Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Sysia11 No ale podkreśliłas to, że Portugalia przewaliła z Chile jednocześnie oznaczając kogoś by pokazać jak to wielką masz rację.
Przyznałem, że Portugalia miała szansę na PK więc nie musisz mi tego tłumaczyć.
Wracając do Chile, które było mocniejsze, z tamtych lat czy obecnych? Konkretna odpowiedź.
0
@MysticCat Ale co szkodzi żeby pojechał i jeśli się uda to zagra? Tobie tego miejsca i tak nie zabiera, a Piasecki za niego nie pojedzie.
1
@Sysia11 Tak na dobrą sprawę finał to pierwszy przegrany i ja nie mówię, że srebro to nie jest sukces ale przypomnieć Ci kiedy Messi uciekał z reprezentacji? W 2016 roku po dwóch przegranych finałach, a dlaczego? Bo hejt był tak duży, że nikt w Argentynie nie odebrał tego jak sukces.
1
@Sysia11 Puchar Konfederacji był tak samo ważny jak i ta Liga Narodów. Oczywiście turniej to turniej. Trofeum to trofeum i miał szansę - tak zgadza się ale zauważ też obsadę tego turnieju. Niemcy i Chile, które jak sama zauważyłaś pokonali Portugalię ale dopiero po karnych. Chile skład wtedy mieli TOP, a teraz? Chyba nie powiesz mi, że obecne Chile zjada tamto z lat 2014-2017/8?
Zresztą wyśmiewanie, że Portugalia wtedy przegrała z Chile jest chyba nie na miejscu skoro rok i dwa lata wcześniej to samo Chile dwa razy w finałach CA pokonali Argentynę... oczywiście też po karnych. Co powiesz o tym?
0
@MysticCat Zobaczymy po Euro i podczas turnieju jak to będzie. Lekarzem nie jestem i z nimi tam też nie jestem. Skoro widzą jakąś szanse to być może ona jest, a jeśli Robert pojedzie i ostatecznie okaże się, że jest ryzyko poważniejszej kontuzji to na pewno nie będą ryzykować tym bardziej jak wspomniałeś, że ostatni mecz może być o honor więc chyba nikt tam na tyle głupi nie jest by ryzykować jego zdrowie w meczu już o nic.
2
@A4ron Może ekstremalnie trudna drabinka by to nie była ale już nie mówmy, że Chorwacja i Holandia w dwóch pierwszych rundach po wyjściu z grupy to leszcze, których Portugalia od tak sobie ogra. Szczerze? Nie zdziwił bym się gdyby z którąś z nich odpadli.
0
@betonito Jeśli istnieje szansa, że zagra w drugim i/lub trzecim meczu to dlaczego ma nie jechać?
Do tego to jednak nasz najlepszy piłkarz i napastnik - jeśli nie byłoby żadnych szans to zapewne nikt by go na Euro nie zabierał ale skoro są to mamy z niego rezygnować? Tym bardziej w sytuacji kiedy Milik ma kontuzje i tak naprawdę nie ma kto za niego jechać? Bo kto, Fabian Piasecki czy może Karol Angielski?
Poza tym po to jest 26 miejsc właśnie żeby zmieścić w składzie taką gwiazdę. Gdyby miejsc było 15-17 to wtedy trudno rezygnować z kogoś "grającego" ale tak to miejsce, które nawet jeśli stracimy i ostatecznie Robert nie zagra to i tak inny w jego miejscu pewnie nawet minuty by nie zagrał.
0
@Skila_nie_kupisz Nie wiem kogo masz na myśli z tym, że "gość jeszcze napisze, że liga arabska jest trudniejsza od MŚ" ale jeśli piszesz coś takiego to znaczy, że lekceważysz tych co z Tobą piszą i masz ich za idiotów. Serio piszesz coś takiego i jeszcze mówisz, że ktoś to może napisać? Może sam tak uważasz tylko nie wiesz jak to napisać.
2
@Skila_nie_kupisz Odklejony? Totalne xd. Widzę, że rozmowa z Tobą ma taki sens jak ze ścianą.
Napiszę to ostatni raz - ja nie mówię, że Euro jest trudniejszym turniejem tylko to też zależy od drabinki, która podczas na prawdę nie farta można dostać trudniejszą niż na MŚ.
