Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Dzemix111 na PC chess com, na telefon lichess
0
@jeyx77x Trzeba by to skondensować i zrobić 4 takie ligi.
1.Zachodnia(Hiszpania,Francja,Portugalia,Andora,Gibraltar,
Luksemburg,Szwajcaria,Belgia,Liechtenstein,Malta)-10 federacji
2.Północna(Anglia,Walia,Szkocja,Irlandia,Irlandia Płn., Islandia, Szkocja,Norwegia,Dania,Szwecja, Holandia,) - 11 federacji
3.Wschodnia(Niemcy,Polska,Węgry,Czechy,Słowacja,Austria,
Litwa,Łotwa,Estonia,Finlandia,Białoruś,Rosja, Kazachstan, Armenia,
Słowenia,Chorwacja,Kazachstan)-17 federacji
4.Południowa(Włochy,Grecja,BiH,Izrael,Kosowo,Bułgaria,Gruzja,
Azerbejdżan,Macedonia,Kosowo,Serbia,Albania,Cypr,
Rumunia,Mołdawia,Turcja)-17 federacji
Uwzględniłem zawirowania polityczne, i dlatego Rosja jest w innej grupie niż Ukraina i podobnie na linii Azerbejdżan-Armenia czy Chorwacja-Serbia.
W każdej z lig mamy jedną z 4 najlepszych i to główne kryterium podziału. Każda z nich miałaby powiedzmy 3 dywizje po 20 drużyn. Byłby system spadków i awansów, aczkolwiek tylko między poszczególnymi dywizjami. Z kolei nowe drużyny mogły by dostać się do rozgrywek wygrywając baraż z najgorszą z danego kraju. Oczywiście wymaganiem byłoby zdobycie mistrzostwa lub pucharu. Następnie na bazie tabel ligowych wyłaniano by Superligę. Bezpośredni awans do rozgrywek miałyby 2 najlepsze drużyny z każdej z konferencji, a kolejne 3-4(w zależności od lokat zwycięzców rozgrywek europejskich) grałyby baraż eliminacyjny( z zasadą, że kluby z jednej konferencji nie mogą na siebie trafić, a miejsca 3 i 4 byłby rozstawione).Po eliminacjach następowałaby faza grupowa - 4 grupy po 4 drużyny( z zasadami, że mistrzowie w 1 koszyku, wicemistrzowie w 2, a w jednej grupie mogą występować maksymalnie 2 drużyny z jednej konferencji). Potem faza pucharowa, jak w LM.. Analogicznie można by zrobić jakiś puchar na kształt Ligi Europy(miejsca 7-10, odpadnięcia z eliminacji SL,a w fazie pucharowej również 3 miejsca grup SL). Natomiast dla klubów występujących poza rozgrywkami europejskimi PZP i PMK dla zdobywców pucharów krajowych i mistrzów krajowych. Zwycięzcy mogliby dostać udział w barażach do SL i Superpucharze Europy, który rozgrywany byłby na zasadzie Final 4.
0
@Yosemite Ale tak samo daj Lewemu Messiego i Neymara... W dodatku LM -> Suarez miał wtedy sezon na poziomie 3 czy 4 Lewandowskiego. A Polak w zeszłym na poziomie najlepszego sezonu Ronaldo. W dodatku wygrał wszystko, a Suarez nie. Dlatego moim zdaniem wskazanie podczas wyboru najlepszego sezonu na Suareza jest niewielkie. Ale jeśli Bayern obroni w tym sezonie LM, to nie będzie żadnych argumentów(może poza stylem gry)przemawiających na korzyść Urugwajczyka. Koniec końców 2 takie sezony z rzędu zwieńczone triumfami w najważniejszych rozgrywkach, ZB i ZP, będą lepsze niż ten jeden, choć wybitny Suareza
2
@Ronaldinho10VB Gdyby Lewandowski grał w Barcelonie to dla La Rambli byłby lepszy. Proste logiczne. Ale nawet z tej perspektywy,po tym sezonie nie da się już nie postawić między nimi znaku "=". A każdy kolejny będzie wskazywał tylko dominację Polaka
1
@puyol_presidend5 gra w rezerwach
1
@Katalonbar to pierwsze. Więcej ludzi widziało
0
@Encore Miał problemy z kontuzjami, pewnie przez to nie wrócił na optymalny poziom. W tym sezonie najlepszym LO jest zdecydowanie Theo Hernandez, potem właśnie Alba i Mendy
1
@adi7adi8 widać to po Perugii, gdzie Ter Horst gra na ataku, a 3 atakujących siedzi na ławce ;) No ale patrząc na ich ostatnie wyniki, to być może na igrzyskach będzie mniej ryzykował.
0
@Encore W obecnej formie, to od Semeniuka wypadałoby zacząć układać skład.
0
@itmustbejoke zależy od Euro dużo. Wystarczy spojrzeć na 2006 rok i Zidane'a. Przypadek odwrotny, kapitalny mundial i średni sezon, ale w każdym rankingu top. Myślę że znalazł by się w 3, ale jeśli przykładowo Francja wygrała by ME, a Griezmann czy Dembele zagrali niezły sezon(powiedzmy 15+15), dołożyli kilka bramek na Euro to moim zdaniem mieliby większe szanse
0
@CZaras 20 za wysoko poprzeczki nie postawiła, ale ta gra jest jeszcze gorsza. Szkoda bo taka 19 była całkiem przyjemna, jak nie przeszkadzały Ci op bramki z el tornado.
