1



Najpierw "plandemia", później anteny 5G, a teraz sztuczny śnieg. Ale ci Replitanie rządzący światem tylko nas zwodzą i oszukują. Dobrze że chociaż odkryto, że Ziemia jest płaska, a nie jest jakąś kulą xD

0

Myślałem, że po mocnych jesiennych wzrostach wiosna będzie już spokojniejsza i bez lockdownu. Niestety w wielu krajach restrykcje są wręcz zaostrzane, a liczby zachorowań i zgonów rosną. Czeka więc nas jeszcze 3-4 miesiące tych w większości bzdurnych obostrzeń.

0

@Ghotti LOTR? To jakaś ciekawa gra wychodzi w 2021? Trochę nie w temacie jestem.

4

@Ascend Żeby to jeszcze były mrozy jak kiedyś gdzie było -30, a czasami nawet mniej. A tymczasem w mazowieckim cztere noce od -12 do -18 a media trąbią jakby to było jakieś niesamowite zjawisko.

26

Brak zimowej aury w ostatnich latach sprawił, że teraz tygodniowym "atak" zimy traktowany jest jak jakaś sensacja.
Jeszcze kilkanaście lat temu to taka pogoda od grudnia do lutego była normą, a niejednokrotnie zima zaczynała się w listopadzie i kończyła w marcu.

2

@patrykzmc2000 Ney to jest świetny piłkarz, ale on nie ma mentalności na zostanie najlepszym i wygranie ZP. Pod tym względem daleko mu do CR7, Messiego czy Lewandowskiego.

1

To jak wykończa się gospodarkę przez tą pandemię to jest straszna, aż ciężko sobie wyobrazić co by się działo gdyby kiedyś pojawił się mocno zaraźliwy i bardziej śmiertelny wirus.

1

Mnie to nigdy nie przestanie zastanawiać jak takiemu piłkarzowi jak Braithwaite można było dać tak długi kontrakt. W ogóle jego zakup to już była pomyłka, a tu do tego kontrakt na 5 lat, takie cuda to tylko Bartomeu mógł wymyślić.

0

Swoją drogą w Hiszpanii ładna zima, do Nas też ma teraz przyjść zimowa aura bo śmiesznie to wygląda. Tam pół metra śniegu, a w Polsce pogoda raczej jesienna

1

@Fenelon Hobbit to nie są jakieś złe filmy, ale po prostu LOTR zawiesił tak wysoko poprzeczkę, że Hobbita lepiej do niego nie porównywać bo są to filmy gorsze pod praktycznie każdym względem. Samie w sobie są to filmy dobre, ale nic nadzwyczajnego.

22

Ale LOTR się wspaniale starzeje. Efekty w trylogii to jednak klasa, a Hobbit wyszedł o dekadę później i nawet nie ma co porównywać bo pod tym względem te filmy dzieli przepaść.

1

Ciekawe czy jakby Boromira grał inny aktor to by przeżył? :D

4

Na TVN-ie właśnie umiera Boromir :(

0

@Janiama Przecież Kraft regularnie jest w 10 i przesuwa się do góry. Gdyby skakał we wszystkich konkursach to na spokojnie byłby w czołowej 10

2

@Sysia11 Problem jest taki, że u Kamila w tym wieku też ciężko się spodziewać że do końca będzie skakał świetnie i zajmował miejsca w okolicach podium,a bez tego o PŚ ciężko marzyć. Dla mnie będzie świetnie jak znowu będzie na podium w generalce. Drugie miejsce jak najbardziej do zdobycia i myślę, że tak właśnie Kamil skończy :)

7

@Janiama Tande tak, ale Kraft jest na tym miejscu tylko z tego względu, że opuścił kilka konkursów.

2

@D10SLEO Sprzedać póki coś warty bo za rok odejdzie za darmo :D

0

Dzisiaj Norwedzy nam mocno odskoczyli. To pokazuje jak wiele zależy od dyspozycji dnia i trochę od szczęścia. Przy takich MŚ i konkursie drużynowym nic nie jest pewne nawet jak na treningach będzie się odskakiwać rywalom.

2

@Janiama Drugi skok ok, w pierwszej serii byłby gdzieś około 6-7 miejsca. W pierwszym skoku Kamil popsuł doszły złe warunki i wyszło jak wyszło

5

Teraz będzie trochę dłuższa przerwa i za tydzień zawody w Polsce. Myślę, że Kamil trochę odsapnie i nadal będzie fajnie skakał. A to, że Granerud zwiększy przewagę to trudno się mówi. Sprawa jego wyprzedzenia w wyścigu o KK i tak była ciężka bo Norweg po słabszych konkursach pokazał, że nadal jest czołowym skoczkiem tego sezonu.
A dzisiejszy konkurs będzie trochę gorszy w wykonaniu Polaków, ale czasami to może trochę lepiej, to pokazuje że nie ma nic pewnego, a do MŚ jeszcze trochę czasu i nie ma co od razu wieszać naszym złota na szyi bo w skokach w miesiąc potrafi się sporo zmienić.

1

Stoch zawalił ten skok, ale już wielokrotne była sytuacja w której trzymało się zawodnika żeby miał w miarę porównywalne warunki. Tu wystarczyło poczekać minutę i już było ciut lepiej.

1

Ojjj duża będzie dziś strata w generalce. Troszkę może to ostudzi nastroje niektórych bo byli tacy co pisali, że Polacy mogą wystawić dwie ekipy w druzynówce i obydwie będą walczyły o podium

0

To, że nawet chwilę nie poczekali na lepsze warunki to jest żenada. Kamil trochę zawalił ten skok, ale miał zdecydowanie najtrudniejsze warunki.

0

Chyba ciężko żeby Zniszczoł się dostał. Gdyby był pierwszym oczukającym to jakaś niewielka szansa by była, a tak raczej szanse dosłownie minimalne.

Edit. A jednak :D

0

@tadzik447 No już nie przesadzajcie, Norwegów w normalnym składzie by nie pokonali. Do tego Niemcy i Austriacy którzy skaczą bez szału, ale raczej pokonaliby takie pomieszane składy naszych.

1

Na razie warunki w miarę równe, oby tak się utrzymało

1

@tadzik447 Bez sensu, wtedy obydwa zespoły byłyby raczej poza 3

18

Organizatorzy konkursów w ten weekend wydali oświadczenie w którym powiedzieli, że nie zagrali polskiego hymnu bo po prostu nie mieli go przygotowanego. No tak bo zwycięstwo Polaka to tak niespotykana sprawa, że można to porównać ze zwycięstwem Kazacha czy Estończyka.
Śmieszne są te ich tłumaczenia, widać że ta seria zwycięstw polskich skoczków trochę ich irytuje.

0

@arasz1819 Z Żyłą jest taki problem, że on teraz w każdym wywiadzie chce powiedzieć coś śmiesznego i czasami wychodzi to na siłę. Tak ze 3-4 lata temu miał więcej normalnych wywiadów i tylko od czasu do czasu walił te dowcipy w swoim stylu, wtedy było to naturalne i często się człowiek zaśmiał. Teraz Piotrek robi z siebie trochę pajaca i często mam dość tych jego głupich wywiadów w których nawet jednego sensownego zdania nie powie.

3

@FCB24 Moim zdaniem równie świetnie było za Horngachera jak i za Dolezala, ale u Czecha podoba mi się, że ciągle daje szansę kolejnym i jak ktoś skacze słabo jak Kot w TCS to znowu musi poczekać na swoją kolej

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?