@sebo939 No wiadomo. Szkoda że nie zauważasz innych rzeczy. Wczoraj na przykład, w pierwszej połowie rzuciła mi się w oczy sytuacja gdy Messi ruszył sprintem do pressingu, natychmiast to samo zrobiła cała drużyna, widząc co robi kapitan. On motywuje ich w inny sposób, prześledź sobie wypowiedzi piłkarzy o nim na przestrzeni lat to może zrozumiesz.
@DaPi Słowa zawodników Argentyny którzy mówili że płakali z wzruszenia po przemowach Messiego w szatni to było kłamstwo? De Jong mówiący że Messi przemawia w szatni też? Sceny gdy w tunelu motywuje kolegów to fotomontaż? Na mundialu przemowa w przerwie to wymysł mediów?
@Wojtas1080pl No i od razu lepiej! :D dziękuję bardzo. Swoją drogą fajny pomysł z rozmieszczeniem dni w kalendarzu, zwykle każdy robi bardziej jako kwadrat, a tu bardzo dobrze to wygląda.
@kkbarca Mogę pochwalić za coś, co wydaje się oczywiste, ale niestety takie nie jest, czyli za pressing zamiast cofania się. Widać w tym aspekcie zmianę na plus. No i jak dla mnie pozytywy tu się kończą. Oczywiście przez inny sposób gry lepiej wygląda Busquets, bo gra jak Busquets. A Arthur rośnie na wielkiego zawodnika, bardzo przyjemnie mi się go ogląda i mam wielką nadzieję że będzie się rozwijał. Martwi mnie de Jong, ale być może jest zmęczony, bo on gra wszystko od początku sezonu.
@Wojtas1080pl Bardzo fajne. Mogę zwrócić uwagę na to, że napis "28. kolejka…" jest wysunięty w lewo o jedną spację. Moje oko perfekcjonisty boli zawsze w takich szczegółach :D
Ale swoją drogą to jest niesamowite. Głosy większości są naprawdę jak chorągiewki na wietrze. Najpierw powodem porażek był brak rotacji, wszyscy zgodnie jednym chórem tak stwierdzali. Gdy rotacje były, to głównym powodem porażek był Rakitić. Gdy Rakitić nie grał, to głównym powodem było przygotowanie drużyny przez Valverde. Potem to sama postać Valverde była powodem naszej słabej gry. Gdy Valverde już nie ma, to nagle większości otworzyły się oczy i stwierdzają że to jednak zarząd jest winny tych porażek. Wygląda jak takie bezmyślne powtarzanie tego co tłum mówi. Winny ten, winny tamten, winne to, winne tamto… Ciekawe kto będzie winny, gdy Bartomeu odejdzie. Ja powiem tylko tyle, że nie jest sztuką narzekać i wytykać błędy, gdy jest źle. Sztuką jest dostrzegać to, co może sprawić że będzie źle, gdy wydaje się że wszystko jest dobrze.
@KamQiX Arthur jest piękny. Ty i ja go doceniamy pewnie dlatego że tak bardzo podziwiamy Xaviego i tak bardzo go nam brakuje. A Arthur daje namiastkę ducha Xaviego w tym zespole. Widać po nim że gra dużo odważniej, oby kontynuował to, a będziemy mieli super pomocnika :)
@norbi77 Mi się z kolei wydaje że padliśmy ofiarą takiej taktyki, jaką stosował Valverde na początku swojej pracy tutaj. Mówię o tym że wtedy w pierwszych połowach zwykle graliśmy słabo, niemrawo, pozwalaliśmy wyszaleć się rywalowi. A po przerwie, gdy rywal myślał że wszystko jest super, nieco rozluźniał się, a wtedy my ruszaliśmy do przodu i przejmowaliśmy inicjatywę. Spójrzmy chociażby na wigilijny Klasyk, to jest najlepszy przykład. W pierwszej połowie Real atak za atakiem, a w drugiej? Mieliśmy mecz pod kontrolą. Dlatego uważam że wczoraj w pierwszej połowie wyglądaliśmy lepiej bo po prostu Real miał taki plan. W drugiej połowie to standardowo pierwsze minuty to dominacja rywala, ale około 60 minuty sytuacja dalej się nie zmieniała. Wtedy właśnie zacząłem się obawiać tego, co się potwierdziło. Zwykle 5-10 minut to napór rywala i potem przejmujemy inicjatywę, a tutaj nic z tych rzeczy. Smutno się na to patrzyło, ale takie są fakty.
