0

@Awtameok_Klana i szczególnie te decyzje musiały być podejmowane w komunistycznej Polsce, gdzie władza walczyła z kościołem w szczególności, miała go zinfiltrowanego. Wiedział co się dzieje wewnątrz i w żaden sposób tevo nie wykorzystywała przeciw niemu i przeciw głowie kosciola.
Nad tym tez warto sie zastanowic

0

@Ostatnikrwawygang to dokumenty na skazanych ksiezy są, ale pytam o Wojtyłe. Napisales tym, ze musial wiedzieć tylko skad masz taką wiedze. Jedyny przyklad jaki był podany to tego Sadusia, ktory zostal przeniesiony do Austrii, ale to ze kogoś wykorzystywał było ukryte przez sb bo był ich informatorem. I dowodów nadal brak.
Jezeli chodzi o raport Mccarricka to chyba masz go wyzej w komentarzu i jest tam wyraźnie napisane, ze zlecił śledztwo 4 biskupom po czym otrzymał raport, że Mccarrick jest czysty co ostatetecznie okazało sie kłanstwem.
Wiec kolejny raz pytam gdzie te dowody?

0

@Gall a przeczytałeś kolejną czy zatrzymałeś się na tej?

0

@Ostatnikrwawygang to jakie są te dokumenty z sb, ktore wskazują, że tuszował pedofilię? Czykam na te osławione dowody i na razie cisza.
Jakie zaznania świadków? Nagle po 50 latach sobie przypomnieli? I do tego anonimowo? Jakis ksiadz 100-letni, ktory nie poda nazwiska, aby nievweryfikować jego wersji? Świetne te dowody.

0

@AbelKabel to gdzie było państwo w 1950 jezeli od tego czasu we Francji działy sie takie rzeczy? Policja sie nimi nie zajmowała czy dopiero teraz sobie przypomnieli?

0

@Comentateiro widać zyjesz sobie w swoim swiecie, odpowiadasz na pytania i komentarze, ktorych nie było.
Tak sie zadzadziłeś, e nawet nie wiesz o czym była dyskusja.

Opisujesz mnie jakbyśmy sie juz spotkali, ale ja sobie tego nie przypominam bo z półgłówkami z zasady się nie spotykam

1

@fotohobby przeciez wyraznie jest napisane, ze zlecil badanie sprawy, ktore nic nie wykazało? Wiec nie dostał, żadnych dowodów winy.

1

@AbelKabel unikasz tez jak widac kontaktu ze swoim mózgiem.

1

@AbelKabel czyli jednemu papiezowi wierzysz a drugiemu nie?
A na co są dowodem te słowa Bergolio?

1

@AbelKabel moze naucz się czytać albo chociaz poznaj znaczenie słów zanim zaczniesz sie ośmieszać.

1

@AbelKabel a przedstawiles jakis dowód?

1

@fotohobby ciekawe, ze akurat wrzucasz artykuł z oko.press chociaz nawet oni piszą wyraźnie, że "Pierwsze poważne zarzuty dotyczące kardynała Stolica Apostolska miała dostać w 2005 roku, już po śmierci Jana Pawła II."
Wiec kwestie czy wiedział powinno to zamknąć.

1

@AbelKabel sam sobie zaprzeczasz bo np. napisales, cytuję" ze jest to kosciół pedałów"

Kolejne zaprzeczenie" Nie napisałem ze większość księży w tamtym okresie to geje", aby zaraz napisać "W kościele wtedy było Ok 60-70% gejów"
Jest to mocno, mocno przesadzone, ale zgadzam sie, ze sodomici pchali sie do kosciola po czesci przez to, aby go zniszczyc od srodka, po czeście moze po to, aby miec latwy dostep do dzieci.
Ale dyskusja tutaj jest o czym innym. Na jakiej podstawie twierdzisz, ze JP2 ukrywal pedofilii?

