba również mieć więcej piłki od rywala. A najlepiej jest stwarzać dużo okazji przy jednoczesnym posiadaniu piłki.
Czy mimo wszystko dostrzegacie jakieś pozytywy kadencji Valverde? Jak dla mnie zdecydowanie odbudowanie drużyny po słabym sezonie 16/17, stracie Neymara oraz klęsce w Superpucharze z Realem. Nagle stracił jednego z głównych piłkarzy i szybko musiał wymyśleć coś żeby go zastąpić, podczas gdy praktycznie nie dostał jego następcy. Zmiana taktyki na 4-4-2 i nowa rola na boisku jaką otrzymał Paulinho pozwoliły odżyć drużynie i zacząć radzić sobie bez magika na lewym skrzydle. Do tego formę odzyskali Iniesta, Rakitić i przede wszystkim Jordi Alba.
Ważnym pozytywem było też zmienienie rytmu gry właśnie Iniesty. W ostatnim sezonie Lucho Iniesta grał całe mecze, po których odpoczywał w następnym. Taki rytm sprawiał że nie miał pełnej formy i nie prezentował się najlepiej. Wraz z przyjsciem Valverde zmieniło się to. Iniesta zaczął grał wszystkie mecze, ale był często zmieniany po 60. minucie. Dzięki temu jakby odżył i prezentował się dużo lepiej niż sezon wcześniej.
Do tego niejako nauczenie drużyny wygrywania brzydkich meczów w których powinniśmy przegrać. Wcześniej niezliczoną ilość razy była sytuacja gdzie graliśmy nieźle ale przegrywaliśmy. Za Valverde sporo meczów wygrywaliśmy w ostatnich minutach, czy po fatalnej grze. Najlpeszym przykładem wygrania przegranego meczu może być wygrana 3-0 z Realem w pucharze, gdzie mimo słabej gry udało się rozbić rywala i zapewnić sobie łatwiejszy kolejny ligowy Klasyk. W dużej mierze takie mecze i zdobyte w ten sposób punkty pozwoliły na tak szybkie wygrywanie ligi.
Ostatnim pozytywem, który jednocześnie jest negatywem jest sprawienie, że staliśmy się drużyną nieprzewidywalną. Niestety często oznaczało to że nie mogliśmy sobie poradzić ze słabymi rywalami. Jednak bywało też tak że potrafiliśmy dostosować się do konkretnego przeciwnika. Co przeczy tezie że "Valverde nie uczy się na błędach". Weźmy jako przykład mecz z Betisem na Camp Nou. Betis wysoko naciskał i po świetnym meczu zasłużenie wygrał 4-3 na Camp Nou. W rundzie rewanżowej wyszliśmy w 4-4-2 w celu zdominowania środka pola i przyniosło to pożądany efekt w postaci wygranej 4-1. Innym przykładem jest zmiana ustawienia na 4-2-3-1 i bardzo wertykalna gra w drugiej połowie meczu z Sevillą, co pozwoliło nam na wygraną 4-2. Do tego mnóstwo meczów w pierwszym sezonie, w którym graliśmy lepiej w drugich połowach po jego zmianach.
2
@NGTRX Po prostu ludzie nie potrafią myśleć. Ja w chyba już lipcu napisałem po zobaczeniu planu tournee że to jest jakiś żart. I że na pewno odbije się to na formie fizycznej. Jaka była odpowiedź LR? E tam nie pieprz bo wszystkie kluby jeżdżą po świecie...