@Mns21 Ramos jest dużo lepszym kapitanem. Świetny przykład brania odpowiedzialności za zespół. Wielokrotnie to udowadniał osłabiając swoją drużynę debilnymi wejściami po których dostawał czerwa. Nie wspominając o tych wszystkich łokciach, kopniakach, pociągnięciach którymi ochoczo częstował rywali, zachęcając do walki swoich kolegów.
Rzygam już tą waszą piłką. Co drugi post o tym kto wygrał mecz albo kto ile goli strzelił. Na cholerę to piszecie? Ci co są zainteresowani, to i tak o tym wiedzą. Każdym gównem musicie się dzielić na forum. Nie macie kolegów, znajomych że wszystko tu? Ta stronka się robi coraz bardziej żałosna.
"Czwarta rano to ma być wcześnie? Jak byłem w wojsku to o tej porze piłem popołudniową herbatę" xDDD ~Andy Anderson Zapraszam do dyskusji: Podajcie swoje ulubione teksy ojca Ludwiczka
@masakrator05 Myślę że nawet mogą skandować jego nazwisko. Jestem pewny że nawet najbardziej zagorzali kibice Realu w głębi serca podziwiają tego geniusza, a jakby nie było on bardzo im napsuł krwi przez te wszystkie lata. Myślę że go docenią.
@Katalonbar Bardzo lubię style zespołów prowadzonych przez trenerów z Ameryki Południowej. Sevilla czy też reprezentacja Chile Sampaolego czy Athletic Bielsy. Dziki pressing na połowie rywala, nieustanna ofensywa. To jest to co lubię oglądać. Jeśli chodzi o preferencje ogólne to jednak wolę totalną dominację, jak to bywało za Guardioli. Ogromna przewaga w posiadaniu piłki i klepanie po obwodzie przez większość czasu z pojedynczymi nagłymi przyspieszeniami i grą na jeden kontakt wraz ze strzałem na bramkę. A po ewentualnej stracie piłki natychmiastowy pressing.
Co tu dużo ukrywać, uwielbiam Klasyki. Niby to już nie jest ta wojna, jak to bywało za Mou i Pepa, niby po gwizdku zawodnicy się przytulają i wymieniają koszulkami, niby po meczu rozmawiają i śmieją się ze sobą, ale to wciąż Klasyk. Wojnę mamy na boisku, może to i lepiej. Liczę że piłkarze nam zrekompensują poprzedni Klasyk na Camp Nou, wtedy naprawdę trudno się to oglądało. Liczę na to że ter Stegen będzie wyczyniał cuda w bramce, że Piqué standardowo zagra z pełną pasją, że Busi będzie skoncentrowany, że Vidal będzie naładowany bez przekraczania granic i dostawania kartek, no i że Messi będzie Messim. Chcę móc cieszyć się tym, co będę widział wieczorem i chcę przeżywać każdą akcję, każdy strzał, każde podanie… Dodatkową stawką tego meczu jest 5. 5 punktów przewagi w tabeli oraz piąte z rzędu zwycięstwo ligowe na Bernabéu. ¡Vamos!
@contowsky La Liga, 18/19, xD jaki styczeń marzec oczywiście, 0-1 po golu Rakiticia Pomyliłem się bo pisałem z pamięci, a nie jak @BarcaInfo z telefonu.
0
@sebo939 No wiadomo. Szkoda że nie zauważasz innych rzeczy. Wczoraj na przykład, w pierwszej połowie rzuciła mi się w oczy sytuacja gdy Messi ruszył sprintem do pressingu, natychmiast to samo zrobiła cała drużyna, widząc co robi kapitan. On motywuje ich w inny sposób, prześledź sobie wypowiedzi piłkarzy o nim na przestrzeni lat to może zrozumiesz.
9
@DaPi Słowa zawodników Argentyny którzy mówili że płakali z wzruszenia po przemowach Messiego w szatni to było kłamstwo? De Jong mówiący że Messi przemawia w szatni też? Sceny gdy w tunelu motywuje kolegów to fotomontaż?
Na mundialu przemowa w przerwie to wymysł mediów?
