@Szicek10 Nie ma sprawy :D Najtańsze są już za 20 złotych. Tak jak pisałem ceramiczne w żaden sposób nie wpływa na smak więc wybierasz wyłącznie na podstawie wyglądu, które ci się bardziej podoba, wiadomo takie bardziej wyszukane będą droższe. Polecam zwyczajnie na allegro wpisać "matero" i poszukać odpowiedniego. Jeśli chodzi o konkretny sklep to polecam yerbamarket.com. Mają też swój sklep na allegro, sam tam kupowałem i kupuję. Spory wybór mają i dobre ceny, ale nie wydaje mi sie żeby sklep miał znaczenie. To raczej wszędzie jest to samo, kupuję tam z tego względu że wsysstko przychodzi w jednej paczce, a jakbym zamawiał z różnych to byłoby paczek kilka.W razie jakichś innych pytań zapraszam :D
@Szicek10 Ten specjalny kubek nazywa się matero. Są różne wersje. Na przykład Palo Santo jest wykonane ze specjalnego drewna, które rzeczywiście dodaje specyficzny posmak, jednak o takie naczynko trzeba bardzo dbać, żeby nie pleśniało ani nie psuło się. Lepszym wyjściem na początek jest matero ceramiczne. Takie może naprawdę fajnie wyglądać a technicznie jest zwykłym kubkiem, można je myć w zmywarce czy normalnie ręcznie. Smaku nie zmienia w żaden sposób tylko fajnie wygląda :) Są też inne na przykład z owocu tykwy, tu podobnie jak z drewnianym, jako że jest naturalne to dodaje pewien smak ale również trzeba bardzo dbać więc nie polecam na początek.
@Rewolucja123 Może w tym coś być. Przed Liverpoolem mówiłem że niektórym tutaj ta Roma się rzuciła na głowę i mają obsesję na jej punkcie. Byłem pewny że to się nie powtórzy, wierzyłem w piłkarzy. Jednak było doskonale widać że oni wciąż mieli, mają i będą mieć ten mecz w głowie. Nawet Messi tuż przed wyjściem na Anfield wspominał o Romie, że to była tylko ich wina. Myliłem się wtedy i teraz już wiem że to jest najpoważniejszy nasz problem. Jedynym wyjściem według mnie jest praca dobrego psychologa. Przydałby się również taki mecz typu Milan 3-3 Liverpool z 2005. Żeby udało się zagrać fantastyczny mecz na wyjeździe, odrobić stratę, wygrać. Może wtedy piłkarze uwierzyliby że ten koszmar mają za sobą i są w stanie rywalizować.
Psychika jest ogromnie ważna w piłce. Pamiętam jak chyba Xavi wspominał że za Guardioli w pewnym momencie oni wszyscy uwierzyli że są nie do pokonania. Po prostu uwierzyli że są najlepsi, dlatego było im łatwiej nimi rzeczywiście być. Tutaj też chłopacy muszą uwierzyć że są w stanie wygrywać również na wyjeździe.
@Persyfl Właśnie czasem czytam aż za dużo. Dlatego pytam bo jestem ciekawy czemu nie zwolniono trenera skoro to on jest winny temu wszystkiemu. Skoro to takie proste to czemu nie podjęto takiej decyzji? Debile kierują tym klubem czy co?
@WoJjTas Nie mam prawa jazdy i nie znam się na przepisach drogowych ale dla mnie "pierwszeństwo dla pieszego" to jest jakiś idiotyzm. Dla mnie zawsze samochód ma pierwszeństwo, jak chcę przejść to zawsze ja muszę bardziej uważać niż kierowca bo ja mam dużo więcej do stracenia w przypadku kolizji. I obojętne jest dla mnie czy przechodzę przez przejście czy nie, to ja bardziej uważam.
@cules100pro No właśnie, więc jak działa ta linia? Może być tak że ktoś skoczy dalej niż ta linia ale dostanie bardzo słaby noty i nie zostanie liderem? @PJ1985 A chyba że tak, to ma już jakiś sens
Pytanie mam pewnie głupie. Na jakiej podstawie wyznaczana jest ta zielona linia, która określa odległość jaka jest potrzebna żeby skoczek objął prowadzenie? Chyba oprócz odległość liczą sie też punkty za styl?
@SuperPatsonFCB Jedyną szansą (choć i tak bardzo małą) jest zmiana zarządu. Nie trzeba być wybitnym obserwatorem żeby zauważyć że Pepowi nie było po drodze z Rosellem. A swoją drogą to bardzo wątpię że chciałby tu wrócić. On byłby wtedy pod jeszcze większą presją niz obecnie Valverde.