1

@Kidd nie zrozum mnie źle, ale ja jestem za karaniem pedofilii natomiast nie podoba mi się wrzucanie wszystkich do jednego wora bo wiekszosc ksieży jest jednak porządna.
Patrzac na przypadek Polski z tego artykułu to jest tam mowa o 8 promilach przez ostatnie 28 lat. W krajach zachodnich jak widać było tego wiecej, ale biorac pod uwage wszystkich księży to mój wpis o promilach uwazam za uzasadniony i nie jest to coś standardowego w kościele.
Pewnie im wyzej w hierarchii tym gorzej bo lawendowa mafia dobrze sie trzyma, ale pisanie, ze 60-70% ksiezy to pedzie jest mocno przesadzone.
Kolejna rzecz to zgłaszanie się rzekomych ofiar 40 lat później co jak widze w tym artykule milo miejsce np w Belgii. Jezeli wypłacają odszkodowania i nagle osoby przypominają sobie molestowanie to jest lekko podejrzane.

0

@AbelKabel tzn jaki?

1

@AbelKabel ale argumenty nie zbicia XD. Rozumiem, ze wedlug ciebie potwierdzaja wine JP2.
Do tego jeszcze Bergoli twierdzący, ze wedlug kosciola sodomia nie jest grzechem.
Czy to wszystkie twoje dowody czy masz jeszcze jakieś?

1

@AbelKabel nie twierdze, ze nie ma mafii lawendowej w kosciele, ale pisanie takich bzdur jak ty jest po prostu żałosne. Promil zboczeńców wsrod duchownych a ty twierdzisz, ze wszyscy w tym uczestniczyli.
Nad tymi bzdurami prowadziles jakies badania czy to kolejne twoje rozkminy przy wódzie?

1

@AbelKabel tzn jakiej skali? Ile było konkretnie tych przypadków w Polsce powiedzmy tak od lat 60-tych?

1

@AbelKabel Kanon 1395 - § 2. "Duchowny, który (...) wykroczył przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego.

Rozumiem, ze to jest to wykroczenie, o ktorym piszesz i ten zakaz wydalania ksiezy? To z 1983r.

1

@Comentateiro teraz to dopiero pojechales XD. Tacy jak ty vronia dzieci przed takimi jak ja? XD
I znow widze twoje urojenia. Glosy tez slyszysz? Gdzie napisalem, ze nic sie nie dzieje?

To teraz idziesz w chlopski rozum chociaz masz problem z logiką? Zapytam jeszcze raz bo chyba nie rozumiesz: czy znasz roznice miedzy opinią a faktami?

A jezeli chodzi o dzieci to jestem za karaniem pedofilow i nie wazne czy jest nim ksiadz czy celebryta. Dziwne, ze osoby martwiace sie o dzieci z taka zapalczywoscia bronią Polańskiego czy innego Sadowskiego.

A co do tego cytatu z Bergolio to te slowa do ciebie pasuja. Wszystcy tuszowali, wszyscy gwalcili bo na pewno tak było. Zreszta to taki papiez dla ciebie twieedzacy np. ze sodomia to nie grzech.

3

@Comentateiro w twoich wypowiedziach nie ma zadnych konkretów a jedynie jad. Wszyscy winni, wszyscy wiedzieli, wszyscy gwałcili. To w skrócie to co npisales.
Widze tylko czlowieka siedzacego w swoich urojeniach bo kościół mu się nie podoba. Takiego wylewu jadu na tej stronie jeszcze nie widzialem i zal mi ciebie, ze w tym zyjesz.
Tak jak napisalem wczesniej nie potrafisz tez odroznic faktow od opinii i myślisz, ze twoja opinia lub kogoś innego jest wazniejsza niz dowody

0

@Comentateiro jak zwykle wszystko mylisz, ale w twoim przypadku to normalka.

Ty piszesz o wyparciu a ja czekam na dowody. Jak widać tobie same pomowienia wystarcza do wystawienia opinia a mi to jednak nie wystarczy.
Jakos w tych artykułach tez nie widze troski o ofiary i to jest znamienne. Jest tylko atak bez dowodow, ktorego celem ma byc zniszczenie wizerunku Papieża.

Typowe dla ciebie: nie wiem kto, nie wiem kiedy, ale napewno czytalem, ze to wybitni dziennikarze, ekperci napisali, ze JP2 jest winny.
I znow piszesz o opinii a nie o dowodach. Potrafisz rozroznic te dwie rzeczy?

