0

@PatrykBarca Genialny pomysł? A skąd ja to miałem wiedzieć? Przecież nie śledzę życia Messiego prywatnego od deski do deski. Mnie on interesuje głównie jako piłkarz, a co robi prywatnie to inna sprawa więc nie wiedziałem o żadnych groźbach.

0

@Bagsik88 Ameryka Południowa nawet jakby miała 15 miejsc to i tak nic by to nie zmieniło. Mają dwie drużyny, które mogą wygrywać MŚ i Urugwaj, które takie tytułu posiada. Cała reszta owszem może powalczyć ale ich szanse są marne.

@Lionel_Messi10 @Bagsik88 I dlatego, że Anglia czeka 50 lat na MŚ to kibice z Ameryki Południowej też chcą tyle czekać?

1

Tak w ogóle kilka dni temu ogłoszono trenerów Kamila Stocha.

Będą nimi Michał Dolezal i Łukasz Kruczek - mega dream team się szykuje. Będę kibicował Kamilowi Stochowi żeby wrócił do czołówki ale słabo to widzę tym bardziej biorąc pod uwagę to, że nawet Kruczka reaktywowali mimo że już dawno nic specjalnego nie osiągał.

Można powiedzieć, że Kamil Stoch stworzył sobie swój własny sztab ze "starymi" kolegami. Czy to wyjdzie? Nie wiem - jeśli tak to przegranym będzie Thurnbichler (chyba, że i on kogoś swojego wprowadzi do czołówki) ale jeśli nie to będzie to znak, że "kumple - trenerzy" na tym etapie kariery to nie był dobry strzał.

Oczywiście Kamil Stoch ma taką pozycję, że należy dać mu szansę bo zapewne chce dociągnąć do IO i czuł, że po prostu przy Auarriaku nie da rady skakać na zadowalającym poziomie.
Skoro Adam Małysz kiedyś dostał indywidualnego trenera to i Kamil Stoch może jednak ja widzę różnicę między Lepistoe, a Doleżalem i Kruczkiem nie mówiąc już o wieku wtedy Adama j teraz Kamila.

Co myślicie? Wypali to czy raczej ta druga strona?

0

@Kapitan hawk A ten znowu o Ronaldo. Oczywiście teraz miałem Ciebie na myśli ale to ta sama dyskusja więc liczę, że masz trochę honoru i kiedyś wstawisz te dowody.
Przybij piątkę z przyjacielem @Bagsik88 ten sam przykład i ten sam poziom. Ciebie jeszcze rozumiem, cóż jeśli ktoś ma taki problem na punkcie Ronaldo to znak, że coś się złego musiało u Ciebie wydarzyć ale kolega @Bagsik88 ? Wydawał się bardziej konkretny do rozmowy ale gość pisze w takim stylu, że szok. Dziecko na początku podstawówki lepiej skleja zdania niż on.

Aha i "NAM się trafił" życzę WAM szczęścia.

0

@Bagsik88 W całej historii było 5 mistrzów z Europy więc nie wiem jakie znaczenie ma to, że Europa ma 13 przedstawicieli na MŚ skoro większość to drużyny, które nawet nigdy medalu nie zdobyły.

Poza tym pisałem o przerwie między złotymi medalami przez przedstawicieli Ameryki Południowej - 20 lat to bardzo dużo i nie ważne ile przedstawicieli grało z Europy - ważne, że Brazylia i Argentyna, które zawsze są w gronie faworytów czekały bardzo długo na tytuł na który kibice tego kontynentu liczą co 4 lata.
To jest tak dużo, że mając takie reprezentacje i takich piłkarzy teoretycznie nie powinno się wydarzyć ale, że Europa ma równie mocnych przedstawicieli to się wydarzyło bo wygrać może tylko jeden zespół na 4 lata.

0

@Bagsik88 O jednym xd Ty sam nie wiesz co piszesz.

0

@BulaKG Jeśli tak mówił, że tam zagra i często to powtarzał, a teraz mówi, że Inter to jego ostatni klub to bardzo słabe zachowanie. Nie dlatego że zmienia zdanie tylko dlatego że zmienia decyzję, którą narobił wielkich nadziei swoim kibicom z Rosario, że kiedyś u nich zagra.
Oczywiście jak sam zauważyłeś - jeśli ten cytat to prawda bo tego w sumie nie wiemy.