3
@Jakchcesz Nie bardzo w to wierzę. Choć przyznam że w zwolnienie Valverde w połowie sezonu też nie wierzyłem. Pozostaje się modlić. Ciebie prosimy...
2
@NGTRX Bardzo ładnie napisane, ale co z tego? Większość i tak nawet tego nie zrozumie.
1
@Wojtas1080pl No i od razu lepiej! :D dziękuję bardzo. Swoją drogą fajny pomysł z rozmieszczeniem dni w kalendarzu, zwykle każdy robi bardziej jako kwadrat, a tu bardzo dobrze to wygląda.
2
@kkbarca Mogę pochwalić za coś, co wydaje się oczywiste, ale niestety takie nie jest, czyli za pressing zamiast cofania się. Widać w tym aspekcie zmianę na plus. No i jak dla mnie pozytywy tu się kończą. Oczywiście przez inny sposób gry lepiej wygląda Busquets, bo gra jak Busquets. A Arthur rośnie na wielkiego zawodnika, bardzo przyjemnie mi się go ogląda i mam wielką nadzieję że będzie się rozwijał. Martwi mnie de Jong, ale być może jest zmęczony, bo on gra wszystko od początku sezonu.
1
@Wojtas1080pl Bardzo fajne. Mogę zwrócić uwagę na to, że napis "28. kolejka…" jest wysunięty w lewo o jedną spację. Moje oko perfekcjonisty boli zawsze w takich szczegółach :D
5
Ale swoją drogą to jest niesamowite. Głosy większości są naprawdę jak chorągiewki na wietrze. Najpierw powodem porażek był brak rotacji, wszyscy zgodnie jednym chórem tak stwierdzali. Gdy rotacje były, to głównym powodem porażek był Rakitić. Gdy Rakitić nie grał, to głównym powodem było przygotowanie drużyny przez Valverde. Potem to sama postać Valverde była powodem naszej słabej gry. Gdy Valverde już nie ma, to nagle większości otworzyły się oczy i stwierdzają że to jednak zarząd jest winny tych porażek. Wygląda jak takie bezmyślne powtarzanie tego co tłum mówi. Winny ten, winny tamten, winne to, winne tamto… Ciekawe kto będzie winny, gdy Bartomeu odejdzie.
Ja powiem tylko tyle, że nie jest sztuką narzekać i wytykać błędy, gdy jest źle. Sztuką jest dostrzegać to, co może sprawić że będzie źle, gdy wydaje się że wszystko jest dobrze.
2
@kkbarca Tak, ale tylko druga połowa. W pierwszej było nieźle dzięki Setiénowi.
1
@KamQiX Arthur jest piękny. Ty i ja go doceniamy pewnie dlatego że tak bardzo podziwiamy Xaviego i tak bardzo go nam brakuje. A Arthur daje namiastkę ducha Xaviego w tym zespole. Widać po nim że gra dużo odważniej, oby kontynuował to, a będziemy mieli super pomocnika :)
0
@norbi77 Mi się z kolei wydaje że padliśmy ofiarą takiej taktyki, jaką stosował Valverde na początku swojej pracy tutaj. Mówię o tym że wtedy w pierwszych połowach zwykle graliśmy słabo, niemrawo, pozwalaliśmy wyszaleć się rywalowi. A po przerwie, gdy rywal myślał że wszystko jest super, nieco rozluźniał się, a wtedy my ruszaliśmy do przodu i przejmowaliśmy inicjatywę. Spójrzmy chociażby na wigilijny Klasyk, to jest najlepszy przykład. W pierwszej połowie Real atak za atakiem, a w drugiej? Mieliśmy mecz pod kontrolą. Dlatego uważam że wczoraj w pierwszej połowie wyglądaliśmy lepiej bo po prostu Real miał taki plan. W drugiej połowie to standardowo pierwsze minuty to dominacja rywala, ale około 60 minuty sytuacja dalej się nie zmieniała. Wtedy właśnie zacząłem się obawiać tego, co się potwierdziło. Zwykle 5-10 minut to napór rywala i potem przejmujemy inicjatywę, a tutaj nic z tych rzeczy. Smutno się na to patrzyło, ale takie są fakty.
8
@kerouac On po prostu nienawidzi Realu i tą nienawiść przekłada na grę na boisku. W jakiej by formie nie był, na Real zawsze się zmobilizuje.
