@Hiacynk Ja jakoś bardziej szanuję takie Rayo Paco Jémeza. Czy grali z nami, czy z Realem, czy Getafe to zawsze tak samo, wysoko ustawiona obrona, ofensywny, radosny futbol. I ich pamiętam głównie z tego. Wiadomo że na taki pojedynczy mecz jak w LM to taka taktyka jaką grało Napoli nie jest niczym złym, bo liczy się wynik. Ale ogólnie grać tak skrajnie defensywną piłkę to jest po prostu smutne.
@PatrykBarca Właśnie Firpo mnie zastanawia. W Betisie grał jak wahadłowy, szalał po całej lewej stronie. Tutaj boi się przekroczyć linię środkową. Nie wiem co jest powodem takiego zachowania, bo raczej nie polecenia trenera, z którym sam zawodnik współpracował w Betisie.
@macio_944 No ale ja się całkowicie zgadzam z tym co napisałeś. Trzeba dążyć do tego. Mi chodzi tylko o to że obecny skład nie pozwala na takie dążenia.
A ja bym zwrócić uwagę na jedną rzecz, na którą zdaje się nikt nie zwraca uwagi. Cały czas narzekamy że gramy słabo na wyjeździe, a u siebie niszczymy wszystkich. Tak rzeczywiście jest, ale przecież gdy gramy u siebie to nasz rywal gra na wyjeździe i z reguły przegrywa. No to dlaczego ten rywal nie może być również mocny u siebie? Może to nie my gramy beznadziejnie, a właśnie rywal jest bardzo mocny u siebie, tak jak to bywa na Camp Nou. Może mamy na duże wymagania. Nie jesteśmy już największą potęgą w Europie. Poziom spadł i się wyrównał. Jest sporo dobrych klubów które są na podobnym poziomie. I skoro my gramy super u siebie to inni również tak mają. Za Guardioli prawie na każdej pozycji mieliśmy najlepszego gracza na świecie. Teraz mamy Messiego i ter Stegena. Oprócz nich są piłkarze których można nazwać bardzo dobrymi, ale czy najlepszymi na świecie na swoich pozycjach?
@tekken9 No świetne porównanie. Maradona wygrał mundial z reprezentacją jeszcze słabszą niż obecnie ma Messi. Praktycznie sam wyeliminował Anglię. No litości. Według mnie Messi jest dużo lepszy od niego, ale nie przesadzaj w drugą stronę.
@Bobo25 No pewnie zarządu i dyrekcji sportowej którzy transfery robią pod kibiców, a nie pod potrzeby drużyny. Ja miałem podobne zdanie co do Setiéna, 60 lat i nie pracował w dobrym klubie, to nie ma prawa się udać, ale jak już jest to w niego wierzę. Choć nie ukrywam wkurzyłem się widząc co się stało z Pérezem. Dziwnym trafem na początku sezonu gdy na skrzydłach szaleli Fati i właśnie Pérez, to graliśmy bardzo dobrze i nawet ten beznadziejny Busquets grał świetnie wespół z Arthurem i de Jongiem. Aktywni skrzydłowi zniknęli, to i pomoc gra gorzej.
@barteq To ma Neymar, że on potrafi zrobić coś więcej niż podnieść głowę i szukać Messiego. No i właśnie o to chodzi że odszedł 4 dawno temu, bo do dzisiaj nie ma jego zastępcy. I to jest ogromny problem z którym mierzył się Valverde i teraz mierzy się Setién. Nie ma co porównywać nad do innych drużyn, bo inne drużyny nie mają Messiego, a z nim na boisku jest zupełnie inaczej niż bez niego.
@zaba107 Dlatego Semedo dostał tę piłkę, bo głęboko ustawiony był Messi i przez to obrońcy musieli wyjść wyżej, bo Messiego bez opieki nie można zostawić.
