0

@FcPortoFan1999 Za to goście najlepsi z możliwych.

3

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot w tym momencie na Kanale Sportowym!

2

@malicinho To trochę tak jak Anglicy grają dobrze tylko w Anglii czy Włosi we Włoszech.
Oczywiście są wyjątki ale wygląda to bardzo podobnie.

1

@Comentateiro Liczby z jesieni nie mają podobno żadnego znaczenia więc nie rozumiem problemu?
Najważniejsze aby zostać bohaterem finału Ligi Mistrzów.

0

@Comentateiro Gwiazdorski mecz w finale to miał Desire Doue.

A poza tym wracając do tematu. Tak, Kylian Mbappe i Harry Kane to liderzy ZP 2026. To, że nie mogą jej dostać we wrześniu niczego nie zmienia.

To tak jakbyś powiedział, że Barca nie jest liderem tabeli La Liga bo we wrześniu nie można zostać mistrzem Hiszpanii. Znów mylisz pojęcia, nie wiem czy specjalnie aby znów wywyższyć Dembele (dostał ZP, temat w sumie się zakończył) czy poniżyć Raphinhę.

1

@Antimadridista_WR Wiesz co w tym wszystkim jest najlepsze? Że oni czyli wyznawcy tych głupot nie potrafią wytłumaczyć co jest w tym dobrego.
Pan @FCB_dimiC napisał się dzisiaj bardzo dużo ale wciąż nie wiem jakie plusy są tej zmiany. Co w tym jest tak dobrego, dlaczego ta zmiana jest na lepsze i co skłania go by popierać ten pomysł.

Nie wiem też czy jeśli firma wywożąca śmieci mając mniej pracy obniży koszt wywozu i czy osoby które popierają pomysł z kaucją tak samo będą walczyć o obniżkę cen wywożonych śmieci.

Jedno co wiem to to, że jeśli nie umiemy sobie z tym poradzić to musimy iść do psychiatry. Wątpię żeby psychiatra przyjechał i mi te butelki wyniósł do sklepu ale może spróbuję.

Nie no dobra odpowiedź, nie ma co. Taka w stylu polityków, którzy wymyślają te bzdury.

0

@Gary "Co do minusów, to jakoś w te kolejki do butelkomatów nie wierzę, tak jak nie ma kolejek przy wymianie butelek po piwie (tych z kaucją) na pełne butelki."

Moim zdaniem jest tutaj duża różnica.

1. Kolejka przy butelkomacie może być mała ale jeśli ktoś będzie się guzdrał to będzie to strata czasu dla pozostałych osób które także będą chciały z tego skorzystać.
2. Nie ma kolejek przy wymianie butelek z piwa bo po prostu wchodzisz do sklepu, mówisz kasjerowi, że masz skrzynkę i 20 butelek (przykładowo), a on kiwa głową i po sprawie (albo daje ci karteczkę ktoś inny że sklepu i tyle). Ewentualnie wozisz te butelki w wózku przez cały czas zakupowy i przy płaceniu wymieniasz.
3. Woda czy napój to jednak jest produkt częściej kupowany i przede wszystkim przez wszystkich.
No nie mów, że piwo w sklepie kupuje tyle ludzi ile wodę czy napój, a poza tym większość osób - no przynajmniej w moich okolicach jeśli już kupuje piwo to głównie w sklepach bardziej do tego przeznaczonych czyli między innymi w sklepach monopolowych - alkoholowych, a wodę, napoje właśnie w tych większych sklepach - Biedronka, Lidl czy Dino.

A i zapomnij o tym, że nie podniosą cen za wywóz śmieci jeśli tylko znów wszystko pójdzie do góry. Oni tylko na to czekają.

0

@ProMILs Jeśli nie będę płacił za śmieci których nie będę oddawał to mogę płacić więcej za wodę ale nie mam zamiaru płacić za śmieci tyle samo co teraz skoro będą odbierać ich mniej i jeszcze będę miał problem żeby zbierać te butelki, magazynować i oddawać w sklepie.
Ja wiem, że w teorii to nie jest jakiś duży problem ale jest to mega nieudogodnienie.
Jeśli są zmiany to powinny być po to żeby było łatwiej, a tutaj nie widzę żadnego plusa.

4

@Klejnot_Nilu Ja nie mam 200 metrów do Lidla tylko dużo, dużo więcej. Oczywiście idąc tropem twojego myślenia to każdy mieszka "pod" sklepem więc co to za problem nie?

0

@FCB_dimiC Czyli śmianie się z filmiku to nie jest śmianie się z ludzi?

I nie przeżywam tego tylko nie rozumiem po co ludziom robić problemy i nieudogodnienia? Jakie są tego plusy?

Żeby robić jakieś zmiany to muszą być na lepsze. Ja nie widzę tutaj żadnych plusów poza nieudogodnieniem i wyższymi cenami.

0

@gaucho104 A jak jak nie obniżą cen wywozu śmieci to będę te butelki niszczył i wyrzucał do rowu wraz z innymi śmieciami bo nie mam zamiaru płacić podwójnie, segregować śmieci i jeszcze zbierać butelki by potem robić sobie kłopot i je oddawać w sklepie.

1

@FCB_dimiC Czyli w jakim celu wyśmiewasz ludzi z twojego pierwszego wątku w tym temacie?

Serio nie rozumiem tego. Mógłbyś to wytłumaczyć?

2

@FCB_dimiC Kilkanaście to może być 15 czy 19 butelek. To nie jest stos?
Pomijam to, że w torbę to nie wjedzie.