Sezon przygotowawczy jest po to aby przygotować piłkarzy do sezonu, do tego niezbędne są treningi. Mówienie że Valverde nie ogarnia tego jest naprawdę zabawne patrząc na poprzedni sezon. Choćby zwykle porównanie formy fizycznej Rakiticia i Modricia. Oboje zagrali w finale MŚ po wyczerpującym sezonie. A jednak Rakitić prezentował się dużo lepiej od Modricia. Cała drużyna dzięki zwiększonym treningom na początku sezonu odzyskiwała formę. Także to "katowanie" podstawowej jedenastki na początku było przemyślane. Piłkarze potrzebują dużo minut na początku sezonu aby dojść do dobrej formy fizycznej. No i pod względem fizycznym wyglądaliśmy doskonale, zarządzanie kadrą również było dobre, znacznie lepsze niż w pierwszym sezonie Valverde, co tylko udowadnia że uczył się na błędach. No ale lepiej śmiać się debilnie z wypowiedzi "nie przykładam uwagi do przygotowania fizycznego" i sugerować że tutaj sam Valverde przyznał że nie obchodzi go przygotowanie fizyczne. Podczas gdy w tej wypowiedzi nawet nie wspomniał o swoich metodach pracy jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. No ale do tego trzeba trochę umiejętności czytania tekstu, a nie tylko oglądania nagłówków.
3
@arraco "Ja nigdy nie przykładałem zbyt dużej wagi do przygotowania fizycznego. Wiem, że wiele osób przykłada do tego wagę. To bardzo eteryczny sposób rzutowania na ekipę. Kiedy wygrywasz, jesteś w dobrej formie fizycznej. Kiedy przegrywasz, ekipa jest w złej formie fizycznej. W rzeczywistości nikt nie bierze pod uwagę przygotowania fizycznego, ponieważ z uwagi na tyle kolejnych spotkań musisz przygotowywać się do nich na bieżąco. Potem ogranicza się jedynie wysiłek. W tej chwili drużyna jest w dobrej formie fizycznej. Mamy trochę niepomyślnych zbiegów okoliczności. Jest ich więcej, niż byśmy sobie tego życzyli. Tak jest i już. Nie będę zrzucać winy na sezon przygotowawczy ani na nic innego. Jesteśmy Barceloną i zdajemy sobie sprawę z tego, co musimy robić z naszymi obowiązkami."
Czemu tyle osób nie potrafi czytać ze zrozumieniem?
13
@BarcaInfo Kto?
22
Uwielbiam takie dyskusje na temat ewentualnego transferu. Grupa osób, która nie widziała wielu meczów danego piłkarza, uważa że to będzie świetny transfer i przekrzykuje się z drugą grupą osób, która również nie widziała wielu meczów danego piłkarza, a uważa że to będzie słaby transfer i również przekrzykuje się z pierwszą grupą.
3
@KamQiX Przeciwko Realowi każdy gol jest piękny
4
@masakrator05 Mi też czasem śnią się głupoty.
6
Ale mnie skręca z zażenowania jak słyszę z mównicy w sejmie że "Polki i Polacy chcą zmian" lub że "musimy sprawić aby Polkom i Polakom żyło się lepiej". Przecież gdy w takim zdaniu ktoś powie samo "Polacy" no to nie ma na myśli wyłącznie mężczyzn xD Po co tak na siłę dzielić ludzi na płcie?
38
Kiedyś to było…
https://zapodaj.net/images/7b3a3e0697fe1.jpg
0
@liberoFCB Czy jest to słaba książka? Nic bardziej mylnego.
0
Chciałbym mówić po francusku.
Jest tu ktoś kto potrafi? Umiem angielski i hiszpański, czy to ułatwiłoby naukę?
8
@VenoM Emily Willis, Carolina Sweets, Valentina Nappi
6
@kkbarca Dziękuję ci za ten wpis, wszystkiego dobrego życzę i powodzenia
1
@Danger204 Crackòvia? :D
1
@bartekvisca Był potencjał opie ale imo słabe.
0
@DejMian111 Myślę że Athletic, za te wspólne dążenia do niepodległości. Do tego z Villarrealem nie mieliśmy raczej nigdy konfliktów, tak jak do niedawna z Sevillą. Eibar również jest dla nas bardzo miły, głównie przez ciekawą historię ze strojami.
