Roobo
Dołączył/a: maj 2023
Kraków
7 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Szklaner I tak się rodzą patologie i złodziejstwo bo przecież nie można domagać się transparentności od osoby która obraca nie swoimi milionami.
To tak jakby nie interesować się np. Orlenem za Obajtka który przynosił ogromne zyski i był wizytówką w Europie.
Owsiak mógłby pozamykać wszystkim mordy i okazać wszystkie faktury jego spółek i jego szwagra.
Dlaczego tego nie zrobi?
Z 2 mld 300 mln zebranych przez WOŚP na sprzęt wydano 1 mld 600 mln ( dane z instytucji państwowych)
Ludzie mają prawo wiedzieć na co dokładnie poszła reszta kasy.
2
@Kgorecki2500 Oczywiście że nie powinny czuć się winne ale nie powinny zostawiać tej przeszłości i o niej zapominać.
2
Kowalski myśli że że znajdzie coś w fundacji WOSP która jest objęta kontrolą jak każda fundacja xD
Przecież to oczywiste że jeśli tam kasa wypływa to przez spółki Owsiaka i jego szwagra które nie są objęte taką kontrola
Jak ktoś nie wie to WOSP zleca np.realizacje Pol&Rock i przelewa grube miliony na spółkę Owsiaka która w sumie prawie nic nie realizuje (taka spółka słup) tylko dalej zleca spółce Boscata jego szwagra.
0
Mer Kijowa Witalij Kliczko prowadził w swoim domu burdel w którym do pracy było zmuszanych 30 kobiet.
O sprawie poinformował ukraiński portal focus.ua.
0
@MesQueUnClub96 To fakt.Hipokryzja pełną gębą.
0
Umie to ktoś wyjaśnić?
2
@GeneralXavi I to nie są dodatkowe ciążę bo przecież część z tych par by się tak czy siak na in vitro zdecydowało
4
@Rastafarnianin Ile wynosi rzeczywisty zysk?
Ile z tych par by zdecydowało się na in vitro gdyby nie ten program?
I jak mu wyszedł dodatkowy miesiąc?
9k w przybliżeniu to 20 k?
9
@Bobo25 Zrównywanie każdego w tym aspekcie jest śmieszne.
Tak politycy kłamią bez wyjątków ale np Tusk czy Trzaskowski to zupełnie inna liga.
Większość ich wypowiedzi to bezczelne kłamstwa które obracają się o 180 stopni w następnych słowach.
Każdemu człowiekowi się zdarza kłamać ale nie znam drugich takich jak oni.
4
Widać że ma magistra
0
@Ronin47 Oczywiście to kwota brutto?
1
@Comentateiro Ja się kompletnie z tym nie zgadzam.
Tak to można wybronić każde kłamstwo wyborcze.
Jeśli to była przenośnia która oznacza bardzo szybko to znaczy ile? 3 dni tydzień miesiąc dwa lata czy dzień przed końcem kadencji?
To było kłamstwo i tyle
3
@Comentateiro Tak Trump kłamał i ma za to ogromny minus.
Każde kłamstwo wyborcze należy piętnować.
0
@BorzyKrzys Tu nawet nie chodzi o procenty ale tylko jacy wyborcy się tam znajdują.
Mentzen miałby mu odebrać wyborców?
Strata czasu,lepiej pojechać do kolejnego miasteczka na spotkanie.
1
@vangoor Dla mnie nie jest najgorsza.
Mieliśmy o wiele gorsze np. z poziomymi pasami
15
Luis Suarez dzisiaj ma urodziny no to się pochwalę co u mnie wisi na łóżkiem od kilku miesięcy.
Efekt na żywo jest kozacki.
https://ibb.co/fCwDqzM
6
@Comentateiro Twoja teoria jest jak zwykle błędna.
Biden jest rekordzistą jeśli chodzi o ułaskawienia
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Biden-ustanowil-rekord-ulaskawien-Skrocil-wyroki-2-5-tys-osobom-skazanym-za-narkotyki-8877981.html
Jeśli chodzi o mnie jest to patologiczny przywilej i nie powinno czegoś takiego być.
1
@D10SLEO Ale oni wiedzą że to zgnije w kilka dni po deszczu i nic z tego nie zostanie? xD
Nie ma to jak skompromitować się naprawiając kompromitację.
