NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Trudny teren. Do tego te migawki z sezonu 2021/2022, gdzie prowadziliśmy 1-3 do 75. minuty, a skończyło się na 3-3.
0
@mekston To trochę tak jak z mistrzostwami świata. Mbappe ma już konkret wynik, ale patrząc na to, że będzie więcej drużyn, a także część z tych drużyn będzie potencjalnie słabsza, to pewnie taki zawodnik będzie strzelał więcej, bo i może być więcej rezultatów typu 5:0, gdy jakaś Francja zagra ze słabszą drużyną z Afryki czy Azji. Dlatego wynik Klose czy Ronaldo jest dla mnie tym bardziej imponujący.
9
@Danny Gaucho I musisz stosować Cif, bo Cif nie rysuje powierzchni.
11
@paweldunajecfcb Trzeba.
7
10 lat temu złote medale na igrzyskach olimpijskich w Soczi zdobyli Zbigniew Bródka i Kamil Stoch.
Był to jeden z najpiękniejszych dni w historii polskiego sportu. Dwa wielkie triumfy, dramaturgia do ostatnich sekund oraz kultowe komentarze Piotra Dębowskiego i Włodzimierza Szaranowicza.
0
@Ojciec5tkidzieci Stanko Svitlica, Abdou Razack Traoré - mocno zapadli w pamięci.
4
Fachowcy nie dawali mu za wiele szans i twierdzili, że zbytnio nie pogra. A tu proszę. Świetny sezon Podziemskiego.
3
@Firestone To jest tzw. język faktów.
6
Mbappe, De Bruyne, Cristiano Ronaldo - wielcy strzelają w tym tygodniu gole w Lidze Mistrzów.
1
@Kuba_1 To PSG ma kibiców?
7
@MesQueUnClub96 Dodi, naprawdę, dobrze Ci radzę: idź do psychologa. Staniesz na nogi.
I jeszcze jedno: nie wierz w życie internetowych i telewizyjnych gwiazd. Często to wszystko jest jednym wielkim kłamstwem.
4
Dziś 36 lat kończy Angel Di Maria.
Szczerze mówiąc nie przepadam za tym zawodnikiem. Szczególnie od momentu, gdy uciszał Camp Nou podczas meczu Barcelony z PSG, będąc przekonanym, że gol Cavaniego rozstrzygnął dwumecz. Na szczęście Barca odpowiedziała na to w najlepszy możliwy sposób :)
5
@Emhyr Dlatego tym większy szacunek dla Bielsy, że potrafił zająć z Leeds 9. miejsce w lidze, tracąc zaledwie 3 punkty do europejskich pucharów.
W kolejnym sezonie był gorszy okres, ale patrząc na to, że najcięższych przeciwników miał już za sobą, kadra była mocno uszczuplona, to myślę, że spokojnie to Leeds by w lidze utrzymał, gdyby został.
0
@bartekvisca No właśnie też byłem pewny, że to miałoby coś wspólnego, a tutaj lekkie zdziwienie. Niemniej może z tego wyniknąć grubsza afera. Czasami taka śmierć przypadkowo ujawnia inne ciemne strony, niekoniecznie związane z samym wypadkiem. Ale to zobaczymy. Niemniej, jest ciekawie :-)
0
Kenijska policja potwierdziła dzisiaj aresztowanie trzech z czterech mężczyzn, którzy mieli odwiedzić dom Kelvina Kiptuma cztery dni przed tragicznym wypadkiem 24-letniego biegacza. Cała trójka została zatrzymana na komisariacie w Kaptagat i przewieziona na przesłuchania do Iten, gdzie będą osadzeni w areszcie.
https://bieganie.pl/newsy/policja-aresztowala-trzy-osoby-ktore-odwiedzily-kiptuma-przed-smiercia/
5
Błaszczykowski kapitan > Lewandowski kapitan.
Pozdrawiam.
5
@MichuZ44 Przerażające, że ludzie by zaistnieć, nie dość, że robią debilne rzeczy, to jeszcze chwalą się swoją głupotą w internecie.
1
@Safrani Nie oglądałem jeszcze tak dokładnie tej listy, ale jeżeli są te pozycje, które wymieniłeś, to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Dobra okazja, by zachęcić młode osoby do czytania.
Później przejrzę i dam znać :)
18
Ja, Tadeusz Norek, wędrowiec trzeciej kategorii Międzygalaktycznej Akademii Kosmicznego Kapitana, przysięgam, że zawsze będę służył prawdzie, dobru i pięknu, będę miły dla napotkanych w kosmosie zwierzątek i starszych ludzi, zawsze będę pił mleko i mył zęby po każdym posiłku.
@P33ck @tadzik447
6
@BorzyKrzys Ale zmiana "Pana Tadeusza" (fragmenty zamiast całości) dotyczy szkół podstawowych. I uważam to akurat za dobrą zmianę, bo moim zdaniem to zbyt trudne czytelnicze wyzwanie dla 13-latków. Uczę wielu ósmoklasistów i uwierz, że wielu z nich przeczytało bez problemu "Małego Księcia" czy "Opowieść wigilijną", ale na myśl o "Panu Tadeuszu" jest przerażona, bo nawet jak czytają, to niewiele z tego rozumieją. W konsekwencji mają uraz nie tylko do Mickiewicza, ale ogólnie do czytania.