A teraz odpowiedz na drugie pytanie, ktore zadałem. Kiedy JP2 dowiedział sie o tym co robi Maciel?


0

@pyra92 1. a czy pedofilie z urzedu nie sciga prokurator? Wiec jak kosciol moglby ukrywac, gdyby ktos zostal skazany?
2. Czyli proba zniszczenia pamieci o wielkim Papieżu bo inaczej nie mozna zniszczyc kosciol w Polsce? Za jego zycia komunie sie to nie udalo wiec obecna komuna probuje po jego smierci do tego bez zadnych dowodow.

1

@Borneo ale wiesz, ze ksieza sa przenoszeni miedzy parafiami tak co 3 lata i nie ma to nic wspolnego z ukrywaniem czegokolwiek? To podaj jeszcze ile takich przeniesień Wojtyła podpisał a ciebie one nie interesują.

1

@pyra92 myśle, ze to dlatego, ze sb wypromowala swojego czlowieka, ktory z nimi wspolpracowal i pewnie donosil tez na kolegów na funkcje Papieża. Dlatego, aby go uwiarygodnic musiala zrobic mu falszywa teczke. Do tego Papież wspominał jak kościół nie miał pieniędzy i wtedy za k a żdym razem udawało mu sie w totka wygrać.
To do tych twoich teorii. Rozwaz je

0

@pyra92 a ja widze to tak: wymyślasz jakies chore teorie bo tak ci pasuje, ktore nie sa niczym podparte.

0

@pyra92 czytalem i co w zwiazku z tym? Było tam napisane Kanon 1395 - § 2. "Duchowny, który (...) wykroczył przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego

5

@th@les tu akurat nie do końca mogę sie zgodzić. Tzn jestem za tym, aby karać pedofilów i nie ważne kim są: księżmi czy celebrytami. I jestem za tym, aby wyjaśniac te zbrodnie tylko to rzeczywiscie wyglą jak atak nienawistnych lewackich mediów na wielkie osoby w kościele w dodatku już nieżyjące. Do tego ten atak jest wyprowadzony nie mając żadnych dowodów bo niczego konkretnego nie pokazali. Powiem nawet, że nie chodzi o walke z pedofilią.

Tak samo jak z tym Sapiehą. Jedyny co w tym momemcie odkryli to zeznania agenta ub, ktory musiał być konfabulantem skoro nawet ub nie wierzyło w jego doniesienia i zezwało wspolprace. Do tego należał do tak zwanych ksiezy patriotów (mozesz sprawdzic kim byli, ale wbrew nazwie to nic chlubnego). Na podstawie czegoś takiego chce sie niszczyć oamiec o ludziach?

3

@Borneo i co oznacza ten dokument o przeniesienie? Że kogoś przeniesiono do Austria w związku z pracą naukową czy ze byl pedofilem?
Juz to gdzies pisalem, ze najpierw zrobili paszkwil bez dowodow a pozniej, a pozniej liczyli, ze kuria ich wpusci i moze cos znajda.

Tu idealnie dziala stara komunistyczna zasada: rzuc gownem a zawsze coś sie przyklei.

20

@Comentateiro to poważne zarzuty stawiasz. Z twojego wpisu wychodzi, ze 100% jego wspólpracowników to pedofile. Ciekawevkiedy pójdzie esz krok dalej?

Znow jakies ogolniki. "rzetelni dziennikarze z prestizowych pism religijnych". Moze wskaż konkretnie bo teraz tylko brakuje jeszcze "bo wszyscy wiedzieli".

Przecież to on kazał takie przewinienia karać z najwiekszą surowością łącznie w usuwaniem z kapłaństwa. A takie cos jak np. Sacramentorum sanctitatis tutela to mowi ci cokolwiek?

Przypomnisz może kiedy Papież dowiedział się o tym co robił Maciel? I skad wiesz, ze był jego przyjacielem?

Wszyscy wiedzieli, wszyscy byli pedofilami i wszyscy kłamali i tylko ty masz racje

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?