0

@Serek Ciekawe pytanie no bo wiadomo że woda jest dobrem wspólnym i może powinna być darmowa dla wszystkich. Ale z drugiej strony to jakby to miało wyglądać niby?
Obecnie wydaje mi się że woda w butelce również jest darmowa. Płacimy tylko za butelkę, wydobycie wody, oczyszczenie jej, doprowadzenie do rozlewni i przewiezienie do sklepu.

0

@TheNekro94 Nie tylko w twoim :P

0

@TheNekro94 A jaki powód twojej absencji? Niewinność?

59

@awoo A za co go chwalić niby? Messi wygrał nam mecz jak zwykle, a dzięki ter Stegenenowi nie było kompromitacji.

35

@Coutinho007 zrób mie tej kapucziny

3

@Shado Również się zgadzam. Jednak bądźmy realistami. Realia są takie że starej gwardii nie zawsze się chce, nic na to nie poradzimy obecnie. Dlatego też trzeba się powoli żegnać z Piqué, Busim, Suárezem czy może i Albą. Następców mamy, trzeba im tylko zaufać.

34

Mnie najbardziej cieszy zaangażowanie rezerwowych we wczorajszym meczu. Tak właśnie powinien wyglądać drugi skład. Może umiejętności mają mniejsze niż podstawowi zawodnicy, ale tym często się nie chce dawać z siebie wszystkiego, pod tym względem zmiennicy są bardzo wartościowi. Aleñá nie grał 4 miesiące, wszedł i dał z siebie wszystko. Mój ulubieniec Carles Pérez gra za mało, jednak gdy już gra to również siódme poty wylewa. Todibo ogromny potencjał ma a gra tyle co nic, wchodzi i daje powody aby dostawać dużo więcej szans. Widać że ci chłopacy bardzo chcą tutaj grać. Z drugiej strony nie dziwię się czemu grają tak mało. Valverde od samego początku mówi że chce wąską kadrę. Dlatego że na ławce powinni siedzieć właśnie Aleñá, Pérez czy Fati a nie Rakitić, Dembélé czy jak to bywało niedawno Denis, Rafinha, Gomes, Paco...
W końcu obecna kadra wygląda nieco lepiej pod tym względem, pozbyto się szrotu i efekty są natychmiastowe. Młodzi grają więcej, wciąż nie tyle ile według mnie powinni jednak więcej.

5

@Mathew86 "Zakaz posiadania broni, dlatego że przecież od tego jest policja jest tak samo mądry jak zakaz posiadania gaśnic bo przecież od tego jest straż pożarna"

40

Pierwszy sezon Guardioli: 3 puchary
Pierwszy sezon Enrique: 3 puchary
Pierwszy sezon Valverde: 3 gole z Romą
Takie są fakty.

2

@skubi99 To było jak juz wiadomo było że Enrique odejdzie. Zawodnicy trenowali przed przyjsciem Valverde.

2

@skubi99 Może nie wygrywaliśmy co roku ale jak graliśmy! Przypominasz sobie jakieś oklepy na wyjazdach w Lidze Mistrzów przed Valverde? Ja też nie. Nasza gra zawsze była atrakcyjna, nigdy nie bywało sytuacji że rywale nas dominowali. Dopiero jak przyszedł Valverde to wszystko zaczęło się psuć.
Szczerze dziwię się co on robi w tym klubie, to jakiś przekręt chyba.

18

Powiedzmy sobie szczerze. Valverde powinien odejść jak najszybciej. Ze wspaniałego klubu, jakim była Barça do 2017, zrobił przeciętniaka na poziomie Athletiku. Ten beton zniszczył całe dziedzictwo Cruyffa, odkryte na nowo przez Pepa a później pieczołowicie pielęgnowane i rozwijane przez Luisa Enrique. Valverde zupełnie nie ogarnia taktyki, nie potrafi reagować na wydarzenia boiskowe, jedyne co potrafi to kucać z głupią miną. Gdyby nie Messi to nic byśmy nie wygrywali. Nie mogę się doczekać kiedy w końcu odejdzie stąd ten trenerzyna.

0

@ForcaMilosz pewnie chodzi mu o Semedo :D to dopiero jest defensywna zmiana

15

@Janiama Psycholog to właśnie przydałby się zawodnikom. Piłkarsko wcale nie są gorsi od Liverpoolu. Zawiodła głowa, a patrząc na Anfield i ten kocioł to nawet oglądając to na ekranie miałem ciarki, a co dopiero będąc tam na murawie.

0

@ArdoFCB prezydent nie rządzi Polską

2

@Calgon_10 No dobra :D

0

@ShinobiQWE Pokaż mi jakąkolwiek osobę która odniosła, mniejszy lub większy, sukces i nie wzbudzała negatywnych emocji wśród ludzi. Polacy już tak szczególnie mają że ktokolwiek coś osiągnie to już pojawia się hejt. Najpewniej z zazdrości i frustracji.

70

@BarcaInfo Plastrem który skutecznie hamuje Messiego jest inny Valverde.

