Całego artykułu na pewno nie możemy "zawalić" wideo, bo będzie nieczytelny. Ale na pewno te najciekawsze rzeczy będziemy dodawać tak jak w tym przypadku.
W tym meczu nie grali sami wychowankowie. W składzie był m.in. Pinto czy Maxwell, którzy zagrali pełne 90 minut. Zgadza się, że średnia wieku była bardzo niska i zagrało w nim łącznie 12 wychowanków.
Z tego co opisujesz, to może wskazywać na jakieś naciągnięcie/naderwanie. Leczenie? Cóż, po prostu odpoczynek. Tego typu urazów niestety nie da się specjalnie przyspieszyć, można wspomagać okładami, tak jak pisałem wcześniej.
Jest to o tyle upierdliwa kontuzja, że przestaje boleć po 2-3 dniach, ale to nie oznacza, że się zagoiło. W przypadku zwykłego naciągnięcia najczęściej powinno się maksymalnie ograniczyć aktywność ruchową przez tydzień, a nastepnie wprowadzać lekki trucht i pomału zwiększać obciążenie przez okres następnego tygodnia.
Tak jak wspominałem jednak, warto skonsulotwać się z lekarzem, jeżeli nie masz doświadczenia przy tego typu urazach bo można sobie zrobić większą krzywdę jeżeli za szybko zaczniesz obciążać mięsień. Naciągnięcie/naderwanie to pikuś przy zerwanym mięśniu.
Zrób sobie USG, żeby było wiadomo co się stało. Inaczej trudno diagnozować w ciemno. Najczęstsze urazy pachwiny to naciągnięicia/naderwania. Długość przerwy zależna jest od skali uszkodzenia włókien w mięśniu. Ważne, by nie zaniedbać okresu odpoczynku, bo inaczej będzie się to ciągnęło w nieskończoność. Warto wspomagać się okładami z lodu, które łagodzą stany zapalne tworzące się w miejscu urazu i nieznacznie przyspieszają leczenie.
Jednym z czynników, który miał duży wpływ na aktualną sytuację finansową w zespole był tryplet. O ile sportowo jest to osiągnięcie fantastyczne, tak ekonomicznie... kompletnie nieoplacalny. Prawda jest taka, że najkorzystniejszej jest dotrzeć do finału i przegrać, tak jak zrobił to Juventus. W wyniku zdobycia trypletu Barcelona musiała wypłacić dodatkowe 84 mln € premii piłkarzom, o ile dobrze pamiętam, co stanowi ok. 12% wpływów z zeszłego roku. Kwota ogromna, ale zasłużona.
Jeżeli do jutra ten artykuł nie straci na aktualności to przetlumacz go i podeślij mi na maila - robert.wojtczak (małpa) fcbarca.com to go z chęcią opublikujemy.
Jeżeli powiedział zwrot "la concha de tu madre" lub bardzo podobnego, to jest to bardzo obraźliwy zwrot w języku hiszpańskim, dlatego sędzia miał prawo go wyrzucić. Zresztą nie tak dawno podobnymi słowami rugał Alexisa... Pep Guardiola, po tym jak Chilijczyk wszedł na boisko w drugiej połowie i w kilkanaście minut odnowił sobie kontuzję, a kilka dni wcześniej zagrał 90 minut w kadrze.
Taka dobra wiadomość, że jeszcze wczoraj oglądanie Pucharu Króla groziło szukaniem streamów w Internecie, a tak jest możliwość obejrzenia tego w cywilizowanych warunkach. Lepiej mieć taką opcję niż żadnej. Reklamacje powinniście składać do TVP za to, że woli Puchar Lewandowskiego niż Puchar Króla.
Ciekaw jestem czego zażądał QA w zamian za podwojenie oferty, że Bartomeu i spółka finalnie wrócili z pustymi rękami do Barcelony i nie odważyli się przedstawić tej oferty socios compromisarios. Pieniądze pieniędzmi, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w te tłumaczenia o "spokojnych negocjacjach". Przecież wstępne warunki zostały uzgodnione przez Javiera Fausa jeszcze przed wyborami.
Mam jakieś dziwne wewnętrzne obawy odnośnie tej nowej umowy.
Alen na razie gra świetnie w Gijón, ale nie ma co popadać w hura optymizm. Mamy dopiero koniec października, a sezon trwa jeszcze siedem miesięcy. W tym czasie może się dużo wydarzyć. Z pewnością im więcej będzie grać, tym lepiej dla niego, ale nie ma się co łudzić, że w przyszłym roku będzie kierował linią pomocy Barcelony. Jest na to stanowczo za mało doświadczony. Nie zdziwię się jeśli w następnym sezonie też zostanie wypożyczony, żeby dalej się ogrywać. W Barcelonie może jeszcze nie dostawać tyle okazji do gry, jak np. w takim Sportingu Gijón.
6
Całego artykułu na pewno nie możemy "zawalić" wideo, bo będzie nieczytelny. Ale na pewno te najciekawsze rzeczy będziemy dodawać tak jak w tym przypadku.
0
Pytanie techniczne: Czy w dalszym ciągu pojawiają się Wam komunikaty o floodowaniu przy pisaniu komentarzy?
1
Tutaj znajdziesz kompletny poradnik jak sobie zorganizować taki wyjazd (wraz z kupnem biletu) http://www.fcbarca.com/wyjazd-do-barcelony.html
2
Raczej nie powinno być problemu z tym.
2
W tym meczu nie grali sami wychowankowie. W składzie był m.in. Pinto czy Maxwell, którzy zagrali pełne 90 minut. Zgadza się, że średnia wieku była bardzo niska i zagrało w nim łącznie 12 wychowanków.
