ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tomek8756 to po wpisach czasami mam wrażenie, ze kilku lat mu brakuje.
Z tymi dorosłymi to tez fakt. W lokalach wyborczych zanim dostaniesz kartę do głosowania powinno się wypełnić i zdać test z wiedzy ogólnej z prostymi pytaniami.
0
@anxted tak tez mogło być, ale mówi się tez, ze darowanemu koniowi nie zagłada się w żeby. Przez te 10 lat mogli wybudować sobie nowe domu bo pewnie po tych zniszczonych w huraganie dostali kasę z ubezpieczenia
0
@Kgorecki2500 najpierw musisz dorosnąć, aby mieć prawa wyborcze
0
@Jakchcesz Ale trzeźwy kierowca tez może kogoś zabić. Jezeli trzeźwy spowoduje wypadek to tez powinno się mu zabrać samochód to następnym razem nauczy się jeździć. Problemem nie są tylko nietrzeźwi, ale tez barany na drogach
Ps. Zastanawia mnie tylko czy zabranie samochodu to sprawiedliwa kara bo jedno auto kosztuje 2 tys a drugie 200tys wiec gdzie tu równość wobec prawa?
0
@anxted na 150 tys dolarów chyba nie oczekiwali willi z basenem. Oczywiście, ze były robione „po taniości”, ale tez o takie trzeba dbać, konserwować, aby jakiś czas wytrzymało.
0
@Gangol 1. Przypominam, KLD na pewno brało kasę w latach 90tych wiec nie chodzi o okres rządów Tuska. Do tego politycy z tego obozu w dużej mierze są odpowiedzialni za zniszczenie gospodarki w latach 90tych np. Bielecki czy Lewandowski
Czyli rozumiem, ze tylko budowkanka możemy się zajmować. A czy drogi można budować bez dotacji?
Zachęcają XD wyglada to tak, ze jak nie wykorzystasz funduszy to cię już nie wybiorą bo tyle pieniędzy dają a ty nie dla gminy brać. Tez mi zachęta.
Jeżeli wpłacamy tam pieniądze to czemu mamy ze swoich pieniędzy nie korzystać? Jeżeli byśmy nie wpłacali to głupota byłoby rządach od unii wypłat.
Nie pisałem nic o gorszej jakości bo to akurat jest na plus, ze unia chce, aby jeden produkt w każdym kraju był takiej samej jakości.
Co do mentalności to się zgadzam. Sporo osób kupując patrzy tylko na cenę a później narzekają, ze jedzą syf.
2
1. Badz Bradem Pittem i miej fundacje, która ma pomoc ludziom poszkodowanym przez huragan w Nowym Orleanie.
2. Wybuduj 109 domkow o powierzchni 100m2 zeby mieli gdzie mieszkac i nie musieli się martwić o dach nad głowa, aby zacząć od nowa. Oddaj te domki mieszkańcom za darmo.
3. Lokatorzy nie dbaja o lokale, pojawia sie grzyb, insekty. Ze wzgledu na brak remontu i dbania o niskobudzetowe domki one szybko zaczynaja sie sypac
4. Badz pozwany za to, ze o nie nie dbaja.
5. Same korzyści z pomagania
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/plesn-zgnilizna-i-choroby-raj-brada-pitta-rozpada-sie-w-oczach/fck9fxs,3796b4dc
0
@Kgorecki2500 prawdę napisałem. Jedyny wasz zarzut do niego to ze zna Ziobre.
„Jedyne nieupolitycznione miejsce „ tylko dlatego, ze było wolne haha. Tak przypomnę, ze wolne jest po mendzie Kieresiu a wiec polityku PO wiec jak nieupolitycznione. Rozumiem, ze jak opozycja wybiera swoich posłów to oni są bezstronni i nieupolitycznieni
0
@BART97 Macie jak widzę tylko jeden zarzut wobec niego, ze zan Ziobre. Chociażby zajmował się przestępczością zorganizowana i to z sukcesami
0
@BART97 a nie wziąłeś pod uwagę, ze uważają go jednak za dobrego kandydata i dlatego zagłosowali za nim? Czy w każdym głosowaniu z automatu musza być przeciwko PIS?
