3

18-letni Florian Wirtz strzela dwie bramki w półfinale Euro U21 i Niemcy wygrywają 2-1. Radzę zapamiętać to nazwisko, bo jeśli ominą go kontuzje, to za rok lub dwa będzie się o niego biła cała Europa. Piłkarz bardzo zbliżony profilem do Pedriego, ale mam wrażenie że jest bardziej kompletnym graczem

0

@FCB24 Kaczmarek przydałby się na IO nawet zadaniowo na zagrywkę, na pewno byłby większym zagrożeniem niż Muzaj. W końcu w LM tak zdobywał kluczowe punkty.

1

@MesQueUnClub96 To ja pójdę nieco pod prąd i nie wskażę tych którzy rzucają się na pierwszy rzut oka, czyli strzelców bramek :
- Iker Casillas finał MŚ 2010
- Zidane 1/4 MŚ 2006 z Brazylią
- Cannavaro 1/2 MŚ 2006 z Niemcami

0

@FCBparasiempre jest jak napisał @Kgorecki2500 no ale w Brazylii mieszka 5 razy więcej ludzi niż w Argentynie

0

@kiper09 Święto to nie pracują

1

@Chakalaka jak chcemy zadbać o edukację fizyczną dzieci to ograniczmy prace domowe, zmniejszmy liczbę zajęć, które nie są nieodzwone (religii również, z 2 do 1 na tydzień). Znacznie więcej dzieci będzie spędzać czas na dworze, jeśli będą miały na to więcej czasu. Duża część wfistów jest niekompetentna, nie wspominając o tym że w klasach 1-3 zazwyczaj za wfy odpowiadają wychowawcy... "Dzisiaj zrobimy polski zamiast wfu, bo musimy gonić z programem" intensifies...

A ten projekt to typowe dla naszej sceny politycznej diagnozowanie problemów - na pierwszym miejscu jest szukanie konfliktu z innymi partiami.

0

@Homeopata8989 Kante, Mbappe, Mendy

0

@michal26 nie no gdzie Drzyzga nadrabia zagrywką... Jasne kilka spotkań mu wyjdzie, ale w większości plasy na drugą stronę. Nawet do takiego Butko sporo mu brakuje.

0

@deyna2018 na papierze nikt, ale to sport, potem przychodzą Mistrzostwa Europy i dostajemy od Słowenii

0

@Pawlak1992 Masz choćby o teraz Simeone, który jest już chyba 10 rok w Atletico. Poza tym, spójrz na to jak rozmieniał się na drobne Wenger, a jak skończył Ferguson. Fergie zdobył mistrzostwo, a jego następca nie dostał się nawet do pucharów z tym samym składem.

Ciekaw jestem jak Barca Pepa wyglądałaby po karierze Xaviego, Iniesty czy Puyola. A United wcale nie osłabiały odejścia Keane'a czy Cantony. Sprowadzony w miejsce Beckhama Ronaldo okazał się strzałem w 10. Z kolei odejście Portugalczyka, nie sprawiło że United pogrążył się w jakimś kryzysie, wciąż zdobywając mistrzostwa kraju i grając w finale LM

2

4

@Pawlak1992 Znacznie trudniej jest pracować w jednym miejscu przez kilkadziesiąt lat i osiągać takie sukcesy niż w kilku. Po 2-3 latach sukcesów szatnia staje się nasycona i pojawiają się problemy. A Ferguson potrafił utrzymać United na szczycie ponad 20 lat. Myślisz trener, mówisz Ferguson to się nie zmieni, nieważne ile LM wygra jeszcze Guardiola.

0

@Barcakolcz problem ze szkoleniem u nas jest bardzo głęboki. Zachód odjechał nam te 25 lat temu, a my trochę tkwimy w marazmie. W każdym kraju z elity europejskiego futbolu najlepsze drużyny co chwila dają zawodników do reprezentacji. U nas jest to tylko Lech... A najlepszy piłkarz w historii kraju został wyrzucony z Legii, bo Ci woleli jakiegoś noname'a z Hiszpanii. Idźmy dalej, Wisła Kraków z wielkimi problemami finansowymi i instytucjonalnymi siłą rzeczy nie miała jak skupiać się na akademii. Ten sam problem, ale jeszcze na większą skalę miały inne zasłużone kluby takie jak : Widzew, ŁKS, Polonia Warszawa czy Ruch Chorzów. Nie ma funduszy, nie ma infrastruktury ani sztabu dla drużyn młodzieżowych, bo to najłatwiejsze cięcia.

0

@MesQueUnClub96 nie, byłby to Iniesta. W plebiscycie ostatnich 5 lat, się zgodzę

0

@BoRoWieC Ramos, Cannavaro, Puyol, Vidic, Terry, Chiellini, Silva, Pique, VVD, Boateng.