A z poza Hiszpanii to pewnie Ajax przez wspólną historię dzięki Johanowi Cruyffowi.
1
@amanter Z tym zarządem to nie ma co zakładać. Ja byłem pewny że pozostawienie Valverde jest wyłącznie dlatego że od lata przychodzi Koeman. A jak wyszło to wszyscy widzieliśmy.
13
Byłem dziś pierwszy raz od dawna na "obiedzie" w KFC. No i muszę powiedzieć że biorąc pod uwagę ile zjadłem i ile zapłaciłem to zdecydowanie nie warto było. Teraz mnie brzuch boli bo najadłem się panierowanych kurczaczków, skrzydełek i frytek. Zdecydowanie wolałbym ugotować sobie jakiś dobry obiad. Zapłaciłbym mniej i na pewno lepiej bym się czuł bo i zdrowiej bym zjadł. Piszę to też dlatego że nie rozumiem ludzi którzy regularnie jedzą w takich miejscach. Przecież tam wszystko ocieka tłuszczem i chemią. Nie jestem jakimś fitświrem ale naprawdę tego typu jedzenie to ogromny śmietnik który ładujemy w siebie.
3
@FafitFCB
1
@Gaucho Sara, również w przedszkolu
4
@NGTRX Nie zapomnij mnie oznaczyć!
2
Ciekawe jakby tak rozpocząć serię o gwiazdach porno LGBT…
0
Pytanie do graczy FM.
Jak bardzo ważne jest zmęczenie zawodników? Na przykład Messi z kondycją 80 będzie lepszym wyborem niż Carles Pérez z 100? Od jakiej wartości warto zmienić zawodnika z powodu zmęczenia? Grałem próbny sezon i starałem się robić tak aby podstawowa jedenastka zawsze miała 100. Stosowałem taki system rotacji że jak ktoś miał poniżej 90 to zmieniałem go na kogoś kto ma 100. W czasie meczu jak schodziło do 80 to zmiana.
Lecz przejrzałem sobie jak gra komputer. Tam pierwsze jedenastki miały od 75 do 90 i to przez cały sezon. Czyli głupio robiłem zmieniając zawodników tylko na podstawie kondycji.
No i drugie pytanie dotyczy tego czy w FM jest takie coś że jak wymienię cały skład to drużyna będzie grać słabiej z powodu słabego zgrania? Grałem w miarę pierwszym składem i wygrałem 2-0, potem w rewanżu zmieniłem dosłownie całą drużynę na chłopaków ze szkółki i do przerwy prowadziłem 4-0. Zdaję sobie sprawę że daleko tej grze do realizmu ale właśnie pytam bo może są jakieś skrypty. Nie pogardzę wskazówkami na te tematy.
18
@JimMorrisonFCB Ale kto tu się podnieca porno? :D tak cię to boli że ktoś wstawia swoim zdaniem najlepsze aktorki i poświęca czas na opisanie ich? Zdjęcia które dodaje również nie są nieodpowiednie. I z kolei dla mnie trudne do zrozumienia jest czepianie się tego i traktowanie jako podniecanie się. Wiadomo że pewnie jakiś procent osób może mieć problem z pornografią, no i przyznam mnie też śmieszy takie pisanie że ohoho oznaczaj mnie bo nie chce przegapić!! Ale to bardziej rozrywka, lub jak ktoś zauważył może to być próba wyśmiania tego natłoku serii jaki ostatnio się pojawia.
22
@JimMorrisonFCB O kurde. Prawdziwy samiec alfa przecież nigdy by nie obejrzał filmu porno. Co innego 16 letnie prawiczki z La Rambli.
1
@Nigaki Michael Jackson - For All Time
Coldplay - Magic
Charlie Puth - Some Type of Love
No i oczywiście mój najnowszy faworyt czyli bim bam bum
12
@Baaarca95 A zasadził ktoś kiedyś panu manitę u siebie?