1

Gdybyście mogli wybrać jakiś jeden lub dwa sezony, których nie widzieliście "na żywo" z racji wieku, to jakie byście wybrali? Ja zdecydowanie 2005/06 i 2008/09.

2005/06
Obrazek Puyola podnoszącego puchar LM w czyściutkiej jak łza koszulce jest chyba najpiękniejszym widokiem, jaki widziałem jako kibic Barçy. Bez sponsora, bez komercji, czysta pasja i powiązanie z Katalonią. Taka drużyna jest najlepsza w Europie. W Europie pełnej komercji i reklam. Jedna drużyna jest wyjątkowa, właśnie ta nasza Barcelona, grająca pięknie i wzbudzająca podziw. Oklaski na Bernabéu również są czymś niesamowitym. Do tego grający wtedy piłkarze, których co prawda nie widziałem na żywo, jednak jakoś tak czuję sympatię do nich. Márquez, van Bommel, Belletti, Sylvinho, Deco czy Thiago Motta. Może to przez odcinki "Szkoły Barçy", ten czas wydaje się taki po prostu sympatyczny, fajna atmosfera, fajni ludzie, rodzina.

2008/09
Tutaj wiadomo - tryplet. Jednak żeby w pełni docenić ten sezon, według mnie, należy cofnąć się o dwa. A jak wyglądały te dwa poprzednie? 2006/07 i Tamudazo, 2007/08 i szpaler na Bernabéu i oklep 1-4. Dwie przegrane ligi, szczególnie bolesne przez te właśnie wydarzenia. Smutek, ból, złość, brak nadziei, tęsknota za sukcesami, które nie były aż tak dawno, jednak wydają się być niezwykle odległe. Zaczyna się nowy sezon, nowy trener, nowi zawodnicy, "nowy" styl, nowa era. Początek niezbyt dobry, pojawią się wątpliwości, ale i strach. Strach przed tym, że poprzednie sezonu będą miały kontynuację w następnym. Nic bardziej mylnego, po tym strachu nastała zupełnie nowa era. Piękniejsza niż kiedykolwiek, kibice wtedy nie wiedzą że są świadkami narodzin drużyny, określanej później jako najlepszej na świecie, a może i w historii. Nie zdają sobie sprawy że pewien mały człowieczek z '10' na plecach stanie się niedługo uważany za najlepszego w historii. To wszystko wydaje się nierealne, trudno sobie wyobrazić aby taki scenariusz napisał człowiek. Takie scenariusze pisze tylko los. Im dalej w sezon, tym lepiej. I w końcu symbol tego sezonu i tego jak bardzo sytuacja zmieniła się względem poprzedniego. Clásico na Bernabéu. Barcelona wydaje się niedościgniona w wyścigu o mistrzostwo, tak bardzo upragnione. Jednak Real łapie wiatr w żagle, wygrywa kilka meczów z rzędu i zbliża się już na 4 punkty. Wszystko rozstrzygnie się na tym stadionie, gdzie rok temu piłkarze i cały klub doznali jednego z największych upokorzeń w historii. Jak to już bywa w tym sezonie wszystko dzieje się zupełnie na odwrót niż wcześniej. Barça rozgrywa mecz, który według mnie jest największym pokazem geniuszu taktycznego Pepa i Tito. Fałszywa dziewiątka z Messim zrewolucjonizowała futbol, zadziałała perfekcyjnie. Bezradność obrońców Realu w tym meczu była naprawdę miła do oglądania :) Sam mecz wygrany 6-2 jest "niczym siódmy tytuł w 2009". W 2008 mieliśmy szpaler dla nowego mistrza, rok później mamy demolkę i Puyola całującego opaskę w katalońskich barwach na madryckim stadionie. To mówi samo przez siebie.

Takie jest moje spojrzenie na te sezony. Jestem dość sentymentalny, zwłaszcza jeśli chodzi o moją miłość czyli ten Klub, który dla mnie istotnie jest czymś więcej niż klubem. Właśnie chciałem przekazać moje odczucia bardziej emocjonalnie niż wyłącznie wyniki meczów i sukcesy w tych sezonach.
Jestem ciekawy czy macie podobne spojrzenia na te, a może inne sezony?

1

ter Stegen - Dani Alves, Puyol, Márquez, Abidal - Busi, Xavi, Iniesta - Messi, Eto'o, Ronaldinho
Chciałbym zobaczyć taki skład, każdy w najwyższej formie, piękne by to było.

7

@DonMatteo901 Kolejny po Kukizie produkt systemu, mający zapewnić żeby nic się w systemie nie zmieniło

2

Zabiorę cię ze sobą ponad szczyty gór.

12

@AmigoBlancos Nic nowego nie napisałeś. Niektórzy po prostu żyją w swoim świecie i nie chcą widzieć wyższości Messiego nad wszystkimi innymi.

2

@sevs No szczegół że Bayern grał z liderem ligi a my z prawie ostatnią drużyną

1

Valverde out! Tego nie da sie oglądać...

0

Całkiem teoretycznie, jest to dopuszczalne przez przepisy żeby bramkarz od początku zagrał w polu?

0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?