2

@kubix05 O własnie. Jeśli będę pamiętał to też chętnie zakupie Skarb Kibica. Przypomną się tamte "stare" czasy w których człowiek miał jeden problem - co tu zrobić żeby nie iść do szkoły żeby obejrzeć Euro lub Mundial.

3

@TankerHunter Szkoda. Liczyłem, że skończy karierę w Legii Warszawa tworząc duet z Robertem Lewandowskim.

0

@Kubsoleon Aha. Swego czasu Van Dijk o 7 głosów przegrał z Messim nagrodę dla piłkarza roku. Gdyby wygrał (a mało zabrakło) byłby uważany za najlepszego na świecie. Także tyle jeśli chodzi o niektóre nagrody indywidualne.

0

@Kubsoleon Wyobraziłem sobie co nie zmienia faktu, że jest to publiczna wypowiedź i można ją skomentować. Poza tym nawet jak ktoś taki jak Messi coś powie nie znaczy, że musi to być 100% prawda i jak już pisałem on ma prawo wychwalać Martineza tym bardziej, że to jego kumpel ale dalej nie zmienia to faktu, że Martinez obok najlepszego bramkarza to nawet nie stał. Tyle.

Jeśli ktoś powie, że dla nich Ronaldo jest najlepszy w historii to zaczyna się szum, że tylko Messi jest najlepszy.
Ja także mogę powiedzieć, że Olivier Giroud jest najlepszym piłkarzem świata, a to że mija się to z prawdą to inna sprawa.

3

@kubix05 Miałem tych gazetek całą komodę. Uwielbiałem to kupować, oglądać i czytać.
Piękne czasy podobnie jak z Przeglądem Sportowym, który u mnie zawsze musiał być w poniedziałek i często w piątek przed weekendem, a Skarby Kibica kupowałem wszystkie jakie były. Teraz wszystko mam w internecie ale tamte czasy były jakieś takie fajniejsze.

0

@mekston To prawda ale dalej nie zmienia to faktu, że jakieś cele i marzenia miał i niektórych nie udało się osiągnąć więc ma takie samo prawo do jak to nazwał Messi cierpienia.

0

@kigani Najlepszym piłkarzem tego klubu? Może nie wiem. Ja się odniosłem tylko do sytuacji w której Messi mówił o nim jako o najlepszym bramkarzu i ja się z tym nie zgadzam bo nim po prostu nigdy nie był i nie jest. MŚ miał bardzo dobre, pomógł Argentynie więc nie dziwi mnie, że gość jest wychwalany pod niebiosa w Argentynie ale patrząc na całokształt to mimo tego złota MŚ moim zdaniem nie siedział nigdy przy jednym stole obok bramkarzy, których wymieniłem wyżej.

0

@Bagsik88 Ciekawe gdzie ja napisałem, że najlepszy strzelec równa się najlepszy piłkarz... Zapytałbym o te wypowiedzi ale jednego już pytałem i do tej pory nic nie udowodnił.

0

@Sysia11 Ja też uważam, że Euro jest za duże ale skoro tak jest i są takie zasady to co mieli zrobić? Odpaść bo wyszli z 3 miejsca?

0

@Kubsoleon I teraz powiedz tylko tak szczerze - jak ułożysz w kolejności od najlepszego? Van der Saar, Cech, Neuer, Buffon, Casillas i Martinez.

0

@kigani Ja nie podważam w tym momencie jego umiejętności ale chyba nie powiesz mi, że to najlepszy bramkarz świata?

@mekston Szczerze? Nie wiem ale Ronaldo w Arabii ile gra ? 2 lata? A jednak już wcześniej wielu się z niego śmiało.

0

@Bagsik88 Aha. Dobre sobie. Odpisałem Ci o czym pisałeś i teraz, że ja zmieniam. Dobra więcej nie pisz bo z kimś takim ciężko rozmawiać. Zdecyduj się najpierw o co Ci chodzi i dopiero napisz. W innym przypadku mam prośbę - omijaj moje wypowiedzi. Dasz radę? Jeśli tak to nie odpisuj.