Tak jak mówiłem, że ja żadnej poprawy w grze nie widzę w porównaniu do Valverde, tak wczoraj naprawdę podobał mi się wysoki pressing. Szczególnie w tej "fatalnej" pierwszej połowie, kilka razy udało się odzyskać piłkę po takich atakach. Zadziwił mnie też Messi który zasuwał zarówno w pressingu jak parę razy cofnął się do obrony. Widać że mu cały czas zależy. Wysoki pressing to niewątpliwie krok w dobrą stronę. Jeśli chodzi o brak okazji strzeleckich, to należy wziąć poprawkę na to, że cały czas nie mamy ani Neymara, ani teraz kontuzjowanych Suáreza, Dembélé i Alby. To jest ogromne osłabienie, o którym tradycyjnie większość nawet nie wspomina. Bo łatwiej jest bezmyślnie narzekać, że gramy do dupy, że trener słaby, że tego sprzedać… Bez aktywności na skrzydłach nie da się grać tiki taki, czy może Quique taki. Valverde to rozumiał, Quique wydaje się jakby nie rozumiał. No ale cóż, cytując naszego byłego trenera "zobaczymy co się wydarzy". Jeśli mamy przegrywać, to już wolę przegrywać z piłką przy nodze, niż biegając za nią, ale wolałbym abyśmy wygrywali z piłką przy nodze, a do tego niezbędne są ruchliwe skrzydła.
Barcelona w obiektywie #2 Podsumowanie sezonów za pomocą 10 zdjęć. Staram się, aby nie były to pierwsze lepsze zdjęcia z google grafika. Możliwe, że niektóre ze zdjęć zobaczysz pierwszy raz. Zapraszam w podróż w czasie do minionych sezonów w wykonaniu FC Barcelony!
Sezon 2018/19
1. Dembélé Właśnie jego gol dał nam zwycięstwo z Sevillą w meczu, którego stawką był Superpuchar Hiszpanii. Oprócz trofeum ten gol dał nam także nadzieję na to, że w końcu będziemy świadkami wielkiego Dembélé bez kontuzji. https://zapodaj.net/images/c834673421360.jpg 12.08.2018 Sevilla 1-2 FC Barcelona (Sarabia 9' - Piqué 42', Dembélé 78')
2. Partidazo Po serii 3 meczów bez wygranej przyszedł czas na mecz z Tottenhamem. Po fantastycznej grze pełnej zaangażowania udało się wygrać 4-2. Messi znowu był po prostu Messim, gola dołożył Coutinho oraz Rakitić, popisując się potężną bombą. https://zapodaj.net/images/1ade14d746348.jpg 03.10.2018 Tottenham 2-4 FC Barcelona (Kane 52', Lamela 66' - Coutinho 2', Rakitić 28', Messi 56' 90')
3. Kontuzja Tydzień przed El Clásico Leo Messi w wyniku nieszczęśliwego upadku złamał przedramię. Kontuzja wykluczyła go z gry na blisko 3 tygodnie. Ogromny pech Argentyńczyka, widać było że łapał wielką formę, czego przykładem może być choćby gol jakim popisał się niedługo przed tym feralnym upadkiem. https://zapodaj.net/images/3d990e0b677d2.jpg 20.10.2018 FC Barcelona 4-2 Sevilla (Coutinho 2', Messi 12', Suárez 63', Rakitić 88' - Lenglet 79' (sam.), Muriel 90')
4. Manita Osłabiona brakiem Messiego Barça podejmowała na Camp Nou Real Madryt. Po dobrej grze do przerwy było 2-0. W drugiej połowie Real złapał wiatr w żagle. Najpierw na 2-1 strzelił Marcelo, a kilka minut później Modrić trafił w słupek. Mecz stał się bardzo wyrównany aż do akcji Sergiego Roberto, który podał w pole karne, a Luis Suárez piękną główką podwyższył prowadzenie i dał nam spokój. Real załamał się po tym golu. Raz jeszcze duet Roberto-Suárez popisał się przy czwartym trafieniu, a dzieła zniszczenia dopełnił wchodzący z ławki Arturo Vidal. https://zapodaj.net/images/2623fdd37c491.jpg 28.10.2018 FC Barcelona 5-1 Real Madryt (Coutinho 11', Suárez 30' 75' 83' Vidal 87' - Marcelo 50')
5. Remontada Piłkarze Barçy rozdrażnieni porażką z Sevillą w pierwszym ćwierćfinale Pucharu oraz oskarżeniami, że odpuszczają te rozgrywki, pokazali wszystkim jak bardzo się mylą. W rewanżu na Camp Nou rozgromili Sevillę 6-1 po fantastycznym meczu. Jednego z goli zdobył Sergi Roberto. Jego radość po golu przywoływała inny mecz zakończony takim samym wynikiem na Camp Nou. Jaki? https://zapodaj.net/images/de77f596f8f34.jpg 30.01.2019 FC Barcelona 6-1 Sevilla (Coutinho 13' 53', Rakitić 31', Roberto 54', Suárez 89', Messi 90' - Arana 67')
6. Upokorzenie W półfinałach Pucharu byliśmy świadkami kolejnych Klasyków. Po remisie na Camp Nou wszystko miało wyjaśnić się na Bernabéu. Grająca słabo Barça rozbiła Real 3-0, czym skutecznie zabiła ducha drużyny odwiecznego rywala, co pomogło w spokojnej wygranej tydzień później, tym razem w meczu ligowym. Suárez strzelający panenką na 3-0 jest najlepszym przykładem upokorzenia, jakiego tego wieczora doznali Los Blancos. https://zapodaj.net/images/4dcf8972e3482.jpg 27.02.2019 Real Madryt 0-3 FC Barcelona (Suárez 50' 73', Varane 69' (sam.))