0
@hardmind czyli to nie jest zarzut konkretnie do niego tylko do partii. Wiec taki sam zarzut trzeba kierować do wszystkich sędziów TK od samego początku bo byli reprezentowali partie, niszczyły Polske
0
@Gangol 1. Nasi nie byli nieudolni sami z siebie tylko za odpowiednia opłata. Przykład: partia Tuska dostawała pieniądze od partyjnej niemieckiej fundacji Adenauera
2. Czyli tak jak pisałem te pieniądze nie ida na rozwój tylko zrobienie kilku chodników. Zamieniliśmy w mniejszych miejscowościach drobne zakłady produkcyjne na chodniki.
3. „zła unia niektóre samorządy państwo zmusza swoimi środkami do działania,” czyli potwierdzasz, ze zmuszają nas do wydawania pieniędzy na to co unia chce a nie na to co gmina akurat potrzebuje. Czesto gminy musza się dodatkowo zaporzyczac, aby te „unijne pieniądze” wykorzystać.
3. Wymiana handlowa tak, uzależnienie i wpychanie wszystkiego do nas nie.
0
@hardmind Jak widać jedyny
2
@BART97 i wszystko wyjaśnione. To jest największy zarzut?
Rozumiem, ze razem z PISem można głosować tylko przy podnoszeniu podatków, wprowadzaniu obostrzeń i segregacji sanitarnej, i wtedy jest dobrze
5
Ale ta „liberalna” cześć ma ból 4 liter, że Konfederacja nie zagłosowała tak jak oni by chcieli.
Pewnie tez nie nie mają nawet pojęcia kim jest Świeczkowski i jedynym zarzutem jest to, że jest kandydatem PISu
0
@Azacca Z tego co kojarzę to wystarczyło 228 głosów a było 233 wiec bez tej 5 tez by został wybrany.
To tez takie utarcie nosa PO, która doprowadziła do tego, ze nie mógł objąć mandatu posła bo był prokuratorem w stanie spoczynku. Wtedy im tak przeszkadzał to teraz mają go w TK.
W porównaniu np do Piotrowicza to akurat jest pozytywny wybor
0
@Gangol i jak mam z wami dyskutować jak nawet nie wiecie kim jest płatnik netto.
A teraz zastanów się albo poczytaj czemu kuleje. Większość została sprzedana Niemcom (nie tylko), którzy w krótkim okresie je pozamykali bo po co im konkurencja a do przywodzą swój produkt.
A dlaczego to dofinansowanie jest na panele a nie na modernizacje energetyki? Bo w tym już interesu nie maja. Lepiej sprzedać panele wiatraki i dowalić jakiś podatek od powietrza. To się im bardziej opłaca.
Czy ty myślisz, ze unia kupiła rolnikom te maszyny? Przecież to wszystko jest na kredyt a nie z unii. Tylko tez do nas przyszedł z unii sposób upraw i hodowli czyli sama chemia i później jesz takie świństwo.
Pamiętaj tez, ze jak coś jest dotowane to wtedy jest dwa razy drożdże i dotyczy to wszystkiego, nawet tych 2 km drogi a gminy dokładają swoje bo jak to pieniędzy unijnych nie wykorzystać. Zreszta z fotowoltaika jest tak samo cena jest zawyżona najczęściej o wysokość dotacji
Uzależnienie gospodarek dla kogo jest dobre i jak niemiecka jest zależna od naszej? Przecież oni nawet transport nasz próbują niszczyć wprowadzając jakieś rozporządzenia „dobre” dla gospodarek.
A jakby babka miała wąsy to wiesz co dalej. Teza z Bismarckiem jest właściwa bo on to wymyślił, a akurat teraz jest wprowadzana w zycie
0
@Gall a dzisiaj było nawet 320mln $ . Tez się zastanawiam gdzie reszta tej kasy
1
@Gangol ale wiesz, ze płatnik netto wpłaca więcej niż dostaje?
