@sebo939 Problem z tymi meczami trwa od 2012. Ja mówię tylko o tym dlaczego odpadliśmy na Anfield. W tych 0-3 z Juve czy 0-4 z PSG graliśmy beznadziejnie i polegliśmy zasłużenie. Z Liverpoolem byliśmy lepsi piłkarsko.
@osa91 Jakie państwo płaci za twoją opiekę zdrowotną? Ty wiesz na czym polega ubezpieczenie zdrowotne? Dlatego masz "darmowego" lekarza bo co miesiąc pobierają ci 360 zł z pensji. Płacisz składkę na ubezpieczenie. Dokładnie tak samo jakbyś się ubezpieczył prywatnie. Z tą różnicą że prywatnie możesz wykupić pakiet za około 250 zł i masz to samo co na NFZ, tyle że prywatnie, czyli miła obsługa i na wizytę czekasz kilka dni, a nie miesięcy.
Kolega widzę przesiąknięty do tego stopnia że uważa że ma prawo do decydowania co ile powinno kosztować :D Wszystkie ceny muszą być regulowane przez rynek, inaczej nigdy nie będzie normalnie.
@Ingiel Czysto obiektywnie to Liverpool stał się przez to że piłkarze w głowach mieli Romę. Sportowo na pewno nie można powiedzieć że byliśmy gorsi. Szkoda że nie pamiętasz Rzymu bo w głównej mierze to przez ten mecz dzieje się to co się dzieje.
@KamQiX Tak właśnie się zastanawiam, właściwie to dlaczego wtedy PSG odpadło z nami? Wiadomo że Barça to Barça, zwłaszcza na Camp Nou. Ale czy Francuzi nie popełnili tego samego błędu co my w Rzymie? Czy oni po prostu uwierzyli w to że dwumecz jest wygrany i nie da się już odpaść?
@palindrom1 1.podatek bankowy 2.podatek ubezpieczeniowy 3.podatek handlowy 4.podatek „galeryjny” 5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament 6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy 7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury 8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie 9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy 10.opodatkowania farm wiatrowych 11.zamrożenie progów w PIT 12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36% 13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej” 14.obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków 15.pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów. 16.zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych. 17.opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm 18.opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku 19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna 20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków 21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów 22.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje 23.likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych 24.zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania 25.podwyżka opłaty przejściowej 26.oplata mocowa za prąd 27.opłata emisyjna od paliw 28.opłata wodna 29.oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu 30.opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie 31.opłata denna od przystani 32.opłata recyklingowa 33.opłata za wjazd (do centrum miast) 34.podniesienie opłat parkingowych
No hejka komputerowe świry. Jest jakaś możliwość aby przenieść dane z uszkodzonego dysku na inny dysk (USB) z poziomu biosa czy czegoś podobnego? Nie mogę uruchomić systemu w moim laptopie no i wyjściem które może zadziałać jest naprawa poprzez płytkę z windowsem, wtedy też nastąpi format. A jednak na dysku mam rzeczy które chciałbym odzyskać.
@IronSanHybrid "Film "Polityka" miał pokazać w jakim bagnie znajduje się polska polityka, a pokazał tylko w jakim bagnie znajduje się polska kinematografia"
Mohamed Salah mógł w styczniu przejść do Barçy! Nie stało się tak jednak gdyż Barcelona nie złożyła żadnej oferty, a sam Salah nie chciał odchodzić z Liverpoolu.
@IronSanHybrid To na Polsacie chyba leciało. Pamiętam że oglądałem to 10 kwietnia 2010 i na dole pojawił się napis na czarnym tle że rozbił się samolot. Potem przełączyłem na jakieś TVP info czy coś takiego i zaczęła się cała afera. A sam program wspominam świetnie. Nie miałem wtedy internetu więc to razem z telegazetą były moje jedyne źródła wiedzy o piłce :D Super było że to nie były wyłącznie skróty meczów ale też wywiady, wspomnienia dawnych meczów, wypowiedzi wybitnych byłych piłkarzy. Super się to oglądało.
@Veb1233 Oczywiście że był już wtedy. Po Tito też brano go pod uwagę, a po Martino Już Valverde był głównym kandydatem, postawiono jednak na Luisa Enrique. Niektórym sie wydaje że Valverde to był jakiś wynalazek, a on od dawna był obserwowany pod kątem trenowania Barçy.
