1

@chosenone czyli innymi słowy musisz podać w odpowiednim momencie przebiegu choroby.

1

@Bykunn byczqu ale to nie jest typowa akcja plaskoziemców i dudowyznawów. Amantadyna była używana do leczenia grypy. To nie musi być głupie.

3

@IronSanHybrid miałem Cię za rozsądnego użytkownika. Myliłem się.

1

@Maciek069 szczerze? Są momenty bardzo przyzwoite, szkoda że na ten moment to tylko momenty

0

@noface odpukać ale faktycznie ostatnio wyszło słońce nad nim

0

@Coutinho007 nikt ich nie kupi niestety.

0

@joloskyy kolego nie jestem tu po to żeby Ci dokuczać poprostu zjadłem na tym temacie zęby i nie mogę patrzeć jak ktoś mija się z prawdą może nieświadomie ale jednak mija. Oczywiście fajnie że Dega pisze o rotacji w kolanie ale kolano to staw zawiasowy więc owa rotacja to jedynie malutki dodatek. Miałeś pecha z publikacją tego tematu bo generalnie napisałeś wiele dobrych i oczywistych informacji i za to Ci chwała ale zabrakło podziału/rozróżnienia roli łąkotki przysrodkowej od bocznej bo od tego trzeba wyjść w ewentualnyn wyborze sposobu leczenia. Proszę nie odbieraj tego personalnie.

0

@joloskyy ruch rotacyjny w stawie kolanowym panie fizjoterapeuto oczywiście istnieje ale jest znikomy, natomiast kolano to staw zawiasowy zmodyfikowany. Cieszę się że uczyłeś/uczysz się z Degi ale chyba brakuje odrobiny wyobraźni. Obie łąkotki nie mogą pełnić takiej samej funkcji. Przysrodkowa jest duża masywna i przenosi ciężar ciała (na logikę wyobraz sobie przekrój poprzeczny człowieka i sam sobie odpowiedź gdzie jest zlokalizowany środek ciężkości). Pytasz czemu poruszam temat innych struktur w najbardziej złożonym stawie człowieka? Bo każda z tych struktur ma kolosalne znaczenie. Może robiłeś lub będziesz robił ultrasonografię tego stawu to zwróć uwagę że mówiąc o kolanie musisz o nim myśleć jako całość ze wszystkim strukturami. Dalej podtrzymuje ze pojęcia większego nie masz.

3

@Mns21 dodam że zrobił wiele dla normalizacj kontaktów z Koreą Północną.

0

@joloskyy
Oczywiście już spieszę z odpowiedzią. Staw Kolanowy to najbardziej złożony ze wszystkich stawów. Biorąc pod uwagę przekrój podłużny kolana możesz z łatwością zaobsetowac dwie łąkotki. Duża przystosowaną do przenoszenia znacznych obciążeń łąkotkę przyśrodkową oraz znacznie mniejszą łąkotkę boczną. Pierwsza z nich jest zdecydowanie kluczowa w pracy stawu zawiasowego jakim jest kolano ale niestety z racji pełnionej funkcji również znacznie częściej ulega uszkodzeniom/kontuzjom. I tutaj leczenie w zależności od stopnia uszkodzenia częściej zaleca się interwencję chirurgiczną. Aby uświadomić Ci jak duża jest różnica w funkcji obu łąkotek polecam rzucić okiem na przekrój podłużny kolana. Nie chcę wchodzić w mechanikę pracy kolana i pracy struktur łąkotka trzeszczki więzadła bo to temat znacznie bardziej złożony ale sam rzut powinien wiele wyjaśnić nawet laikowi.
PS bardzo proszę na przyszłość nie zabierać głosu w sprawach o których nie ma się pojęcia. Ułatwi to życie wszystkim w koło.

0

@joloskyy ojoj a już myślałem że rozmawiam z kimś kto ma pojęcie w tym zakresie. W takim wypadku proszę nie rozpowszechniać pseudo wiedzy medycznej bo to nic nie wnosi a wręcz szkodzi.

0

@joloskyy drogi Panie wiele z tego co napisałeś jest prawdą ale czy wgl wiadomo (zostało podane w oficjalnych wiadomościach) która łąkotka jest uszkodzona? Bo jak zapewne doskonale wiesz ma to fundamentalne znaczenie.

0

@Jakchcesz czyli miał skuteczność na poziomie 20%. Jakby nie patrzeć to taki zawodnik powinien strzelić z 2 sytuacji 3 bramki. Ps pomijam fakt że taka frustracja strzelecka wpływa niekorzystnie na całą drużynę.

1

@Jakchcesz to dobrze ze wyciągasz wnioski lepiej późno niż wcale

0

@Jakchcesz czemu usuwasz swoje komentarze?

0

Lenglet dał się zrobić na "zamach"

0

Trincao na treningach jest w parze z Griezmannem

0

@adi89rg nie porównuj Mercedesa do malucha tylko dlatego że oba mają kierownice

1

@Mat_Cat te analizy występów są na podobnym poziomie co występy Francuza

0

@Galford Suarez ze swoim brzuchem też demonem prędkości nie był a nawet na koniec przygody z Barca potrafił strzelać sporo bramek.

1

@WaFen dobrze mówisz, nie zdziwiłbym się jakby realna cena za Dembele oscylowala w granicach 30 mln Euro

1

@Barca1992 tu chyba chodzi o komfort życia w willach np na Majorce. Sporo tam takich.

0

@VenoM o kurde aż mnie zatkało. Rozumiem że to sarkazm?

0

@Gosciuu dymisja na bank :)

0

@NaFazieHitman no teraz to tylko czekać jak jakiś kabaret to sparodiuje :)

0

@Janiama i przegrał :) po prostu uważam że kilka dobrych meczy z europejskimi przeciwnikami z nawet nie średniej półki (Hammarby, Apollon czy Charleroi) nie robi z Lecha nie wiadomo jakiego potwora. To raczej był obowiązek pokonać te zespoły. Dynamo to marka sprawdzona w Europie od lat i nawet bez podstawowych piłkarzy była w stanie zagrać przyzwoite zawody na Camp Nou.

0

@Janas11224 nie no zaje.iscie, ciekawe czy będzie miała na imię James i będzie miała wacka. Świat idzie zdecydowanie w złym kierunku.

1

@Jacu327 jak pech to pech

6

@Janiama nie no bez jaj, nie róbmy z Lecha już takiego potwora. To po prostu poukładana drużyna, wyważona z 2-3 wyróżniającymi się zawodnikami ale do takiego Dynama to Lechowi trochę brakuje, szczególnie że ławka Lecha nie jest imponująca.

1

@Chwytliwy kolego on się nazywa Sergio Mattarella więc nic dziwnego że został "Mozzarellą", pewnie i tak miał taką ksywkę przybitą od przedszkola :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?