0

@jeyx77x może Emiliano Martinez

0

@Tasde Gówniana Atalanta i jeszcze gorszy Liverpool to top 3 drużyny z innych lig top 3. To Zidane wygrał te dwumecze, szczególnie z Liverpoolem. The Reds byli bezradni w pierwszym meczu. Jasne, podobnie jak Real w rewanżu z Chelsea, no ale tu ewidentnie wyszła właśnie konstrukcja kadry, wielu graczy jest po prostu już za starych na 60 spotkań w sezonie.

0

@masq tak, prędzej Conte wygra LM niż Koeman. A wynik w lidze zagwarantuje też lepszy.

1

@Comentateiro Frank Rijkaard

0

@Pilka_jest_okragla w każdym sezonie zdarzy się 5 takich spotkań gdzie tracisz punkty ze słabszymi drużynami. Ale ten tytuł przegraliśmy w meczach bezpośrednich, Atletico na nas 4 pkt, Real 6. A my w 4 meczach 1 pkt... Gdybyśmy zdobyli tyle co rywale, to mistrzostwo byłoby nasze.

0

@Cwaniak4 Ciekaw jestem jak sobie poradzi Zizou w innym klubie. Na razie trzeba mu oddać, że wyciska co się da z potencjału jaki ma skład Realu(no nie licząc Pucharu Króla). Pytanie tylko czy da radę z zadaniem przebudowy.

1

@doc jak Guardiola wygra to spodziewam się że odejdzie z City, pytanie czy jakieś Juve/PSG/reprezentacja Hiszpanii czy powrót do Barcy, czego nie można wykluczyć. Zidane wrócił i zdobył mistrza, do tego obaj będą mieli po 3 LM... Rywalizacja jak ta między Messim i Ronaldo, ale na stołku trenerskim.

0

@lucca87 jak ktoś ma kilka spotkań to i tak nie jest w czołówce i dlatego nikt na to nie spojrzy. Ale łatwo sobie wyobrazić, że Messi ma kontuzje styczeń-luty, i grając świetny marzec i kwiecień ma powiedzmy 15 goli i 10 asyst w jakichś 12 meczach. A że rok jeszcze długi to na pewno nie można by przekreślić jego szans na ZP. Szczególnie w takim roku, gdzie kilku zawodników ma podobne statystyki, może się okazać, że kluczowy będzie początek nowego sezonu i dlatego póki co moim zdaniem lepiej patrzeć na ratio niż suche liczby.

0

@lucca87 Rok trwa do grudnia więc dlatego musisz brać pod uwagę ratio a nie suche liczby, jeśli chcesz wskazać kto jest najlepszy jak dotąd. Szczególnie kiedy są one zbliżone. Fakt,gdyby się ścigali o jakiś rekord; wtedy lepszy jest ten kto go ustanowi wyżej, ale w takim przypadku nie. Tym bardziej, że to różne pozycje, a bramek mają tyle samo.

Bardzo daleko mi do bycia fanboyem Lewego, ale trochę razi mnie fakt, że jest w Polsce ( i Niemczech widać też po nagrodzie dla Haalanda) niedoceniany.

Podsumowując, obaj spędzili najważniejsze momenty sezonu przed telewizorem,dlatego można ich wykluczyć z grona kandydatów do ZP, o ile Euro nie wygra jakaś reprezentacja bez gwiazd typu Włochy,Hiszpania czy Holandia.

1

@MesQueUnClub96
Przeceniany: Sane
Niedoceniany: Cavani

0

@Kamiloza91 Dania i Austria. Finlandia i Macedonia to dwie półki niżej

0

@lucca87 https://www.transfermarkt.pl/spieler-statistik/jahrestorschuetzen/statistik/stat/plus/0/galerie/0?jahr=2021&compFilter=firstToThirdWithOfficial&monatVon=01&monatBis=12&altersklasse=&land_id=&ausrichtung=alle&spielerposition_id=alle&art=2

Messi 29 spotkań, 37 G+A ratio 1,28
Lewy 22 spotkania 32 G+A ratio 1,45

Dla porównania Mbappe ratio 1,17; Lewy ma większą przewagę nawet w tym roku niż Argentyńczyk nad Francuzem.

0

@lucca87 to w tej klasyfikacji prowadzi Lewandowski. Ratio G+A na mecz ma lepsze

1

@Arn3th fakt, nie doczytałem,a to jednak wiele zmienia.

0

@Gaucho Messi rozmawiając o nowym kontrakcoe zagwarantował sobie przyjemność grania z amigosami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?