1
Już jest dodany. Można typować.
0
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie ;)
1
Na głównej wersji strony, czy mobilnej?
0
Ściągnij sobie program CPU-Z i zobacz czy Ci się karta graficzna nie przegrzewa, albo procesor.
6
Hmm a co z transferami Laporty w stylu Keirrisona czy Henrique?
2
Dzięki, poprawione!
0
Z tego co opisujesz, to może wskazywać na jakieś naciągnięcie/naderwanie. Leczenie? Cóż, po prostu odpoczynek. Tego typu urazów niestety nie da się specjalnie przyspieszyć, można wspomagać okładami, tak jak pisałem wcześniej.
Jest to o tyle upierdliwa kontuzja, że przestaje boleć po 2-3 dniach, ale to nie oznacza, że się zagoiło. W przypadku zwykłego naciągnięcia najczęściej powinno się maksymalnie ograniczyć aktywność ruchową przez tydzień, a nastepnie wprowadzać lekki trucht i pomału zwiększać obciążenie przez okres następnego tygodnia.
Tak jak wspominałem jednak, warto skonsulotwać się z lekarzem, jeżeli nie masz doświadczenia przy tego typu urazach bo można sobie zrobić większą krzywdę jeżeli za szybko zaczniesz obciążać mięsień. Naciągnięcie/naderwanie to pikuś przy zerwanym mięśniu.
0
Zrób sobie USG, żeby było wiadomo co się stało. Inaczej trudno diagnozować w ciemno. Najczęstsze urazy pachwiny to naciągnięicia/naderwania. Długość przerwy zależna jest od skali uszkodzenia włókien w mięśniu. Ważne, by nie zaniedbać okresu odpoczynku, bo inaczej będzie się to ciągnęło w nieskończoność. Warto wspomagać się okładami z lodu, które łagodzą stany zapalne tworzące się w miejscu urazu i nieznacznie przyspieszają leczenie.
1
Jednym z czynników, który miał duży wpływ na aktualną sytuację finansową w zespole był tryplet. O ile sportowo jest to osiągnięcie fantastyczne, tak ekonomicznie... kompletnie nieoplacalny. Prawda jest taka, że najkorzystniejszej jest dotrzeć do finału i przegrać, tak jak zrobił to Juventus. W wyniku zdobycia trypletu Barcelona musiała wypłacić dodatkowe 84 mln € premii piłkarzom, o ile dobrze pamiętam, co stanowi ok. 12% wpływów z zeszłego roku. Kwota ogromna, ale zasłużona.
0
Najłatwiej i najtaniej jest kupić je mając kartę socio. Be tego zostają pośrednicy lub biura podróży, bo dostać bilety nie jest łatwo.
4
Tak, można kupić na player.pl za 11zł miesięcznie bodajże.
7
Jeżeli do jutra ten artykuł nie straci na aktualności to przetlumacz go i podeślij mi na maila - robert.wojtczak (małpa) fcbarca.com to go z chęcią opublikujemy.
1
0
Ta seria była prowadzona przez hiszpański Sport, jedynie to tłumaczyliśmy.
5
Jeżeli powiedział zwrot "la concha de tu madre" lub bardzo podobnego, to jest to bardzo obraźliwy zwrot w języku hiszpańskim, dlatego sędzia miał prawo go wyrzucić. Zresztą nie tak dawno podobnymi słowami rugał Alexisa... Pep Guardiola, po tym jak Chilijczyk wszedł na boisko w drugiej połowie i w kilkanaście minut odnowił sobie kontuzję, a kilka dni wcześniej zagrał 90 minut w kadrze.
1
Taka dobra wiadomość, że jeszcze wczoraj oglądanie Pucharu Króla groziło szukaniem streamów w Internecie, a tak jest możliwość obejrzenia tego w cywilizowanych warunkach. Lepiej mieć taką opcję niż żadnej. Reklamacje powinniście składać do TVP za to, że woli Puchar Lewandowskiego niż Puchar Króla.
1
Przecież masz Eleven płatny na Playerze
0
Podwojenie względem aktualnej umowy - z 35 na 70.
1
Jak to się ma do negocjacji z QA?
10
Oczywiście, zgadza się. Mówimy tutaj o awatarach ustawionych w trakcie ciszy wyborczej.
11
Ciekaw jestem czego zażądał QA w zamian za podwojenie oferty, że Bartomeu i spółka finalnie wrócili z pustymi rękami do Barcelony i nie odważyli się przedstawić tej oferty socios compromisarios. Pieniądze pieniędzmi, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w te tłumaczenia o "spokojnych negocjacjach". Przecież wstępne warunki zostały uzgodnione przez Javiera Fausa jeszcze przed wyborami.
Mam jakieś dziwne wewnętrzne obawy odnośnie tej nowej umowy.
0
Z tego co widziałem to się nie da.
4
Alen na razie gra świetnie w Gijón, ale nie ma co popadać w hura optymizm. Mamy dopiero koniec października, a sezon trwa jeszcze siedem miesięcy. W tym czasie może się dużo wydarzyć. Z pewnością im więcej będzie grać, tym lepiej dla niego, ale nie ma się co łudzić, że w przyszłym roku będzie kierował linią pomocy Barcelony. Jest na to stanowczo za mało doświadczony. Nie zdziwię się jeśli w następnym sezonie też zostanie wypożyczony, żeby dalej się ogrywać. W Barcelonie może jeszcze nie dostawać tyle okazji do gry, jak np. w takim Sportingu Gijón.
2
Na normalnej wersji też już działa.
0
Już działa ok. Problem był na mobilnej wersji, zgadza się?