@Szreko Nie widzę trochę analogii między tymi dwoma sprawami. No ale ok, dla mnie najpiękniejszą kobietę wybiera się spośród najpiękniejszych. Czyli na przykład Złota Piłka powinna być dla najlepszego piłkarza ale również może być inna nagroda dla najlepszego piłkarza wśród najgorszych?
@IronSanHybrid No człowieku (nie znam twojego imienia niestety) ale przecież to piszę cały czas. Messi jest najlpeszy bo jest najlepszy wśród piłkarzy z których każdy chce być jak najlepszym. Najlepszy piłkarz Amp futbolu, który rywalizuje z niepełnosprawnymi jest najlpeszy dlatego, że jest najgorszym niepełnosprawnym. To nie ma sensu przecież.
@IronSanHybrid No zgoda Pistorius może. Ale on bierze udział w normlanych zawodach razem z zawodnikami w pełni sprawnymi. Nikt nikomu tego nie broni. Chodzi mi tylko o to że jest osobna kategoria dla na przykład piłkarzy bez nogi. No i tam najlepszym będzie ten który jest najgorszym w tej kategorii. Bo ma najmniej niesprawną nogę.
Czy wybory miss Polski dla kobiet średnio ładnych oraz osobne wybory dla kobiet brzydkich można nazywać pełnoprawnymi konkursami piękności? Czy wybrana kobieta wśród brzydkich może nazywać się najpiękniejszą?
@IronSanHybrid No tak jest najlepiej. Może zaprzeczysz temu co napisałem? Wybory najładniejszej kobiety mają sens wtedy gdy wybiera się wśród najładniejszych. Brzydka nie może być brana pod uwagę bo to przeczy samej idei konkursu. W sporcie liczy się między innymi sprawność fizyczna. Jak ktoś bez nogi może profesjonalnie uprawiać sport? Nie może. Dlatego bierze udział w zawodach dla niepełnosprawnych. To jest takie dziwne?
@IronSanHybrid No ale w sporcie trzeba być jak najlepszym żeby wygrać. A tam właśnie wygrywa ten który jest najgorszym inwalidą, bo jego najbardziej sprawny. "sport" dla inwalidów jest jak wybory miss wśród brzydkich kobiet. Takie jest moje zdanie i uważam że o to też chodziło Korwinowi. On nie obraża ani nie krytykuje osób bez nogi które chcą grać w piłkę. Mówi po prostu że to nie jest sport i tv nie powinna tego pokazywać bo nikogo to nie interesuje. No i tv tego nie pokazuje więc w czym jest problem?
@IronSanHybrid No co tam było debilnego niby? Powiedział że to nie jest sport. No bo nie jest. "To jest wspaniała rozrywka [dla niepełnosprawnych]" chyba się zgodzisz z tym? Powiedział też że nie powinno się pokazywać tego w telewizji. No i żadna telewizja nie pokazała tego. Za to wszystkie go skrytykowały za to że powiedział że nie należało tego pokazywać xd
@IronSanHybrid On po prostu odpowiada gdy go o coś pytają. "Dziennikarze" są niezwykle stronniczy i bezczelni. Na przykład pytając go "czy wycofuje się pan z pańskich słów o kobietach? I czy przeprosi pan?" On nie może się zgodzić z nimi bo nic złego o kobietach nie powiedział, a na pewno żadnej nie obraził więc za co ma przepraszać? No to tłumaczy że nic złego nie mówił a taka Gozdyra i tak przekręci to tak żeby wyszło że szowinista nie chce przeprosić.
0
@AmigoBlancos No błagam co to za porównanie w ogóle.
