Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@norbi77 No ale jednak, tak słabej kadry jak ta Realu to dawno nie widziałem. Tak naprawdę 12 zawodników z pola + Chust i brak 6 obróńców którzy nominalnie byliby na dzisiaj podstawowym wyborem. Aż tak osłabieni jeszcze nie byliśmy, chyba można to zestawić tylko z Liverpoolem. A Real wygląda znacznie lepiej niż The Reds.
0
@Pawlak1992 Iniesta
0
@Pawlak1992 Stoichkov
0
@Pawlak1992 Cruyff
0
@mr_robot nie dostanie, z całym szacunkiem ale choćby bramka Taremiego ładniejsza.
2
@Pawlak1992 Kluivert
0
@Pawlak1992 Belleti
0
@MarioVeB! 3 punkty w meczach bezpośrednich są warte 6, szczególnie w tak wyrównanym sezonie. Wygrywasz, zdobywasz 3, a bezpośredni konkurent nie. W dodatku przy równej liczbie punktów liczą się mecze bezpośrednie.
0
@LeoMessi1994 może Fernando Redondo. Niby defensywny pomocnik, ale całkiem szybki z inklinacjami ofensywnymi i świetnym dryblingiem.
0
@xDoMinO26x No ale to wciąż podobna półka co mecze na Anfield czy w Rzymie. Chyba jednak wygodniej grać u siebie bez kibiców, niż na wyjazdach przy pełnym stadionie. Valverde gorszy? Chyba tylko w stylu gry, wygrał dwa mistrzostwa w cuglach, w dodatku jedno z dominatorem Europy i niemal bez porażki. Śmiem twierdzić, że z Ernesto na ławce wygralibyśmy mistrzostwo rok temu, a i w tym sezonie mieli kilka punktów więcej.
@Arczek2001 Nigdzie nie napisałem, że to jest zły sezon. Ale trzeba zwrócić uwagę, że Koeman odstaje w bezpośrednich starciach od topowych trenerów - z Zidanem, Simeone i Pochettino 1 punkt w 5 meczach, w dodatku i tak na rękę rywala. Nie widać poprawy w tym aspekcie i to jest problem, bo Real i Atletico już na start ligi mają przewagę.
5
@xDoMinO26x Mecze u siebie z poważnymi przeciwnikami w CL: 2
Liczba punktów: 0
Bilans bramek: 1-7
Tak źle u siebie to nie graliśmy od 20 lat. Jasne, na + to że szuka rozwiązań taktycznych i wprowadza młodych, ale wciąż Barca to drużyna powiedzmy TOP 20 w Europie albo i wyżej. Jednak w meczach z tymi najlepszymi zespołami bezradność była momentami porażająca.
0
@jeyx77x Messi w roli kapitana:
1x La Liga
1x SH
-przegrane w każdym finale, w jakim brał udział poza SH w 2018 roku (2x Copa America, MŚ, CdR, SH)
Do tego Anfield, Bayern, a w tym sezonie także mecze z Juve czy PSG.
Barca posypała się mentalnie od odejścia Mascherano, ale Iniestę było stać wyjść do kibiców i przeprosić za mecz z Romą, Messiego nie.
1
@jeyx77x No ale fizycznie w wielu meczach wyglądaliśmy znacznie lepiej od rywala. Choćby w El Clasico, gdzie z każdą minutą Real gasł(co zrozumiałe, bo w koncu oszczędzali trochę sił na Liverpool). Z Juve również nasza przewaga w drugiej połowy rosła. I chyba tylko dwumeczu z PSG nie wytrzymaliśmy fizycznie,choć w rewanżu mogłoby być inaczej, gdyby Messi wykorzystał karnego. A w pierwszej połowie Barca zajechała PSG, jak nas Bayern rok temu.
Drużynie brakuje mentalności i lidera w szatni. Jeśli nie uda się takiego kupić, musi zostać nim trener. A Koeman nie ma ani doświadczenia na tym topowym poziomie, ani osiągnięć. Moim zdaniem jutrzejszy finał jest meczem o posadę Holendra. Jeśli znowu grając ważny mecz, drużyna zawiedzie, nie widzę szansy na zmianę w przyszłym sezonie. Jasne jesteśmy w momencie przebudowy, ale to jednak tylko Athletic Bilbao.
0
@PatrychoO tylko że Bayern nie potrzebuje przebudowy. Zabrakło im szerszej kadry, a za rok będzie jeszcze gorzej. Odchodzi Alaba, robi się dziura w środku obrony i nawet Upamecano tego nie załata , gdyż odchodzi też Boateng. Co więcej, jak się spojrzy na drugą linię to wygląda to słabo. 0 możliwości manewru. Kimmich, Goretzka a ich zmiennicy to wiecznie kontuzjowany Tolisso, Roca i "napastnik" Javi Martinez... Nie załatano dziury po Thiago, i teraz Bayern powinien się zająć kolejnymi lukami, a nie wymianą kadry. Zaczyna tam być wielki bałagan, nikt nie wie kto ma władzę, kto ma przeprowadzać transfery, a czeka ich jeszcze zmiana trenera.
