7

0

@gumaz możliwe. Pytanie czy miał wyjście.

2

@John_Doe poprą tego kto lepiej sypnie groszem. Uchodźca+

6

@John_Doe PiS pierwszy upomni się o głosy uchodźców, jeśli wyjdzie im z badań, że tych głosów potrzebują bardziej niż głosów narodowców.

1

@kamiVeB 1,2,3,4,5,7 do obalenia.

2

@ptrx to jest rząd koalicyjny i to taka dosyć słaba koalicja i ma się to nijak do sytuacji w 2020 gdzie pis rządził sam.

0

@chosenone nie mają z kim się dogadać. Nawet jak im urośnie do 30% to żadnej koalicji nie zawiążą. CDU + SPD + Zieloni zawsze będą mieli większość. Partia, która się wyłamie i zacznie rozmowy z naziolami będzie w Niemczech przekreślona.

0

@Nightraider co do pensji opierałem się na tym newsie. Jeśli zarabia mniej to bardzo mnie to cieszy, bo wiadomo, że wtedy łatwiej będzie go wypchnąć.

https://www.fcbarca.com/126790-marca-ter-stegen-nie-zamierza-odchodzic-z-barcelony.html

0

@chosenone w Niemczech żadna turboprawica nie będzie rządzić. W przeciwieństwie do Polski tam z naziolami nikt nie chce się układać.

0

@Nightraider nikt nie odpuści 30 mln netto tylko z powodu udziału w MŚ.

0

@BORO_12 no czyli dobrze że cię przekonałem i się zgadzasz, że Niemiec zostanie.

1

@CriminalFCB dochodzi jeszcze kwestia przedłużenia umowy - Laporta przedłużył mu umowę do 2028 żeby zszedł w 2023-2025 z pensji ze względu na FFP a teraz jak muszą mu zacząć wypłacać wyższą pensję, to chcą go wypchnąć z klubu. Już samo to jest argumentem dla piłkarza, żeby nie iść na ugodę.

0

@BORO_12 no ale to pokazywanie drzwi zawsze kończy się tak samo - w najlepszym wypadku wypożyczeniem i opłacaniem pensji. Nie wiem skąd nadzieja, że on się inaczej zachowa. W Europie jak też piszesz nie ma szans na mocniejszy klub, a pensję zapłacą tylko arabowie - tylko ze wtedy MŚ też mu odjeżdżają.


0

@BORO_12 patrz wyżej

0

@Messibestplayerintheworld ciężko mu będzie znaleźć klub z topu i bardzo ciężko będzie mu znaleźć klub, który zbliży się zarobkami do tego co ma u nas. Także podejrzewam, że MŚ będą na drugim planie.

1

@BORO_12 jeśli zarząd nie będzie pewny, że Niemiec na pewno odejdzie, to nie zaklepie Garcii - z prostego powodu, nie mogą sobie pozwolić na rezerwowego bramkarza z pensją 20mln euro.

1

@BORO_12 samo "Yes" od Garcia to jeszcze za mało. Ciężko będzie wypchnąć Niemca przy jego pensji. Wystarczy, że powie ze nie boi się rywalizacji i niech sprowadzają kogo chcą.

0

@J4no no ale to jest kradzież, projekt i logotypy należą do klubu i do producenta

1

@J4no co znaczy sprawiedliwa cena? Cenę ustala rynek. Raz w życiu można sobie pozwolić na zakup koszulki, można to potraktować jako pomoc dla klubu, coś jak patronite

0

@Alanooo To, co opisujesz – że ekran na moment się przyciemnia odrobinę wcześniej niż zmienia się scena, może być związane z funkcją automatycznej regulacji jasności lub kontrastu dynamicznego, a niekoniecznie z wadą telewizora.

W TV OLED Philipsa, szczególnie z serii z procesorem P5 AI, mogą działać takie mechanizmy:



1. Dynamiczne przetwarzanie obrazu (AI Picture Style / Kontrast dynamiczny / HDR Perfect)

Telewizor analizuje scenę i z wyprzedzeniem dostosowuje jasność, kontrast lub tonację, by – teoretycznie – wyglądało to „lepiej”. W praktyce może wyglądać nienaturalnie, zwłaszcza przy szybkim przejściu z jasnych na ciemne sceny.