7. Owacja W rundzie jesiennej Betis po fantastycznym meczu wygrał na Camp Nou 4-3. W 28. kolejce przyszedł czas na rewanż. Valverde zmienił ustawienie zespołu na 4-4-2, dzięki czemu odzyskaliśmy kontrolę w środku pola, czego bardzo brakowało w pierwszym meczu. Zabieg udał się, gdyż Barça wygrała mecz 4-1. Ostatni gol spotkania należał do Messiego. Po fenomenalnym trafieniu stadion nagrodził Argentyńczyka owacją oraz skandowaniem jego nazwiska. Piękne zachowanie kibiców względem niesamowitego piłkarza. https://zapodaj.net/images/9fbac3856ce33.jpg 17.03.2019 Real Betis 1-4 FC Barcelona (Morón 82' - Messi 18' 45' 85', Suárez 63')
8. Mistrzowie Mecz 31. kolejki był meczem o mistrzostwo. Po kuriozalnej czerwonej kartce dla Diego Costy po pół godzinie gry, Barça wydawała się mieć zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Innego zdania był fenomenalny tego wieczora Oblak, który wyczyniał cuda w bramce Atlético. Skapitulował dopiero 5 minut przed końcem. Luis Suárez zdecydował się na strzał zza pola karnego, gol ten praktycznie zapewnił Barcelonie mistrzostwo Hiszpanii. https://zapodaj.net/images/6983752cf3569.jpg 06.04.2019 FC Barcelona 2-0 Atlético (Suárez 85', Messi 86')
9. Ćwierćfinał Po zapewnieniu sobie mistrzostwa, kolejnym celem było pokonanie Manchesteru United. Początek rewanżowego meczu był trudny, Anglicy naciskali wysoko i byli bliscy zdobycia gola. Kapitan Messi wziął sprawy w swoje ręce (nogi) i dzięki jego szybkim dwóm golom dwumecz został rozstrzygnięty. Kolejna przeszkoda pokonana, byliśmy w półfinale. A tam czekał na nas… https://zapodaj.net/images/686c64ee757c7.jpg 16.04.2019 FC Barcelona 3-0 Manchester United (Messi 16' 20', Coutinho 61')
10. …Liverpool Swojego pierwszego (!) gola w tej edycji Ligi Mistrzów strzelił Luis Suárez, wykorzystując podanie Alby w 26. minucie. Mecz był wyrównany z lekką przewagą Barcelony. Słupek uratował nas przed stratą gola po strzale Salaha. Prowadzenie podwyższył Leo Messi, dobijając piłkę do pustej bramki. Kilka minut przed końcem został podyktowany rzut wolny dla Barcelony. Piłkę ustawił oczywiście Messi i nieprawdopodobnym strzałem ustalił wynik na 3-0. Warto zwrócić uwagę na jego radość po tym golu. Świętował razem z kibicami, zaciśniętą pięścią pokazywał jakby "mamy to!". Przed sezonem obiecał, że zrobią wszystko, aby wygrać Ligę Mistrzów, tak też zrobili. Warto spojrzeć na jego twarz, pokazuje ona prawdziwe emocje, pokazuje jak ogromnie mu zależało na wygraniu tego pucharu dla kibiców. A my, kibice, byliśmy wtedy w euforii, upragniony finał był na wyciągnięcie ręki. https://zapodaj.net/images/b654885928d43.jpg 01.05.2019 FC Barcelona 3-0 Liverpool (Suárez 26', Messi 75', 82')
+11. Koszmar Wszyscy wiedzieliśmy, co się wydarzyło rok wcześniej. Wszyscy wiedzieliśmy, że to się nie może powtórzyć. I wszyscy wiedzieliśmy, że to się może powtórzyć. Ten mecz był tak podobny do meczu z Romą, a jednocześnie tak zupełnie inny. W Rzymie przegraliśmy przez zlekceważenie przeciwnika i błędne decyzje kadrowe trenera na przestrzeni sezonu. Na Anfield przegraliśmy przede wszystkim ze swoimi głowami. Mimo tego ogromnego strachu, który towarzyszył piłkarzom już w szatni, udało się im rozegrać godną pierwszą połowę. Jednak szybka strata gola w drugiej połowie zaprosiła do naszych głów wszystkie te demony przeszłości, od których tak bardzo usiłowaliśmy się uwolnić. Ten mecz był po prostu smutny. Sportowo stać nas było na wygranie trypletu, mentalnie niestety nie. https://zapodaj.net/images/8c60370e8addf.jpg 07.05.2019 Liverpool 4-0 FC Barcelona (Origi 7' 79', Wijnaldum 54' 56')