1
@Bartek22 W sumie to Alba głównie odżył za sprawą odejścia Neymara. Nikt już go nie blokował i miał całe skrzydło dla siebie. Też można powiedzieć że "miał" Messiego dla siebie. Niestety to super działało tylko w pierwszym sezonie, dlatego że było nowe. Z czasem rywale zaczęli odszyfrować te zagrania wzajemne do Messiego i zapobiegali im. No i coraz bardziej te podania zaczęły frustrować zamiast cieszyć.
3
@RosjaninBut Nie ma to jak merytoryczne podejście :)
2
@Suzu Szpila jak nic, ale jednak według mnie żeby dominować to trzeba również mieć więcej piłki od rywala. A najlepiej jest stwarzać dużo okazji przy jednoczesnym posiadaniu piłki.
11
Czy mimo wszystko dostrzegacie jakieś pozytywy kadencji Valverde?
Jak dla mnie zdecydowanie odbudowanie drużyny po słabym sezonie 16/17, stracie Neymara oraz klęsce w Superpucharze z Realem. Nagle stracił jednego z głównych piłkarzy i szybko musiał wymyśleć coś żeby go zastąpić, podczas gdy praktycznie nie dostał jego następcy. Zmiana taktyki na 4-4-2 i nowa rola na boisku jaką otrzymał Paulinho pozwoliły odżyć drużynie i zacząć radzić sobie bez magika na lewym skrzydle. Do tego formę odzyskali Iniesta, Rakitić i przede wszystkim Jordi Alba.
Ważnym pozytywem było też zmienienie rytmu gry właśnie Iniesty. W ostatnim sezonie Lucho Iniesta grał całe mecze, po których odpoczywał w następnym. Taki rytm sprawiał że nie miał pełnej formy i nie prezentował się najlepiej. Wraz z przyjsciem Valverde zmieniło się to. Iniesta zaczął grał wszystkie mecze, ale był często zmieniany po 60. minucie. Dzięki temu jakby odżył i prezentował się dużo lepiej niż sezon wcześniej.
Do tego niejako nauczenie drużyny wygrywania brzydkich meczów w których powinniśmy przegrać. Wcześniej niezliczoną ilość razy była sytuacja gdzie graliśmy nieźle ale przegrywaliśmy. Za Valverde sporo meczów wygrywaliśmy w ostatnich minutach, czy po fatalnej grze. Najlpeszym przykładem wygrania przegranego meczu może być wygrana 3-0 z Realem w pucharze, gdzie mimo słabej gry udało się rozbić rywala i zapewnić sobie łatwiejszy kolejny ligowy Klasyk. W dużej mierze takie mecze i zdobyte w ten sposób punkty pozwoliły na tak szybkie wygrywanie ligi.
Ostatnim pozytywem, który jednocześnie jest negatywem jest sprawienie, że staliśmy się drużyną nieprzewidywalną. Niestety często oznaczało to że nie mogliśmy sobie poradzić ze słabymi rywalami. Jednak bywało też tak że potrafiliśmy dostosować się do konkretnego przeciwnika. Co przeczy tezie że "Valverde nie uczy się na błędach". Weźmy jako przykład mecz z Betisem na Camp Nou. Betis wysoko naciskał i po świetnym meczu zasłużenie wygrał 4-3 na Camp Nou. W rundzie rewanżowej wyszliśmy w 4-4-2 w celu zdominowania środka pola i przyniosło to pożądany efekt w postaci wygranej 4-1. Innym przykładem jest zmiana ustawienia na 4-2-3-1 i bardzo wertykalna gra w drugiej połowie meczu z Sevillą, co pozwoliło nam na wygraną 4-2. Do tego mnóstwo meczów w pierwszym sezonie, w którym graliśmy lepiej w drugich połowach po jego zmianach.