@Bobo25 nie przypadł mi jakoś ten gameplay, choć na pewno na + Pesa jest możliwość grania za darmo w główny tryb
0
@CZaras z drugiej strony może lepsze to niż jak w 20, czyli mecze po 0:0 i do pierwszej sytuacji
@Bobo25 PES niestety jest w tym roku równie beznadziejny
0
@Gorostiaga zamykamy boiska na świeżym powietrzu, gdzie nawet w największym tłoku na każdego przypada grubo ponad 15 m^2 ale kościoła nie tykamy. Co z tego że nie zarażę się covidem, jak bez ruchu pojawią się inne problemy? Nie twierdzę że trzeba zamykać obiekty kultu religijnego, ale ze cieszą się niczym nie uzasadnionymi forami od rządzących.
0
@Arkon Izrael to mały kraj, ludzi jest tam 4* mniej niż u nas. W dodatku Ci ludzie są rozsiani po znacznie większym terytorium(a pewnie i personelu oraz klinik mamy mniej). Szczepienie potrwa pewnie jeszcze 2 lata, i tu pojawia się kluczowe pytanie. Czy stać nas na zamknięcie się na 3 lata? Moim zdaniem nie. Wiele mikroprzedsiębiorstw już zbankrutowało, a ta liczba tylko będzie się zwiększać. Trzeba nauczyć się żyć z faktem że istnieje covid.
0
@xDoMinO26x
City-Porto
BVB-Real
Liverpool-Bayern
Chelsea/Atletico-PSG
1
@obiektywny12 6 punktów straty do Atletico -> prawdopodobnie 3 wpadki. Do tego na koniec kilka ciężkich spotkań
@Bobo25 wiadomo,zawsze miło jak Real odpada, aczkolwiek z perspektywy czasu może być to dobra wiadomość
@amanter mają Cadiz i Eibar, ale nie licząc tych spotkań to już większość z TOP10; Betis, Sevilla, Villarreal,Bilbao, Granada. Każda z tych drużyn, może się liczyć w walce o puchary.
0
@GeneralXavi patrząc na konkurencję w LM, to Aguero i Jesus to po prostu solidni zawodnicy. Benzema, Firmino, Immobile to jednak znacznie wyższa półka. Suarez zresztą też, ale to jednak LM. O Haalandzie i Lewandowskim nie ma nawet co wspominać.
3
6-7 kwietnia 1/4 LM
11 kwietnia El Clasico
13-14 kwietnia 1/4 LM
Dla nas to chyba nie mogło być nic lepszego niż awans Realu do ćwierćfinału. Bez wątpienia będą bardziej skupieni na LM, bo ich szansa na wygraną w lidze są niewielkie.
1
@JimMorrisonFCB No ale czystki dotyczyły ważnych urzędników, i odbyły się w latach 37-39 więc jak Ci tych ludzi nie dotyczyły. Ta statystyka to pochodna kolektywizacji skutkującej wielkim głodem oraz samobójczych rozkazów w Armii Czerwonej.
0
@Stagiryta To już 3 trener i wciąż te same błędy. O Valverde można powiedzieć wiele, ale na pewno wyciągał wnioski. Wystarczy wspomnieć SH 17/18, gdzie Barca była bezradna, a następnie odnieść to do meczu na SB w grudniu - pewne zwycięstwo 3-0 po bardzo dobrym meczu.
W szatni brakuje lidera z krwi i kości, nie ma go od odejścia Mascherano. A do tego dochodzi wypalona generacja. Pique bywa bardziej zaangażowany w Puchar Davisa, Busquets jest wrzucany na karuzelę, a Messi który i tak zazwyczaj mało biegał, teraz biega jeszcze mniej, co zrozumiałe z uwagi na wiek. Z amigosów chyba tylko Alba nie ma wielu poważniejszych wachnięć formy, ale zwykle brakowało mu pary w końcówce sezonu, czego dowodem choćby spotkanie na Anfield
0
@marcin000019 zamiast realme 7i chyba lepsze będzie 6s, mniej więcej podobna kwota (6s jest z reguły droższe o 50-100 zł ale idzie wyłapać na promocji w tej samej cenie). Sama marka jest ok, są powiązani z oppo, czyli równie dużym graczem na rynku, co huawei i xiaomi, a śmiem twierdzić że nawet bardziej innowacyjnym.
0
@LeoMessiah
1.PSG
2.Bayern
3.Real
4.City
5.Liverpool
I z rodzimego podwórka :
1.Legia
2.Widzew
3.Cracovia
2
@Adamski69 na wyróżnienie zasługują jeszcze Pellegrini z Romy, De Paul z Udinese i przede wszystkim Bennacer z Milanu. Po kontuzji Algierczyka trochę się posypali Rossoneri
0
@Yosemite z przeznaczeniem nie wygrasz
#Neverkusen
0
@kass18 ktoś lewonożny by się przydał
0
@D10SLEO jakby te pasy pasowały do siebie to byłyby naprawdę spoko, tak to nadal wygląda jak zlepek kilku projektów.
0
@sintesox LM wygrywa się... bocznymi obrońcami.
1
@AnnaMarianna Star Wars IX
0
@xBoMBoWiECx a nie? Wywalczony karny, kilka bardzo ważnych interwencji w obronie. W odróżnieniu od Messiego i Dembele nie marnował akcji na potęgę. Jasne nie miał ich tyle, ale grał znacznie głębiej. Udany występ
0
@wroclawianin89 Drużyna która eliminowała Juve grała potem z City lub z kimś kto wywalał City- Lyon i Ajax-Spurs