Jeśli ktoś jeszcze chciałby być informowany o kolejnych postach, to można się zgłaszać. Co prawda nie mogę oznaczyć więcej niż 10 osób, ale będę wysyłał wiadomość prywatną z linkiem do posta ;)
@Kusco15 Dokładnie tak. Tak samo z operacjami plastycznymi. Na zdjęciach z 1980 i 2000 faktycznie są jakby dwie inne osoby, ale ludzie zapominają o trzech rzeczach. Pierwsza to najzwyklejsze dojrzewanie i zmiany zachodzące przez to, choroba skóry przez który z murzyna stał się biały, a to całkowicie zmienia wygląd. No i chyba najważniejsza sprawa to makijaż, on po prostu się malował bardzo dużo. Kobiety powinny mieć więcej tu do powiedzenia ale to jest naprawdę niesamowite jak umalowanie może zmienić twarz. Nie wierzyłem w to są bardzo, aż do obejrzenia koncertu Jacksona w Brunei z 1996, tam miał dość mało makijażu, a pod koniec występu to praktycznie cały mu się zmył. Wtedy na zbliżeniu wyglądał jak z teledysku do Thrillera. Jak ktoś jest ciekawy to naprawdę zachęcam do obejrzenia tego, bo to zmienia całkowicie spojrzenie na niego jako świra uzależnionego od operacji. I oczywiście warto jeszcze raz podkreślić że zmiana koloru skóry była przez chorobę.
@Volk Ludzie nie rozumieli go, bo był dziwny. Faktycznie był dziwny, bo był po prostu dobry. Miał za dobre serce na ten świat.
Ciekawą rzeczą jest że we wszystkich artykułach czy tekstach o rzekomej pedofilii Jacksona pojawiają się zdjęcia z lat 2000, gdzie wyglądał fatalnie, był wrakiem człowieka, niszczony przez leki przeciwbólowe i nasenne. A przecież to nie ten człowiek był oskarżony o pedofilię, tylko ten król świata z 1993, chwilę po trasie koncertowej Dangerous Tour czy po show Superball. Rodzice rzekomo molestowane go chłopaka po dostaniu 20 mln dolarów odwołali swoje oskarżenia. No przepraszam, ale coś tu nie gra. Gdyby moje dziecko zostało skrzywdzone to chciałbym aby sprawca poniósł karę i żadne pieniądze nie zmieniłyby tego.
1
@kamilo0066 https://lubimyczytac.pl/ksiazka/227945/i-nie-bylo-juz-nikogo
0
@Hiacynk Ja jakoś bardziej szanuję takie Rayo Paco Jémeza. Czy grali z nami, czy z Realem, czy Getafe to zawsze tak samo, wysoko ustawiona obrona, ofensywny, radosny futbol. I ich pamiętam głównie z tego. Wiadomo że na taki pojedynczy mecz jak w LM to taka taktyka jaką grało Napoli nie jest niczym złym, bo liczy się wynik. Ale ogólnie grać tak skrajnie defensywną piłkę to jest po prostu smutne.
0
@Striker No a w ostatnich 9 meczach u siebie mamy bilans 29-5 i co?
2
@PatrykBarca Właśnie Firpo mnie zastanawia. W Betisie grał jak wahadłowy, szalał po całej lewej stronie. Tutaj boi się przekroczyć linię środkową. Nie wiem co jest powodem takiego zachowania, bo raczej nie polecenia trenera, z którym sam zawodnik współpracował w Betisie.