Kiedy Euro było 16 zespołowe był to moim zdaniem nawet bardziej elitarny turniej od MŚ - teraz oczywiście drużyn jest więcej więc siłą rzeczy grają nieco słabsze zespoły z czego trafił się taki przypadek Portugalii z taką drabinką. Kolejne MŚ jak się nie mylę też będą powiększone aż do 48 drużyn i także będzie więcej słabszych ekip - i co wtedy powiesz? Że dalej jest bardzo trudno czy zmienisz zdanie? Po prostu dużo będzie zależało od szczęścia i drabinki.
To tak jak z Ligą Mistrzów. Jeden wygrywa Ligę Mistrzów bijąc samych mistrzów po drodze, a drugi ma więcej szczęścia w losowaniu i obija słabsze zespoły i dalej jest to ta sama Liga Mistrzów tylko jakże inną drogą poszczególnych ekip.
Podsumowując MŚ mają większy prestiż i w skali świata są ważniejsze niż ME. Wydają się oczywiście trudniejszym turniejem ale jeśli ktoś ma szczęście, a ktoś nieszczęście na Euro to może być całkowicie odwrotnie. Nie musi ale może.
0
@AFA Ale nie musisz mi tłumaczyć czegoś co wiem. Odniosłem się tylko do dzisiejszych dwóch bramek Ronaldo dzięki czemu ma 130 bramek w reprezentacji - najwięcej w historii więc chyba stwierdzenie goleador nie jest na wyrost (tym bardziej, że gość gdzie by nie grał to strzelał masę bramek zaczynając od LM po La Ligę czy inne rozgrywki)? A, że rozmowa zeszła do porównań turniejów to inna historia zupełnie.
Aha skoro podajesz wyniki to powiem tak - zdaje sobie sprawę, że w Europie jest więcej słabych drużyn ale i więcej mocniejszych i kiedy w eliminacjach rzeczywiście jest łatwiej o bramki tak już na samych ME niekoniecznie tym bardziej, że jednak mówimy o Ronaldo, który grał 3 turnieje jeszcze w formule 16 zespołowej... Zresztą wyżej pisałem komu strzelał na Euro. Słabych drużyn tam nie widzę. Może ta Walia razi ale jednak to był półfinał i to właśnie w tej szczescilwej drabince...
Poza tym pamiętam mecz Brazylii z Niemcami 1-7 - i tak to było dawno ale kiedy ostatni raz ktoś z Ameryki PŁD pokonał w podobnym rozmiarze kogoś z TOP-u z Europy? I pytam serio bo sam nie wiem, a chętnie się dowiem.
1
@Kapitan hawk Owszem, Leo Messi potrafił ale dopiero od roku 2021 bo wcześniej żadnego finału w seniorskiej reprezentacji Argentyny nie wygrał i licząc Finnalissimę w złotych medalach Leo prowadzi 3-2 też dlatego, że CR nie mógł zagrać w takim meczu bo po prostu go nie rozgrywano. Oczywiście trofea Leo są mocniejsze bo kiedy mistrzostwo kontynentu nawet jeśli damy na remis to MŚ zjadają LN na śniadanie ale dalej nie zmienia to faktu, że Leo też gdzieś swoich 70-80 goli dla reprezentacji (nie chce mi się teraz tego dokładnie liczyć) strzelił, które nie dały żadnego pucharu.
Oczywiście, że Portugalia miała dużo szczęścia w 2016 roku na ME ale to dalej nie zmienia faktu, że w teorii na papierze na ME można trafić drabinkę trudniejszą niż na MŚ.
Leo Messi tylko raz wygrał CA, a na CA grają wszystkie drużyny Ameryki Południowej - na Euro jak sam zauważyłeś tylko połowa. I tak wiem, w Ameryce Północnej jest mniej słabych drużyn ale jest i mniej mocnych drużyn.
Król ogórków? Może być ale podaj mi teraz jedno nazwisko z Europy czy nawet świata, które strzelili tyle bramek w reprezentacji mimo podobnych możliwości co Ronaldo. Tylko nie szukaj za długo... Henry? Klose? Szewczenko? Villa? Torres? Van Persie? Van Nisterlooy? Ibra? Del Piero? Rooney? Kane? Eh, sam nie wiem co to za pachołki, nawet Litwie, Gruzji , Lichtensteinowi czy Rumunii nie potrafili strzelać...