0
@Rastafarnianin Podasz jakieś konkrety czy będziesz nic znaczącymi ogólnikami rzucał?
0
@norbi77 O jakie lokale ci chodzi?
0
@macio_944 Większego idiotyzmu nie słyszałem.
Tak WOŚP pomógł wielu osobom ale WOŚP to nie Owsiak.
Kościół katolicki też ma piękne cele ale są osoby w nim które to wykorzystują i gardzę takimi osobami.
Nie dobrze mi jest jak ktoś pisze takie pierdoły o niszczeniu pomnika.
Jak Lewy gra słabo i beznadziejnie to mamy go nie krytykować tylko ślepo bronić?
Jakby się okazało że JP2 jednak wiedział o pedofilii to też byś go bronił?
Tak zachowują się głupcy.
Jedyną osobą która niszczy pomnik Owsiaka jest on sam.
Jakby był w 100% transparentny i pokazał wszystkie dokumenty i faktury to by pozamykał wszystkim japy.
Dlaczego tego nie zrobi?
0
Nie ma to jak fundacja która wydaje milion złotych na gale a nie na pomoc.
0
@Rastafarnianin Wszystko co powiedział było podparte dokumentami a nie że to jego domysły.
Jeśli oglądałes to jakie konkretne fakty przestawione przez Wielguckiego uznajesz za kłamstwo i dlaczego?
0
@Pressinho Jeśli czepiamy się słówek to przyznaję ci rację oczywiście.
Nie zmienia to faktu że to ogrom kasy która powinna być wydana na sprzęt
0
@Pressinho Trudno powiedzieć ile % bo oczywiście finały nie są rozliczane w całości w jednym okresie rozliczeniowym i mogą obejmować np następny rok.
Przykład podczas 25 finału zebrano 105 mln wydano w tamtym roku 43 miliony ale część została rozliczona w roku następnym i tak było prawie z każdym następnym finałem.
W pewnym momencie Owsiak miał na koncie 600 mln.
0
@MesQueUnClub96 Ale to nie trzeba już nic udowodniac,to są fakty poparte dokumentami.
0
@lithotripter Tak wszystko poparte dokumentami
0
@MesQueUnClub96 Został skazany za wyzwiska a nie pomówienia
2
Po wczorajszym występie Piotra Wielguckiego można się dowiedzieć że:
Kasa z finałów WOŚP nie jest w całości wydana i ogromna część z ostatnich 5 finałów leży na koncie i odsetki od tych pieniędzy nie idą na sprzęt.
Słowa Owsiaka: " Z odsetkami to możemy robić co chcemy"
Mimo zapewnień fundacji kasa z odpisu podatku 1.5% nie idzie na leczenie chorych dzieci a np na organizację Pol and rock.
Fundacja okłamuje ludzi na swojej stronie odnośnie ceny sprzętu bo podaje ją w cenie jakby kupowało jedną sztukę a nie kilkadziesiąt czy kilkaset ( cena może nawet spaść o kilkadziesiąt procent)
Owsiak sam siebie zatrudnia i podpisuje sam ze sobą umowy o dzieło .
Zarabia na fundacji 28 tysięcy brutto a jego żona 25 tysięcy(najwyższa jednorazowa wypłata to 56 tysięcy)
Spółki Owsiaka i jego żony które całą kasę mają z fundacji ,zajmują się organizacją finału czy też festiwali( obracają grubymi milionami) nie są objęte kontrolą finansową jak w przypadku fundacji.
Sztaby podczas finału muszą organizować sobie sami sponsorów i finansowanie oprócz jednego sztabu - Owsiaka
Najwięcej nie kupiono sprzętu specjalistycznego tylko łóżek
Nie wiadomo tak naprawdę jakie koszty ponoszą samorządy związku z organizacją finału i czy jest to opłacalne patrząc na to ile kasy WOŚP zbiera końcowo.
Fundacja WOŚP trzykrotnie została ukarana grzywną przez sąd administracyjny za ukrywanie spraw finansowych.
0
@norbi77 Można powiedzieć że sprzęty w całości nie trafiają.
Duża część kasy z ostatnich 5 finałów WOŚP nie została rozliczona i leży na koncie