1
@kubix05 Nie, ale wychowałem się na czymś podobnym - Eurogole na Eurosporcie. Piękne czasy.
0
@KapiFCB No konkretny skrzydłowy to i konkretna cena. Ale myślę że w obliczu gry w LE Mane czy Sancho mogą zmienić klub w kolejnym okienku za jakieś 60-80 milionów.
0
@lucas/catalan Son, Sancho, Rashford, Mane
0
@Derean Bayern oddał ponad 30 strzałów, my 18. Ale wynik ten zawyża 2 połowa i szczególnie końcówka kiedy Real bronił wyniku. W 1 połowach(strzały/celne):
Bayern 15/6
Barca 6/1
Bayern miał na 9 Choupo-Motinga my Griezmanna czy Dembele. Myślę że Flick wziąłby ich z pocałowaniem ręki na 9. Po prostu zamiast na główkę to wrzucaliby po ziemi. Tylko taktykę trzeba dopasować do swojego składu i rywala.
0
@michal26 gol z tyłka był po wolnym, kiedy Vinícius ruszał do kontry z własnej połowy, nie mając nikogo przed sobą. Do tego kolejne 2 czy 3 podobne akcje na czele z słupkiem Fede.
0
@Vellrod te 5 metrów nie zrobiłoby dużej różnicy, a jednak za plecami nie byłoby tyle miejsca. Tak piłkarze Real nie musieli nawet pilnować linii spalonego, bo wyznaczała ją połowa.
@tbas często po meczach Realu na Rambli słychać, że tylko klaszcze i gra na wrzutki. Cóż dziś pokazał kunszt trenerski i elastyczność taktyczną pod kątem dopasowania gry do rywala, jakiej u nas dawno nie było.
1
Sędzia sędzią, ale prawdziwym winnym porażki jest Koeman. Przegrał ten mecz taktycznie. Linia obrony była ustawiona za wysoko, a co za tym idzie Real miał mnóstwo miejsca na kontrataki. Tak oto między bajki można wrzucić wszystkie teorie o tym, że Zidane taktycznie odstaje. Dziś wygrał pojedynek trenerski i dlatego wynik jest na korzyść Realu.
PS: Messi w dzisiejszej dyspozycji to z tego karnego na Dembele kopnąłby w Courtoisa.
4
Sędzia sędzią, ale prawdziwym winnym porażki jest Koeman. Przegrał ten mecz taktycznie. Linia obrony była ustawiona za wysoko, a co za tym idzie Real miał mnóstwo miejsca na kontrataki. Tak oto między bajki można wrzucić wszystkie teorie o tym, że Zidane taktycznie odstaje. Dziś wygrał pojedynek trenerski i dlatego wynik jest na korzyść Realu.
PS: Messi w dzisiejszej dyspozycji to z tego karnego na Dembele kopnąłby w Courtoisa.
1
@xBoMBoWiECx Sancho, bo notuje 3 takie sezony jak Dembele jeden.
0
@Encore Muller, Lewy, Gnabry
1
@Pawelsky Będą grali u siebie, w Budapeszcie. Dwa mecze, oba wygrane po 2-0.
0
@Granto Od pewnego czasu najważniejsze są boki obrony. Kiedy Barca świeciła triumfy to na prawej stronie śmigał Alves. W Bayernie byli Lahm i Alaba oraz Kimmich i Davies. Podobnie Liverpool gdzie zarówno TAA jak i Robertson mieli świetny sezon. No i Real czyli Carvajal i Marcelo. To nie jest przypadek, że nie mogli nic wygrać z Arbeloą... W tym sezonie jest podobnie, Mendy wskoczył na najwyższy światowy poziom, a Vazquez godnie zastępuje Carvajala
0
Ten Liverpool gra jeszcze bardziej beznadziejnie w ćwierćfinale niż Barca Setiena
0
@FC1899Barca Ale Ty wiesz ze obecnie gramy 3-4-1-2? Puszczanie na wahadło Neymara i Dembele to samobójstwo. Od biedy można dać jednego z nich, ale nie obu. Do tego ustawienia należy znaleźć 9 i lewonożnego stopera. A Brazylijczyk nie nadaje się na żadną z tych pozycji. Dopóki w klubie będzie Messi, nie ma dla niego miejsca w pierwszym składzie.
0
@Colon Kagawa, Gotze i żeby nie szukać daleko Coutinho
0
@matirix20 Rashford, Mbappe, Son. Ogólnie profil lewoskrzydłowego, który da radę również na szpicy. Zawodnik pełniący rolę podobną do tej jaką mieli Villa czy Henry.