0
@AFA Co najwyżej nominiwani? Ja uważam, że w sytuacji gdyby CR i Leo zagrali TOP turnieje włącznie ze złotem i jednak bardzo dobrym sezonem klubowym mimo, że w farmerskich ligach to spokojnie mogą pojawić się w TOP 10. Nazwiska mimo wszystko zrobią swoje, a i czy to byłoby aż tak nie sprawiedliwie?
0
@Kapitan hawk Mówimy o bramkach w reprezentacji, a Ty podajesz w trofeach Leo Messiego MŚ u21 i IO, które nijak mają się do seniorskiej reprezentacji Argentyny, że o bramkach już nie wspomnę... I nie żebym nie twierdził, że to są małe osiągnięcia bo nie są ale ile z tych swoich 106 bramek w reprezentacji Leo strzelił na IO i MŚ u21? Nic bo te bramki nie liczą się do jego dorobku dla reprezentacji Argentyny.
Także co zostaje? MŚ, CA, srebro MŚ i 3x srebro i brąz CA - oczywiście to dalej dużo, więcej od CR ale CR też nie wyada źle... ME, LN, srebro i brąz ME i brąz PK.
Oczywiście na korzyść Leo jest jeszcze Finnalissima i nie chcę jej mu odejmować ale CR nie miał możliwości zagrać w takim meczu mimo, że został mistrzem Europy, a dlaczego? A bo wtedy takiego meczu nie rozgrywano...
---
Co Ty tak się uparłeś całych karier? Ja tylko napisałem jaki z CR goleador jeśli chodzi reprezentację. Po co mam tutaj porównywać całe kariery skoro miałem na myśli tylko bramki dla reprezentacji?
---
I co jest złego w stwierdzeniu, że gdzie byli wcześniej? Przecież to prawda.
Argentyna zagrała wielki turniej MŚ 2022 ale pisanie jakoby ta Ameryka Południowa zjadała Europę jest nie na miejscu bo wcześniej Europa robiła co chciała na MŚ włącznie z Argentyną i Brazylia, którą Niemcy rozbijali sobie jak na treningu 7-1 i to na ich terenie. Tak wiem. To było już dosyć dawno i teoretycznie może mieć się nijak do rzeczywistości ale tak można mówić również o MŚ, które były już jednak prawie 2 lata temu... Teraz też układ sił może być inny ale, że nie mamy MŚ to tego nie porównamy.
1
@Sysia11 Ja nie mówię, że Euro jest trudniejsze od MŚ tylko uważam, że dużo zależy od drabinki. Może się zdarzyć tak - oczywiście nie musi ale może - że na ME po wyjściu z grupy można trafić na Niemców, Holandię, Hiszpanie i Francję, a na MŚ na Japonię, Ghanę, Urugwaj i Brazylię i która drabinka w teorii na papierze jest trudniejsza?
Inną sprawą jest to, że ja w ogóle nie chce porównywać, który turniej jest trudniejszy tylko podałem komu strzelał CR na Euro i tam nie ma Lichtensteinu, Luksemburgu, Litwy, Gruzji czy Rumunii więc co to ma do rzeczy skoro pisałem tylko i bramkach?
A, że Ronaldo ma 130 bramek w reprezentacji i sporo nabił na słabszych? No cóż, jakoś nikt inny z Europy poza nim tego nie zrobił... Dlaczego skoro mieli taką samą lub podobną możliwości?
Taki Thierry Henry - wielki napastnik ma ledwie 51 goli w reprezentacji Francji - mocniejszej na przestrzeni kilkunastu lat niż Portugalia, a też grał w Europie...
0
@yzyr Ameryka Południowa - Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Kolumbia, Chile, Paragwaj, Ekwador, Peru, Wenezuela i Boliwia
Europa - Francja, Niemcy, Hiszpania, Anglia, Portugalia, Włochy, Holandia, Belgia, Chorwacja i Dania
Który skład mocniejszy? Chyba wiadomo...
@Sysia11 Dodaję Danię bo wyżej dwa razy dałem Niemców.