0
@macio_944 No ale ja się całkowicie zgadzam z tym co napisałeś. Trzeba dążyć do tego. Mi chodzi tylko o to że obecny skład nie pozwala na takie dążenia.
0
@Chwytliwy Skoro to jest logiczne, że lepiej gramy u siebie, to dlaczego ta logika ma nie działać na inne kluby?
0
@Kajotess Halo, czy to 2014?
8
A ja bym zwrócić uwagę na jedną rzecz, na którą zdaje się nikt nie zwraca uwagi. Cały czas narzekamy że gramy słabo na wyjeździe, a u siebie niszczymy wszystkich. Tak rzeczywiście jest, ale przecież gdy gramy u siebie to nasz rywal gra na wyjeździe i z reguły przegrywa. No to dlaczego ten rywal nie może być również mocny u siebie? Może to nie my gramy beznadziejnie, a właśnie rywal jest bardzo mocny u siebie, tak jak to bywa na Camp Nou.
Może mamy na duże wymagania. Nie jesteśmy już największą potęgą w Europie. Poziom spadł i się wyrównał. Jest sporo dobrych klubów które są na podobnym poziomie. I skoro my gramy super u siebie to inni również tak mają.
Za Guardioli prawie na każdej pozycji mieliśmy najlepszego gracza na świecie. Teraz mamy Messiego i ter Stegena. Oprócz nich są piłkarze których można nazwać bardzo dobrymi, ale czy najlepszymi na świecie na swoich pozycjach?
0
@jeyx77x No i przez minięcie połowy drużyny Anglii.
0
@tekken9 No świetne porównanie. Maradona wygrał mundial z reprezentacją jeszcze słabszą niż obecnie ma Messi. Praktycznie sam wyeliminował Anglię. No litości. Według mnie Messi jest dużo lepszy od niego, ale nie przesadzaj w drugą stronę.
1
@Bobo25 No pewnie zarządu i dyrekcji sportowej którzy transfery robią pod kibiców, a nie pod potrzeby drużyny.
Ja miałem podobne zdanie co do Setiéna, 60 lat i nie pracował w dobrym klubie, to nie ma prawa się udać, ale jak już jest to w niego wierzę. Choć nie ukrywam wkurzyłem się widząc co się stało z Pérezem. Dziwnym trafem na początku sezonu gdy na skrzydłach szaleli Fati i właśnie Pérez, to graliśmy bardzo dobrze i nawet ten beznadziejny Busquets grał świetnie wespół z Arthurem i de Jongiem. Aktywni skrzydłowi zniknęli, to i pomoc gra gorzej.
1
@barteq To ma Neymar, że on potrafi zrobić coś więcej niż podnieść głowę i szukać Messiego. No i właśnie o to chodzi że odszedł 4 dawno temu, bo do dzisiaj nie ma jego zastępcy. I to jest ogromny problem z którym mierzył się Valverde i teraz mierzy się Setién. Nie ma co porównywać nad do innych drużyn, bo inne drużyny nie mają Messiego, a z nim na boisku jest zupełnie inaczej niż bez niego.
0
@zaba107 Dlatego Semedo dostał tę piłkę, bo głęboko ustawiony był Messi i przez to obrońcy musieli wyjść wyżej, bo Messiego bez opieki nie można zostawić.
0
@Jordi10 Może jest przemęczony? On gra wszystko od początku sezonu.
4
Tak jak mówiłem, że ja żadnej poprawy w grze nie widzę w porównaniu do Valverde, tak wczoraj naprawdę podobał mi się wysoki pressing. Szczególnie w tej "fatalnej" pierwszej połowie, kilka razy udało się odzyskać piłkę po takich atakach. Zadziwił mnie też Messi który zasuwał zarówno w pressingu jak parę razy cofnął się do obrony. Widać że mu cały czas zależy.
Wysoki pressing to niewątpliwie krok w dobrą stronę. Jeśli chodzi o brak okazji strzeleckich, to należy wziąć poprawkę na to, że cały czas nie mamy ani Neymara, ani teraz kontuzjowanych Suáreza, Dembélé i Alby. To jest ogromne osłabienie, o którym tradycyjnie większość nawet nie wspomina. Bo łatwiej jest bezmyślnie narzekać, że gramy do dupy, że trener słaby, że tego sprzedać…
Bez aktywności na skrzydłach nie da się grać tiki taki, czy może Quique taki. Valverde to rozumiał, Quique wydaje się jakby nie rozumiał. No ale cóż, cytując naszego byłego trenera "zobaczymy co się wydarzy". Jeśli mamy przegrywać, to już wolę przegrywać z piłką przy nodze, niż biegając za nią, ale wolałbym abyśmy wygrywali z piłką przy nodze, a do tego niezbędne są ruchliwe skrzydła.