1
@Szicek10 Nie ma sprawy :D
Najtańsze są już za 20 złotych. Tak jak pisałem ceramiczne w żaden sposób nie wpływa na smak więc wybierasz wyłącznie na podstawie wyglądu, które ci się bardziej podoba, wiadomo takie bardziej wyszukane będą droższe. Polecam zwyczajnie na allegro wpisać "matero" i poszukać odpowiedniego. Jeśli chodzi o konkretny sklep to polecam yerbamarket.com. Mają też swój sklep na allegro, sam tam kupowałem i kupuję. Spory wybór mają i dobre ceny, ale nie wydaje mi sie żeby sklep miał znaczenie. To raczej wszędzie jest to samo, kupuję tam z tego względu że wsysstko przychodzi w jednej paczce, a jakbym zamawiał z różnych to byłoby paczek kilka.W razie jakichś innych pytań zapraszam :D
1
@Szicek10 Ten specjalny kubek nazywa się matero. Są różne wersje. Na przykład Palo Santo jest wykonane ze specjalnego drewna, które rzeczywiście dodaje specyficzny posmak, jednak o takie naczynko trzeba bardzo dbać, żeby nie pleśniało ani nie psuło się. Lepszym wyjściem na początek jest matero ceramiczne. Takie może naprawdę fajnie wyglądać a technicznie jest zwykłym kubkiem, można je myć w zmywarce czy normalnie ręcznie. Smaku nie zmienia w żaden sposób tylko fajnie wygląda :)
Są też inne na przykład z owocu tykwy, tu podobnie jak z drewnianym, jako że jest naturalne to dodaje pewien smak ale również trzeba bardzo dbać więc nie polecam na początek.
0
Messi... Ma ochotę zagrać sam...
3
Rockin' around the Christmas tree
9
I to jest cały Maradona. Jedno genialne podanie otwierające drogę do bramki. Lavezzi, Maradona...
8
@Rewolucja123 Może w tym coś być. Przed Liverpoolem mówiłem że niektórym tutaj ta Roma się rzuciła na głowę i mają obsesję na jej punkcie. Byłem pewny że to się nie powtórzy, wierzyłem w piłkarzy. Jednak było doskonale widać że oni wciąż mieli, mają i będą mieć ten mecz w głowie. Nawet Messi tuż przed wyjściem na Anfield wspominał o Romie, że to była tylko ich wina. Myliłem się wtedy i teraz już wiem że to jest najpoważniejszy nasz problem. Jedynym wyjściem według mnie jest praca dobrego psychologa. Przydałby się również taki mecz typu Milan 3-3 Liverpool z 2005. Żeby udało się zagrać fantastyczny mecz na wyjeździe, odrobić stratę, wygrać. Może wtedy piłkarze uwierzyliby że ten koszmar mają za sobą i są w stanie rywalizować.
Psychika jest ogromnie ważna w piłce.
Pamiętam jak chyba Xavi wspominał że za Guardioli w pewnym momencie oni wszyscy uwierzyli że są nie do pokonania. Po prostu uwierzyli że są najlepsi, dlatego było im łatwiej nimi rzeczywiście być. Tutaj też chłopacy muszą uwierzyć że są w stanie wygrywać również na wyjeździe.
1
@Persyfl Właśnie czasem czytam aż za dużo. Dlatego pytam bo jestem ciekawy czemu nie zwolniono trenera skoro to on jest winny temu wszystkiemu. Skoro to takie proste to czemu nie podjęto takiej decyzji? Debile kierują tym klubem czy co?
1
Z racji tego, że Valverde jest winny naszych ostatnich kompromitacji w Lidze Mistrzów, to dlaczego on jeszcze jest na stanowisku?
29
@WoJjTas Nie mam prawa jazdy i nie znam się na przepisach drogowych ale dla mnie "pierwszeństwo dla pieszego" to jest jakiś idiotyzm. Dla mnie zawsze samochód ma pierwszeństwo, jak chcę przejść to zawsze ja muszę bardziej uważać niż kierowca bo ja mam dużo więcej do stracenia w przypadku kolizji. I obojętne jest dla mnie czy przechodzę przez przejście czy nie, to ja bardziej uważam.
7
Skąd wracają Litwini?
1
Można wyłączyć.
0
@cules100pro No właśnie, więc jak działa ta linia? Może być tak że ktoś skoczy dalej niż ta linia ale dostanie bardzo słaby noty i nie zostanie liderem?
@PJ1985 A chyba że tak, to ma już jakiś sens
0
Pytanie mam pewnie głupie. Na jakiej podstawie wyznaczana jest ta zielona linia, która określa odległość jaka jest potrzebna żeby skoczek objął prowadzenie? Chyba oprócz odległość liczą sie też punkty za styl?
1
@Odesseiron @Chwytliwy Według mnie powinniśmy oprzeć naszą pomoc o de Jonga, Arthura, Sergiego Roberto i wspomagającymi ich Aleñą i Puigiem.
2
@Chwytliwy Obecnie mamy dwóch pomocników za dużo. W twoim scenariuszu odejdzie trzech i dojdzie jeden nowy. To gdzie ta dość spora dziura?
