0

@Azi ze zrozumieniem tych ogromnych sankcji nałożonych na Rosję. Będzie tak tak z Krymem. Niby sankcje są, ale takie, aby za bardzo nie zaszkodzić

0

@Azi chyba nie twierdzisz, ze za darmo Rosja to wysyła. Umowy zwykle są dwustronne i druga strona tez ma swoje zobowiązania

0

@Azi o tym, ze piszecie jak te sankcje dotkliwe są dla Rosji, która już wręcz bankrutuje a okazuje się, ze kasa nadal do nich płynie.

0

@hayek i bardzo dobrze, ze nie zamierzamy przestać a teraz zastanów się ile te sankcje są warte skoro cugle kasa do nich płynie

1

@sonek to wy piszecie, ze Rosja już zniszczona zaraz padnie a jak widać kasa dalej leci do nich

5

Koniec świata. W wyborczej takie artykuły?
Na przejściu w Medyce niewielu Ukraińców. Są Kameruńczycy, Pakistańczycy, prawie sami mężczyźni
https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28167976,na-przejsciu-w-medyce-ukraincow-niewielu-sa-kamerunczycy-pakistanczycy.html

9

Rosja stała się drugim pod względem wielkości dostawcą naftowowo-paliwowym do USA i gaz płynie. A sankcje? One są dobre dla dla was lub dla sportowcow
https://mobile.twitter.com/CzeKuku/status/1498559534528405504

0

@LioMessi10 jeśli brutto to ok

0

@Jakchcesz Ukraina jednak jest trochę większa i miała 8 lat na przygotowania a my czym mamy się bronic? WOT nas obroni?

0

@Vebrol chyba przesadziłeś z tym 1,5 tygodnia. Obawiam się, ze mniej

0

@Messibestplayerintheworld Oczywiście netto? To Araujo nie chcą dać więcej a temu aż tyle?

1

@Survier spokojnie, jeszcze możesz pozwiedzać jak zostaniesz tam zesłany ;)

5

Coraz większe sukcesy Ukraińców, właśnie zestrzelili rosyjski Tie-Fighter:

https://streamable.com/vyf2iz

0

@Emhyr u nas tez problem z wypłata z bankomatów i co to oznacza?

7

Historia lubi sie powtarzać,
Podczas wojny polsko- bolszewickiej nasi nadawali ruskim pismo świete :
https://kalisz.naszemiasto.pl/smialy-atak-zolnierzy-kaliskiego-203-pulku-ulanow-na/ar/c15-4764239
" Zaraz po przejęciu radiostacji w Ciechanowie, zapadła decyzja o przestrojeniu polskiego nadajnika na częstotliwość sowiecką i zagłuszania przez 36 godzin bez przerwy nadajników wroga za pomocą… tekstów z Pisma Świętego."

0

@DonMatteo901 Izrael? Jak to? A antysemityzm?

0

@Cochise Nie wiedziałem, ze Orban zdradził Polskę. Zachowujecie się tak jakby to Ukraina była wasza ojczyzną, ale do tego można było się wcześniej przyzwyczaić. Wcześniej interes Niemiec czy Unii był tez ważniejszy od naszego

1

@kazbychu to w Polsce nie byłoby żadnego dziennikarza i może to byłoby dobre

1

@Przemek2323 dobrze, ze mam jedno na gaz bo przynajmniej gazu na zapas nie zatankują

0

@TylkoBarca7273 on nie powinien grać w trampkarzach bo dopiero 4 razy obchodził urodziny?

0

@Medium ale nie zapomniał wymalować ust do walki

3

Gdybyśmy nie odpadli z ligi mistrzów to można byłoby mieć nadzieje nawet chociaż ma jakiś półfinał.

0

Pierwsze czyste konto od dawna.

0

@Survier A już myślałem, ze Ukraina ma jakieś kolonie w Afryce

8

Lewicowi aktywiści jak zwykle sieją fake newsy o rasizmie Polaków
Ps. Swoją drogą co wśród tych dzieci i kobiet z Ukrainy robią śniadzi książęta?
https://mobile.twitter.com/Rz_Policja/status/1497877253153341441

0

@Nieznajomy Nie wiem, nie byłem w ich sztabie. Ukraina mała nie jest a do wojny tak samo miała czas się przygotować przez te 8 lat.

1

@Kgorecki2500 świat od początku był przeciw Rosji wiec to akurat nie jest żaden powód. Co do kosztów to racja, ale może już je wkalkulowali

0

@Bykunn może i tak, ale ludzie bez przeszkolenia wojskowego powołani w trybie pilnym, którzy być może nigdy nie mieli w rękach broni stają naprzeciw regularnej armii. Nadal to dobrze nie będzie wyglądało. Zachód się do wojny nie włączy chociaż miłe zaskoczenie, ze przynajmniej broń dostarczają. To tylko teoria, ale zobaczymy jak się rozwinie

29

Wszyscy piszecie jakby wojna już została wygrana przez Ukrainę i jakie ofiary zostały poniesione przez Rosję. Rozumiem, ze to emocje i chęć, aby wojna się szybko zakończyła, ale spojrzcie na to chłodno bo moim zdaniem ona jeszcze się nie zaczęła.
skąd wiadomo, ze Putin chciał to szybko zakończyć?
Spójrzmy na tych jeńców wziętych przez Ukraińców. Sami młodzi, niewyszkoleni, którzy myśleli, ze idą na jakieś manewry. Czy naprawdę uważacie, ze to jest najlepsza armia jaką Rosja mogła rzucić? Czy to jest ta przeszkolona armia, która co rok robi manewry „zapad” przy naszej granicy?
To raczej wyglada jakby rzuciła najsłabsze jednostki, których straty nawet nie odczuje, aby sprawdzić Ukraińców, ich mobilizacje, uzbrojenie, a przy okazji niech się pozbędą trochę amunicji.
Ciekawe spostrzeżenie na temat wyposażenia i tego tematu opublikował portal konflikty.pl w swojej relacji na bieżąco. W drugim rzucie rosyjskiego natarcia pojawiły się T-72A z Kontaktem-1 - czyli wozy wyprodukowane między 1979, a 1984. To nie są wozy liniowe, tylko prawdopodobnie siły pochodzące z "syberyjskich" zapasów. oznaczałoby to, że rosyjskie dowództwo jest gotowe do każdych poświęceń, więc wyzbywa się starego sprzętu, przy okazji mordując własnych żołnierzy, którzy go obsługują. Zapewne byłoby to celowe zagranie, które wywodzi się jeszcze z okresów II wojny światowej.
Gdyby przyjrzeć się nagraniom z Ukrainy, to w czwartym dniu można zauważyć coraz to pojawiający się nowszy sprzęt, w tym jednostki bardziej zorganizowane, jak Specnaz w okolicach Charkowa.
Jeśli to po jakimś czasie okazałoby się to prawdą, to skutki mogą być różne. Moze nawet wielu rosyjskich dowódców trafi pod sąd albo sama społeczność wyniesie ich na widłach i spowoduje to kolejną wojnę domową.

8

@Kusco15 Najśmieszniejsze, ze takie tęczowe chłopaczki jak ty pierwsi są do obrony Ukrainy, ale gdyby ta sytuacja miałaby miejsce w Polsce to pierwsi byście byli na granicy niemieckiej, aby uciekać.
Polskiej flagi się wstydzicie, ale żółto-niebieską wystawiacie w awatary.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?