0

@mekston Nie wiem czy ktoś atakował. Może po prostu uważam tak Leo swój kontynent i swoje mistrzostwa za trudniejsze? Tyle.

@AFA Skoro teraz o tym mówicie to myślałem, że teraz coś powiedział, a skoro mówił o tym jeszcze przed MŚ 2022 to aż dziwne że po dwóch latach zrobili się takie poruszenie o te słowa.
A co do samych słów to oczywiście nie zgadzam się z nimi ale jeśli mówił to przed MŚ to może nie, że miał rację ale jednak coś w tym było bo jednak Ameryka 20 lat na mundialu nie zdobyła złota, a jednak mając Brazylię i Argentynę powinni to zrobić.

@Bagsik88 Liczy się ale zdobyli te złota dawno i to już nie jest tak duża marka jak kiedyś. Wciąż są mocni ale nie są w tym momencie w grupie największych faworytów.

Każdy się kompromituje ale Europa miała 4 MŚ z rzędu z tytułem więc nic dziwnego, że to Ameryka PŁD bardziej tego tytułu potrzebowała.

2

@Lionel_Messi10 Inny? Może inny ale gość też na pewno marzy(ł) o tytule mistrza świata tym bardziej, że to TOP 2, a jego reprezentacja jest równie mocna, a kto wie czy swego czasu nie mocniejsza od Argentyny.
Poza tym Leo może cierpieć bo przegrał finał ale CR nie bo nie przegrał? Dziwne rozumowanie.

0

@Bagsik88 Zaczniesz pisać normalnie czy dalej będziesz pajacował?
Napisałeś o jakości rywali to co pokazałem jakim rywalom strzelał Cristiano Ronaldo w LM od 1/4. Co nie pasuje do narracji więc wracamy do "przeczytaj ze zrozumieniem"?

Czyli o co Ci chodzi w końcu? Nie o ilość bramek, nie o jakość rywali (chociaż sam wyżej to napisałeś). Dałeś statystyki porównujące Leo i CR od 1/4 gdzie CR ma więcej goli i podałeś rozpiskę ich meczów więc napisałem komu strzelali i teraz piszesz żebym czytał że zrozumieniem.
Rzeczywiście dramat totalny rozmawiać z kimś takim.

0

@Lionel_Messi10 Nie czepiam się na siłę ale wystawiłeś to tutaj to chyba można skomentować pewne jego wypowiedzi? Przede wszystkim te z którymi nie do końca się zgadzam.

A co do Leo i MŚ. zobacz co on powiedział - bardzo długo myślał o przegranym finale z 2014 roku. Cierpiał i sam mówi, że gdyby przegrał drugi byłoby to dla niego bardzo bolesne, a mimo to są ludzie co dziwią się i wyśmiewają Cristiano Ronaldo, że gość także może cierpieć bo jest jednym z najlepszych w historii, a tego tytułu póki co nie ma.

2

@Lionel_Messi10 No wiem ale to trochę tak jak swego czasu Antoine Griezmann stwierdził, że siedzi przy jednym stole z Leo Messim i szczerze? Oczywiście miał swój czas, nawet moment w którym być może był najlepszy - "gdyby" nie te feralne finały w 2016 roku... Ale mimo całego mojego szacunku do niego (uwielbiam go jako piłkarza przede wszystkim za pracę jaką wykonuje dla reprezentacji Francji) to on nigdy nie siedział przy jednym stole z Leo. Leo siedzi tam sam. Jedynie CR przez lata próbował się tam dopchnąć ale mu się nie udało.

I podobnie z Martinezem. Miał wielki moment. Dał tą interwencją w finale MŚ Argentynie dużo ale przy Casillasie, Neuerze, Buffonie, Van der Saarze czy Petru Cechu nawet nie stał i jeśli mówimy o dłuższej perspektywie czasu to ta piątka zmiotła z planszy całą resztą, a Martinez? Pewnie nigdy nawet wyżej niż Aston Villa nie pójdzie i nie mówię tego dlatego że go nie lubię ale swój wiek już ma i gdyby miał np. 24 lata to kto wie jakby dalej się rozwijał, a tak?