0
@MarioVeB! Mnie ciekawi gdzie to można zauważyć a już tym bardziej łatwo.
2
@SuperPatsonFCB Jedyną szansą (choć i tak bardzo małą) jest zmiana zarządu. Nie trzeba być wybitnym obserwatorem żeby zauważyć że Pepowi nie było po drodze z Rosellem.
A swoją drogą to bardzo wątpię że chciałby tu wrócić. On byłby wtedy pod jeszcze większą presją niz obecnie Valverde.
2
@Hiacynk w takim razie bardziej mi się podoba nasza gra na wyjeździe
1
Powiedz tak i podziel się tym szczęściem
0
@Szreko Nie widzę trochę analogii między tymi dwoma sprawami. No ale ok, dla mnie najpiękniejszą kobietę wybiera się spośród najpiękniejszych.
Czyli na przykład Złota Piłka powinna być dla najlepszego piłkarza ale również może być inna nagroda dla najlepszego piłkarza wśród najgorszych?
0
@IronSanHybrid Wydaje mi się że w Amp futbolu trzeba być niepełnosprawnym żeby brać w tym udział. Jest tak czy się mylę?
0
@Szreko Czyli widzisz sens wybierania najpiękniejszej kobiety spośród brzydkich kobiet?
0
@IronSanHybrid No człowieku (nie znam twojego imienia niestety) ale przecież to piszę cały czas. Messi jest najlpeszy bo jest najlepszy wśród piłkarzy z których każdy chce być jak najlepszym.
Najlepszy piłkarz Amp futbolu, który rywalizuje z niepełnosprawnymi jest najlpeszy dlatego, że jest najgorszym niepełnosprawnym. To nie ma sensu przecież.
0
@IronSanHybrid
No zgoda Pistorius może.
Ale on bierze udział w normlanych zawodach razem z zawodnikami w pełni sprawnymi. Nikt nikomu tego nie broni. Chodzi mi tylko o to że jest osobna kategoria dla na przykład piłkarzy bez nogi. No i tam najlepszym będzie ten który jest najgorszym w tej kategorii. Bo ma najmniej niesprawną nogę.
0
Czy wybory miss Polski dla kobiet średnio ładnych oraz osobne wybory dla kobiet brzydkich można nazywać pełnoprawnymi konkursami piękności?
Czy wybrana kobieta wśród brzydkich może nazywać się najpiękniejszą?
0
@IronSanHybrid No tak jest najlepiej.
Może zaprzeczysz temu co napisałem?
Wybory najładniejszej kobiety mają sens wtedy gdy wybiera się wśród najładniejszych. Brzydka nie może być brana pod uwagę bo to przeczy samej idei konkursu.
W sporcie liczy się między innymi sprawność fizyczna. Jak ktoś bez nogi może profesjonalnie uprawiać sport? Nie może. Dlatego bierze udział w zawodach dla niepełnosprawnych. To jest takie dziwne?
0
@IronSanHybrid No ale w sporcie trzeba być jak najlepszym żeby wygrać. A tam właśnie wygrywa ten który jest najgorszym inwalidą, bo jego najbardziej sprawny.
"sport" dla inwalidów jest jak wybory miss wśród brzydkich kobiet.
Takie jest moje zdanie i uważam że o to też chodziło Korwinowi. On nie obraża ani nie krytykuje osób bez nogi które chcą grać w piłkę. Mówi po prostu że to nie jest sport i tv nie powinna tego pokazywać bo nikogo to nie interesuje. No i tv tego nie pokazuje więc w czym jest problem?
1
@IronSanHybrid No co tam było debilnego niby?
Powiedział że to nie jest sport. No bo nie jest. "To jest wspaniała rozrywka [dla niepełnosprawnych]" chyba się zgodzisz z tym?
Powiedział też że nie powinno się pokazywać tego w telewizji. No i żadna telewizja nie pokazała tego. Za to wszystkie go skrytykowały za to że powiedział że nie należało tego pokazywać xd
2
@IronSanHybrid On po prostu odpowiada gdy go o coś pytają.
"Dziennikarze" są niezwykle stronniczy i bezczelni. Na przykład pytając go "czy wycofuje się pan z pańskich słów o kobietach? I czy przeprosi pan?"
On nie może się zgodzić z nimi bo nic złego o kobietach nie powiedział, a na pewno żadnej nie obraził więc za co ma przepraszać? No to tłumaczy że nic złego nie mówił a taka Gozdyra i tak przekręci to tak żeby wyszło że szowinista nie chce przeprosić.