OldMc84
Dołączył/a: kwiecień 2023
4 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@PietrasCoelho wiem ale ja pisałem o drugim transferze zawodnika z podstawy żeby można było kogoś kupić;)
2
@KolDan FDJ ma najwyższą pensję w LL. Później Lewy, a po nich Kroos. Czy to nie zabawne, że Barca w takim stanie finansowym płaci więcej niż w bardzo dobrej sytuacji finansowej Real? Piszesz kto na zająć jego miejsce. Ale odejście FDJ nie oznacza kasy na transfery, a jedynie dopiecie budżetu. Żeby kogoś kupić musimy jeszcze kogoś za dobre pieniądze sprzedać. Ale gracza którego nie musimy amortyzować.
1
@Murazor bylibyśmy? Bo tak dowiedziałeś się z dziennika Sport? Proszę Cię gdybyśmy grali na jakimś sensownym poziomie to można mówić bylibyśmy.......
9
Laporta kolejna kompromitacja, mam nadzieję że szybko nastąpi zmiana prezesa. 30 czerwca razem z Xavim....
8
Denzel jesteś zenujacy. Laporta kolejny wchodzi w strefę odklejenia. Dwie osoby które takimi wypowiedziami przynoszą nam tylko wstyd. Osoby na takich stanowiskach w tak wielkim klubie powinny zachowywać się z klasą. Ps Denzel jak w Hiszpanii Cię niedoceniając, a w innych krajach tak to pewnie dostaniesz jakąś posadę trenera w topowym klubie europejskim ;) XD
1
@oleoleole Bellingham grał bardzo dobrze. Faktycznie wiele osób porównuje go do ZZ i ma rację. Gra świetnie. Przypomnę, zę to nominalny SP. Nasz Pedri czy Gundo obecnie może mu buty czyścić. Taka jest niestety bolesna prawda.
0
@AdrianBarca ja kiedyś o tym pisałem. A mianowicie o kondycji finansowej klubu, takiego długi jak zrobił Bartomeu nie da się zrobić tylko za jego kadencji. To musiało trwać jeszcze trochę lat przed nim . Więc Laporta coś na ten temat zapewne wie. Nie sam Bartek nas tak urządził. Może to jest odpowiedź na twoje pytanie dlaczego Laporta nie chciał go pociągnąć do odpowiedzialności. Takie jest moje zdanie i obecnie wszystko idzie w tym kierunku. Co do samego transferu Raphinii to nie trzeba być specem do piłki żeby widzieć jego poczynania w Leeds. Fakt liczby kręcił ale szczególnie wyróżniający się nie był pod wieloma względami. Oczywiście Leeds to nie City czy Liverpool ale jego braki można było zauważyć gołym okiem. Raphinia jest prawoskrzydłowym, a co z lewoskrzydłowym? Laporta przegrał bo poszedł najprostrszą drogą. Nigdy nie miał pomysłu jak uzdrowić nasz klub. Zawsze myślał krótkofalowo żeby siocios traktowali go poważnie.
1
Jak dla mnie Laporta jest nieudolny i bez pomysłu jak poradzić sobie z całą sytuacją. Wyprzedał aktywa klubu żeby wydać ponad 200 mln na transfery które miały nam dać niby spokój i walkę w Europie. Do przewidzenia było, że to opcja beznadziejna. Postawił wszystko na tu i teraz, a nie na długofalową restrukturyzację która jest jedyną sensową opcją. W poprzednim sezonie nasze mecze wyglądały słabo większość po 1:0 po za superpucharem. Obecnie kadra wygląda słabo, nazwiska jasne są ale może Pedri czy Gavi nie są w przyszłości wielkimi gwiazdami, a raczej solidnymi zadownikami? O samych transferach nie wspominam bo chyba wszyscy maja podobne zdanie. Ja miałem od początku bardzo duże wątpliwości. Sam fakt, że odejście Dembele czy Ansu, a my co? Nie bierzemy nikogo na skrzydła??!! Na lewym skrzydle nie mamy nikogo!!! Bierzemy Felixa który jest nominalnym ŚPO. Przecież grama masą SP bez skrzydłowych jest totalnym nonsensem w obecnych czasach. Kolejna sprawa, że Xavi. Przecież jak można zgodzić się ciągnąć to do końca sezonu??!!! Przypomnę, że jak nie będziemy w top 4 to jesteśmy bankrut. Laporta w dodatku gra na cules jak na tamburynie. Zamiast zająć się klubem jedzie po Varze i Realu, gdzie to my mamy problem z sprawą Negreiry. Czy to jest poważne zarządzanie? Laporta to polityk i tyle w temacie! W przyszłym sezonie jak to wspomiał Michał w postcacie będzie słabsza kadra i się z tym zgadzam. Koniec dźwigni. Dlaczego? Bo Laporta zagrał najgorzej jak mógł bez pomysłu!
11
@cyron1 dwa ewidentne karne dla Realu nie odgiwzdane. Ogólnie mecz był pod ich kontrolą. Kilka żółtych dla Getafe powinno być. Sędziowanie to masakra w LL.