3

@Lionel_Messi10 Nie no z tym Martinezem to poleciał. Ja rozumiem, że kolega z drużyny z którą zdobyli MŚ i na pewno zawsze będzie stawiał go wysoko (to normalne) ale jednak lepszych bramkarzy od niego trochę było. I nie piszę tego złośliwe tylko po prostu uważam, że Martineza mimo MŚ nie można stawiać na tej samej półce co najlepszych bramkarzy świata.

1

@Lionel_Messi10 Oczywiście on sam tam grał ale te słowa z pierwszego akapitu mówią jasno, że kibic Barcy podobnie jak kibic Realu zawsze kibicował by drużynie przeciwnej. Ciekawe co na to @Bobo25 Messi zrobiłby źle, że wolałby LM dla PSG?

2

@Lionel_Messi10 Ciekawe kogo wspierałby gdyby w finale grało PSG zamiast BVB. Jak fan Barcy, który jest z nią od dzieciństwa podejrzewam, że wolałby PSG z pucharem LM, a tutaj byli tacy co kibicowali by Realowi... Aż ciekaw jestem jego odpowiedzi bo to mogłaby być pierwsza poróżniająca dyskusja fanów Leo z samym Messim.

1

@AFA Leo Messi stanął w obronie swoich największych rywali i uważasz, że to dobrze?
W takim razie Kylian Mbappe mówiąc o Euro także stanął w obronie swoich największych rywali z Europy... Dlaczego to źle?

Przecież to jest taka sama sytuacja tylko po dwóch stronach barykady.

Oczywiście ja rozumiem i jednego i drugiego (choć rzeczywiście MŚ to MŚ ale akurat Kylian tam zdobył wszystko, a na Euro jeszcze nic więc może trochę przesadza ale też zna smak złota na MŚ, a na Euro zna smak wyjazdu do domu na dosyć wczesnym etapie) ale dziwi mnie, że uważasz, że jak Messi staje po stronie Ameryki Południowej to dobrze, a jak Mbappe po stronie Europy to źle.

1

@Bagsik88 A ja myślę, że koledze @michaelski nie chodziło o to, że teraz Ronaldo i Messi strzelają w ligach farmerów tylko o to kiedy grali w poważnej piłce gol to był gol bez względu na to czy z karnego czy nie. Nie zapominaj, że Messi na MŚ też miał karne. Jednego z nich nawet nie strzelił i gdyby na jego miejscu był Ronaldo to powiedziałbyś zapewne, że jak zwykle dostał karne to strzelał ale, że te karne miał Messi to zero pisania na ten temat.

Oczywiście z karnego pewnie jest nieco łatwiej ale presja ogromna. Dla mnie osobiście oczywiście w ramach ciekawostki można powiedzieć ile karnych strzelali w danych rozgrywkach ale gol to gol. Liczy się tak samo.

0

@Bagsik88 I dla porównania Leo Messi także od 1/4:

Bayern - 4
Man United - 4 (2 finał)
Arsenal - 4
Szachtar - 1
Real - 2
Milan - 2
PSG - 1
Liverpool - 2

Co prawda tylko Szachtar z takich słabszych ale ja zauważyłem ostatnie 3 sezony Leo z drużynami nie doszedł nawet do 1/4, a wcześniej pomijając sezon z covidem (jednak to 2-8 było historyczne) dwie kompromitacje z Liverpoolem i Romą po 3-0 i 4-0 w pierwszym meczu. No cóż jak się tego nie wykorzystuje to czyja wina? Na pewno nie Ronaldo.

Ale ok, Ronaldo miał te trzy razy łatwiejszych rywali w 1/4 (trójka którą podałeś, a Leo tylko jeden Szachtar, który w sumie do słabych nie należy ale to coś jak wtedy Wolfsburg. No ale pisanie, że tak bardzo podbił statystykę z tymi drużynami skoro innym w tym Bayernowi i Juve strzelał dużo więcej to trochę przesada - podbił oczywiście ale bez tych goli i tak miałby więcej od Leo.

Mimo wszystko to 1/4, od półfinałów już bez kwiatków tyłu Apoel i dalej CR ma więcej bramek i to z konkretnymi ekipami. Jak to skomentujesz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?