1

@D10SLEO Ale śmieszne, "Stefan idzie z workiem butelek do sklepu haha. Dobra, Kryśka, dawaj worek butelek jadę do sklepu."

9

@FCB_dimiC Czyli jeśli nie ma wojny to można wprowadzać każdą inną głupotę i tłumaczyć to tym, że mogłoby być gorzej? Co za logika. Niebywałe.

1

@shinthps Zwracam honor. Myślałem że ty tak na serio. Ale co do pomysłu to chyba logiczne, że skoro firma która wywodzi śmieci będzie miała mniej pracy musi on obniżyć koszt?

4

@FCB_dimiC Bardzo fajna odpowiedź. Oczywiście na wcześniejszą nie odpowiedziałeś. Ok.

4

@MatiMK10 To teraz powinni obniżyć wywóz śmieci bo będzie ich mniej. Czyż nie mam racji?

Panowie zwolennicy @FCB_dimiC @shinthps ?

4

@FCB_dimiC @shinthps A ja proponuję żeby wszystko zwracać, każdego śmiecia.
Zjesz ryż? To puste pudełko to sklepu.
Zjesz paczkę chipsów? To puste opakowanie do sklepu.
Zjesz konserwę? To pudełko do sklepu.
Nie lepiej by było?

Problem żaden, a za to drożej.

10

@FCB_dimiC Wyżej napisałeś, że oddajesz ich kilka lub kilkanaście więc to nie ja powinienem czytać ze zrozumieniem, a ty ustalić jedną wersję bo kilkanaście to już jest serio dużo i dla jednego to stos, a dla drugiego nie.
W tym przypadku dla mnie osobiście kilkanaście butelek w całości to stos bo np. 15 czy 18 butelek w bagażniku to jest mega bałagan.

Poza tym teraz wyobraź sobie taką kolejkę żeby oddać butelki, potem kolejkę żeby stać przy kasie. No dla mnie jest to totalnie do niczego i nie rozumiem ludzi, którzy to chwalą.

6

@LeoMessiiBarcaPepa Zgniecionych butelek do worka rzucisz naprawdę dużo, za to w całości mało. Jeśli nie widzisz różnicy to nie wiem jak ci to inaczej wytłumaczyć.

19

@FCB_dimiC Troche nie rozumiem twojego przekazu. Najpierw śmiejesz się z tego, że ktoś będzie szedł ze stosem butelek, a potem sam będziesz szedł z dużą torbą czyli stosem butelek.
Mógłbyś wyjaśnić na czym polega różnica?

6

@malicinho Dokładnie, ja akurat można powiedzieć, że mam gdzie takie butelki trzymać (choć to będzie duże utrudnienie bo będę zawalał miejsce "śmieciami") ale gdzie będą je trzymać ludzie np. z bloków mając małe mieszkanie to serio nie wiem.

8

@Zoker W sytuacji w której w danym sklepie nie ma takiego automatu to cena nie powinna być wyższa. Skoro nie ma gdzie oddać butelki to z jakiej racji cena ma być wyższa?

0

@Comentateiro W takim razie po co ten wpis skoro nic sobą nie przedstawia i nie chcesz wyjaśnić o co ci chodzi?

1

@MichuZ44 No totalny dramat. Drużyny, które mają wszystko by wygrać całe rozgrywki stawiane są w roli zaskoczenia. No chyba, że chodziło im jak temu trzeciemu, że szybko odpadną to ok.

Król strzelców i Robert Lewandowski z 10 golami. Teoretycznie nie jest to takie głupie ale w tym formacie przy takiej formie Mbappe, Kane'a czy potencjalnym odpaleniu Haalanda chyba mało realne jest żeby król strzelców miał "tylko" 10 goli, a tym bardziej jeśli już teraz po ledwo dwóch meczach Mbappe ma 5, a Kane 4 (nie wiem kiedy odpowiadali na te pytania ale to skład wczorajszego studia więc już raczej widzieli o bramkach Mbappe).

1

@Starrk @FCB_dimiC Chodzi o to, że mając trzech takich rywali jak Djoković, Nadal, Federer trudniej było trafić do finału bez którekolwiek z nich więc co za tym idzie mieć większą szansę na wygraną, a teraz kiedy jest "tylko" dwóch szanse na to przynajmniej teoretycznie są większe.

Serio dziwi mnie jeśli ktoś pomyślał, że chodzi o to że we trzech grali w finale.

1

@takisobiektos Moim zdaniem i tak lepiej niż kiedy czekał Novak Djoković, Roger Federer i Rafa Nadal. Już mniejsza o to, że to totalni goaci ale było ich trzech, a teraz "tylko" dwóch.

0

@Comentateiro Złota Piłka jest za cały sezon, a nie tylko za finał LM i tak, trzeba wziąć pod uwagę wszystko, a nie tylko kto był bohaterem finału (choć bohaterem finału na pewno nie był Dembele) i tak, na ten moment Kylian Mbappe i Harry Kane to jedni najlepszych piłkarzy na świecie.

Nie wiem jak to się przełoży na trofea, nagrody indywidualne i ostateczne statystyki w końcówce sezonu ale jak można w ogóle to kwestionować?
Wiadomo, że nikt nie wygrał Złotej Piłki we wrześniu ale jeśli ktoś lubi się bawić to może sobie ustawić tą dwójkę na dwóch pierwszych miejscach w ZP 2026. Nie widzę problemu, a jeśli ktoś widzi to znaczy, że ma problem.

0

@Comentateiro Jeśli Złota Piłka jest przyznawana za finał Ligi Mistrzów to powinien otrzymać ją Desire Doue.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?