0
Kurde ale ta Ola Szwed to petarda.
1
@mmaciass Dokładnie tak, brak butów mu nawet nie przeszkadza
2
Chyba se zaraz whisky pierdykne bo to nie ma sensu.
26
Barcelona w obiektywie #2
Podsumowanie sezonów za pomocą 10 zdjęć. Staram się, aby nie były to pierwsze lepsze zdjęcia z google grafika. Możliwe, że niektóre ze zdjęć zobaczysz pierwszy raz.
Zapraszam w podróż w czasie do minionych sezonów w wykonaniu FC Barcelony!
Sezon 2018/19
1. Dembélé
Właśnie jego gol dał nam zwycięstwo z Sevillą w meczu, którego stawką był Superpuchar Hiszpanii. Oprócz trofeum ten gol dał nam także nadzieję na to, że w końcu będziemy świadkami wielkiego Dembélé bez kontuzji.
https://zapodaj.net/images/c834673421360.jpg
12.08.2018
Sevilla 1-2 FC Barcelona
(Sarabia 9' - Piqué 42', Dembélé 78')
2. Partidazo
Po serii 3 meczów bez wygranej przyszedł czas na mecz z Tottenhamem. Po fantastycznej grze pełnej zaangażowania udało się wygrać 4-2. Messi znowu był po prostu Messim, gola dołożył Coutinho oraz Rakitić, popisując się potężną bombą.
https://zapodaj.net/images/1ade14d746348.jpg
03.10.2018
Tottenham 2-4 FC Barcelona
(Kane 52', Lamela 66' - Coutinho 2', Rakitić 28', Messi 56' 90')
3. Kontuzja
Tydzień przed El Clásico Leo Messi w wyniku nieszczęśliwego upadku złamał przedramię. Kontuzja wykluczyła go z gry na blisko 3 tygodnie.
Ogromny pech Argentyńczyka, widać było że łapał wielką formę, czego przykładem może być choćby gol jakim popisał się niedługo przed tym feralnym upadkiem.
https://zapodaj.net/images/3d990e0b677d2.jpg
20.10.2018
FC Barcelona 4-2 Sevilla
(Coutinho 2', Messi 12', Suárez 63', Rakitić 88' - Lenglet 79' (sam.), Muriel 90')
4. Manita
Osłabiona brakiem Messiego Barça podejmowała na Camp Nou Real Madryt. Po dobrej grze do przerwy było 2-0. W drugiej połowie Real złapał wiatr w żagle. Najpierw na 2-1 strzelił Marcelo, a kilka minut później Modrić trafił w słupek. Mecz stał się bardzo wyrównany aż do akcji Sergiego Roberto, który podał w pole karne, a Luis Suárez piękną główką podwyższył prowadzenie i dał nam spokój. Real załamał się po tym golu. Raz jeszcze duet Roberto-Suárez popisał się przy czwartym trafieniu, a dzieła zniszczenia dopełnił wchodzący z ławki Arturo Vidal.
https://zapodaj.net/images/2623fdd37c491.jpg
28.10.2018
FC Barcelona 5-1 Real Madryt
(Coutinho 11', Suárez 30' 75' 83' Vidal 87' - Marcelo 50')
5. Remontada
Piłkarze Barçy rozdrażnieni porażką z Sevillą w pierwszym ćwierćfinale Pucharu oraz oskarżeniami, że odpuszczają te rozgrywki, pokazali wszystkim jak bardzo się mylą. W rewanżu na Camp Nou rozgromili Sevillę 6-1 po fantastycznym meczu. Jednego z goli zdobył Sergi Roberto. Jego radość po golu przywoływała inny mecz zakończony takim samym wynikiem na Camp Nou. Jaki?