1
@cyron1 zagrał bardzo dobry mecz, miał kilka ważnych zagrań, cieżko mu piłkę zabrać plus gra dokłądnie do przodu. To nasi dupy nie urywają, Belli jest niesamowity z piłką. Zazdroszcze im takiego zawodnika. PS to pomocnik ŚP nie NS ;)
1
@piotr2006 co ma do tego fizjo że źle staniesz podczas biegu lub przy wyskoku? Miałem taką kontuzję tylko stopa w gipsie. Na to nie ma wpływu fizjo, chyba że przy rehabilitacji.
3
Dostał zawodników za ponad 200 mln, i nagle za duże oczekiwania. Koeman takich prezentów nie dostawał. W Realu który finasowo stoi bardzo dobrze kupują jednego zawodnika za 70-80 mln w letnim okienku. Już nie wspomnę o ich obronie i kontuzjach Militao i Alaby. Ale jakoś tam nikt nie płacze musimy kogoś na szybko mieć. U nas zaraz konieczność załatania dziury. Bo Gavi się wysypał mimo, że w pomocy mamy sporo opcji. Jako piłkarza szanuję mega chociaż za te czasem komentarze, że trawa zła itp to mam mega ubaw. Ale jako trenera mam dosyć wymówek, byliśmy lepsi ale Griona nam wrzuciła 4 bramki itp. Leci ostrą żenada. Jak nie ma nic sensownego do powiedzenia to lepiej milczeć.
0
Pech i tyle. Przestańcie pisać o sztabie medycznym i fizjo bo to nie kontuzja miesniowa. Skręcenie kostki źle stanął, zreszta to nawet nie jest skręcenie tylko zwichnięcie stawu skokowego. Przy faktycznym skręceniu to często kończy się dłuższą przerwą od gry. Inna kwestia, że mnie Felix nie przekonuje i od początku uważałem ten powiedzmy transfer za słaby z naszej strony. Gra tak jak w Atleti czy Chelsea, pojedyncze przebłyski ale zero stabilizacji na dłuższą metę. Osobiście będę rozczarowany jak go wykupimy
1
W jednym aspekcie się nie zgodzę z podsumowaniem redakcji. Przy bramce na 3-3. "Bramkarz mógł spisać się lepiej " Co niby mógł zrobić lepiej wyjść na atakującego? Dobiegał zawodnik broniący do niego. Dostał strzał bardzo mocny po ziemi na długi słupek. Nie sądzę żeby Ter Stegen czy Courtoua ta wyciągnęli. Zbyt mała odległość i mało czasu na reakcje. Przy takiej sile strzału i to jeszcze po ziemi nie ma opcji że ktoś to wyciągnie
2
@AduŚ07 beż LM to leżymy na tle finansowym. Zostanie albo sprzedanie części udziałów w klubie albo bankrut. W LM są największe pieniądze do wyciągnięcia. Top 4 w LL to mus inaczej leżymy
0
@OldMc84 że nie pasuje to fakt. Ale mimo wszystko nie liczyłbym na 50 mln, musimy pamiętać że w Angli też durnie nie pracują i wiedzą jaknu nas gra i w jakiej sytuacji finansowej jesteśmy. Przypomnę o amortyzacji transferu do nas jeszcze. Zakładając kwotę jak piszesz 40-50 mln to i tak pewnie zostanie nam plus minus 30 mln na czysto.
0
@BORO_12 ale nie patrz na wartości transfermarketu, tylko na to jak gra i co wnosi.
1
@Szklaner ale ja bardzo chętnie wejdę w polemikę każdy ma prawo do swojego zdania. Patrzę na to realnie i kwoty które podajesz są w mojej opinii mocno przesadzone. Aha Angole mają kasę i wywalą 60 mln na skrzydłowego beż dryblingu i szybkości. Za podobne pieniądze to mogą kupić np Sane.
0
@BORO_12 zwiększył? Czy aby na pewno oglądasz mecze? Nikt za niego tyle nie da. Chyba że Arabowie. Ale on tam w takim wieku nie odejdzie
0
@ProMILs w przypadku sprzedaży Ferrana, Raphini lub Kounde musimy doliczyć jeszcze amortyzację. Więc połowa kasy i tak pewnie nam zostanie z transferow. Kounde i Raphinia to max obecnie 30 mln. Ferran pewnie z 20 mln
3
@Szklaner Raphinia 60 mln?wiecznie połamany Fati 30 mln? Christiansen 40-50? XD poleciałeś z fantazją grubo ;) Raphinia to 30 mln z czego pewnie połowa pójdzie na amortyzację. Dunczyk to 20 w porywach. Kounde niech odchodzi ale tutaj też wchodzi opłacenie amortyzację. Dest to max 5 mln. Kolejna kwestia, że zawodnicy sami muszą chcieć odejść. Żeby zarobić 200 mln na czysto beż amortyzacji to musimy 2 podstawowych zawodników sprzedać. Np FdJ, Perdi, Araujo, Balde. To takie tylko przykłady. Gundo to nie wspominam bo raczej na nim nawet jak by chciał odejść dużo nie zarobimy. Chyba że jakaś Arabia
0
@Ronad10 ja nie neguję że to zagrania nie na faul, na żółtą rzecz jasna ale nie na czerwoną. Ewidentnie odepchnął mu głowę, a nie uderzył. Polecam przejrzeć to nagranie i jeszcze raz obiektywnie spojrzeć. Jak już pisałem przy prowokacjach zawodnicy czasmi w ten sposób odpychają i bezpośrednio czerwonych się za to nie daje. Pamiętam, że podobnie zrobił Araujo jakiś czas temu i wyłapał żółtą kartkę. Niestety nie pamiętam z kim Graliśmy i dokładnie kiedy. Powtórzę moją opinię to nie było zagranie na bezpośrednie czerwo.