@feiticeira Mi się wydaje jasne że to Pep był geniuszem. Już jako piłkarz okazywał zdolności taktyczne o czym wspominał nawet ówczesny trener Cruyff. Sam Pep przesiąkł cruyffizmem całkowicie i między innymi dlatego mieliśmy to co mieliśmy. Genialne pokolenie trafiło na geniusza i motywatora na ławce. Z perspektywy czasu wydaje się zabawne że obok Guardioli głównym kandydatem był Mourinho. Był już nawet wstępnie dogadany i nawet przygotował obszerną prezentację na temat jego wizji drużyny. Ciekawe, ciekawe jakby to wszystko było gdyby José trafił tu. Jednak sądzę że lepiej na pewno by nie było. A z drugiej strony jak mogłoby być lepiej skoro Pep stworzył najlepszą Barçę w historii i jedna z najlepszych drużyn w historii w ogóle.
@HansLanda Ja nie twierdzę że Busi gra super w tym sezonie, bo zwyczajnie nie gra. Ale zastanawiam się do kogo on miałby grać te piłki na skrzydło. Do schodzącego Messiego czy Griezmanna? Czy może do wbiegającego Semedo, który z kolei wrzuci w pole karne na dryblasa Messiego? Nie popadajmy w obłęd. Tak samo można powiedzieć że Busi grał słabo za Valverde bo stracił formę. A to gówno prawda, grał słabo bo wymagali od niego gry, do której nigdy się nie nadawał. Z nim w składzie musimy dominować i atakować wysoko, a nie iść na wymianę ciosów. Do takiej gry nadaje się Kanté czy Casemiro ale nie Busquets. Oczywiście inną sprawą jest jego częsty brak koncentracji na boisku.
0
@sebo939 Problem z tymi meczami trwa od 2012. Ja mówię tylko o tym dlaczego odpadliśmy na Anfield. W tych 0-3 z Juve czy 0-4 z PSG graliśmy beznadziejnie i polegliśmy zasłużenie. Z Liverpoolem byliśmy lepsi piłkarsko.
0
@Jakchcesz Na pewno nie z 25 minut jednego meczu xD
1
@TheNekro94 To dopiero była moda na sukces :D
A niektórzy mają dosyć "sagi" z Neymarem.
4
@feiticeira Rozumiem że nie ma prywatnych ubezpieczeń które obejmują również leczenie nowotworów.
14
@osa91 Jakie państwo płaci za twoją opiekę zdrowotną? Ty wiesz na czym polega ubezpieczenie zdrowotne? Dlatego masz "darmowego" lekarza bo co miesiąc pobierają ci 360 zł z pensji. Płacisz składkę na ubezpieczenie. Dokładnie tak samo jakbyś się ubezpieczył prywatnie. Z tą różnicą że prywatnie możesz wykupić pakiet za około 250 zł i masz to samo co na NFZ, tyle że prywatnie, czyli miła obsługa i na wizytę czekasz kilka dni, a nie miesięcy.
Kolega widzę przesiąknięty do tego stopnia że uważa że ma prawo do decydowania co ile powinno kosztować :D Wszystkie ceny muszą być regulowane przez rynek, inaczej nigdy nie będzie normalnie.
0
@Ingiel Czysto obiektywnie to Liverpool stał się przez to że piłkarze w głowach mieli Romę. Sportowo na pewno nie można powiedzieć że byliśmy gorsi. Szkoda że nie pamiętasz Rzymu bo w głównej mierze to przez ten mecz dzieje się to co się dzieje.
0
@KamQiX Tak właśnie się zastanawiam, właściwie to dlaczego wtedy PSG odpadło z nami? Wiadomo że Barça to Barça, zwłaszcza na Camp Nou. Ale czy Francuzi nie popełnili tego samego błędu co my w Rzymie? Czy oni po prostu uwierzyli w to że dwumecz jest wygrany i nie da się już odpaść?
0
Czy możemy się wciąż cieszyć remontadą z PSG skoro później dwukrotnie sami odpadliśmy w podobny sposób?
42
@palindrom1 1.podatek bankowy
2.podatek ubezpieczeniowy
3.podatek handlowy
4.podatek „galeryjny”
5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament
6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy
7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury
8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie
9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
10.opodatkowania farm wiatrowych
11.zamrożenie progów w PIT
12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36%
13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej”
14.obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków
15.pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
16.zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych.
17.opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
18.opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku
19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna
20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków
21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów
22.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje
23.likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych
24.zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania
25.podwyżka opłaty przejściowej
26.oplata mocowa za prąd
27.opłata emisyjna od paliw
28.opłata wodna
29.oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu
30.opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie
31.opłata denna od przystani
32.opłata recyklingowa
33.opłata za wjazd (do centrum miast)
34.podniesienie opłat parkingowych
1
@lucas/catalan Co najmniej 32 ;)
0
@deyna2018 Pewnie ten neurolog ma tu konto.