Sprawdź i wyłącz (lub ustaw na „minimum”):
• Kontrast dynamiczny
• HDR Perfect / HDR Upscaling
• AI Picture Style
• Tryb obrazu – wybierz np. „Film” lub „ISF Night” zamiast „Standard” czy „Żywy”



2. Funkcja Ambilight

Ambilight też może zareagować szybciej niż obraz – szczególnie w trybie „dynamiczny” – dając złudzenie, że cały ekran reaguje wcześniej. Spróbuj przełączyć Ambilight w tryb „statyczny” albo całkiem go wyłączyć dla testu.



3. Problem z HDMI / input lag / przetwarzaniem sygnału

Jeśli używasz zewnętrznego źródła (np. dekoder, konsola, odtwarzacz), sprawdź:
• czy masz tryb „Gra” lub „Monitor” włączony na HDMI (bo wyłącza niektóre filtry obrazu)
• czy kabel HDMI ma odpowiednią przepustowość (minimum HDMI 2.0 lub 2.1 dla 4K@120Hz)
• czy wyłączone są funkcje typu „Menedżer obrazu AI” czy „Perfect Motion”



4. Wada panelu?

Mało prawdopodobne. Gdyby to była usterka panelu, miałabyś inne objawy: migotanie, problemy z czernią, nierównomierne wygaszanie, powidoki.

0

@Kgorecki2500 tylko ze on tak nie wygląda

3

Hejt na Niemca że chciał pierwszy skład kosztem Bravo a jak teraz młody Garcia chce gwarancję pierwszego składu bez walki to tutaj wszyscy happy.

1

@Sekstet2009 przecież to stare zdjęcie XD

1

@Alanooo chatGPT To, co opisujesz, wygląda na efekt tzw. dynamicznej regulacji jasności (ABL – Automatic Brightness Limiter) albo dynamicznej tonacji HDR, a niekoniecznie na wadę TV. OLED-y mają swoje specyficzne mechanizmy, które mogą powodować takie zachowanie. Oto co warto sprawdzić:

1. Sprawdź ustawienia „dynamicznego kontrastu” i „automatycznej jasności”
• Wejdź w ustawienia obrazu i wyłącz:
• Dynamic Contrast
• Auto Brightness Control (ABC)
• Energy Saving / Eco Mode
• HDR Tone Mapping (czasem pomaga zmiana trybu)

Te opcje mogą powodować zmiany jasności niezależnie od faktycznego sygnału wideo.

2. Spróbuj różnych trybów obrazu
• Ustaw tryb Filmmaker Mode albo ISF (jeśli jest) – zazwyczaj te tryby wyłączają wszystkie automatyki.
• „Standard” lub „Dynamic” często mają włączone agresywne przetwarzanie.

3. Czy to dzieje się tylko przy HDR?
• HDR (zwłaszcza Dolby Vision) potrafi wprowadzać różnice w jasności zanim scena się zmieni. Jeśli to się nie dzieje w SDR (zwykłym obrazie), to raczej normalne zachowanie przy dynamicznym tone mappingu.

4. ABL – cecha OLED, nie wada
• Jeśli scena przechodzi z bardzo jasnej na bardzo ciemną i widać, że TV przyciemnia ekran szybciej, może to być ABL. OLED-y ograniczają jasność, by chronić matrycę. Nie da się tego całkowicie wyłączyć, ale da się ograniczyć efekty uboczne przez dobór trybu i ustawień.

5. Spróbuj z różnym źródłem
• Podłącz inny sprzęt (np. konsolę, komputer) i zobacz, czy objaw się powtarza. Może to być też kwestia sygnału lub formatu (np. jakieś dziwne skalowanie z dekodera czy boxa).

Jeśli nadal nie jesteś pewien, napisz model TV – wtedy sprawdzę konkretne ustawienia i opcje, które możesz przetestować.

0

@lithotripter powinien brać przykład z Raphinii - jak odczuł że nie jest chciany to od razu postanowił odejść

1

@misterio picie wody z takiego bajora to nie jest dobry pomysł

0

@FcPortoFan1999 w kwietniu albo maju wybory na Węgrzech. Orban posmarował żeby dać ludziom igrzyska.

0

@Gronek nigdy? Dziwnie nazywasz 1 rok.

0

@Death_voice istotę rozumiem po swojemu: nie widzę problemu w tym co zaniosła, problem widzę w tym, że się tym chwali

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?