2
@Linghunter88 gdyby dostał czerwo też była by kontrowersja, w moim odczuciu jeszcze większa. Takie sytuacje się w meczach zdarzają i to wcale nie rzadko. Nie przypominam sobie żeby za takie zagrania ktoś otrzymał bezpośrednio czerwoną kartkę. To nawet nie był zamiar uderzenia, tylko typowe odepchnięcie. Widać to jak dłoni w powtórkach.
7
Kurde sytuacja nie łatwa do oceny, bramkarz prowokuje, ten robi ruch odpychający bo to łatwo wyłapać. Nie było to uderzenie. Ciężko ocenić ale wydaję mi się, że na czerwo to nie jest. Ale to moja opinia. Staram się patrzeć obiektywnie bez emocji.
6
@krol211 nawet przy odszkodowaniu 13 mln nas na niego nie stać. Plus premia za podpis plus sztab szkoleniowy. Obecnie mamy problem wygenerować kasę z brakujących dźwigni 40 mln. Kolejna dźwignią 60 mln po sezonie. I to tylko po to żeby jakoś dopiąć budżet. Żaden dobry trener z górnej półki tutaj nie przyjdzie. Nie ma co się łudzić
0
@matirix20 Kounde jest na sprzedaż. Lewy nie odejdzie bo teraz zarabia około 25 mln netto. Jest pod tym względem drugim zarabiającym po FDJ w LL. Z pozostałej sprzedaży która zapropowales to Raphinia to max 30 lln z czego połowa to pewnie pójdzie na jego amortyzację. Pozostali Alonso, Christiansen, Roberto to groszowe kwestie. Kupienie klasowego SPD, Savinho i Henriqueza to koszt 150 mln minimum. Doliczając do tego premie itp to pewnie bliżej 200. Nie wspominając o wysokich kontraktach. Więc twoje propozycje możemy włożyć miedzy bajki. Żeby pójść w taka inwestycje to musimy sprzedać 2-3 najbardziej wartościowych zawodników. Ale szanuje za optymizm i fantazję:)
2
@Maker0 całą trójka to koszt plus minus 200 mln. Koszt samego zakupu plus premie. Cena za samego Savinho będzie wysoka i wiele klubów będzie się biło. Nie wiem jak ewentualnie wygląda kwestia klauzuli. Plus wysokie kontrakty. Sprzedaż Raphini to max 30 mln z czego jeszcze zostaję amortyzacja. Żeby kupić takich zawodników to musimy sprzedać 2-3 najbardziej wartościowych zawodników. Cele transferowe nierealne. Inna kwestia, że przyjście Flicka jest mało realne. Artykuł to bajka dla dzieci :)
1
@pacior95 wybacz ale to sa twoje teorie czy z dobrego źródła? Bayern i City od początku stawiało na szyblkich skrzydłowych których Barca nie potrzebowała w erze tiki taki Guardioli. Kluczem był środek pola. Rozegranie od bramki na wolne pola. City oczywiście tak gra, jak zresztą Real itp. Rożnica robi się dalej, w pomocy musi być silny i dobrze grający fizycznie DP. Busi dlatego przy obecnej erze nie mógł się sprawdzić. Zresztą coraz częściej oberswujemy środek pola mocny fizycznie. Gavi czy Pedri przy współczesnym futbolu wyglądają pod względem fizycznym bardzo słabo. Ale przejdźmy dalej. Skrzydła bo to jest w grze obecnie najważniejsze. Przypomnę, że nie mamy na LP nie mamy nikogo!! Wrzucamy z przymusu Felixa który jest typowym ŚPO. Felix to też sam w sobie transfer po to żeby coś było. Na LP mamy Raphninie za duże pieniądze który w Leeds nie robił żadnego kosmosu. Dzieciak Lamal. Spójrz na skrzydła CIty i Bayernu. Z tiki taki może jest obecnie wzięte rozegranie od bramki i pressing, nic więcej. Dlaczego nic więcej bo obecnie piłka się zmieniła i polega na szybkości którą dają jej w szczególności skrzydłowi.
2
@pacior95 City skopiowało nasz system? Przecież oni grają zupełnie inaczej, nie jest to tiki taka w żadnym aspekcie
16
Prawidłowa decyzja sędziego. Skandalem by było jak by przynali nam karnego.