1
@Skila_nie_kupisz Ale co to ma do rzeczy? Przecież ja mówię o bramkach, a nie kto ma więcej Złotych Piłek czy Złotych Butów...
A co do MŚ to grają tam najlepsze drużyny danych kontynentów, a nie najlepsze drużyny świata. To może nie duża ale jednak różnica.
@Kapitan hawk Akurat w 2022 roku Leo z ekipą wyjaśnili wszystkich ale gdzie byli wcześniej? No właśnie...
Nie chcę porównywać całych karier Ronaldo i Messiego bo i po co? Ja nigdzie nie napisałem, że Ronaldo jest lepszy tylko uznałem jego wielką formę goleadora w reprezentacji. Tutaj nic poza bramkami nie ma do rzeczy.
Zresztą podałem statystyki Leo i CR na MŚ i ME/CA, a także samych MŚ więc nie wiem po co porównywanie całych karier...
0
@Sysia11 Zadam Ci proste pytanie - oczywiście ja nie twierdzę, że drużyny z Ameryki PŁD są słabe ale skoro w Ameryce PŁD jest 10 drużyn (Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Kolumbia, Chile, Paragwaj, Ekwador, Peru, Wenezuela i Boliwia) to może zamiast pisać o Rumunii i Gruzji to dajmy TOP 10 z Europy? Czyli Francja, Niemcy, Hiszpania, Niemcy, Anglia, Portugalia, Włochy, Holandia, Belgia i Chorwacja - nie żeby coś bo w Europie jest więcej państw ale gdyby ME liczyło 10 drużyn to chyba nie powiesz mi, że byłby to słabszy turniej od Copa America? Tym bardziej, że w odwodzie mamy Danię, Austrię, Szwajcarię, Szwecję, Norwegię, Serbię czy nawet Polskę (za czasów Nawałki jednak mocną drużyna) - i ok, to, że na ostatnim turnieju MŚ Dania przegrała z Tunezją nie znaczy, że Ameryka PŁD jest mocniejsza niż Europa. W pojedynczym meczu nie takie wyniki są możliwe.
0
@Skila_nie_kupisz Nie rozumiem dlaczego przekonujesz mnie do czegoś co wiem.
Ja mówię tylko o bramkach, a nie o tym kto jest najlepszym w historii.
0
@Skila_nie_kupisz To, że grał lepiej to pokazuje 2x MVP MŚ i srebro, a także złoto MŚ, a nie ilość meczów, które są oczywiście ważne ale tutaj liczy się cały zespół z a nie jeden zawodnik, a to, że Leo Messi jest dwa lata młodszy to nic w tym przypadku nie zmienia bo obaj grają na MŚ od 2006 roku - jedyną różnica jest taka, że CR będąc trochę starszy mógł mieć teoretycznie łatwiej w 2006 roku ale czy miał? Nie wiem - wtedy obaj byli wielki talentami ale największą gwiazdą był Ronaldinho, a potem Kaka więc to nie tak, że Ronaldo będąc dwa lata starszym pojechał na MŚ jako wielką gwiazda, a Messi dopiero co wchodził do gry...
0
@Kapitan hawk I co z tego? To miał im nie strzelać? Ja nie mówię, że Leo Messi ma łatwiej tylko, że Cristiano Ronaldo świetnie wykorzystał swoje szanse.
Oczywiście mówimy o MŚ, ME/CA ale zapytałbym ile bramek strzelił od 1/4 finału LM Ronaldo i Messi i wtedy co byś napisał?
0
@Kapitan hawk Napisałem wyżej ile meczów rozegrał Leo i CR na MŚ, ME/CA. CR tylko 47 meczów, a Leo 60 i co ciekawe na ME i MŚ na liście CR nie ma ani Litwy, ani Luksemburgu ani Lichtensteinu ani nawet Rumunii i Gruzji.
Dla porównania same - MŚ - Leo Messi 26 meczów i 13 bramek na MŚ
Cristiano Ronaldo 22 mecze i 8 bramek na MŚ
Oczywiście. Cristiano Ronaldo nie ma żadnej bramki w fazie pucharowej - tego bronił nie będę bo rzeczywiście nie ma ale to dalej nie znaczy, że 130 bramek strzelił Lichtensteinowi i Litwie.