Co by było? Nie musielibyśmy się pytać UE na co te pieniądze możemy wykorzystać. Nie kupowalibysmy na sile i tych wszystkich wiatraków i paneli od Niemców na mało opłacalne OZE a wydalibyśmy pieniądze sami na inwestycje naprawdę potrzebne. Przypominam, ze zawsze „środki z unii” to tylko cześć kwoty inwestycji, najczesciej połowa wiec gminy musza znaleźć drugie tyle, aby moc wykorzystać te pieniądze i tak właśnie marnotrawi się środki. Byłoby może mniej chodników, orlików na których nikt nie gra, siłowni na powietrzu na które nikt nie chodzi i innych tego typu „inwestycji” z tabliczka, ze to unia zasponsorowała.
A dlaczego z Niemiec? Wydawalibyśmy na inwestycje, które rzeczywiście byłyby potrzebne moglibyśmy to wydać w polskich firmach, które dzięki temu mogłyby się rozwijać, ulepszać.
Naprawdę uważasz, ze wybudowanie kilku chodników znaczy o rozwoju naszego kraju?
Nie, Polska i Niemcy nie są powiązane gospodarczo. Doprowadzone zostało do uzależnienia nas od gospodarki niemieckiej. To był już plan Bismarcka, aby Polska gospodarka była peryferyjna i uzupełniająca dla gospodarki niemieckiej a nie innowacyjna i stanowiąca dla niej konkurencje
2
@Kgorecki2500 nie pochwalam, ale to była akcja odwetowa na Litwinach za wyrżnięcie kilku polskich wsi. Ta wieś była zamieszkała przez milicje litewska i ich rodziny.
0
@mindbender84 wczoraj był finał finałów i goście byli dobrzy, ale zwycięzca z dwoch odcinków miał 555 punktów a ten w jednym zdobył 533.
1
@MarioVeB! To może być trudne, ale przeczytaj, pomyśl, zastanów się to może wreszcie coś zrozumiesz
0
@inViNcibl3 jak widać większość tutaj myśli, ze rozdają
1
@DonMatteo901 dobry pomysł. Dopóki nas nie złapią można drukować np. Franki Szwajcarskie
0
@MarioVeB! To teraz się wykazałeś. XD dokształć co to znaczy płatnik netto bo próbujesz pokazać coś innego
Günther Oettinger, unijny komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich powiedział, że z każdego przekazywanego Polsce unijnego euro, do Niemiec wraca aż 86 centów.
Niemiecki komisarz powiedział:
„…znaczna część każdego euro, które trafia z UE do Polski… wraca do Niemiec. Polacy wykorzystują pieniądze do składania zamówień w niemieckim przemyśle budowlanym, na zakup niemieckich maszyn i ciężarówek. Tacy płatnicy netto jak Niemcy powinni być zainteresowani istnieniem funduszy strukturalnych. Płatnikami netto, tak jak Niemcy powinni być zainteresowani w funduszach strukturalnych. Z ekonomicznego punktu widzenia, Niemcy nie są bowiem płatnikiem netto, ale odbiorcą”.
Swego czasu Johannes Hahn, unijny komisarz d/s polityki regionalnej, oświadczył, że ta wielkość wynosiła aż 89 centów!
0
@Kusco15 Ale to miała być kobieta wiec nie porównanie do biednego kotka tym bardziej jeśli była biała.
0
@Azacca czemu inna? Twierdzisz, ze bestialstwo i bandytyzm nie należy utożsamiać z kolorem skóry więc tamte statystyki pokazują, ze jednak jest pewna zależność
0
@Azacca niby masz racje, ale później ktoś przytoczy statystyki przestępstw z USA w podziale na kolor skory sprawcy ( dopóki jeszcze jest robiony taki podział) i już nie jest tak pięknie
7
@Azi czyli jesteś za anarchią bo nie znam polityka, który nie wciska kitu.
Ps. Ci jeszcze nie zdarzyłi nikogo oszukać bo jako jedyni nie byli u władzy
0
@Bobo25 to wytłumacz jak powinienem je zrozumieć bo zdanie dobrze pokazuje jak to w rzeczywistości dziala