Ja, jako polonista, uważam, że ta lektura przerasta obecnych ósmoklasistów.
Dlatego moim zdaniem bardzo dobrze, że da się im tylko fragment, nie całość, by zaznajomić uczniów z tym językiem, kulturą, ale jednocześnie ich tak nie sparzyć. "Pan Tadeusz" i tak zostanie przerobiony w szkole średniej, więc uczniowie zapoznają się z nim.
Jednak bardzo ubolewam nad tym, że z listy lektur obowiązkowych wykreślono "Redutę Ordona". To w mojej opinii niesamowity wiersz. Gdy tylko mogę, opowiadam, recytuję uczniom, bo jest niezwykle emocjonalny.
2
@Arden Kaja Godek.
4
@MESSIah16 Czego się spodziewać po człowieku, który twierdził, że zwierzęta nie czują bólu albo że nie płacą podatków, więc nie powinny mieć żadnych praw xD
0
@MESSIah16 A potem napisałem o 50 mln, by pokazać, że Enzo do Europy też nie trafił za grosze.
0
@MESSIah16 Do Europy trafił za prawie 50 mln euro. To są grosze?
"a taki Julek za kilka mln czy Enzo w Benfice."
4
@Sysia11 No tak, bo Enzo Fernandez kosztował tylko 121 mln euro. Do Benfici też przeszedł za 50 mln, więc jakie to grosze?
6
Stephen Curry w ostatnich trzech meczach rzucił łącznie 97 punktów.
95 punktów to trafione rzuty za "2" i "3".
2 punkty zdobyte z lini rzutów wolnych.
Ostatnie trzy mecze:
1. miejsce w zdobytych punktach
149. miejsce w liczbie wykonanych rzutów wolnych.
1
@JimMorrisonFCB Skąd wiesz, że kupiłem? To miała być tajemnica.
5
@PatrykBarca Xavi powinien polecieć, bo od dłuższego czasu drużyna zalicza katastrofalny zjazd, a on pieprzy takie kocopoły na konferencjach, że to przechodzi katalońskie pojęcie. A najgorsze, że sam Xavi nie ma pojęcia, co z tym zrobić.
Co do Simeone i Valverde to raczej mało było takich komentarzy, bo ich drużyny w jakiś sposób rokują. Chociaż grają czasami lepiej, czasami gorzej, to jednak nie mają tak katastrofalnego zjazdu. A co najważniejsze - sami trenerzy mają jakiś pomysł.
EDIT: W sumie sam nie wiem, o co chodziło w tym komentarzu, ale niech już moja odpowiedź zostanie .
38
Mam poważne problemy ze zdrowiem. Nie chcę na razie wgłębiać się w szczegóły choroby, ale cała sytuacja nie dość, że doskwiera mi w sposób fizyczny, to na dodatek walka z chorobą sprawia, że zaczyna to odczuwać również psychika.
Wierzę w medycynę, wierzę w lekarzy, wierzę w lekarstwa, ale będę niesamowicie wdzięczny za różnorakie modlitwy, pozytywne myślenie, trzymanie kciuków, zaklęcia, czary, amulety czy wszystko to, co według Was ma sprawczą moc.
Dziękuję. Dbajcie o siebie.
24
Leszek Milewski:
"- Dojrzewam do myśli, że Jacek Krzynówek to mój ulubiony reprezentant.
✅ Zero obnoszenia, tylko normalny gość
✅ Do 18 roku życia granie w B-klasie w rodzinnej wiosce, Chrzanowicach, w tamtejszym LZS-ie, ale przede wszystkim praca w gospodarstwie
✅ Wspomnienie młodości: "Było zresztą co w Chrzanowicach robić. Zabawy w świetlicy strażackiej, gry w karty, pasjanse…"
✅ Sam nigdy nie wierzył, że może być piłkarzem, wypromował się bo akurat jego B-klasowy klub zagrał z Radomskiem w PP i wpadł w oko Tedowi Dąbrowskiemu
✅ Kompletnie nieoczywista kariera potem, gdy wyjeżdżał z Polski, mało kto na niego stawiał
✅ Jesień z Bayerem w LM, gdzie pierwszy raz dowiedziałem się, jak by to było mieć Polaka gracza ofensywnego z pola na topowym poziomie
✅ W kadrze prawie zawsze przynajmniej solidny (poza eksperymentami na koniec), a zwykle dobry
✅ Żaden supertalent, ale odpowiednia mieszanka umiejętności i zapieprzania, wykorzystane swoje szanse do maksimum
✅ Spokojne życie prywatne, żona poznana na zabawie w Gorzędowie i starczy tych dyskotek, rodzinny gość".
Coś w tym jest. Pan Jacek Krzynówek był zawsze tym, który zasuwał do końca. Pamiętny gol z Portugalią na 2:2. Chłopak zawsze dawał z siebie maksimum i nigdy nie gwiazdorzył. No i do tego gol przeciwko Realowi. Żadna z niego gwiazda, a przez długi czas był najlepszym polskim piłkarzem. Klasa.