0
@Skila_nie_kupisz Leo Messi 34 mecze, 13 bramek na CA
Cristiano Ronaldo 25 meczów i 14 bramek na ME
I co powiesz?
0
@mmaciass Niby gospodarze ale i tak trochę dziwne, że nagle miażdżą w klasyfikacji medalowej.
@kigani W sensie, że Włosi? No bo jednak Tamberi Amerykanów to się nie boi. To mistrz olimpijski, ma ich gdzieś. To oni mają się go bać.
0
2.37 Gianmarco Tamberi w skoku wzwyż! Włoch miażdży rywali. Złoto Mistrzostw Europy mistrza olimpijskiego!
0
@Sysia11 Nie mówię, że Gruzja czy Rumunia są lepsze od Urugwaju ale uważam, że ME przynajmniej dopóki miało obsadę 16-zespołową było bardzo mocnym turniejem, a teraz? Teraz dużo zależy od drabinki. Chyba mi nie powiesz, że jeśli ktoś w drabince dostanie od fazy pucharowej Niemcy, Hiszpanie i Francję to będzie to łatwy turniej?
Poza tym wyżej podałem z kim strzelał Ronaldo na ME, co ja to powiedz kiedy na liście nie ma Litwy, Luksemburgiem Lichtensteinu ani nawet Rumunii czy Gruzji?
1
@Kapitan hawk Dla mnie zawsze Leo Messi > Cristiano Ronaldo bez względu na ilość strzelonych bramek ale patrząc tylko na bramki na MŚ, ME i CA to Leo prowadzi "tylko" 26-22. Z jednej strony to dużo ale z drugiej to mało.
Dlaczego dużo? Ano dlatego, że to nie piłka klubowa, MŚ co cztery lata, ME co cztery lata, a CA? Tego nie wie nikt... Kiedy chcą to sobie organizują...
Ilość meczów? 60 meczów rozegrał Leo Messi, a Cristiano Ronaldo? "tylko" 47.
Jest różnica? Oczywiście, że jest. Oczywiście Ronaldo w Europie miał słabszych rywali ale szczerze? Na Euro nie gra Litwa, Luksemburg ani Lichtenstein.
Żeby nie było - bramki Cristiano Ronaldo na ME:
Przeciwko:
Francja - 2
Niemcy - 1
Holandia - 3
Czechy - 2
Węgry - 4
Grecja - 1
Walia - 1
Dla porównania bramki CR na MŚ:
Hiszpania - 3
Maroko - 1
Ghana - 2
Iran - 1
Korea Północna - 1
0
@Emhyr Mam nadzieję, że tak będzie. To znaczy kariery kończyć nie musi ale te 1000 bramek bym chętnie zobaczył. Kiedyś dla mnie wielki rywal Messiego, który musi strzelać mniej, a dzisiaj wielki rywal Messiego, który może sobie strzelać gdzie chce i ile chce.
@Encore Mam nadzieję, że tak.
@Sysia11 Kylian Mbappe 12 bramek na MŚ. Na ME całe 0 goli. Ja nic nie chcę mówić ale skoro na MŚ strzelił aż tyle to albo on jest tak dobry (lepszy od Leo?) albo ME rzeczywiście jest tak mocne? Jak sądzisz?
3
@Kapitan hawk Wielki minus w karierze Cristiano Ronaldo ale dalej nie zmienia to faktu, że strzelił tak dużo bramek, że nikt nie był wstanie tyle strzelić. I ok, nie mówię, że każdy miał Lichtenstein, Luksemburg czy Litwę za rywali ale najwięksi napastnicy w Europie (nie mówiąc już o rywalach w Azji czy Oceanii - oni mają nawet gorszych rywali) także ich mieli i póki co nikt nie dobił nawet do setki. Na, nawet 70-80 bramek nie jest łatwo im strzelić.
18
130 bramka Cristiano Ronaldo w reprezentacji Portugalii? Jeśli dobrze liczę to tak.
Wielki wynik Portugalczyka, który moim zdaniem bardzo długo nie zostanie pobity tym bardziej patrząc na to, że Ronaldo zagra na zbliżającym się Euro gdzie tylko może poprawić swój dorobek strzelecki.
Wielki goleador!
0
@Zoker A wiadomo czy były jakieś nagrody (pieniężne?) i czy w ogóle były?