https://zapodaj.net/images/de77f596f8f34.jpg
30.01.2019
FC Barcelona 6-1 Sevilla
(Coutinho 13' 53', Rakitić 31', Roberto 54', Suárez 89', Messi 90' - Arana 67')
6. Upokorzenie
W półfinałach Pucharu byliśmy świadkami kolejnych Klasyków. Po remisie na Camp Nou wszystko miało wyjaśnić się na Bernabéu. Grająca słabo Barça rozbiła Real 3-0, czym skutecznie zabiła ducha drużyny odwiecznego rywala, co pomogło w spokojnej wygranej tydzień później, tym razem w meczu ligowym. Suárez strzelający panenką na 3-0 jest najlepszym przykładem upokorzenia, jakiego tego wieczora doznali Los Blancos.
https://zapodaj.net/images/4dcf8972e3482.jpg
27.02.2019
Real Madryt 0-3 FC Barcelona
(Suárez 50' 73', Varane 69' (sam.))
7. Owacja
W rundzie jesiennej Betis po fantastycznym meczu wygrał na Camp Nou 4-3. W 28. kolejce przyszedł czas na rewanż. Valverde zmienił ustawienie zespołu na 4-4-2, dzięki czemu odzyskaliśmy kontrolę w środku pola, czego bardzo brakowało w pierwszym meczu. Zabieg udał się, gdyż Barça wygrała mecz 4-1. Ostatni gol spotkania należał do Messiego. Po fenomenalnym trafieniu stadion nagrodził Argentyńczyka owacją oraz skandowaniem jego nazwiska. Piękne zachowanie kibiców względem niesamowitego piłkarza.
https://zapodaj.net/images/9fbac3856ce33.jpg
17.03.2019
Real Betis 1-4 FC Barcelona
(Morón 82' - Messi 18' 45' 85', Suárez 63')
8. Mistrzowie
Mecz 31. kolejki był meczem o mistrzostwo. Po kuriozalnej czerwonej kartce dla Diego Costy po pół godzinie gry, Barça wydawała się mieć zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Innego zdania był fenomenalny tego wieczora Oblak, który wyczyniał cuda w bramce Atlético. Skapitulował dopiero 5 minut przed końcem. Luis Suárez zdecydował się na strzał zza pola karnego, gol ten praktycznie zapewnił Barcelonie mistrzostwo Hiszpanii.
https://zapodaj.net/images/6983752cf3569.jpg
06.04.2019
FC Barcelona 2-0 Atlético
(Suárez 85', Messi 86')
9. Ćwierćfinał
Po zapewnieniu sobie mistrzostwa, kolejnym celem było pokonanie Manchesteru United. Początek rewanżowego meczu był trudny, Anglicy naciskali wysoko i byli bliscy zdobycia gola. Kapitan Messi wziął sprawy w swoje ręce (nogi) i dzięki jego szybkim dwóm golom dwumecz został rozstrzygnięty. Kolejna przeszkoda pokonana, byliśmy w półfinale. A tam czekał na nas…
https://zapodaj.net/images/686c64ee757c7.jpg
16.04.2019
FC Barcelona 3-0 Manchester United
(Messi 16' 20', Coutinho 61')
10. …Liverpool
Swojego pierwszego (!) gola w tej edycji Ligi Mistrzów strzelił Luis Suárez, wykorzystując podanie Alby w 26. minucie. Mecz był wyrównany z lekką przewagą Barcelony. Słupek uratował nas przed stratą gola po strzale Salaha. Prowadzenie podwyższył Leo Messi, dobijając piłkę do pustej bramki. Kilka minut przed końcem został podyktowany rzut wolny dla Barcelony. Piłkę ustawił oczywiście Messi i nieprawdopodobnym strzałem ustalił wynik na 3-0. Warto zwrócić uwagę na jego radość po tym golu. Świętował razem z kibicami, zaciśniętą pięścią pokazywał jakby "mamy to!". Przed sezonem obiecał, że zrobią wszystko, aby wygrać Ligę Mistrzów, tak też zrobili. Warto spojrzeć na jego twarz, pokazuje ona prawdziwe emocje, pokazuje jak ogromnie mu zależało na wygraniu tego pucharu dla kibiców. A my, kibice, byliśmy wtedy w euforii, upragniony finał był na wyciągnięcie ręki.