10
@Szicek10 Rozdupcył ich 0-0
7
@leonek160 Ja też nie. Do dupy ten cały Stein.
7
@Mns21 Ramos jest dużo lepszym kapitanem. Świetny przykład brania odpowiedzialności za zespół. Wielokrotnie to udowadniał osłabiając swoją drużynę debilnymi wejściami po których dostawał czerwa. Nie wspominając o tych wszystkich łokciach, kopniakach, pociągnięciach którymi ochoczo częstował rywali, zachęcając do walki swoich kolegów.
1
Ehh i znowu przez dwa dni nic mądrego (w kwestii Barcelony) się tu nie przeczyta…
5
@norbi77 Zgadza się, ale La Rambla to nie jest forum piłkarskie ;)
50
Rzygam już tą waszą piłką. Co drugi post o tym kto wygrał mecz albo kto ile goli strzelił. Na cholerę to piszecie? Ci co są zainteresowani, to i tak o tym wiedzą. Każdym gównem musicie się dzielić na forum. Nie macie kolegów, znajomych że wszystko tu? Ta stronka się robi coraz bardziej żałosna.
2
@PanZagadka Hahaha! :D Świetne to było. Trochę jak Karol Krawczyk ze swoją teściową
47
@Barwindg "Kiedy byłem na wojnie, musiałem latać na lotni bez lotni"
111
"Czwarta rano to ma być wcześnie? Jak byłem w wojsku to o tej porze piłem popołudniową herbatę" xDDD
~Andy Anderson
Zapraszam do dyskusji: Podajcie swoje ulubione teksy ojca Ludwiczka
3
@Pablopicasso27 proszę po trzech
2
@Barwindg Czy to piosenka którą śpiewał pod oknem Jeannie? Scena z twojego avatara? :D
5
@masakrator05 Myślę że nawet mogą skandować jego nazwisko. Jestem pewny że nawet najbardziej zagorzali kibice Realu w głębi serca podziwiają tego geniusza, a jakby nie było on bardzo im napsuł krwi przez te wszystkie lata. Myślę że go docenią.
2
@MrNobody https://www.filmweb.pl/film/Mr.+Nobody-2009-269102
34
@KamQiX 3. Barcelona wygrywa El Clásico, Bartomeu odchodzi.
0
@Katalonbar Bardzo lubię style zespołów prowadzonych przez trenerów z Ameryki Południowej. Sevilla czy też reprezentacja Chile Sampaolego czy Athletic Bielsy. Dziki pressing na połowie rywala, nieustanna ofensywa. To jest to co lubię oglądać. Jeśli chodzi o preferencje ogólne to jednak wolę totalną dominację, jak to bywało za Guardioli. Ogromna przewaga w posiadaniu piłki i klepanie po obwodzie przez większość czasu z pojedynczymi nagłymi przyspieszeniami i grą na jeden kontakt wraz ze strzałem na bramkę. A po ewentualnej stracie piłki natychmiastowy pressing.
7
Co tu dużo ukrywać, uwielbiam Klasyki. Niby to już nie jest ta wojna, jak to bywało za Mou i Pepa, niby po gwizdku zawodnicy się przytulają i wymieniają koszulkami, niby po meczu rozmawiają i śmieją się ze sobą, ale to wciąż Klasyk. Wojnę mamy na boisku, może to i lepiej. Liczę że piłkarze nam zrekompensują poprzedni Klasyk na Camp Nou, wtedy naprawdę trudno się to oglądało.
Liczę na to że ter Stegen będzie wyczyniał cuda w bramce, że Piqué standardowo zagra z pełną pasją, że Busi będzie skoncentrowany, że Vidal będzie naładowany bez przekraczania granic i dostawania kartek, no i że Messi będzie Messim. Chcę móc cieszyć się tym, co będę widział wieczorem i chcę przeżywać każdą akcję, każdy strzał, każde podanie… Dodatkową stawką tego meczu jest 5.
5 punktów przewagi w tabeli oraz piąte z rzędu zwycięstwo ligowe na Bernabéu. ¡Vamos!
15
@NGTRX Jeszcze 2 tygodnie więc na razie spokojnie.
0
@contowsky La Liga, 18/19, xD jaki styczeń marzec oczywiście, 0-1 po golu Rakiticia
Pomyliłem się bo pisałem z pamięci, a nie jak @BarcaInfo z telefonu.