0
No hejka komputerowe świry.
Jest jakaś możliwość aby przenieść dane z uszkodzonego dysku na inny dysk (USB) z poziomu biosa czy czegoś podobnego? Nie mogę uruchomić systemu w moim laptopie no i wyjściem które może zadziałać jest naprawa poprzez płytkę z windowsem, wtedy też nastąpi format. A jednak na dysku mam rzeczy które chciałbym odzyskać.
3
@TheNekro94 Bajpasy :D
0
@Volk Ariedo Braida?
0
@IronSanHybrid "Film "Polityka" miał pokazać w jakim bagnie znajduje się polska polityka, a pokazał tylko w jakim bagnie znajduje się polska kinematografia"
83
Mohamed Salah mógł w styczniu przejść do Barçy! Nie stało się tak jednak gdyż Barcelona nie złożyła żadnej oferty, a sam Salah nie chciał odchodzić z Liverpoolu.
1
Bardzo jestem dumny z tego że moim idolem jest Lionel Messi.
0
@Konias4318 na chomikuj są działające pełne wersje
0
@Criss18Barca Noo Eurogole to było coś :D
Kiedyś to było
4
@escarabajo Albo Hiszpan i się śmiał.
3
@IronSanHybrid To na Polsacie chyba leciało. Pamiętam że oglądałem to 10 kwietnia 2010 i na dole pojawił się napis na czarnym tle że rozbił się samolot. Potem przełączyłem na jakieś TVP info czy coś takiego i zaczęła się cała afera.
A sam program wspominam świetnie. Nie miałem wtedy internetu więc to razem z telegazetą były moje jedyne źródła wiedzy o piłce :D Super było że to nie były wyłącznie skróty meczów ale też wywiady, wspomnienia dawnych meczów, wypowiedzi wybitnych byłych piłkarzy. Super się to oglądało.
4
@contowsky A co daje to obserwowanie? Nie ma żadnych powiadomień o nowym poście ani nic.
0
@Mario96w Ten skryba? Czyli facet od skrybania?
2
@Veb1233 Oczywiście że był już wtedy. Po Tito też brano go pod uwagę, a po Martino Już Valverde był głównym kandydatem, postawiono jednak na Luisa Enrique. Niektórym sie wydaje że Valverde to był jakiś wynalazek, a on od dawna był obserwowany pod kątem trenowania Barçy.
@feiticeira Mi się wydaje jasne że to Pep był geniuszem. Już jako piłkarz okazywał zdolności taktyczne o czym wspominał nawet ówczesny trener Cruyff. Sam Pep przesiąkł cruyffizmem całkowicie i między innymi dlatego mieliśmy to co mieliśmy. Genialne pokolenie trafiło na geniusza i motywatora na ławce. Z perspektywy czasu wydaje się zabawne że obok Guardioli głównym kandydatem był Mourinho. Był już nawet wstępnie dogadany i nawet przygotował obszerną prezentację na temat jego wizji drużyny. Ciekawe, ciekawe jakby to wszystko było gdyby José trafił tu. Jednak sądzę że lepiej na pewno by nie było. A z drugiej strony jak mogłoby być lepiej skoro Pep stworzył najlepszą Barçę w historii i jedna z najlepszych drużyn w historii w ogóle.
0
@DaPi No i dlatego wspomniałem o Messim bo, choć to niedorzeczne, to jednak on mógłby zazdrościć tego pucharu.
0
@Explode No i Messi.
5
@ksobi Ja właśnie tylko ze względu na nagrodę odpowiedziałem.
0
@NeroTFP mamy wreszcie? Coś mnie ominęło? Kiedy Grzegorz Braun został premierem?
1
@SeeleyBooth Autsajder
0
@HansLanda Ja nie twierdzę że Busi gra super w tym sezonie, bo zwyczajnie nie gra. Ale zastanawiam się do kogo on miałby grać te piłki na skrzydło. Do schodzącego Messiego czy Griezmanna? Czy może do wbiegającego Semedo, który z kolei wrzuci w pole karne na dryblasa Messiego?
Nie popadajmy w obłęd.
Tak samo można powiedzieć że Busi grał słabo za Valverde bo stracił formę. A to gówno prawda, grał słabo bo wymagali od niego gry, do której nigdy się nie nadawał. Z nim w składzie musimy dominować i atakować wysoko, a nie iść na wymianę ciosów. Do takiej gry nadaje się Kanté czy Casemiro ale nie Busquets.
Oczywiście inną sprawą jest jego częsty brak koncentracji na boisku.