https://zapodaj.net/images/b654885928d43.jpg
01.05.2019
FC Barcelona 3-0 Liverpool
(Suárez 26', Messi 75', 82')
+11. Koszmar
Wszyscy wiedzieliśmy, co się wydarzyło rok wcześniej. Wszyscy wiedzieliśmy, że to się nie może powtórzyć. I wszyscy wiedzieliśmy, że to się może powtórzyć. Ten mecz był tak podobny do meczu z Romą, a jednocześnie tak zupełnie inny. W Rzymie przegraliśmy przez zlekceważenie przeciwnika i błędne decyzje kadrowe trenera na przestrzeni sezonu. Na Anfield przegraliśmy przede wszystkim ze swoimi głowami. Mimo tego ogromnego strachu, który towarzyszył piłkarzom już w szatni, udało się im rozegrać godną pierwszą połowę. Jednak szybka strata gola w drugiej połowie zaprosiła do naszych głów wszystkie te demony przeszłości, od których tak bardzo usiłowaliśmy się uwolnić. Ten mecz był po prostu smutny. Sportowo stać nas było na wygranie trypletu, mentalnie niestety nie.
https://zapodaj.net/images/8c60370e8addf.jpg
07.05.2019
Liverpool 4-0 FC Barcelona
(Origi 7' 79', Wijnaldum 54' 56')
Poprzedni wpis: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8242142#comment-8242142
Prosili o oznaczenie: @Kompletny @_wiktoria_ @ToshyFCB @Shroud @Kidd @JimMorrisonFCB @LonelyVEB @Q55 @Simon_1899
Jeśli ktoś jeszcze chciałby być informowany o kolejnych postach, to można się zgłaszać. Co prawda nie mogę oznaczyć więcej niż 10 osób, ale będę wysyłał wiadomość prywatną z linkiem do posta ;)
3
@TheNekro94 Ma rację. Nie stać was biedacy? Ja zarabiam 100000000 zł na tydzień i się nie chwalę. Ups, chyba jednak.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
6
@MesQueUnClub_87 Pierwszy! Cela 3, 4, 7! A kto się pucuje?!
2
@Kusco15 Dokładnie tak. Tak samo z operacjami plastycznymi. Na zdjęciach z 1980 i 2000 faktycznie są jakby dwie inne osoby, ale ludzie zapominają o trzech rzeczach. Pierwsza to najzwyklejsze dojrzewanie i zmiany zachodzące przez to, choroba skóry przez który z murzyna stał się biały, a to całkowicie zmienia wygląd. No i chyba najważniejsza sprawa to makijaż, on po prostu się malował bardzo dużo.
Kobiety powinny mieć więcej tu do powiedzenia ale to jest naprawdę niesamowite jak umalowanie może zmienić twarz. Nie wierzyłem w to są bardzo, aż do obejrzenia koncertu Jacksona w Brunei z 1996, tam miał dość mało makijażu, a pod koniec występu to praktycznie cały mu się zmył. Wtedy na zbliżeniu wyglądał jak z teledysku do Thrillera.
Jak ktoś jest ciekawy to naprawdę zachęcam do obejrzenia tego, bo to zmienia całkowicie spojrzenie na niego jako świra uzależnionego od operacji. I oczywiście warto jeszcze raz podkreślić że zmiana koloru skóry była przez chorobę.
4
@Volk Ludzie nie rozumieli go, bo był dziwny. Faktycznie był dziwny, bo był po prostu dobry. Miał za dobre serce na ten świat.
Ciekawą rzeczą jest że we wszystkich artykułach czy tekstach o rzekomej pedofilii Jacksona pojawiają się zdjęcia z lat 2000, gdzie wyglądał fatalnie, był wrakiem człowieka, niszczony przez leki przeciwbólowe i nasenne. A przecież to nie ten człowiek był oskarżony o pedofilię, tylko ten król świata z 1993, chwilę po trasie koncertowej Dangerous Tour czy po show Superball. Rodzice rzekomo molestowane go chłopaka po dostaniu 20 mln dolarów odwołali swoje oskarżenia. No przepraszam, ale coś tu nie gra. Gdyby moje dziecko zostało skrzywdzone to chciałbym aby sprawca poniósł karę i żadne pieniądze nie zmieniłyby tego.
1
@emeu No była, była. @KamQiX chyba może potwierdzić :P
1
@emeu Zbigniew Łowkis, 2 sekundy to w sumie nie tak dużo xD
1
@KamQiX Czyżby konkurs był ustawiony?
13
@zawsze_barca Piękna jest.
15
@LuisNazario Tytuły mistrza Hiszpanii odebrane przez Lahoza:
Real Madryt: 0
FC Barcelona: 1
2
@Avada Kedavra Normalnie, centralnie, kamieniem bez kitu